jaki podkład ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-21, 17:49   #1
bythewayiam
Przyczajenie
 
Avatar bythewayiam
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z przed kompa
Wiadomości: 13
Wink

jaki podkład ?


Witam!
Jako ze konczy mi sie podkład to postanowiłam poszukac czegos lepszego.
Otoz szukam podkładu dla skory problematycznej, taki ktory by nie podkreslał lekko łuszczącej sie skory, ale zeby tez nie wygladało jakbym uzyla błyszczyka do twarzy. nie musi byc bardzo kryjący najlepiej zeby wygładzał moja trądzikowa szara skore i nadał jej jakis w miare ladny odcien. dodam ze mam bardzo bardzo bardzo jasna skore i poszerzone mocno pory.
Zastanawiałam sie nad gordiani gold'em oriflame'a tym ujędrniającym. zapomniałam dodac jeszcze ze skora mi sie troche przetłuszcza, ale bez przesady, da sie to skorygowac pudrem

przepraszam za chaos

no wiec jakie sa wasze propozycje ?
bythewayiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 17:53   #2
Sc-laja
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: jaki podkład ?

Poczytaj recenzje na KWC
__________________


Sc-laja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 18:01   #3
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: jaki podkład ?

Mam taką cerę jak ty i jestem zachwycona Revlonem ColorStay z technologią Softflex. Poczytaj na kwc - ma bardzo dużo poztywnych recenzji.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 18:06   #4
bythewayiam
Przyczajenie
 
Avatar bythewayiam
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z przed kompa
Wiadomości: 13
Wink Dot.: jaki podkład ?

czytałam. ale niewiem czy revlonem bede umiała sie posługiwac, strasznie mam szorstka skore i ciezko misie takie mocno kryjące podkłady rozprowadzaja na twarzy... jednak postawiłabym na jakis naturalniejszy efekt
bythewayiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 18:09   #5
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: jaki podkład ?

Powiem Ci, że on nie jest wcale tak bardzo kryjący. Podobno bardziej kryjąca była jego wcześniejsza wersja. Ja nakładam go bardzo mało i wygląda bardzo naturalnie. Poza tym też mam troche przesuszoną cerę i nie podkreśla tak bardzo suchych skórek. No i jego największym olusem jest to, że trzyma się przez cały dzień na twarzy.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 18:12   #6
bythewayiam
Przyczajenie
 
Avatar bythewayiam
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z przed kompa
Wiadomości: 13
Dot.: jaki podkład ?

w recenzjach pisze ze pory zatyka i podkresla. ja mam z nimi naprawde DUZY problem jesli wiesz co mam na mysli. nie chce kolejnego kryjacego podkładu - one nie sa dla mnie. moze jakies inne propozycje ?
bythewayiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 22:04   #7
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: jaki podkład ?

Cytat:
Napisane przez bythewayiam Pokaż wiadomość
w recenzjach pisze ze pory zatyka i podkresla. ja mam z nimi naprawde DUZY problem jesli wiesz co mam na mysli. nie chce kolejnego kryjacego podkładu - one nie sa dla mnie. moze jakies inne propozycje ?
OK, rozumiem. Też mam problemy z porami, ale mi ich nie zatyka, chociaż wiadomo, że to indywidualna sprawa.
Używałam kiedyś podkładu z Maybelline Pure Makeup i on był leciutki, wyrównywał koloryt, był niewidoczny na twarzy, dobrze nawilżał, ale w ogóle nie matował no i słabo krył. Może tobie by odpowiadał.
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-22, 19:07   #8
bythewayiam
Przyczajenie
 
Avatar bythewayiam
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Z przed kompa
Wiadomości: 13
Dot.: jaki podkład ?

Z mejbelinami mam taki problem ze wszystkie kolory sa dla mnie za ciemne. Szukam czegos ultra lekkiego i matującego i nie wysuszajacego skory oraz nie podkreslajacego skorek.Myslalam nad cashmere prefect l'oreala ale podobno nie nadaje sie do łuszczącej sie skory...
bythewayiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 21:22   #9
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: jaki podkład ?

Od szukania kosmetyków jest bardzo obszerna baza KWC. Jednak jeśli już zadałaś pytanie na forum - polecam True Match L'Oreal. Jest lekki, śrenio kryjący, ładnie rozświetla twarz, matuje i nawilża tam, gdzie tego potrzeba.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 22:30   #10
kaja_1985r
Rozeznanie
 
Avatar kaja_1985r
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 993
Dot.: jaki podkład ?

