Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-17, 16:57   #1
Paulincia17
Przyczajenie
 
Avatar Paulincia17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19

Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?


Witam wszystkie wizażanki.Przyszła i kolej na mie,żeby o coś zapytać,o coś poprosić.
Około 2 miesiące temu nosiłam na głowie czarny kolor.Nagle zapragnęłam zmiany i sięgnęłam po rozjaśniacz.Przez 2 dni z rzędu rozjaśniałam.Niestety efekt był opłakany-włosy białe u nasady,niżej żółte.Cieszyłam się,że chociaż udało mi się pozbyć czarnego koloru.No ale z takimi włosami też nigdzie wyjść nie wypada.Mając pod ręką 'Kochanego' tatusia poprosiłam Go i spacerek do miasta.Przyniósł mi farbę Marion-średni blond (jakaś bez amoniaku) no i pofarbowałam.Koolor wyszedł karmelowo-rudy i taki utrzymuje się do tej pory.
Niestety teraz mam inne zamierzenia i chciałabym mieć na główce jasny popielaty blond.Możecie poradzić jak go uzyskać?
Powiem wprost z fryzjerem nie mam miłych wspomnień,a poza tym nie stać mnie na wizytę u takowego .Czy możecie coś poradzić jakimi drogeryjnymi farbami uzyskać taki kolor?
Zbliżają się święta i chciałabym wyglądać jakoś ładnie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
__________________
Cytat:
"Nikt nie stoi, wszyscy dobrze się bawią
A może właśnie teraz
Na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera
I w czyichś ramionach wylewa łzy
Czy pomyślałeś, że to mógłbyś być ty?"

Edytowane przez Paulincia17
Czas edycji: 2008-11-17 o 17:12
Paulincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 15:27   #2
Paulincia17
Przyczajenie
 
Avatar Paulincia17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

czy dostanę jakąś odpowiedź?
__________________
Cytat:
"Nikt nie stoi, wszyscy dobrze się bawią
A może właśnie teraz
Na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera
I w czyichś ramionach wylewa łzy
Czy pomyślałeś, że to mógłbyś być ty?"
Paulincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 15:35   #3
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Pewnie moja odpowiedź Cię wcale nie usatysfakcjonuje ale na Twoim miejscu nie kombinowałabym. Chyba trochę bezpieczniej zapłacić trochę więcej i iść do fryzjera, gdzie zaradzą Twojemu problemowi.
Ale do głowy mi przychodzi tylko jedno, zaznaczam, że z fryzjerstwem niewiele mam wspólnego, że powinnaś najpierw włosy rozjaśnić rozjaśniaczem a dopiero później kłaść farbę. Ale to tylko moje amatorskie zdanie
Pozdrawiam
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 16:01   #4
Paulincia17
Przyczajenie
 
Avatar Paulincia17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

tylko,że ja całkiem niedawno je rozjaśniałam i nie chce tego robić ponownie
__________________
Cytat:
"Nikt nie stoi, wszyscy dobrze się bawią
A może właśnie teraz
Na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera
I w czyichś ramionach wylewa łzy
Czy pomyślałeś, że to mógłbyś być ty?"
Paulincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 02:42   #5
ElettroVoce
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z dala od tego umysłowego pustostanu.
Wiadomości: 459
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

sama miałam podobną sytuację - wiele lat miałam czarne włosy i poczekałam na dłuższy odrost, w tym czasie pakowałam w nie odżywki, maseczki, tak,że włosy były bardzo silne i poszłam do fryzjerki. chciałam jak najszybciej przejść do białego blondu ale ta powiedziała, że najlepiej odbarwiać stopniowo, albo od razu wziąć zapalniczkę i potraktować nią włosy przechodziłam od ciemnego rudego, aż do jasnego blondu (w międzyczasie odwidział mi się biały). radzę Ci pójść do fryzjera bo bardzo ciężko samej zrobić coś takiego, poza tym między rozjaśnieniami (ja miałam trzy) powinno być min. 2-3 miesiące przerwy. powodzenia !
ElettroVoce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 14:34   #6
betty3423
Przyczajenie
 
Avatar betty3423
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 24
GG do betty3423
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Ja również dekoloryzowałam włosy z czarnego...w zeszłym roku. Wszystko robiłam sama w domu. Oczywiście po dekoloryzacji były pomarańczowo-kurczacze. Mi pomogła farba L'Oreal Island blond, bo nadała włosom łagodniejszy odcień blondu, nie taki żółty. Poza tym polecam Ci wejść na wątek "wszystko o dekoloryzacji" tam znajdziesz więcej odpowiedzi na swoje pytanie
betty3423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 15:17   #7
Cupcakes
Raczkowanie
 
