komu NIE pasuje czarna kreska? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-15, 16:12   #1
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa

komu NIE pasuje czarna kreska?


Hej Dziewczynki!
Oglądałam Wasze śliczne makijaże i postanowiłam zacząć malowac sobie czarną kreskę na powiece .
Niestety nie umiem tego robić, więc narazie będę ćwiczyła przed lustrem, ale mam pytanie, czy jest jakaś zasada, do jakich oczu nie nalezy malować czarnej kreski?
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 17:22   #2
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Napewno czarna kreska nie pasuje oczom zmęczonym. Jeszcze bardziej to akcentuje. Wiele blondynek, zwłaszcza tych z jasną oprawą oczu oraz jasnymi tęczówkami żle wygląda z czarną kreską, choć to nie jest regułą To samo dotyczy większości rudzielców. Najlepiej z czarną kreską wyglądają ciemnookie brunetki Cienka kreska może powiększyć oko, jeśli nie jest na dolnej powiece, i jest nieco wyciągnięta. Gruba kreska zwłaszcza czarna może pomniejszyć oko, i dać wrażenie zapadniętego Obrysowanie oka czarną kredką bardzo wyostrzy kontur oka, niweluje wypukłość oka .
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 17:32   #3
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Mania19 dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Jestem brunetką o niebieskich oczach, kreske chciałabym miec cienką, ale narazie wychodzą tylko grube . Mam nadzieję, że kiedyś dojde do wprawy
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 17:42   #4
grin_ajz
Wtajemniczenie
 
Avatar grin_ajz
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kwidzyn
Wiadomości: 2 458
GG do grin_ajz
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

ja z doswiadczenia wiem ze mi...czyli typowi jesieni...nie pasuje czarna kreska na gornej powiecie..ale zastepuje ja brazowa i jest git
__________________
grin ajz rulez



grin_ajz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 17:55   #5
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Ja to właściwie nie wiem czym jestem, jakoś nigdy sie nie zastanawiałam ;d. Może zima? nie wiem, w każdym bądź razie na oko oceniam w jakich kolorkach mi dobrze
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 18:02   #6
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cytat:
Napisane przez mania19
Napewno czarna kreska nie pasuje oczom zmęczonym. Jeszcze bardziej to akcentuje. Wiele blondynek, zwłaszcza tych z jasną oprawą oczu oraz jasnymi tęczówkami żle wygląda z czarną kreską, choć to nie jest regułą To samo dotyczy większości rudzielców. Najlepiej z czarną kreską wyglądają ciemnookie brunetki Cienka kreska może powiększyć oko, jeśli nie jest na dolnej powiece, i jest nieco wyciągnięta. Gruba kreska zwłaszcza czarna może pomniejszyć oko, i dać wrażenie zapadniętego Obrysowanie oka czarną kredką bardzo wyostrzy kontur oka, niweluje wypukłość oka .
Ja nie do konca zgodze sie z ta wypowiedzia sadze, ze jest to w duzym stopniu kwestia indywidualna, ciezko powiedziec, ze do typu wiosy pasuje, a do lata np nie.
Czarna kreska rzeczywiscie czasami bardziej akcentuje zmeczenie oczu, ale to zwlaszcza przy zaczerwienionych i niewyspanych oczach.
Zgadzam sie, ze czesto ciemna kreska nie pasuje do niebiesokokich bloddynek, najczesciej wyglada dobrze po prostu przy ciemnych oczach.
Nie zawsze tez gruba kreska wywoluje efekt zapadnietego oka, moja kolezanka rewelacyjnie powieksza oko wlasnie obrysowujac je czarna kredka, ja raczej wole na dolnej powiece i tez raczej widoczna niz calkiem cieniutka.
I nie zawsze rez niweluje wypuklosc oka-u mnie wlasnie oko staje sie (nie do konca ladnie)uwypuklone przy obrysowaniu gornej powieki.
Jak widac-wsztko dla ludzi, probuj jak Tobie jest najlepiej, z czasem sama ocenisz. Wszelkich prob sie nie boj
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 19:31   #7
Rosario
Zadomowienie
 
