makijaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-21, 18:22   #1
anusia970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Exclamation

makijaż


witam serdecznie.Po feriach idę do nowej szkoły i chcę jako 15 latka zrobić dobre wrażenie. Nie mam wogóle doświadczenia w makijażu a potrzebuje wszystkiego od podkładu po jakieś dodatki. Jakie produkty polecacie, dodam , że mam około 60 złotych na wszystko / zastanawiałam sie nad produktami marki essence i my secret, gdyż nie chcę bardzo niszczyć sobie cery.bardzo proszę o odpowiedzi z produktami
anusia970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 22:31   #2
gohhha
Raczkowanie
 
Avatar gohhha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: trn/krk
Wiadomości: 321
Dot.: makijaż

Cytat:
Napisane przez anusia970 Pokaż wiadomość
witam serdecznie.Po feriach idę do nowej szkoły i chcę jako 15 latka zrobić dobre wrażenie. Nie mam wogóle doświadczenia w makijażu a potrzebuje wszystkiego od podkładu po jakieś dodatki. Jakie produkty polecacie, dodam , że mam około 60 złotych na wszystko / zastanawiałam sie nad produktami marki essence i my secret, gdyż nie chcę bardzo niszczyć sobie cery.bardzo proszę o odpowiedzi z produktami
do szkoły to idź się uczyć a nie pokazywać umalowana. jeszcze się namalujesz w życiu, zobaczysz. daruj sobie.
__________________
Podpisu jest aktualnie brak
gohhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 22:51   #3
Acabar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 139
Dot.: makijaż

'

Edytowane przez Acabar
Czas edycji: 2013-08-04 o 11:07
Acabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 22:56   #4
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: makijaż

Tak, w wieku 15 lat proponuję tusz do rzęs i błyszczyk, opcjonalnie delikatnie rozświetlający, beżowy cień w kolorze Twojej skóry.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 23:32   #5
Kejti_el
Raczkowanie
 
Avatar Kejti_el
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: prawdopodobnie z własnego łóżka:)
Wiadomości: 351
Dot.: makijaż

jak wyżej, delikatny błyszczyk i ewentualnie tusz do rzęs powinny wystarczyć, chyba, ze masz problemy z cerą to wtedy jakiś korektor czy delikatny podkład. Jeśli chcesz fajnie wyglądać w nowej szkole to może pomyśl nad jakimś fajnym upięciem włosów zamiast ryzykować, że możesz przekombinować z makijażem?
Kosmetyki typu essence to dobry wybór bo nie są za drogie, a całkiem dobre
Kejti_el jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 11:27   #6
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: makijaż

Może zamiast podkładu wybierz jakiś krem tonujący? O taki -> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...beautiful.html Oprócz tego ewentualnie tak jak dziewczyny pisały - tusz do rzęs i błyszczyk. I wystarczy.
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 19:54   #7
anusia970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: makijaż

mam drobne problemu z cerą i chciałabym użyć jakiegoś podkładu żeby to zatuszować, nie chcę wyglądać jak jakaś umalowana, plastikowa barbi, tylko naturalnie, bo wiem jak niektóre dziewczyny w moim wieku są na siłę zrobić z siebie dorosłe i malować się bronzerami, szminkami, itp.
Co myślicie o tuszu do rzes maybelline colossal volume express
podkładzie maybelline affinitone
oraz błyszczyku essense stau all day jasno różowym
może jeszcze odrobina pudru z tej samej serii affinitone, bo jest to chyba delikatny kosmetyk albo nowy transparenty , biały puder essense
Co myślicie ?

---------- Dopisano o 20:33 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

w pełni się z wami zgadzam, jednak nie chodzi mi o to aby na
siłę się malować wiecie chcę zrobić pierwsze wrażenie; bardzo ładna dziewczyna, bez świcącej się cery(którą mam, bez "niedoskonałości", które również mam.
Ale nie chcę się regularnie malować do szkoły, bo jak ja będe wyglądała jak np 30 latka.
Na co dzień wystarczy mi "stylista brwi" z essense
Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi z mojego postu powyżej

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

wszystkie te kosmetyki pochodzą z czołowek w Kwc

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

a czy ten krem nivea plus lekki podkład jest szkodliwy tzn. czy mogę go stosować na co dzień


(przepraszam , że tyle razy dopisuję ale mam tyle pytań )
anusia970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-22, 20:40   #8
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: makijaż