Avatar Cupcakes
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 31
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Tez uważam, że nie powinnas robic tego sama w domu. Najlepiej z ciemnych kolorów schodzic stopniowo- balejażem, pasemkami. Włosy bedą zniszczone, ale nie tak jak po jednorazowej dekoloryzacji. Poza tym fryzjer ma profesjonalne, delikatniejsze produkty do farbowania niż te dostepne w sklepach, więc warto zaoszczędzic trochę pieniedzy i wybrac się do salonu.
Cupcakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-20, 10:27   #8
Paulincia17
Przyczajenie
 
Avatar Paulincia17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

wpadłam na pomysł,że nazbieram sobie na fryzjerkę i zrobię jakiś średni lub ciemny blond i na to jaśniutkie pasemka jak myślicie będzie ładnie wyglądać?
__________________
Cytat:
"Nikt nie stoi, wszyscy dobrze się bawią
A może właśnie teraz
Na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera
I w czyichś ramionach wylewa łzy
Czy pomyślałeś, że to mógłbyś być ty?"
Paulincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 17:57   #9
betty3423
Przyczajenie
 
Avatar betty3423
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 24
GG do betty3423
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Mam nadzieję tylko, że trafisz na dobrą fryzjerkę która będzie pamiętała , że włosy po dekoloryzacji bardzo łatwo chwytają kolor farby i średni blond wychodzi jak ciemny blond. No i niestety u mnnie po dekoloryzacji z włosów bardzo szybko wypłukała się farba którą nałożyłam i dwa tygodnie później znów musiałam powtórzyć farbowanie.
betty3423 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-20, 20:09   #10
Paulincia17
Przyczajenie
 
Avatar Paulincia17
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 19
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

no mnie się już ten karmelowo-rudy trzyma bardzo dłuuugo i jakoś zejść nie chce...
__________________
Cytat:
"Nikt nie stoi, wszyscy dobrze się bawią
A może właśnie teraz
Na pewno ktoś, na pewno ktoś umiera
I w czyichś ramionach wylewa łzy
Czy pomyślałeś, że to mógłbyś być ty?"
Paulincia17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-13, 09:08   #11
im.13
Raczkowanie
 
Avatar im.13
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 45
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Witam. Moje naturalne włosy są cienkie ale dość gęste, koloru ciemny blond/jasny brąz. Farbuję je od lat na ciemny brąz/z przypadku czarny, w którym już wiem, niezbyt mi korzystnie, bo cera jasna bardzo, oprawa oczu dość ciemna a oczyska zielone. Więc w czym rzecz- poszłam do fryzjera, by zdjąć mój znudzony ciemny brąz, dokonała ona na początku kąpieli dekolorującej, potem- z braku dostatecznego wyniku ( nasada głowy żółty blond, reszta intensywny rudy) rozjaśnianie od odrostów do końcówek włącznie... Wynik lekko mniej intensywny rudy- jeśli chodzi o końce. nie zamierzałam chodzić w takim upierzeniu- nałożyła mi Pani L'oreala Sublime Mouse odcień 700 naturalny ciemny blond z efektem- ciemno rude końce a żółto-rude odrosty, ble...W domu postanowiłam coś zrobić- rzuciłam się na półkę w drogerii i kupiłam Garnera 111 super jasny popielaty blond ale z wynikiem dość marnym, nieco jaśniejsze włosy- na całości. Marzy mi się odcień jasny/średni popielaty blond, raczej chłodny a już na pewno bez rudej poświaty!!! Co mogę zrobić? Czym działać najpierw? Dodam, że włosy są w niezłej formie jak na dekolor+2 rozjaśniania i farbę w ciągu 3 dni, może lekko przesuszone ale bez gumowatości i łamania- nawilżane są co dzień, maski, olejowanie, do tego Joanna szampon+ odżywka rewitalizująca kolor- kupiłam dziś nawet zalecaną gencjanę i zamierzam jej dodawać do odżywki...
Tylko co z tym moim wymarzonym kolorem? Nie chcę dalej straszyć w odcieniach rudości, co można położyć by ochłodzić rudość i zgasić żółto-zielone odrosty i w końcu co by uzyskać jasny/średni popielaty blondzik???...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie5990.jpg (49,9 KB, 34 załadowań)

Edytowane przez im.13
Czas edycji: 2013-03-25 o 19:24
im.13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-15, 16:16   #12
pepperpotts
Przyczajenie
 