Avatar Rosario
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 716
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Czarna kreska nie pasuje oczom mały(bo je jeszcze zmniejszy bardziej )
__________________
W życiu nie ma prób, od razu zaczyna się przedstawienie

Marianne Faithfull

Rosario jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-15, 19:46   #8
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cytat:
Napisane przez mania19
Napewno czarna kreska nie pasuje oczom zmęczonym. Jeszcze bardziej to akcentuje. Wiele blondynek, zwłaszcza tych z jasną oprawą oczu oraz jasnymi tęczówkami żle wygląda z czarną kreską, choć to nie jest regułą To samo dotyczy większości rudzielców. Najlepiej z czarną kreską wyglądają ciemnookie brunetki Cienka kreska może powiększyć oko, jeśli nie jest na dolnej powiece, i jest nieco wyciągnięta. Gruba kreska zwłaszcza czarna może pomniejszyć oko, i dać wrażenie zapadniętego Obrysowanie oka czarną kredką bardzo wyostrzy kontur oka, niweluje wypukłość oka .
czy pisząc '' na dolnej powiece '' miałaś na myśli powiekę którą maluje się cieniem ? bo z różnymi interpretacjami 'dolnej powieki' się już spotkałam
pytanie trochę nie teges ale w końcu kto pyta nie błądzi
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 20:13   #9
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Cool Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Nie pasuje osobom o malych oczach - widze po sobie
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 21:33   #10
Olaola
Zadomowienie
 
Avatar Olaola
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Londyn/Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 139
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

A ja nie mam jakichś ogromnych oczu, a w kresce czarnej - zdaniem wlasnym oraz postronnych - mi dobrze.
Spotkalam sie z opiniami, ze kreska ostra - pomniejsza, natomiast roztarta (zamglona) powieksza. I wydaje mi sie, ze w duzym stopniu jest to prawda.
Pozdrawiam, dziewczyny
Olaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-15, 22:51   #11
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cięzko uogólniać z czarna kreską, wydaję mi się, że nie ma generalnej zasady w tym temacie.
Ja np. mam oczy małe (?) niebieskie, o kształcie migdałowatym, jasną cere i szatynowaty kolor włosów, ale czarną kreskę robię głównie na górnej powiece, lekko wyciągając ją na zewnątrz. Wtedy czuje się dobrze i oko wygląda ok. Kreski mam średniej grubości... Ale bardziej cieńsze, niż grubsze-za małe oko do "grubasków".
Natomiast na dolnej powiece czarna kreska jest nie dla mnie. Próbowałam wiele razy i nie jestem przekonana. Obciąża mi oko, które staję się jakieś takie okragłe, smutne i bez polotu.

Kreski robię głównie eyelinerami-górna powieka, rzadko kredkami, jeśli już to na dolnej powiece i będzie ona do roztarcia.

Za czasów kiedy farbowałam włosy na jasny blond, także malowałam kreski na górnych powiekach. Nie wygladało to źle...

Wydaję mi się, że cały klucz w robieniu kresek jest w grubości i w umiejętności dopasowania kreseczki do oczów-wielkości, kształtu itp.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-16, 12:56   #12
elizaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 216
GG do elizaa
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Chyba zakupie sobie eyeliner. Nie wiem dlaczego, ale mam dobrze ostrugana kredke i nadal jest gruba ta kreseczka
Kilka razy zrobiłam sobie też kreske na dolnej powiece (jestem niebieskooką brunetką) ale nie wyglądało to za dobrze Chyba mam za małe oczka
A macie może jakieś sprawdzone techniki malowania kresek?
elizaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 13:11   #13
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

no wlasnie czy kreske najlepiej robic szybkim ruchem reki czy powolutku?? bo ja jak narazie nie moge sie naucz. Udaje mi sie 1 na 100 jak wy to robicie??
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 13:29   #14
chanell85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 103
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

a czy małym okragłym oczom pasuje?

