Ekstremalnie wrazliwa cera - nie moge uzywac zadnych kremow oprocz sudocrem i nivea? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-13, 14:38   #1
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379

Ekstremalnie wrazliwa cera - nie moge uzywac zadnych kremow oprocz sudocrem i nivea?


Witam
Wiem, ze wielu boryka sie z problemem wrazliwej skory ale moja to juz chyba przesada. Niemal po kazdym kremie robi sie albo zaczerwieniona, albo szczypie, ale wychodza pryszcze.. Probowalam wszystkich dostepnych kremow typu Garnier, Loreal, rowniez z Boots ten z witamina E, wszystkie Vichy, La roche posay, Clinique..
Znacie jakies inne godne polecenia, lekko nawilzajace kremy dla cery wrazliwej (w mlodym wieku, 20l)?
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 08:39   #2
Ango8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12
Dot.: Ekstremalnie wrazliwa cera - nie moge uzywac zadnych kremow oprocz sudocrem i n

Ja pracuję w gabinecie na marce Phytoceane. To francuska marka, gdzie głównym składnikiem preparatwów jest czerwona alga Jania Rubens, która ma silne właściwości nawilżające. Przeznaczona jest również dla cer wrażliwych. Nie zdarzyło mi się aby kogoś uczuliła, a przychodzą klientki z naprawdę problematycznymi cerami. Dla młodej cery poleciłabym krem nawilżająco - ochronny i koniecznie demakijaż z tej samej linii.

Fajne są też kosmetyki marki Fleur-s. Szczególnie dla młodych osób polecam linię eco Equavie tej marki. Od tej linii zaczynałam pracę w swoim gabinecie. Wszystkie kosmetyki są naturalne, certyfikowane. Jest w niej serum nawilżające, krem nawilżający...
Ango8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 20:47   #3
MagdaKosm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Ekstremalnie wrazliwa cera - nie moge uzywac zadnych kremow oprocz sudocrem i n

A czy oprócz tego że jest to bardzo wrażliwa cera to mogłabyś napisać coś więcej? bardzo sucha? zaczerwieniona? ze skłonnością do trądziku? czy raczej rumienia? Z tego co piszesz to rzeczywiście sporo marek już przetestowałaś, ale niektóre z nich z zasady nie pasują do skóry alergicznej i wrażliwej! np. Vichy- całkowicie odpada. Czy z La Roche- Posay próbowałaś zwykłe kremy czy Toleriane Ultra? Bo TU jest specjalistyczny minimum składników, bez konserwantów, jałowa technologia produkcji. Avene Tolerance extreme jest chwalony przez moje klientki dla sk wrażliwej hiperalergicznej, albo Avene Xeracalm do bardzo alergicznej, wysuszonej ze skłonnością do alerii i atopii. Bioderma - seria Sensibio, Cetaphil DA Ultra z tańszych a też bardzo dobrych. Moja siostra natomiast (o dziwo) nawet na Avene kiepsko reaguje, jednak znajoma poleciła mi i dała próbki Eucerin HyalUrea i Hyalluron-Filler i to był strzał w 10tkę! Można spróbować nakładać na noc olejek Bio- Oil na noc i też da dobre rezultaty
MagdaKosm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 12:22   #4
meowww
Raczkowanie
 
Avatar meowww
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 379
Dot.: Ekstremalnie wrazliwa cera - nie moge uzywac zadnych kremow oprocz sudocrem i n

Witam, dziekuje za odpowiedzi.
Skora nie jest ekstremalnie sucha, ale wydaje mi sie, ze potrzebuje nawilzenia, nivea i sudocrem nie bardzo w tym pomagaja. Ma sklonnosci do pryszczy, ale nie jest to typowy tradzik (zazwyczaj sa podskorne, tylko po bokach policzkow, nigdy nie schodza do konca i odnawiaja sie, i jak na razie nie ma sukcesow w probach leczenia). Z La Roche probowalam effaclar duo (jako dodatkowa pomoc na te dziwne pryszcze), hydraphase light i hydreane. Na pewno poczytam wiecej o poleconych produktach, mam nadzieje, ze znajde cos dla siebie.
meowww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-17 13:22:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:58.