Granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Pokaż wyniki sondy: rozsądek nakazuje mi ograniczyć się do
1 flakonu 2 2,56%
2 flakonów 1 1,28%
3 flakonów 8 10,26%
5 flakonów 15 19,23%
10 flakonów 12 15,38%
15 flakonów 2 2,56%
20 flakonów 4 5,13%
30 flakonów 1 1,28%
40 flakonów 1 1,28%
50 flakonów 1 1,28%
100 flakonów ale i tak się do tego nie przyznam 0 0%
i co z tego, że mi zdrowy rozsądek nakazuje??? 19 24,36%
a co to jest zdrowy rozsądek? 15 19,23%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 78. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-23, 20:08   #1
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727

Granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)


Miłe moje,

niepodważalnym faktem jest, że stan posiadanie większości z nas wielokrotnie przewyższa średnią krajową - jaka by ona nie była

Stąd moje pytanie - czy wy: perfumomaniaczki, perfumoholiczki, kolekcjonerki macie jakąś granice, której przekroczyć nie chcecie i co więcej - przestrzegacie jej? Czy w ogóle możliwe jest ustalenie i przetrezganie takiej granicy?

Kiedyś na Basenotes przeczytałam całkiem rozsądna wypowiedź dziewczyny, która pisała, że ustawiła sobie limit na poziomie 30-tu sztuk, jeśli chce kupić coś nowego, pozbywa się już posiadanego zapachu. Sitc mi świadkiem, że próbowałam wcielić to w życie - niestety moja kolekcja rozrasta się bezczelnie i nie mam już po prostu czego się pozbywać - w tej chwili posiadam 32 zapachy i obawiam się, że na tym nie koniec...

p.s. SONDA jest a. publiczna, b. WIELOKROTNEGO WYBORU - jakby ktoś potrzebował...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:12   #2
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

od razu mówię, że ja nie jestem perfumoholiczką, ale i tak się wypowiem
aktualnie mam dwie (!!) butelki perfum (mówię o tych, których używam, bo jeszcze 3 dostałam w prezencie, ale zapachy są dla mnie wprost odpychające. dlatego uważam, że perfumy nie są dobrym pomysłem na prezent, jeśli się nie wie, które konkretnie dana osoba chciałaby mieć) i to mi całkowicie wystarcza. ale gdybym miała sobie ustalić jakiś limit, to byłoby to chyba do 5. no, może 10
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:26   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

W sondzie zaznaczylam 5 flakonow. Oczywiscie posiadam duzo wiecej, nawet nie wiem, ile dokladnie. Kiedys liczylam i wychodzilo sporo ponad 20. W sumie w domu mam chyba z 60, ale to taka laczna kolekcja moja i mojej mamy Wiele zapachow to resztki (choc sa w ilosciach ok. 20 ml), ktorych nie uzywam, czasem sporadycznie na jakies wyjscia albo po prostu wacham. Poza tym kolekcjonuje puste flakony. Niektore z tych perfum juz sie chyba nawet troche zepsuly Moja mama jest moim wzorem jesli chodzi o perfumy. Ma ich zawsze najwyzej 5 flakonow (ostatnio chyba ciut wiecej), ale kazdego z zapachow uzywa na okreslone pory roku/wyjscia itd. Zawsze wykancza dany zapach, albo zostawia minimalna ilosc. Jesli cos jej nie lezy, po prostu daje babci albo mojej siostrze. Zawsze wybiera odpowiednie zapachy, z klasa (ma m.in. Coco Coco Chanel, Eau du soir, Stelle, Silver rain, Lalique itp.). Zazdroszcze jej glownie tego, ze zawsze potrafi cos zuzyc Mnie wszystko dosc szybko sie nudzi, stad wielka kolekcja. Oczywiscie sa zapachy, do ktorych wracam i ktore "dubluje", bo sie z nimi zzylam. Ciagle mam ambitne plany wykonczyc to, co mam, zanim kupie nastepna "flaszke". Niestety, nie udaje sie to. Sa momenty, kiedy mysle, ze juz wszystko znam i nie potrzebuje niczego nowego, ale szybko okazuje sie, ze zapach, ktorego dawniej nie znosilam, staje sie moja miloscia Czasami jest mi zle z moja pasja, glownie dlatego, ze majac takie zapasy w domu, nie moge kupic niczego nowego Potrafie bez nowych perfum wytrzymac jakies 2 miesiace (to chyba duzo?). jestem uzalezniona od poznawania, testowania, ogladania flakonow. To jets moja pasja i nie umiem z niej zezygnowac. Jednoczesnie moim marzeniem jest miec najwyzej te 5 ulubionych zapachow, ktore moglabym stosowac naprzemiennie. Albo wykancza stare i kupowac nowe Nie umiem rozstawac sie z czyms z mojej kolekcji, bo lubie "przypominac" sobie zapach. Perfumy to hobby jak kazde inne, ale rozsadek ciagle podpowiada mi, ze przesadzam. Poza tym chyba bardziej cieszy mnie jedej flakon pieknych perfum nich kilkadziesiat zapachow, sposrod ktporych nie wiadomo co wybrac
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:38   #4
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Smile Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Obecnie mam z 15 flaszek tak mi się wydaję. Nie mam wyznaczonej granicy, póki co... Bo ona i tak by się u mnie nie sprawdziła.