Co do cashmere to niestety podkreśla skórki. True Match nie używałam, ale odkąd pamiętam używa go moja koleżanka i jest bardzo zadowolona. Ale ona ma prawie, że idealną cerę. No i stwierdziła, że twarz jej się po nim błyszczy, mimo iż nie ma skłonności do przetłuszczania:/
kaja_1985r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 22:51   #11
Guutek
Przyczajenie
 
Avatar Guutek
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 29
Dot.: jaki podkład ?

moze rimmel stay matte? Jakos niespecjalnie matuje ( nie daje efektu blyszczyka na twarzy) ,ale nie wysusza jak maybelline (wonder finish).W recenzji pisze ze jak krem...No i ok,nie bedzie Ci podkreslal suchych skorek.Uzywalam go kiedys liczac na mat,przetluszczala mi sie skora,ale teraz moze wroce do niego,bo przyjemnie nawilzal.Teraz mam bardziej mieszana ta skore ;> Co do krycia to male.Ale na wieksze niespodzianki jest przeciez lepszy korektor.Podklad bardziej wyrownuje kolor twarzy i dodaje jej zycia.Cena nie za wysoka,wiec mozna sprobowac...
Guutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-06, 19:28   #12
Edaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 80
jaki podklad do wrazliwej skory ?

jak w temacie. chcialabym zaczac uzywac podkladu bo nie lubie moich wiecznie rozowych policzkow, ale zawsze kiedy sie maluje an drugi dzien one sa jescze bardziej czerwone i pojawiaja sie wypryski. mozecie im cos polecic czy moze lepiej nie zaczynac sie nawet malowac?
__________________
Eda
Edaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 19:53   #13
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: jaki podklad do wrazliwej skory ?

ja bym sie pokusila o wizyte do dermatologa... jezeli obszar zaczerwienienia obejmuje nos to moze to byc tradzik rozowaty
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 19:15   #14
malenka834
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6
jaki podklad???

Mam bardzo wazne pytanie.Wie ktos moze jakiego podkladu powinnam uzywac???mam dosc jasna, tradzikowa cere z widocznymi zaczerwieniami.od wielu podkladow i pudrow dostawalam uczulenia badz widzialam ze moja skora w ogole nie oddycha przez co wyskakiwaly mi kolejne pryszcze. niedlugo ide na slub wiec chcialabym ladnie wygladac.moglybyscie mi cos polecic do typowej tradzikowej cery mocno przetluszczajacej sie???
malenka834 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 19:23   #15
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: jaki podklad???

Cytat:
Napisane przez malenka834 Pokaż wiadomość
Mam bardzo wazne pytanie.Wie ktos moze jakiego podkladu powinnam uzywac???mam dosc jasna, tradzikowa cere z widocznymi zaczerwieniami.od wielu podkladow i pudrow dostawalam uczulenia badz widzialam ze moja skora w ogole nie oddycha przez co wyskakiwaly mi kolejne pryszcze. niedlugo ide na slub wiec chcialabym ladnie wygladac.moglybyscie mi cos polecic do typowej tradzikowej cery mocno przetluszczajacej sie???
1. wyszukiwarka
2. KWC http://www.wizaz.pl/kosmetyki/
3. nie to podforum...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 19:24   #16
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: jaki podklad???

Vichy normateint
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-10, 20:01   #17
sharlottek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta
Wiadomości: 3 760
Dot.: jaki podklad???

Proszę na przyszłość, zakładać tematy na odpowiednim podforum i korzystać z wyszukiwarki
sharlottek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 18:57   #18
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: jaki podklad???

LIRENE- City Matt -nie zapycha, ale słabo matuje więc użyć jakiegoś sypkiego na to lub mąki
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:29   #19
mejbi_s
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Exclamation Jaki podkład dla...?

Przyznam się szczerze, że raczej nie używam kosmetyków do makijażu, zwłaszcza tak ciężkich jak podkład, ale chyba muszę zacząć.
A... że jestem cała zielona w tych sprawach i nie odróżniam pudru od podkładu, nie wiem też, czym różni się podkład od korektora, dlatego właśnie zwracam się z prośbą o pomoc do Was, bardziej doświadczonych koleżanek
Mam dosyć dziwne przebarwienia na twarzy, mniej więcej na linii "nos-usta" oraz pod ustami mam takie plamy jakby żółto-pomarańczowe. Wszystkie badania mam w normie, więc wychodzi na to, że jest to "jedynie" problem natury kosmetycznej.
Jest o jednak problem dość uciążliwy, dlatego chciałabym to jakoś ukryć. Ale, jak już wspomniałam wcześniej, kompletnie się na tym nie znam, dlatego pytam Was, jaki podkład wybrać najlepiej?
Jakiej firmy?
Oczywiście, chciałabym żeby podkład był jak najlepszy, żeby nie zrobiła mi się pomarańczowa twarz , ale chciałabym też, żeby był w miarę niedrogi...
Dodam też, że mam strasznie bladą twarz, dlatego chciałabym też, żeby podkład dodał mi trochę zdrowszego kolorytu i rozświetlił mi twarz. Wiem, że wymagania mam spore, ale może któraś z Was zna jakiś idealny patent?
mejbi_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-12, 20:12   #20
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jaki podkład dla...?

