Odwodniona skóra wrażliwa - pomóżcie! :( - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-29, 08:47   #31
niegramatyczna
Raczkowanie
 
Avatar niegramatyczna
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 338
Dot.: Odwodniona skóra wrażliwa - pomóżcie! :(

Po Alantanie zaczęła mi się niemiłosiernie przetłuszczać skóra i krostki są bardziej czerwone. :/ Póki co nie mam dodatkowego wysypu po tych kremach z mocznikiem, ale makijaż się trzyma 4 godziny... Nie chciałabym teraz kupować drogich rzeczy, bo jak po wizycie u dermatologa okaże się, że mam stosować zupełnie coś innego to zostanę tylko z pustym portfelem i nic więcej.

takasobie93 - wybiorę się dziś do apteki po to, co poleciłaś, dziękuję.
niegramatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-15, 21:26   #32
MoniNB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 6
Dot.: Odwodniona skóra wrażliwa - pomóżcie! :(

może nabawiłas się tego atopowego wlasnie przez używanie tych kosmetykow o których wspomniałaś, moja siostra w wieku 30 lat nagle zaczela mieć azs, i zaczela uzywac kosmetykow bez tej całej chemii czym mnie zaraziła, i powiem ci ze już nigdy nie kupie zadnego kosmetykow firm drogeryjnych czy aptecznych bo to tez często sa swinstwa,
krem który mogę ci polecić to lavera xxx
nie jest może tani ale bardzo wydajny i nie trzeba na pewno go uzywac tyle co "normalne"

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-18 o 20:32 Powód: reklama
MoniNB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 10:13   #33
I_Love_Cosmetology
Przyczajenie
 
Avatar I_Love_Cosmetology
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 12
Dot.: Odwodniona, okropnie przesuszona skóra a trądzik.

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
Od kilku miesięcy zmagam się ze swoją cerą. Zawsze była mieszana w kierunku tłustej jednak zawsze udawało mi się z nią jakoś radzić; teraz jestem w kropce. Zrobiła się bardzo uwrażliwiona, bardzo szybko podrażniona, dosyć dużo zmian ropnych na brodzie i na policzkach (co jest dla mnie ewenementem; nigdy do tej pory nie dostawałam pryszczy na polikach!). Do tego jest strasznie przesuszona i żadne kremy/serum itd nie potrafią sobie z nią poradzić (czasem nawet zapychają).

W tym momencie zależałoby mi w sumie na znalezieniu jakiegoś nawilżacza, który byłby mocniejszy niż te, które próļowałam do tej pory ale żeby nie powodował zapychania... Prawdopodobnie mission impossible. Do tej pory używałam Pharmaceris Emoliacti (na początku wydawał mi się b tresćiwy i pomocny ale tak naprawdę bez efektów), La Roche Posay Hydraphase intense legere, Siquens Renovation dla cery mieszanej (teraz).

Skóra przy brwiach trochę mi się łuszczy, do tego suche skórki na nosie i przesuszenia głównie na brodzie i nad ustami (cięzko to opisać, ale są widoczne po nałożeniu podkładu; żaden nie chce się równomiernie nakładać).

Bezpośrednio na zmiany skórne (na brodzie) stosuje krem z kwasem migdalowym 5% z Pharmacerisu, więc rozumialaby ew. przesuszenie w tym miejscu, ale dotyczy to całej cery. W efekcie mam twarz przesuoszną, ale nadal produkującą duże ilości sebum, każdy podklad wygląda nieestetycznie przez te "suche placki". Zwracam się do was z ogromną prośbą o pomoc, gdyż już tracę powoli nadzieję na pworót do normalności.

Powinnam jeszcze dodać, że mam stwierdzioną niedoczynność tarczycy i hiperprolaktynemię. Liczę się z wahaniami hormonów, jednak jest to już kilka lat od dgianozy i dotychczas obeszło się bez takich ekstremów.

Dziękuję za każdą pomoc.
Raz w tygodniu peeling enzymatyczny, maska natłuszczająca i nawilżająca.
myj buzie physiogelem, delikatnymi mleczkami lub płynami micelarnymi, spłukuj zawsze letnią wodą najlepiej przegotowaną.
obowiązkowa tonizacja po każdym kontakcie z wodą, toniki oczywiście bez alkoholu.
szukaj kremów z kwasem hialuronowym, mocznikiem, ceramidami, sterolami + kremy z filtrem min. 25

uważaj na gliceryne - w nadmiarze może wysuszać


Aha - pij duzo wody mineralnej takiej która zawiera ponad 1000mg na litr, 1,5l dziennie, moze byc np. muszynianka

Edytowane przez I_Love_Cosmetology
Czas edycji: 2014-05-16 o 10:22
I_Love_Cosmetology jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 07:19   #34
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Odwodniona skóra wrażliwa - pomóżcie! :(

mi w chwilach strasznej suchosci na twarzy pomogl olejek arganowy. ktos pisal ze zapycha- chyba trzeba zwrocic uwage na sklad, ja mam taki 3 w 1 z bielendy jesli nie sprawdzi sie na Twojej twarzy- mozesz uzyc do wlosow lub ciala
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-05 08:19:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.