Nawilżenie skóry pod oczami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-10, 09:52   #1
LittleCherry97
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 99

Nawilżenie skóry pod oczami


Ostatnio słyszałam, że aby pozbawić zmarszczek skóry pod oczami w późniejszym wieku, należy od nastu lat smarować skóre pod oczami kremami nawilżającymi pod oczy. Czy taki krem nawilżający przeznaczony do skóry pod oczy można zastąpić zwykłym kremem nawilżającym?
LittleCherry97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 11:05   #2
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez LittleCherry97 Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam, że aby pozbawić zmarszczek skóry pod oczami w późniejszym wieku, należy od nastu lat smarować skóre pod oczami kremami nawilżającymi pod oczy. Czy taki krem nawilżający przeznaczony do skóry pod oczy można zastąpić zwykłym kremem nawilżającym?
Podobno nie i lepiej nie ryzykować. Są na rynku kremy pod oczy, które kosztują zaledwie kilka złotych Polecam też zwracanie uwagi na składy kosmetyków, których używasz i unikanie przede wszystkim alkoholu (alcohol, alcohol denat.) oraz parafiny i jej pochodnych.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:16   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez LittleCherry97 Pokaż wiadomość
Ostatnio słyszałam, że aby pozbawić zmarszczek skóry pod oczami w późniejszym wieku, należy od nastu lat smarować skóre pod oczami kremami nawilżającymi pod oczy. Czy taki krem nawilżający przeznaczony do skóry pod oczy można zastąpić zwykłym kremem nawilżającym?
Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Podobno nie i lepiej nie ryzykować. Są na rynku kremy pod oczy, które kosztują zaledwie kilka złotych Polecam też zwracanie uwagi na składy kosmetyków, których używasz i unikanie przede wszystkim alkoholu (alcohol, alcohol denat.) oraz parafiny i jej pochodnych.
Dobre kremy na np. firma floslek pod oczy Nie radziłabym, bo skóra pod oczami jest wrazliwa, stąd ma inne potrzeby, inaczej dobierane są składniki. Zwykły krem może podrażnić, albo nie sprostać wymogom skóry pod oczami
Dodam tylko, że prawidłowo nie smaruje się okolic pod oczami zaraz pod rzęsami, a delikatnie wklepuje małą ilość kremu w okolicy kości jarzmowych

Puszysława- nie zgodzę się co do parafiny. U niektórych osób świetnie pod oczy sprawdza się natłuszczenie skóry maścią z wit. A, a ta zawiera parafinę. Parafina nie uczula, więc jest też bezpieczna.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:47   #4
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Ja używam od 2 miesięcy krem pod oczy AA Wrażliwa Natura 20+ i uważam, że dobrze nawilża skórę. Pisze, że nie zawiera tych wszystkich "złych rzeczy" jak alergeny itp., a do tego jest dosyć tani i odpowiedni dla młodej skóry.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Puszysława- nie zgodzę się co do parafiny. U niektórych osób świetnie pod oczy sprawdza się natłuszczenie skóry maścią z wit. A, a ta zawiera parafinę. Parafina nie uczula, więc jest też bezpieczna.

A cóż to za maść? Taka pierwsza lepsza z apteki? Zastanawiam się właśnie czy nie spróbować natłuszczać skórę, tylko szukam czegoś odpowiedniego. Ponieważ mam mieszaną cerę, moje natłuszczanie ma się ograniczać do skóry wokół oczu
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 16:59   #5
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez magnoliaa Pokaż wiadomość
Ja używam od 2 miesięcy krem pod oczy AA Wrażliwa Natura 20+ i uważam, że dobrze nawilża skórę. Pisze, że nie zawiera tych wszystkich "złych rzeczy" jak alergeny itp., a do tego jest dosyć tani i odpowiedni dla młodej skóry.