Jeśli masz przebarwienia możesz sięgnąć po serię Lucidin Iwostin.
Lepiej zlikwidować problem niż całe życie maskować go podkładem.
Co do samego podkładu- ja na twoim miejscu wybrałabym się do kosmetyczki albo do apteki dobrać odpowiedni produkt.
Jeden produkt raczej zarazem nie rozświetli i nie zakryje bo fluidy kryjące mają więcej pigmentu niż rozświetlające. Ja sama używam jedynie podkładu dermablend ale on nie wszystkim odpowiada więc musisz pytać o próbki i metodą prób i błędów dobrać najbardziej pasujący ci produkt.
Co do rozświetlania cery- tu sprawdza się serum z witaminą C oraz do makijażu tzw. rozświetlacze.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:53   #21
blackdream20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla...?

Ja polecam mineralny podkład maybelline (kosztuje ponad 30zł) podklad jest rzadki bardzo dobrze sie rozplowadza nie zatyka porów i przede wszystkim nie daje efektu maski. Jeżeli chcesz tylko zatuszować niedoskonałości i nie jesteś przekonana do podkładów polecam mineralny korektor tej samej firmy, świetnie maskuje wszelkie niedoskonałości. Te kosmetyki zajmuja u mnie miejsce nr 1 Mam jeszcze pytanie jaki masz typ cery?
blackdream20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 13:47   #22
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Jaki podkład dla...?

Ja posiadając przebarwienia trądzikowe, fakt faktem słabe ale jednak, jestem calkiem zadowolona z podkłady Maybelline Affinitione, mialam odcień 2 Light porcelain i na mojej wyblakłej od leków twarzy był akurat odpowiednim odcieniem. No i do tego w kryzysowych sytuacjach krektor Maybelline Pure Recovr Mineral. Jest drogawy (ok. 30zł), ale mi wystarczył na ponad dwa lata. Myslę, że z tych "tanszych" kosmetyków to one mogłyby być dobre

Aha, podkład jest rzadki, ale nie tworzy maski i jak na mojej mieszanej cerze się jakoś nie waży ani nie żółknie (ewentualnie trochę przyciemni ale nie wygląda to tandetnie), jako jedyny z dotychczas używanych.
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 15:31   #23
kicacz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki podkład dla...?

Affinitone może jest fajny, ale dla cery bez problemów, ponieważ bardzo słabo kryje. Ja mogę doradzić tej z maybelline minerlany, oraz z max factora " ageless elixir" fajnie kryje, jednak jest bardzo lekki i ma fajną konsystencje do zaaplikowania Zapach również +
kicacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 23:47   #24
angiee0902
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 389
Dot.: Jaki podkład dla...?

Cytat:
Napisane przez kicacz Pokaż wiadomość
Affinitone może jest fajny, ale dla cery bez problemów, ponieważ bardzo słabo kryje. Ja mogę doradzić tej z maybelline minerlany, oraz z max factora " ageless elixir" fajnie kryje, jednak jest bardzo lekki i ma fajną konsystencje do zaaplikowania Zapach również +
Dlatego napisałam, że w kryzysowych sytuacjach dodaje korektor
angiee0902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 21:33   #25
marzenasandford
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki podkład dla...?

Ja lubię podkłady Oriflame :
- Adaptive Foundation dobrze kryje (ja używam Porcelany)
- Studio Artist jest lekki (może nawet za lekki) ale OK na lato

nie są jakieś kosmicznie drogie, ten drugi chyba jest nawet w promocji w ostatnim katalogu...
marzenasandford jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 11:48   #26
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Podklad

Czesc. Znacie moze podklad jaki uzywa marina luczenko albo dajacy podobny efekt ?
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 17:41   #27
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Podklad

To jest chyba dość trudne pytanie. Wydaje mi się, że ona jako gwiazda jest ciągle dopieszczana przez wizażystki, które nieustannie czuwają nad jej nienaganną cerą, więc ciężko jest powiedzieć jakiego podkładu używa .
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 13:00   #28
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Podklad

Kiedyś widziałam program, gdzie jej makijażystka mówiła, że Marina ma z natury idealną cerę, wiec pewnie to kwestia tego, a nie podkładu
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 18:39   #29
karka2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 77
Dot.: Podklad

Aa. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi
karka2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-14, 18:55   #30
xXxganjaxXx
Przyczajenie
 
Avatar xXxganjaxXx
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 13
GG do xXxganjaxXx
Dot.: Podklad

Polecam podkład z avonu , rozświetlająco-antystresowy. Idealnie wygląda na twarzy .
xXxganjaxXx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-02 18:51:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.