Z perfumami żal mi się rozstawać, cokolwiek by nie powiedzieć o samym/danym zapachu i bez względu czy podoba mi się baardzo, czy tylko trochę! MUsi być wyjątkowy śmierdzioszek, aby się go pozbyła na rzecz czegoś innego-nowego.

I prawdą jest, że chętnie zakupy perfumiarskie robiłabym co chwilę.
To istny nałóg.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:45   #5
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Dla mnie nie istnieje żadna górna granica posiadanych flakonów...bo niby po co taką robić.Każdy w miare swojej pasji i zawartości portfela może powiększać swoją kolekcję.Zawsze wyjdzie jakiś zapach,prędzej czy później,który bedzie nam sie ogromnie podobał, i który będziemy chcieli mieć.Gorzej jeśli kupujemy perfumy bez zastanowienia,zupełnie niepotrzebnie,od tak bo można ,to czemu nie?? To jest już choroba,nie dotycząca tylko perfum.Nazywa się zakupoholizm.Jednak gdy wybieramy zapachy,które nam sie podobają lub w celu uzupełnienia danej kolekcji to nie widzę sensu by traktować to jakoś dziwnie.
Osobiście raczej będę chciał powiększać swoją kolekcję,poznawać nowe perfumy i je nosić.Ile ich nazbeiram...nie wiem
__________________
Pokaż mi swoje perfumy a powiem Ci kim jesteś!
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 20:46   #6
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Myślę, że 10 to nie za dużo i nie za mało
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 21:06   #7
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Zaznaczyłam w sondzie odpowiedź "i co z tego, że mi zdrowy rozsądek nakazuje? ". Tak własnie czuję. Wprawdzie mam tylko 12 flaszek aktualnie, ale nie dlatego, że nałożyłam sobie jakieś ograniczenia, ale dlatego że więcej nie potrzebuję (albo potrzebuję, ale jeszcze nie udało mi się upolowac ). Nie wydaje mi się, żeby ustalanie limitu miało jakiś sens. Dlatego też nie mam zamiaru go robić.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-23, 21:36   #8
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Zaznaczyłam 10. Uważam, że jest to wystarczająca ilość. Można na bieżąco zużywać perfumy a jednocześnie daje pewne pole manewru w wyborze zapachu na daną okazję.
__________________
Nigdy nie odkładam na jutro tego, co mogę zrobić pojutrze.

Oscar Wilde
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 21:57   #9
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

To zalezy. Dla kolekcjonera, "hobbisty" nie ma granic, wszystko jest usprawiedliwione. Dla normalnego człowieka 3 flakony wystarcza, jesli się nie "czuje blues'a". Nie wiem w związku z tym co zaznaczyć, jeszcze pomyślę.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 22:02   #10
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez ilonacb
To zalezy. Dla kolekcjonera, "hobbisty" nie ma granic, wszystko jest usprawiedliwione. Dla normalnego człowieka 3 flakony wystarcza, jesli się nie "czuje blues'a". Nie wiem w związku z tym co zaznaczyć, jeszcze pomyślę.
Ilonko, sonda daje możliwość zaznaczenia kilku opcji na raz A moje pytanie również było skierowane do osób patrzących na perfumy okiem kolekcjonera. Bo cóż - dla tzw. normalnych ludzi już max. przy dziesiątym flakonie przekraczamy niebezpieczną granicę dewiacji...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 22:25   #11
sitc
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 902
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez hybris

