Czerwony nos - podkład czy korektor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 15:48   #1
schnecke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7

Czerwony nos - podkład czy korektor?


Po długim namyśle stwierdziłam, że zwrócę się o pomoc do was i mam nadzieję, że będziecie potrafiły mi pomóc. Sprawa jest dosyć nietypowa i na swój sposób nieco komiczna. Otóż mam skórę praktycznie bezproblemową i nigdy nie miałam powodu, by zacząć używać podkładu, korektora czy pudru. Jest jedynie dosyć sucha. Niestety ostatnio zaczął przeszkadzać mi... zaczerwieniony nos. Nie jest to jakiś negatywny wynik jakiegoś kosmetyku - po prostu mój nos jest bardzo często zaczerwieniony mniej lub bardziej. Zaczęłam myśleć o zamaskowaniu tego, lecz nie wiem co wybrać. Nakładać korektor wyłącznie na nos czy lepiej zainwestować w podkład? Jakie jest wasze zdanie?
schnecke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 16:32   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Zielony korektor i na to podklad i puder.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 16:39   #3
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Albo na zwykły podkład cieniutka warstwa mocno kryjącego korektora/podkładu. Może być Dermacol. Ale nie ma sensu nakładać czegoś ciężkiego, jeśli tylko na nosie jest coś do zakrycia
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 16:49   #4
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;26686728]Zielony korektor i na to podklad i puder.[/QUOTE]
Ale skoro nie ma potrzeby przykrywania twarzy makijażem to nie będzie to za dużo? Przecież chyba nie da na sam nos tylu kosmetyków, bo się będzie odznaczało?

Chodzi o cały nos, czy o 'skrzydełka' (większość osób ma w tym miejscu zaczerwienienia) ? Wydaje mi się, że lepszej rady niż próbować nikt nie poda . Mnie satysfakcjonuje tylko odrobina pudru (mój absolutny faworyt - MAC mineralize skinfinish natural - genialny) albo odrobina podkładu mineralnego (który też jest w formie sypkiej, nie płynnej; ja używam EDM), ale być może Tobie potrzeba mocniejszego krycia ...
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 16:57   #5
schnecke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Nie tylko skrzydełka, ale i cały nos jest czerwony. Nie jest to jakaś bardzo widoczna czerwień, ale jednak nos na tle całej twarzy wyróżnia się. Ile kosztuje ten polecany przez ciebie puder MAC'a?
schnecke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 18:20   #6
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Cytat:
Napisane przez schnecke Pokaż wiadomość
Nie tylko skrzydełka, ale i cały nos jest czerwony. Nie jest to jakaś bardzo widoczna czerwień, ale jednak nos na tle całej twarzy wyróżnia się. Ile kosztuje ten polecany przez ciebie puder MAC'a?
Wydaje mi się, że skoro jesteś zadowolona ze swojej twarzy bez makijażu to pewnie nie chcesz mieć żadnych efektów maski itp. tylko delikatnie zmienić ten kolor, dlatego ja bym się skłaniała ku jakiemuś pudrowi właśnie.
MACowy MSFN to puder w kamieniu, nie pamiętam ile kosztował, na pewno ponad 100zł ... drogi, ale wart swojej ceny. Ale możesz spróbować z jakimś tańszym na początek albo podkładem mineralnym, za mój EDM zapłaciłam koło 35zł mam go ponad rok i jeszcze się nie skończył :P. Co więcej jak będziesz zamawiać podkład lub puder lub korektor (wszystko w proszku) mineralny to możesz kupić próbki po 2-5 zł .
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 21:05   #7
schnecke
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Dzięki bardzo.
schnecke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-04, 22:32   #8
TheDevil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 48
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Ja bym zdecydowanie polecała na nos korektor beżowy i ewentualnie puder na cała twarz aby ujednolicić jak nie ma potrzeby nakładania podkładu wiele osób nie ma tego szczęscia więc korektor+puder jak najbardziej ok
TheDevil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 16:04   #9
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Też mam ten problem
Niestety nie mam dobrego kolektora ani pudru :/ Używam jakiś, ale po czasie się zaczyna odznaczać i od nowa go widać -.-
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-08, 21:58   #10
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

