Pomoc w ystaleniu rodzaju cery i jaki krem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-31, 17:46   #1
nord81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3

Pomoc w ystaleniu rodzaju cery i jaki krem


Witam,
Na wstępie chciałem tylko powiedzieć, że od jakiegoś czasu zacząłem bardziej o siebie dbać , mimo że kobietą nie jestem to jednak chyba dotarło do mnie że dbanie o siebie jest tylko na plus i może owocować na przyszłość. Bardzo fajna stronka, temat włosów już ogarnąłem, pozostaje mi tylko zadbać o skórę twarzy.
Jako że nie jestem 1-szym mający problem z określeniem rodzaju cery może uda się Wam choć troszkę pomóc w tej kwestii, i dlatego też załączam fotki które może coś zobrazują. Na pewno wiem że mam cerę wrażliwą, podatną na warunki zewnątrzne i wypryski. Mam zaskórniki na nosie i troszkę wokół nosa. Nie wiem czy mam cerę normalną czy suchą, a może lekko przetłuszczającą się. Wydaje mi się że czoło jest chyba najbardziej podatne na przetłuszczanie ale też w małej mierze. Kiedyś miałem bardziej tłusta cerę (wiek dojrzewania) ale teraz wydaje mi się że mam suchą lub normalną. Są dni kiedy po wstaniu widać skórki na nosie co świadczy że ma tendencję do przesuszania. Także obszary koło baczków (boki polików) są bardziej szorstkie ale się nie łuszczą.
Co zamierzam używać. Obecnie używam toniku oczyszczającego Bielenda (matujący na bazie kwasów), po którym lekko czuje ściąganie przez pierwsze sekundy. Po nim dotychczas nic nie używałem ale teraz zamierzam jakiś krem na dzień z filtrem tylko NIE WIEM JAKI, do jakiej cery. Na pewno chcę wyrównać koloryt bo mam bardziej ciemną (lekko czerwoną) okolicę nosa i po obu stronach nosa. Poza tym warto pewnie złagodzić cerę na dzień z racji że jest wrażliwa. Wogóle nie wiem też czy szukać kremu wybielającego czy do cery naczynkowej mimo że naczynek nie mam.
Nie wiem czy słusznie ale szukając produktu unikam w składzie. lub na wysokije pozycji, alkoholu, silikonów, parafiny i PG.

Moja propozycja to po toniku na dzień to:
- Rossmann, Isana Med, Tagescreme 5% Urea (Krem na dzień mocznikiem 5%) - bo ma dobre opinie, jest tani i ma filtr
- Iwostin, Hydratia, Fizjologiczny krem z ceramidami SPF 15

Na noc chciałem użyć typowo coś do wyrównania kolorytu, redukcji zaczerwienień lub blizn potrądzikowych, uspokojenia cery by na dzień mniej ulegała zmianie koloru np. od stresu, nerwów, warunków atm.

Acha jestem tez otwarty na zrobienie sobie kremu na noc bo wiem że zawsze będzie jakiś składnik w tych komercyjnych który go zdeklasuje lub wysoka cena. Tylko nie wiem jakie składniki powinny się znaleść tzn takie które wpływają na wyrównanie kolorytu, redukcji zaczerwienień lub blizn potrądzikowych, uspokojenia cery. Proporcji też nie wiem.

Fotki:
http://zapisz.net/view.php?filename=671_1.jpg
http://zapisz.net/view.php?filename=263_2.jpg

Liczę na Wasze doświadczenie i pomoc.

Edytowane przez nord81
Czas edycji: 2015-05-31 o 18:56
nord81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 10:15   #2
Alicja1304
Przyczajenie
 
Avatar Alicja1304
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 20
Dot.: Pomoc w ystaleniu rodzaju cery i jaki krem

Jeżeli chcesz ocenić jaką masz cerę to możesz iść do łazienki i pod żółtym, pomarańczowym światłem zobaczyć czy skóra na twarzy ci się mocno błyszczy. Możesz również przejechać palcem po nosie, czole, policzkach i brodzie żeby sprawdzić czy skóra jest śliska i tłusta są 4 rodzaje cery:
1. Tłusta- cała twarz błyszczy, jest tłusta lecz jędrna.
2. Sucha- Przy drapaniu mogą wysypywać się białe ''okruszki'' skóry (najlepiej przetestować na czole)
3. Mieszana- Tłusta skóra jest na czole, nosie i brodzie, a sucha skóra jest na policzkach
4. normalna- skóra nie jest ani tłusta, ani sucha, jest zwykła, aczkolwiek itak warto o nią dbać taka skóra jest u dzieci i niemowląt (jaka szkoda że nie u dorosłych..)
Są kosmetyki przeznaczone do różnych cer. Ja używam kremu nawilżającego nivea soft, jest świetny, delikatny i dla każdej cery! (ale przed nałożeniem umyj twarz). Mam nadzieje że pomogłam
Alicja1304 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 11:15   #3
Eyjafjallajokull
Przyczajenie
 
Avatar Eyjafjallajokull
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 25
Dot.: Pomoc w ystaleniu rodzaju cery i jaki krem

Jezeli nadal nie jestes pewna co do rodzaju swojej cery to warto zapoznac sie z tym artykułem xxx Mysle, ze duzo Ci wyjasni i pomoze
__________________
Jesteśmy tym, co w swoim życiu powtarzamy. Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipe...C5%82%C3%B3wna

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-01-17 o 12:35 Powód: Link.
Eyjafjallajokull jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-14 12:15:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.