Jak ubrać nauczycielkę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-11-21, 07:14   #1
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378

Jak ubrać nauczycielkę?


Hej Dziewczyny.

Nie jestem do końca przekonana czy tutaj powinnam umieścić moje pytanie, ale mam nadzieję, że tak.
Jestem teraz na ostatnim roku studiów, za rok będę nauczycielką. Odbyłam teraz we wrześniu praktyki, a kolejne już tuż, tuż. Zauważyłam, że jako nauczycielka w ogóle nie umiem się ubrać. Nigdy nie przykładałam wagi do stroju. Ciągle noszę jeansy i do tego jakaś bluzka albo sweter. Mam tylko 157 cm wzrostu i ludzie dają mi góra 17 lat, więc w gimnazjum nauczyciele mylili mnie z uczennicą. , uczniowie zresztą też byli zdziwieni, że ktoś tak młody może uczyć. Nie chodzi mi o to aby się postarzać tylko może inaczej dobrać ciuchy? Właściwie nie mam pomysłu na siebie, w ogóle nie umiem dobierać ubrań. Tak jak mówiłam mam tylko 157 cm wzrostu, ostatnio przytyłam aż 20 kilogramów, co również mnie dołuje, nie mam wcięcia w talii, ciągle się garbię chociaż próbuję się nie garbić (wychodzi mi dopóki się kontroluję), nie umiem chodzić nawet na 5 cm obcasie, nie noszę spódnic, sukienek, więc naprawdę mam zerową wiedzę i doświadczenie w ciuchach, ich dobieraniu kolorystycznie, fasonem i do figury.

P.S. Również się nie maluję, więc to tym bardziej odejmuje mi lat. ^^
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-11-21 o 07:15
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 08:14   #2
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Jak ubrać nauczycielkę?

Miałam podobny problem, bo mam podobną specjalizację do Ciebie i też uczyłam w gim.
O też byłam mylona z uczennicą ( mam 23 lata )
Ja postawiłam przede wszystkim na wysokie buty ( botki, ew. koturna ) no i było lepiej.
Lekki makijaż też się przydaje. Wiadomo, nie maska- jakoś nie pasuje mi to do nauczycielki uczącej młodzież, ale tusz, podkład, róż, brązer, błyszczyk itp jak najbardziej.
A co do stroju nadal byłam wierna jeansom, ale z koszulową bluzką ( ale nie taką świecącą, jakąś atłasową itp. ) tylko np. czarną, zieloną ( np. z takiego lnianego materiału ), ew. jakąś tuniką no i wysokim obcasem nabrały innego charakteru.
Co do dodatków to ja stawiałam na elegancki zegarek, pierścionek, obrączka. Kolczyki delikatne na wkrętki.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 14:52   #3
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Jak ubrać nauczycielkę?

Cytat:
Napisane przez Marina1 Pokaż wiadomość
Miałam podobny problem, bo mam podobną specjalizację do Ciebie i też uczyłam w gim.
O też byłam mylona z uczennicą ( mam 23 lata )
Ja postawiłam przede wszystkim na wysokie buty ( botki, ew. koturna ) no i było lepiej.
Lekki makijaż też się przydaje. Wiadomo, nie maska- jakoś nie pasuje mi to do nauczycielki uczącej młodzież, ale tusz, podkład, róż, brązer, błyszczyk itp jak najbardziej.
A co do stroju nadal byłam wierna jeansom, ale z koszulową bluzką ( ale nie taką świecącą, jakąś atłasową itp. ) tylko np. czarną, zieloną ( np. z takiego lnianego materiału ), ew. jakąś tuniką no i wysokim obcasem nabrały innego charakteru.
Co do dodatków to ja stawiałam na elegancki zegarek, pierścionek, obrączka. Kolczyki delikatne na wkrętki.
Zgadzam sie ze wszystkim. Mam tyle samo wzrostu co Ty. Poza tym co powyzej, moja szafa wzbogacila sie tez o tuniki i marynarki. Tuniki wydluzaja sylwetke, choc to zapewne tez kwestia kroju. Nie musisz calkowicie rezygnowac z t-shirtow czy sweterkow, pod marynarkami tez fajnie wygladaja.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:24.