Kiedyś na Basenotes przeczytałam całkiem rozsądna wypowiedź dziewczyny, która pisała, że ustawiła sobie limit na poziomie 30-tu sztuk, jeśli chce kupić coś nowego, pozbywa się już posiadanego zapachu. Sitc mi świadkiem, że próbowałam wcielić to w życie - niestety moja kolekcja rozrasta się bezczelnie i nie mam już po prostu czego się pozbywać - w tej chwili posiadam 32 zapachy i obawiam się, że na tym nie koniec...
Ano, świadkiem, z ręką na sercu musze powiedzieć, że starałaś się bardzo
Co do tematu, to moja granica tolerancji, ostatnio niebezpiecznie się poszerza Jednak nie jestem w stanie powiedzieć konkretnie, ile to jest rozsądna ilość. Napewno rozsądnie jest jeśli:
a) jest się pewnym, że zdąży się zużyć perfumy zanim się zepsują
b) jeśli nie zdarza się sytuacja kiedy człowiek uświadamia sobie, że ma jakiś zapach o którym np. przez pół roku nie pamiętał zupełnie
Przy większej ilości otwarcie przyznaje, że moim zdaniem to ze zdrowym rozsądkiem ma tyle wspólnego co ja z baletem (czyli nic ) ale za to, jakie to pewnie wciąż przyjemne...
sitc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-23, 22:38   #12
elve
Rozeznanie
 
Avatar elve
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 990
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

wiadomo, że granica rozsądku gdzieś jest, przy moim używaniu perfum wynosi ona jakieś 5-10 flakonów, więcej nie dałabym rady zużywać "na bieżąco", wszystko ponad to zagrożone jest zepsuciem. w sondzie zaznaczę jednak z całą pewnością opcję: "i co z tego, że mi zdrowy rozsądek nakazuje???"
w pasji nie kierujemy się na szczęście zdrowym rozsądkiem. to tak jakby spytać filatelistę, po co mu tyle znaczków i co zamierza z nimi zrobić
__________________
Born Again

W nosie kręci
elve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 22:44   #13
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez elve
to tak jakby spytać filatelistę, po co mu tyle znaczków i co zamierza z nimi zrobić
albo do kogo on tyle tych listów ma zamiar pisać...
__________________
było, minęło.
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-23, 23:43   #14
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez hybris
Ilonko, sonda daje możliwość zaznaczenia kilku opcji na raz A moje pytanie również było skierowane do osób patrzących na perfumy okiem kolekcjonera. Bo cóż - dla tzw. normalnych ludzi już max. przy dziesiątym flakonie przekraczamy niebezpieczną granicę dewiacji...
Wiem, wiem, ale się zastanawiam co dla mnie jest granicą rozsądku i już wiem zaznaczę opcję "a co to jest zdrowy rozsądek", bo tak naprawdę szczerze, to zadna ilość nie byłaby dla mnie satysfakcjonująca, bo zawsze gdzieś, mogę spotkać coś, co chiałabym mieć. I jest tak wiele perfum doktórych chce sięwracać, albo podziwiać tylko piękno flakonu... Więc jesli mogłąbym sobie pozwolić to bym sobie pozwalałabez umiaru.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 11:24   #15
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

wszystko zalezy od wielkosci mieszkania ,domu itd w koncu gdzies to musi stac..
inne kryteria ?
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 13:11   #16
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Myślę sobie, ze idealnie byłoby mieć jeden ukochany tajemniczy zapach, z którym wszyscy mnie kojarzą, ale nie wiedzą co to...Z tym, ze ja nie wytrzymałabym tej monotonii. 5 flakonów to rozsądna granica, taka idealna. Sama najczęściej tylu używam na zmianę, a reszta... to sporadyczne psiknięcia dla odmiany (wystarczyłyby miniaturki tych perfum). A tymczasem w szafie panoszy się ponad 20 flakonów... I gdzie rozsądek?? Ale dobrze je mieć właśnie dla tej odmiany.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 14:45   #17
Ivesman
Raczkowanie
 
