łuszcząca się skóra twarzy :( - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-04, 13:17   #91
hevanka
Raczkowanie
 
Avatar hevanka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 208
Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

witajcie dziewczyny.
ja już tracę nadzieję, że jest jakikolwiek sposób na moją wysuszoną i podrażnioną skórę! teraz siedzę i ryczę, bo właśnie zaaplikowałam sobie nowy krem (Dexeryl), o którym czytałam w internecie i liczyłam całym sercem, że w końcu znajdę ratunek. niestety. skóra mnie piecze, jest czerwona i delikatnie ściąga.
używałam już miliona różnych kremów. od tych aptecznych przez kremy zimowe dla narciarzy po zwyczajne kremy dla dzieci i nic nie pomaga.
skóra jest w koszmarnym stanie. kiedy wracam do domu po 8h pracy zmywam twarz lekką emulsją i skóra aż kipi od podrażnień. często robi się tak czerwona, że dostaję od tego gorączki (to nie przenośnia).

jestem tym potwornie załamana i nie wiem gdzie szukać ratunku.
całe życie miałam problemy z trądzikiem. stosowałam masę antybiotyków, z różnym skutkiem.
teraz trądzik również się pojawia, ale to wynika również z tego cholernego przesuszenia.
czy któraś z Was była w podobnej sytuacji i znalazła na to sposób??
błagam Was o pomoc!
hevanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 19:00   #92
pppucccekkk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

Hej dziewczyny!
U mnie to samo, stosuję regularnie peeling i wklepuję kremy nawilżające, ale po nałożeniu podkładu skóra się łuszczy zwłaszcza koło nosa i na czole Nie wiem sama już co mam robić żeby nie straszyć twarzą. Jaki krem nawilżający polecacie? Co mnie również dziwi po zrobieniu peelingu kiedy zmyję preparat ze skóry na niej dalej widać zeschnięty naskórek Może chodzi o jakiś dobry peeling? Czym się różni peeling drobnoziarnisty od gruboziarnistego?
pppucccekkk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 19:58   #93
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Sport podczas łuszczenia sie po peelingu

Witam. Jestem po 50% zabiegu kwasem glikolowym. Twarz jest zaczerwieniona mocno i napięta, jest juz skorupa - pojutrze zacznie sie mocno łuszczyc. Czy mogę kontynuować bieganie z rana? Chcę jutro z rana jak co tydzień biegać 10km i sporo potu się poleje.. Czy ten pot jakos wpłynie negatywnie na proces regeneracji skory? Jest skorupa na twarzy.. Czy pot nie zatka mi porów ? Z drugiej strony trening poprawia ukrwienie skóry wiec szybciej by sie regenerowala
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 20:28   #94
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Sport podczas łuszczenia sie po peelingu

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
Witam. Jestem po 50% zabiegu kwasem glikolowym. Twarz jest zaczerwieniona mocno i napięta, jest juz skorupa - pojutrze zacznie sie mocno łuszczyc. Czy mogę kontynuować bieganie z rana? Chcę jutro z rana jak co tydzień biegać 10km i sporo potu się poleje.. Czy ten pot jakos wpłynie negatywnie na proces regeneracji skory? Jest skorupa na twarzy.. Czy pot nie zatka mi porów ? Z drugiej strony trening poprawia ukrwienie skóry wiec szybciej by sie regenerowala
Natłuszczaj skórę np. maścią alantan czy lanoliną i uzywaj filtrów. Pot może podrażnić skórę, nie zatka porów.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:19   #95
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Sport podczas łuszczenia sie po peelingu

A czy to nie wpłynie jakos na zatkanie porów gdy mam skorupę na twarzy ? Jest skóra napięta , taka po prostu skorupą która pęknę za kilka dni.. Jak sie spocę to nie wiem.. Czy ta skorupą przepuści pot czy nie -) nie chcę po biegu mieć tysiąc pińset nowych pryszczy
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:22   #96
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Sport podczas łuszczenia sie po peelingu

Cytat:
Napisane przez ReExtender Pokaż wiadomość
A czy to nie wpłynie jakos na zatkanie porów gdy mam skorupę na twarzy ? Jest skóra napięta , taka po prostu skorupą która pęknę za kilka dni.. Jak sie spocę to nie wiem.. Czy ta skorupą przepuści pot czy nie -) nie chcę po biegu mieć tysiąc pińset nowych pryszczy
Zeby powstały pryszcze muszą "zadziałać" gruczoły łojowe, a tu mamy do czynienia z potowymi wiec nie Ta "skorupa" nie wpływa na zatkanie porów.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 21:28   #97
ReExtender
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 128
Dot.: Sport podczas łuszczenia sie po peelingu

Dziękuję za szybką odpowiedź!
ReExtender jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-02, 22:51   #98
magda3035
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 25
Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

hej. Mam ten sam problem . Dobrze,że tu zajrzałam, bo tylko mnie to upewniło, że to od podkładu matującego. Mam cerę mieszaną i używam tylko matującego, chociaż i tak po 2 godzinach czoło mi się świeci. Ja w awaryjnych sytuacjach używałam maści Laticort, miałam ją "po córce" której przepisał chyba alergolog, jest to maść na bazie hydrokortyzonu i tylko na receptę. Bez recepty można też kupić maść lub krem na bazie właśnie hydrokortyzonu choć ma mniejsze stężenie ale też działa. Kosztuje koło 6 zł, więc warto spróbować. No i ten krem nie jest tak tłusty jak ta maść na receptę, choć jednak maść lepsza. Na drugi dzień skórę miałam jak nową.
magda3035 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 13:09   #99
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

Szczerze to u mnie przesuszenie i łuszczenie się skóry wywoływały silniejsze maści przeciwtrądzikowe. Po kuracji Izotekiem staram się utrzymać efekt, więc co jakiś czas aplikuję sobie na noc jakiś mocny kremik.

Jeśli wstanę z przesuszoną skórą, to dla mnie ratunkiem jest najzwyklejsza maść z witaminą A. Można dostać w aptece za grosze. Polecam dłużej sobie pochodzić z tym tłuściochem na twarzy albo posmarować buzię na noc, bo tak na raz za wiele nie da. Maść jest tłusta, więc nie polecam jej na jakieś wyjścia, tylko raczej na siedzenie w domu w kompletnym stanie nieogarnięcia.
xniji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 14:58   #100
magda3035
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 25
Dot.: łuszcząca się skóra twarzy :(

Tak , zgadza się, że maść jest tłusta. Ja używałam jej tylko na noc. Niekiedy jak miałam wielkie suche place to zaraz po przyjściu do domu zmywałam makijaż i smarowałam się. Laticort jest maścią sterydową ale raz na jakiś czas jak się jej użyje to nic się nie stanie.
magda3035 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-03 15:58:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:03.