Avatar pepperpotts
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Płukanka z gencjany stosowana regularnie ochłodzi odcień, ale również go przyciemni. Wiem to z doświadczenia, po wylaniu tysiąca fioletowych szamponów, masek i gotowych płukanek dopiero gencjana w pełni ochłodziła żółtorudawe refleksy. Wystarczą maksymalnie dwie krople na litr letniej wody po ostatnim myciu włosów. Powodzenia
pepperpotts jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 08:22   #13
nataliak1993
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koniec Świata
Wiadomości: 56
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Ja też nie radzę robić tego w domu. Jeśli masz cienki włosy to musisz brać też pod uwagę, że jeśli potraktujesz je znów rozjaśniaczem to mogą one Ci się popalić i kruszyć a tego chyba jednak nie chciałabyś Jeśli pójdziesz do fryzjera to powiedz, że wcześniej rozjaśniałaś i chcesz mieć jaśniejsze Fryzjerka oceni czy Twoje włosy nadają się do rozjaśnienia tzw kąpielą rozjaśniającą ale myślę że raczej doradzi Ci by schodzić stopniowo, czyli poprzez pasemka Z każdą wizytą bd robić co raz to więcej pasemek, dzięki czemu będziesz miała swój wymarzony kolor radzę też by nie robić od razu nie wiadomo ile pasemek bo zrobi Ci się kraso na głowię i możesz się dziwnie czuć stopniowo, powoli do celu Pamiętaj też, że po takich zabiegach będziesz musiała bardziej dbać o włosy bo jak wiadomo rozjaśnianie niszczy włosy możesz zabezpieczyć się w maskę jakąś dobrą i np 2 razu w tygodniu po umyciu włosów i osuszeniu ręcznikiem nałożyć ją na włosy i założyć czepek lub worek jeśli nie masz czepka w domu i owinąć ręcznikiem im cieplej tym lepiej uwierz, sama ostatnio robiłam sobie ombre w domu i moje włosy były strasznie suche po tym więc zainwestowałam w maskę i chodziłam tak po domu z czepkiem i ręcznikiem :P Im cieplej, tym lepiej

Edytowane przez nataliak1993
Czas edycji: 2013-01-17 o 15:24
nataliak1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-16, 10:33   #14
nataliak1993
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Koniec Świata
Wiadomości: 56
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?


Edytowane przez nataliak1993
Czas edycji: 2013-01-17 o 15:24
nataliak1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 14:30   #15
vermicelli
Raczkowanie
 
Avatar vermicelli
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: .swój świat.
Wiadomości: 193
Dot.: Z karmelowo-rudego na jasny popielaty blond?

Cytat:
Napisane przez Paulincia17 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizażanki.Przyszła i kolej na mie,żeby o coś zapytać,o coś poprosić.
Około 2 miesiące temu nosiłam na głowie czarny kolor.Nagle zapragnęłam zmiany i sięgnęłam po rozjaśniacz.Przez 2 dni z rzędu rozjaśniałam.Niestety efekt był opłakany-włosy białe u nasady,niżej żółte.Cieszyłam się,że chociaż udało mi się pozbyć czarnego koloru.No ale z takimi włosami też nigdzie wyjść nie wypada.Mając pod ręką 'Kochanego' tatusia poprosiłam Go i spacerek do miasta.Przyniósł mi farbę Marion-średni blond (jakaś bez amoniaku) no i pofarbowałam.Koolor wyszedł karmelowo-rudy i taki utrzymuje się do tej pory.
Niestety teraz mam inne zamierzenia i chciałabym mieć na główce jasny popielaty blond.Możecie poradzić jak go uzyskać?
Powiem wprost z fryzjerem nie mam miłych wspomnień,a poza tym nie stać mnie na wizytę u takowego .Czy możecie coś poradzić jakimi drogeryjnymi farbami uzyskać taki kolor?
Zbliżają się święta i chciałabym wyglądać jakoś ładnie.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź




Pozwól, że się wypowiem. Opiszę Ci swą historię. Może coś uda Ci się z niej wyciągnąć.. Rok temu pofarbowałam włosy na orzechowy brąz. Zabieg owy powtórzyłam dwa razy, po upływie kilku miesięcy. Pewnego dnia postanowiłam-robię popielaty blond. Odczekałam 6 miesięcy, kolor trochę się "wypłukał", odrost był coraz bardziej widoczny. Tydzień temu ściągnęłam sobie kolor i włosy nabrały lekko rudawego odcienia. Odczekałam kilka dni i udałam się do salonu. Zapewniono mnie, że włosy nabiorą koloru słonecznego. Włosy były karmelowo-blond. Odcienia słonecznego nie było widać, w ogóle. Kupiłam farbę COLOR SENSATION 111, o której sporo naczytałam na forum, że nada mi popielowego odcienia. Włosy delikatnie się rozjaśniły, ale różnicy nie ma. Popieli nie widać. Z boku na opakowaniu, jest przedstawione, że nawet kolor ciemno brązowy robi się blond, gdyż farba ma rozjaśnia o 4 tony. Dla przekonania nałożyłam farbę na włosy siosty ( brązowe ) i nic. Zero efektów.
__________________

.pomiędzy "zostaję", a "nigdy więcej" | <3



..and watchin you walk away..


WYMIANKA

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post41491354
vermicelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.