bo jak ja robie to mam wrazenieze oczy wyaja sie mniejsze
chanell85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 13:38   #15
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Ja kreseczki robię cieniem i pędzelkiem i chyba tym sposobem osiągamy najbardziej naturalny efekt delikatnie roztarta kreseczka będzie zawsze oko otwierać i powiększać,oczywiście jeśli będzie dostosowana kolorem,kształtem i grubością dostosowana do kształtu oka,urody i samopoczucia danej osoby
Na pewno rysując je eyelinerem czy kredką potrzeba większej wprawy i muszą być starannie i dokładnie wykonane,bo wszelkie niedociągnięcia strasznie rzucają się w oczy
Jeśli ktoś się nie czuje w czarnym za dobrze to może spróbować grafitem albo brązem.Wszystko kwestia indywidualnego dopasowania
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 14:01   #16
tangerynka
Rozeznanie
 
Avatar tangerynka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 569
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Ja jestem mistrzynią eyelinera (ale skromnie ) ale z kredką nijak mi nie wychodzi Próbowałam różne - twarde, miękkie, ale zawsze mi kulfony wychodzą Pozostaję przy kredce jak chce sobie zrobić przydymione oczy i wtedy ją rozcieram patyczkiem. Jakoś malowanie eyelinerem zawsze mi dobrze wychodziło i nie musiałam się wiele naćwiczyć żeby osiągnąć wprawę. Grunt to podparcie dla ręki i zrobienie kreski za jednym razem. Zawsze malowałam się klasycznymi linerami z pędzelkiem, bo te we flamastrze strasznie grube kreski robiły, a pędzelkiem udawało mi się regulować kreskę (zacząć cienko, skończyć grubiej). Ale ostatnio kupiłam sobie eyeliner Avonu i chyba do tych zwykłych już nie wrócę bo jest strasznie wygodny. Ma taką flamastrową końcówkę, ale bardzo twardą i można nim zrobić nawet cieniutką kreseczkę tuż przy nasadzie rzęs i uchwyt jest bardzo poręczny co przy linerach nie jest bez znaczenia.
Co do koloru kreski, to oprócz włosów i oczu radziłabym zwrócić uwagę na kolor rzęs. Jeśli są czarne i wyraziste to myślę, że spokojnie czarne kreski. Jeśli natomiast nieco jaśniejsze i delikatne to przy niebieskich oczach myślę że raczej grafitowa kreska będzie odpowiedniejsza.
tangerynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 14:40   #17
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cytat:
Napisane przez młodaa
Ja nie do konca zgodze sie z ta wypowiedzia sadze, ze jest to w duzym stopniu kwestia indywidualna, ciezko powiedziec, ze do typu wiosy pasuje, a do lata np nie.
Dlatego zaznaczyłam, że nie jest to regułą

Cytat:
Napisane przez monik@_monik@
czy pisząc '' na dolnej powiece '' miałaś na myśli powiekę którą maluje się cieniem ? bo z różnymi interpretacjami 'dolnej powieki' się już spotkałam
pytanie trochę nie teges ale w końcu kto pyta nie błądzi
Tak! Chodziło mi o tą, której się najczęściej nie maluje,a rzęsy na tej powiece są najczęściej krótsze Już wiesz która to jest dolna powieka ???
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 15:48   #18
sky1980
Rozeznanie
 
Avatar sky1980
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 724
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

kiedys malowalam sie eyelinerem ( zanim ta umiejetnosc opanowalam zajelo mi to czasu) i nie wyobrazalam sobie ze bede wstanie sie kiedys kredka malowac, obecnie mam opanowane dwie metody
wydaje mi sie ze przynajmniej cieniusienka kreseczka dodaje oku uroku, widze czasami dziewczyny majace tylko cienie i tusz na oczach i tak jakos zdaje mi sie ze brakuje im czego
tak kreska robi seksowne oczko i moze byc w kazdym koloze
ale to moja opinia
sky1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 18:33   #19
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Question Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cytat:
Napisane przez mania19
Tak! Chodziło mi o tą, której się najczęściej nie maluje,a rzęsy na tej powiece są najczęściej krótsze Już wiesz która to jest dolna powieka ???
Taaaa dziękuję za odpowiedź zapamiętam na przyszłość ...
to teraz mi jeszcze prosze powiedzieć jak powinnam malować swoje małe,
migdałowe oko (patrz. awatar - i prosze się nie śmiać z niego bo ja się nie umiem tak elegancko malować jak pewnie większosć wizażanek - nie mam wprawy i środków materialnych na dobre kosmetyki ) ... Buziaki
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-24, 21:10   #20
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Nie trzeba kupowac drogich kosmetykow, zeby byly naprawde dobre-patrz KW
ja na Twoim miejscu rozswietlilabym jasniejsza plamka, na srodku, gorna powieke i wutuszowalabym mocno rzesy skupiajac sie na ich wydluzeniu
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-24, 22:01   #21
smileofangel
Zakorzenienie
 