Jeśli chodzi o podkład to się nie wypowiem, bo od lat z powodzeniem używam Revlona. Pamiętaj, żeby dobrze dobrać odcień, inaczej twarz będzie odcinała się od szyi!
Do tego tusz na rzęsy (niedużo!) i powinno być ok. Zamiast błyszczyka pomadka ochrona (błyszczyk daje wulgarny efekt, nieodpowiedni dla 15latki w szkole plus szybko się "zjada", a nie będziesz się przecież co chwilę pacykować błyszczykiem ). Pomadki Bebe dają taki leciutki połysk, tylko nie wybieraj perłowej, bo efekt będzie tandetny.
Aha, pomyśl też nad jakimś tanim, jasnym różem np z essence. Ja bardzo żałuję, że w Twoim wieku nie uważałam różu za potrzebny kosmetyk, bo na zdjęciach z "młodości" wyglądam jak śmierć na chorągwi. Prosty sposób na nałożenie różu: uśmiechnij się i rozprowadź go na pyśkach. (Brunetka zrobiła o tym dobry tutorial). Nakładaj oszczędnie, żeby nie wyglądać jak matrioszka i koniecznie sprawdź efekt w dużym lusterku w dziennym świetle.
Pozdrawiam!

PS Makijaż nie niszczy cery, pod warunkiem, że stosujesz dobrze dobrane kosmetyki i właściwą pielęgnację oraz wykonujesz staranny demakijaż! (jeśli pory się nie zapychają, skóra wygląda zdrowo, nie jest przesuszona, nie łuszczy się, nie ma żadnych nowych niepokojących niespodzianek ani uczucia ściągnięcia - znaczy, że wszystko ok)
PS2 Jeśli nie świecisz się jak latarnia zrezygnuj z pudru na rzecz samego podkładu. Osobiście wybrałabym właśnie podkład a nie krem tonujący. Kremu tonujące z reguły mają tylko jeden odcień, który "w teorii" powinien się dopasowywać do skóry, a w praktyce... różnie. No i nie ukryją niedoskonałości, za to mogą powodować nadmierne świecenie się skóry (tak wynika z mojego doświadczenia).
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 22:54   #9
anusia970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: makijaż

a co sądzicie o tych kosmetykach które wymieniłam
anusia970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 23:13   #10
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: makijaż

Affinitone jest spoko, możesz kupić, ale dobierz sobie odpowiednio kolor, najlepiej poproś mamę, żeby poszła z Tobą na zakupy, albo poproś o pomoc panią ekspedientkę, która Ci pomoże. No... Chyba, że sama znasz zasady . Jeśli chodzi o puder to lepiej jakiś transparentny.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-22, 23:28   #11
anusia970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: makijaż

mam jeszcze dwa pytania.
1.czy lepiej jest zastosować jest podkład affinitone z pudrem z tej samej linni czy z pudrem transparentym np. my secret lub ten nowy essence, albo też jak doradziła mi jedna forumowiczka podkład, poder affinitone i odrobina białego pudru transparentnego essence dla zakończenia makijażu?
2. czy lepiej kupić podkład affinitone mineralny czy zwykły?
anusia970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 00:15   #12
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: makijaż

Cytat:
Napisane przez anusia970 Pokaż wiadomość
mam jeszcze dwa pytania.
1.czy lepiej jest zastosować jest podkład affinitone z pudrem z tej samej linni czy z pudrem transparentym np. my secret lub ten nowy essence, albo też jak doradziła mi jedna forumowiczka podkład, poder affinitone i odrobina białego pudru transparentnego essence dla zakończenia makijażu?
2. czy lepiej kupić podkład affinitone mineralny czy zwykły?
Moje zdanie - nie pudruj się wcale. Sam podkład wystarczy, a jeśli bardzo się świecisz - bibułki matujące.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 00:18   #13
anusia970
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11
Dot.: makijaż

dzięki za odpowiedż a co uważasz na temat 2 pytania mineralny czy zwykły ?
anusia970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 19:07   #14
gohhha
Raczkowanie
 
Avatar gohhha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: trn/krk
Wiadomości: 321
Dot.: makijaż

daj se luz. jak bylam w twoim wieku to o makijazu nawet nie myslalam. poza tym, skad ci przyszlo do glowy, ze w szkole masz sie pokazac jako 'bardzo(!) ladna dziewczyna'? nauczyciele beda tak patrzec na to, jak wygladasz?!
__________________
Podpisu jest aktualnie brak
gohhha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.