Avatar Ivesman
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 205
GG do Ivesman
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Napisałem,że raczej nie ma granicy ilości posiadanych flakonów,ponieważ dla każdego jest to sprawa indywidualna.Bazując na swoim przykładzie mogę stwierdzić,iż cały czas chcę mieć nowe perfumy z jednej przyczyny...muszę znaleźć ten swój jedyny,najważniejszy,osob isty, z którym będę się utożsamiał, i z którym będę się kojarzył innym.Przez rok myślałem ,że jest to Chic Herrery i po tym jak go kupiłem żaden inny nie wchodził w grę.Nie kupowałem,nie wąchałem,nie testowałem.Po ponad roku stał sie on dla mnie zbyt powszedni,bardzo słabo wyczuwalny i zbyt delikatny jak na mój charakter.Nawet dla otoczenia był obojętny i nieobecny.Nikt nigdy nie stwierdził,że ładnie pachnę itp(choć oczywiście nie tym się kieruję).Gdy kupiłem Gio wszyscy nagle mówili "ale super zapach,mmm jaki piekny!"-Jasne ,że to jest uwarunkowane jego popularnością,ale jednak.Boss in motion także nie pozostał bez komentarza,potem del mar itd.Z jednej strony cały czas ciągnie mnie do tych świerzuchów,ponieważ koajrzą się ze sportem,latem,ogólnie miłymi rzeczami.Perfumy cięższe,mocniejsze,"buduj ące" charakter bądź też podkreslające go ,są trudniejsze w odbiorze,ale za to wyraziste,można się ustosunkować na tak lub na nie.Są eleganckie,seksowne, tworzą klimat.Wprowadzają ekscentyczna nutkę,która akurat w moim przypadku byłaby na miejscu.
Zatem dalej poszukuję zapachu,który na zawsze miałby specjalne miejsce na półce,który byłby częścią mnie,pewnym dopełnieniem.A te poszukiwania nieodłącznie wiążą się z nabywaniem nowych flakonów....Coraz bardziej przekonuję sie do Opium!Myślę,że jest to dobry wybór.Nie da się jednak spać spokojnie gdy wychodzą nowe informacje o planach wielkich kreatorów Czy jednak takie oczekiwania mają sens??? Po zakupie Opium postaram się nieco odciąć od buszowania w perfumeriach,ale nie będzie to z pewnością mój ostatni zakup.Na pewno wówczas postaram się traktować inne zapachy jako jakiś dodatek,bez duszy ,bez podniecenia aby znowu nie wpaść w obłęd wybierania.Jestem osobą,która przywiązuje się do rzeczy,traktuje ją bardzo osobiście,stara się wybierać coś jednego.Nie potafiłem nigdy lubić np dwóch kolegów,kilku zabawek naraz.Musiał istnieć tylko jeden obiekt kultu.A wiadmomo,że jeśli chodzi o perfumy to bardzo trudno tego dokonać.
__________________
Pokaż mi swoje perfumy a powiem Ci kim jesteś!
Ivesman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 20:20   #18
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

I co mi ze zdrowego rozsądku, który nakazuje mi zaprzestac kupywania perfum bo mam juz ich wystarczającą ilość. Ja poprostu UWIELBIAM perfumy i chiałabym ciągle mieć więcej i więcej Nie znalazłam jeszcze swojego ideału, bez którego żyć bym nie mogła
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 20:34   #19
Skrzacik
Przyczajenie
 
Avatar Skrzacik
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 18
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

15 flakonów to rozsądna granica. Jeśli tu w ogóle można mówić o rozsądku.
Mam teraz 14 i wszystkich używam. Oczywiście niektórych dużo rzadziej niż innych, ale jest to ilośc do objęcia pamięcią i "nosem".
Skrzacik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-25, 22:06   #20
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Wink Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

I co z tego , że mi zdrowy rozsądek ( a raczej brak kasy ) nakazuje? Są setki zapachów, które warto poznać I będą nowe....... I ten dreszczyk emocji przy zakupach "eksperymentalnych "
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 22:15   #21
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez Ivesman
Napisałem,że raczej nie ma granicy ilości posiadanych flakonów,ponieważ dla każdego jest to sprawa indywidualna.Bazując na swoim przykładzie mogę stwierdzić,iż cały czas chcę mieć nowe perfumy z jednej przyczyny...muszę znaleźć ten swój jedyny,najważniejszy,osob isty, z którym będę się utożsamiał, i z którym będę się kojarzył innym.Zatem dalej poszukuję zapachu,który na zawsze miałby specjalne miejsce na półce,który byłby częścią mnie,pewnym dopełnieniem.(...)Jestem osobą,która przywiązuje się do rzeczy,traktuje ją bardzo osobiście,stara się wybierać coś jednego.Nie potafiłem nigdy lubić np dwóch kolegów,kilku zabawek naraz.Musiał istnieć tylko jeden obiekt kultu.A wiadmomo,że jeśli chodzi o perfumy to bardzo trudno tego dokonać.
Ja naszczęście nie mam zamiaru kojarzyć się z jednym zapachem, trzeba by go zrobić na zamówienie, każdy inny używa więcej lub mniej osób. Wolę jak ludzie kojarzą mnie z moim charakterem i stabilnością osobowości, niż zapachem perfum.
Na szczęście nie przywiązuje się do rzeczy , potrafię darzyć sympatią wiele osób. Tylko w miłości obiekt jest jeden. Przynajmniej w danym czasie
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-25, 22:18   #22
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez hybris
albo do kogo on tyle tych listów ma zamiar pisać...
hybris........
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 00:10   #23
jolantas1955
Przyczajenie
 