Avatar smileofangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 162
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

fany watek... ja chcialam zapytac jak wy rozcieracie te krechy bo ja jestem taka sierotka ze jak zaczynam rozcierac wacikiem to scieram kreske i kreski brak a mam kredke MF moim skromnym zdaniem dosc dobra... poza tym jak debiutowalam na MM dziewczyny pisaly mi ze mi taka kreska pasuje ale ja do konca tez nie potrafie jej zrobic raz wyjdzie a raz nie a mam oczy migdalowe tak gdzies slyszalam
__________________
.
smileofangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 13:48   #22
Paulisziaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Ja osobiscie uważam ze pasuje kazdemu, tylko trzeba ja dobrze wykonać. Spotkalam sie z czarna kreska na gornej powiece malowana od polowy oka, wygladała okropnie, za dlugo wyciagnieta tez nie daje najlepszego efektu. Ale czy to gruba czy cienka zawsze sprawia ze oczy wydaja sie bardziej pociagajace Sama osobiscie jestem ciemna blondynka z szarymi oczami, a maluje sie tak praktycznie codziennie. A wykonana eyelinerem trzyma sie caly dzien i nie rozmazuje. O czym wiecej marzyc?
Pozdrawiam
Paulisziaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 14:15   #23
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cytat:
Napisane przez Rosario Pokaż wiadomość
Czarna kreska nie pasuje oczom mały(bo je jeszcze zmniejszy bardziej )
BZDURA, jak najbardziej pasuje, ale trzeba wiedzieć jak ją zrobić!
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 14:17   #24
Ishikawa
Crazy turtle lady
 
Avatar Ishikawa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Wiadomości: 8 911
GG do Ishikawa
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

tez jestem zdania że dobrze zrobiona kreska (dopasowana do kształtu, wielkości oka) pasuje każdemu
__________________
Instagram
Ishikawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-23, 14:33   #25
susceptancja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 64
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Kreska na dolnej powiece nie daj boże w środku xD Nie pasuje napewno osobą o dużch nosach. Według mnie bardzo go uwydatniają i wiadomo oczka małe Ale krecha na górnej + mocno wytuszowane. Nie powinny pomniejszać oka Ale wszystko zależy od kształtu oczu osadzenia itp :d
susceptancja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:49   #26
adelheid
Przyczajenie
 
Avatar adelheid
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

moim zdaniem kreski nie pasują osobom z wąskimi/małymi oczami i z opadającymi powiekami, a kolor włosów i oczu gra mniejszą rolę
adelheid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-27, 17:57   #27
mallary
Rozeznanie
 
Avatar mallary
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 540
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

Cytat:
Napisane przez susceptancja Pokaż wiadomość
Kreska na dolnej powiece nie daj boże w środku xD Nie pasuje napewno osobą o dużch nosach. Według mnie bardzo go uwydatniają i wiadomo oczka małe Ale krecha na górnej + mocno wytuszowane. Nie powinny pomniejszać oka Ale wszystko zależy od kształtu oczu osadzenia itp :d
O dużych nosach pierwsze słyszę. Sama mam nienajmniejszy i nie uważam, żeby mocniej przykuwał uwagę. Wręcz odwrotnie, bo wówczas to oczy są podkreślone i je bardziej widać.
Myślę, że dobrze narysowana kreska pasuje każdemu. Tylko musi być zrobiona odpowiednio do kształtu oka.
mallary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:16   #28
loon_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 32
Dot.: komu NIE pasuje czarna kreska?

teoretycznie na górnej powiece pasuje każdemu ,zalezy jak zrobiona oczywiście ,nie powinna być zbyt gruba , na dolnej powiece odpada w przypadku małych oczu
loon_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.