mam cerę naczynkową i przez to też czerwonawy nos, u mnie się sprawdzają kosmetyki mineralne Lepiej, niż kryjące, płynne podkłady. Czasem nałożę korektor mineralny na skrzydełka, jak skóra ma gorszy dzień.
I plus to trwałość, tradycyjne kosmetyki po jakimś czasie się ścierają/uwidaczniają skórki, ogólnie brzydko schodzą i czerwień wyłazi. U mnie minerały EDM to 100% gwarancji makijażu cały dzień ;p
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-07, 12:43   #11
Dalla
Przyczajenie
 
Avatar Dalla
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 23
Dot.: Czerwony nos - podkład czy korektor?

Cytat:
Napisane przez schnecke Pokaż wiadomość
Po długim namyśle stwierdziłam, że zwrócę się o pomoc do was i mam nadzieję, że będziecie potrafiły mi pomóc. Sprawa jest dosyć nietypowa i na swój sposób nieco komiczna. Otóż mam skórę praktycznie bezproblemową i nigdy nie miałam powodu, by zacząć używać podkładu, korektora czy pudru. Jest jedynie dosyć sucha. Niestety ostatnio zaczął przeszkadzać mi... zaczerwieniony nos. Nie jest to jakiś negatywny wynik jakiegoś kosmetyku - po prostu mój nos jest bardzo często zaczerwieniony mniej lub bardziej. Zaczęłam myśleć o zamaskowaniu tego, lecz nie wiem co wybrać. Nakładać korektor wyłącznie na nos czy lepiej zainwestować w podkład? Jakie jest wasze zdanie?
Mam ten sam problem co Ty i polecam zielony korektor Kryolanu Ultrafoundation - 3,5g kosztuje 22 zł, ale jest wydajny i zakrywa czerwień bez problemu. Mam (a raczej miałam) cały czerwony nos i to niezależnie czy jest zimno, czy ciepło, czy umyje twarz w letniej czy w gorącej wodzie, czerwień non stop... Stosuję krem Bielendy Kasztan dla cery naczynkowej - on jest i na dzień i na noc, ten zielony korektor Kryolanu oraz lekki podkład soraya i nie muszę już martwić się na co dzień o czerwony nos. Bez zielonego korektora sam fluid nie pomaga bo zamiast wtopić się w skórę na nosie i ją ujednolicić, to zaznacza się na niej ciemniejszym odcieniem i nos wygląda jak nie z tej twarzy. Stosowałam kiedyś fluid dermacolu, ale... masakra - tak zapycha pory, że nie warto. Lepiej nałożyć zielony korektor + lekki podkład i więcej nic nie potrzeba. Dodam jeszcze, że krem Bielendy też może zdziałać cuda. Stosuję go dopiero od tygodnia, ale już widzę jak powoli rozjaśnia tą czerwień, jest b.dobry pod makijaż. Nie wiem jak dla kogo, ale dla mnie te 3 kosmetyki (podkład soraya matujący jasny beż, zielony korektor kryolanu ultrafoundation oraz krem bielenda kasztan) są niezastąpione w walce z moim czerwonym nosem
P.s. Dodam jeszcze, że puder nie jest mi już potrzebny, kiedyś używałam go do dermacolu bo strasznie się nos świecił, ale teraz jak używam ten korektor i lekki fluid matujący soraya, to puder leży i czeka jedynie na większe wyjścia typu wesele, klub. Jeżeli masz suchą skórę, to mat raczej nie jest Ci potrzebny, ale jest wiele lekkich podkładów, które nawet nie będą się odznaczać, a już na pewno czerwony nos będzie zatuszowany, jeżeli użyjesz dodatkowo pod taki podkład zielony korektor. Powodzenia i pozdrawiam.

Edytowane przez Dalla
Czas edycji: 2012-01-07 o 13:01
Dalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.