Avatar jolantas1955
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 17
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Obecnie mam trzy i całkowicie wystarczy. Bywało, że miałam kilkanascie flakonów, ale wtedy miałam wrażenie, że brakuje mi charakteru, tak wszystkie sroki za ogony. Rozdałam więc te mniej udane i teraz wiem co mam!
jolantas1955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 14:18   #24
Mona Lisa
Zadomowienie
 
Avatar Mona Lisa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: tajemnica :)
Wiadomości: 1 733
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Hmmm, a co to jest zdrowy rozsądek?
Mona Lisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-28, 14:55   #25
olcia7
Zadomowienie
 
Avatar olcia7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 615
GG do olcia7
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Cytat:
Napisane przez jolantas1955
Obecnie mam trzy i całkowicie wystarczy. Bywało, że miałam kilkanascie flakonów, ale wtedy miałam wrażenie, że brakuje mi charakteru, tak wszystkie sroki za ogony. Rozdałam więc te mniej udane i teraz wiem co mam!
No... moje słowa uznania! Ja mam to samo uczucie jak przychodzi mi nieodparta i nieposkromiona chcica na kolejne perfumy, bez których oczywiście mój świat przestanie się kręcić. Z tym, ze jak odkładam zakup to też cierpię męki... i masz błędne koło. Jak wpadniesz to przepadłaś! Dlatego podwójnie gratuluję wyjścia z zaklętego kręgu.
__________________
Łatwiej patyk obcinkować niż go potem pogrubasić..


Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post68212696
olcia7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 12:45   #26
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Nie wiem ile flakonow mozna posiadac Ja kocham perfumy ale nigdy nie mialam wiecej niz 5 i podejrzewam ze wiecej miec nie bede, bo jesli cos nowego mi sie spodoba, od razu biegne po probki (czasem tyle ich mam, ze to prawie poemnosc pelnowymiarowego flakonu ) jesli juz cos kupie, to musi to byc prawdziwa milosc (chociaz raz zaliczylam pomylke w wyborze :/ ) Teraz wlasnie dostane Baleciage ktory juz czeka na mnie w domku TŻ
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 12:46   #27
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

----
odpowiedz wyslala mi sie 2 razy, prosze o usuniecie tego posta
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 03:45   #28
bluna
Raczkowanie
 
Avatar bluna
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 64
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Ja zaznaczyłam, że 20, choć kiedyś byłoby to dla mnie nie do pomyślenia.. w tej chwili mam 9 flakonów, ale planuję jeszcze zakup co najmniej 3 kolejnych.. niestety, stałam się perfumoholiczką, bo ciągle mi mało.. jest to o tyle dziwne, że odnalazłam swój najukochańszy zapach, któremu jestem dość długo wierna, a mimo to mam potrzebę ciągłego odnajdywania innych zapachów, które mi się spodobają.. może właśnie dlatego tak kocham ten mój 'zapach życia' że nie noszę go na sobie dzień w dzień, tylko od czasu do czasu spryskam się czym innym i w ten sposób mi tak szybko nie powszednieje..
__________________
blunka
bluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-20, 10:30   #29
martyna101
Raczkowanie
 
Avatar martyna101
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 144
GG do martyna101
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

a ja zaznaczylam " a co to jest zdrowy rozsadek?"

Uwazam ze kazdy moze miec tyle flakonikow ile mu sie podoba, nawet setki, jedni kolekcjonuja i uwielbiaja znaczki (i jakos nikt ich z tego nie wylicza) a inni perfumy Mysle ze to piekne hobby

Ja gdyby nie ograniczenia finansowe mialabym setki flaszeczek:P

pozdrawiam!
martyna101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-09, 20:22   #30
twister_male
BAN stały
 
Avatar twister_male
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Inąd
Wiadomości: 813
Dot.: granice rozsądku - czyli ile flakonów można posiadać? ;)

Na dziś dzień mam 15 zapachów. Mój limit wyznaczyłem sobie na 2000ml. Nie wyobrażam sobie mieć więcej niż 2 litry perfum.

Z tym że np. Mam flakon 100ml, a zostalo w nim około 40ml. To nadal licze to jako 100 a nie 40.

Na dziś dzień mam 520 ml
twister_male jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-11 13:50:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.