A cóż to za maść? Taka pierwsza lepsza z apteki? Zastanawiam się właśnie czy nie spróbować natłuszczać skórę, tylko szukam czegoś odpowiedniego. Ponieważ mam mieszaną cerę, moje natłuszczanie ma się ograniczać do skóry wokół oczu
"Maść ochronna z wit. A" z apteki za 2zł Ale tez powyżej ma wysoko parfum który może podraznić, ale jeśli uważasz, ze ci służy to stosuj
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:26   #6
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
"Maść ochronna z wit. A" z apteki za 2zł Ale tez powyżej ma wysoko parfum który może podraznić, ale jeśli uważasz, ze ci służy to stosuj
Dzięki, spróbuję . Czytałam gdzieś, że w ramach natłuszczania można stosować pod oczy olej rycynowy. Z kolei na innej stronie pisało, że olej rycynowy wysusza skórę. To jak to w końcu jest? Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-11, 17:33   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez magnoliaa Pokaż wiadomość
Dzięki, spróbuję . Czytałam gdzieś, że w ramach natłuszczania można stosować pod oczy olej rycynowy. Z kolei na innej stronie pisało, że olej rycynowy wysusza skórę. To jak to w końcu jest? Może ktoś ma jakieś doświadczenia.
Czysty olej rycynowy może wysuszyć Wystarczy zmieszać go z innym olejem, a nie stosować solo.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 00:33   #8
magnoliaa
Raczkowanie
 
Avatar magnoliaa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 75
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czysty olej rycynowy może wysuszyć Wystarczy zmieszać go z innym olejem, a nie stosować solo.
Hm... Nie bardzo lubię się bawić w tworzenie eliksirów. A czysty olej arganowy byłby dobry? Ostatnio bardzo modny się stał. Polecają go na wszystko. Niedługo grypę będzie leczył Poczytałam trochę na forum i kwc i widzę, że niektóre dziewczyny stosują też oliwkę dla dzieci do nawilżania skóry twarzy. Ciekawe....
__________________
Nawet pomyślny wiatr nie sprzyja temu kto nie ma określonego celu.
magnoliaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 01:47   #9
lolandra
Raczkowanie
 
Avatar lolandra
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Podobno dobre efekty, jeśli chodzi o zapobieganie/wygładzanie pierwszych zmarszczek, dają kremy ze śluzem ślimaka. Ostatnio trochę zainteresowałam się tym tematem (blogi o azji ) i sama planuję coś wypróbować No i cena nie jest wysoka (ok 30 zł za ten na który ja się chyba zdecyduję)

Olej arganowy ma działanie przeciwzmarszczkowe, więc na pewno się nada Jeśli nałożysz sam olej, może wysuszać (to chyba dlatego że olej nie tworzy na skórze warstwy zapobiegającej parowaniu wody - nie moge teraz znaleźć żródła w którym to znalazłam), dobrze dodać do niego kroplę żelu hialuronowego, albo zmieszać z kremem
lolandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 08:35   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez magnoliaa Pokaż wiadomość
Hm... Nie bardzo lubię się bawić w tworzenie eliksirów. A czysty olej arganowy byłby dobry? Ostatnio bardzo modny się stał. Polecają go na wszystko. Niedługo grypę będzie leczył Poczytałam trochę na forum i kwc i widzę, że niektóre dziewczyny stosują też oliwkę dla dzieci do nawilżania skóry twarzy. Ciekawe....
Arganowego nie stosowałam, ale bogatszy jest np. olej lniany. Sama nie rozumiem zachwytu (może dlatego, że go nie stosowałam Możesz spróbować Ja używam oliwki dla dzieci babydream i hipp, ale słabo nawilżają.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 08:27   #11
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Ja używam oleju arganowego co 2 dzień, bo kremy pod oczy z flos leku są dla mnie zbyt mało nawilżające. A krem ze śluzem ślimaka na mnie średnio działa,znacznie słabiej niż arganowy
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-21, 09:37   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
Ja używam oleju arganowego co 2 dzień, bo kremy pod oczy z flos leku są dla mnie zbyt mało nawilżające. A krem ze śluzem ślimaka na mnie średnio działa,znacznie słabiej niż arganowy
Sluzu ślimaka to nawet nie chciałabym testować
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 16:54   #13
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Sluzu ślimaka to nawet nie chciałabym testować
nie jest zly, cudownie radzi sobie z przebarwieniami, ale mnie strasznie po nim wysypuje wiec to gra niewarta swieczki pod oczy, jak mowilam, sredni
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-26, 19:09   #14
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Nawilżenie skóry pod oczami

Dostałam świetną próbkę kremu pod oczy z Caudalie. Nawilża rewelacyjnie, dobra baza pod makijaż. Zastanawiam się tylko, czy nie ma czegoś podobnego. Coś ktoś doradzi?
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.