Jak się NIE opalić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-17, 17:00   #1
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662

jak się opalić i nie pomarszczyć ?


Chciałabym się dowiedzieć, czy mogę się opalić bezpiecznie? Opalam się szybko i ładnie, nie muszę stosować filtrów o wysokim SPF. Bardzo lubię też posiedzieć i powygrzewać się na słońcu. Dlatego szukam kremu, który miałby niskie SPF, ale jednocześnie zapewniał skuteczną, jeśli to możliwe nawet maksymalną, ochronę przed promieniami UVA. Przekopałam pół internetu i nic. Czy naprawdę wysokość wskażnika PPD musi być zależna od wysokości SPF?
Czy naprwdę jedynym sposobem na zdrową opaleniznę są smoopalacze a o leżeniu na słońcu trzeba zapomnieć ?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 11:09   #2
nowa_kacha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 152
Dot.: jak się opalić i nie pomarszczyć ?

pod wpływem promieni słonecznych skóra intwensywnie wysycha i zmienia się jej barwa. opalenizna to właśnie nic innego jak funkcja obronna skóry przed oddziaływaniem promieni UV Dlatego opalanie idzie w parze z wysuszeniem skóry. Wysuszenie powoduje że skóra się łuszczy i powstaja zmarszczki. Można się bronić przed fotostarzeniem własnie za pomoca wysokich faktorów. Masz wiec do wyboru. Krem z wysokim SPF i samoopalacz albo opaloną ale wysuszona skóre
nowa_kacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:10   #3
Malesya
Przyczajenie
 
Avatar Malesya
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Jak się NIE opalić

Witam.
Moją "obsesją" jest jasna cera. Wręcz nienawidzę się opalać i nie chcę też mieć choćby odrobinę opalonej skóry, szczególnie na twarzy. Bardzo proszę o poradę, co zrobić żeby ochronić się przed "barwiącymi" promieniami słońca teraz, gdy zbliża się lato. Jaki filtr jest najlepszy i czy są jakieś inne sposoby na utrzymanie bladej cery?
Malesya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:11   #4
Malesya
Przyczajenie
 
Avatar Malesya
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Jak się NIE opalić?

Witam.
Moją "obsesją" jest jasna cera. Wręcz nienawidzę się opalać i nie chcę też mieć choćby odrobinę opalonej skóry, szczególnie na twarzy. Bardzo proszę o poradę, co zrobić żeby ochronić się przed "barwiącymi" promieniami słońca teraz, gdy zbliża się lato. Jaki filtr jest najlepszy i czy są jakieś inne sposoby na utrzymanie bladej cery? Proszę o pomoc i porady.
Malesya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:45   #5
Aveqiu
Raczkowanie
 
Avatar Aveqiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 116
Dot.: Jak się NIE opalić?

Zapraszam na wątek "jak podkreślić jasną cerę", tam znajdziesz wiele porad, którymi jedne bladolice dzielą się z innymi bladolicymi; w tym również wymieniają się doświadczeniami odnośnie filtrów

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=581961
__________________
Why not?
Aveqiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 13:53   #6
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Jak się NIE opalić?

kremy typu bloker
__________________
Odwyk kosmetyczny:
http://spreadsheets.google.com/ccc?k...BWUJOVEE&hl=en
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 15:42   #7
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Jak się NIE opalić?

Filtry najwyższe jakie są - przy czym jeśli nosimy je codziennie to warto o nich poczytać, bo mogą wysuszać (jest tu chyba specjalny wątek o filtrach).
-przez cały rok
-dużo
-latem kilka razy w ciagu dnia
Nawyki typu chodzę cienistą stroną ulicy itp.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 16:40   #8
screamowsky
Raczkowanie
 
Avatar screamowsky
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 93
Dot.: Jak się NIE opalić

używaj blokerów cale lato(filtr 60), postaraj sie nie wystawiac twarzy na slonce(nos jakies kapelusze itd)
screamowsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 17:22   #9
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jak się NIE opalić

Cytat:
Napisane przez Malesya Pokaż wiadomość
Witam.
Moją "obsesją" jest jasna cera. Wręcz nienawidzę się opalać i nie chcę też mieć choćby odrobinę opalonej skóry, szczególnie na twarzy. Bardzo proszę o poradę, co zrobić żeby ochronić się przed "barwiącymi" promieniami słońca teraz, gdy zbliża się lato. Jaki filtr jest najlepszy i czy są jakieś inne sposoby na utrzymanie bladej cery?
Wysoki filtr i serum z witaminą C +czapka z daszkiem latem i oulary "muchy" to moje sprawdzone sposoby. Działają
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 19:08   #10
ancyk88
Zadomowienie
 
Avatar ancyk88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Home xD
Wiadomości: 1 323
Dot.: Jak się NIE opalić?

Zostan wampirem
mocne filtry i bieg od cienia do cienia
__________________

ancyk88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-17, 19:13   #11
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: Jak się NIE opalić

filtry i blokery. najlepiej te z apteki
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-17, 23:41   #12
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak się NIE opalić?

Ciężko jest... Ja dzisiaj nasmarowałam dekolt filtrem, zarzuciłam szalik i i tak mnie złapało... I boliNiby delikatnie złapało, ale boli jakby mnie żywcem przypalano. A to był tylko 15 minutowy spacer do galerii handlowej....
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 11:42   #13
gutkacia
Raczkowanie
 
Avatar gutkacia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 133
Dot.: Jak się NIE opalić

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Wysoki filtr i serum z witaminą C +czapka z daszkiem latem i oulary "muchy" to moje sprawdzone sposoby. Działają
Chciałam się zapytać, bo często mam z tym problem czy przypadkiem witamina C nie wywołuje nadwrażliwości an słońce...ja ogólnie czasami po wyjściu na słońce mimo używania filtrów/blokerów itd jestem cała w czerwonych piekących bąblach. Przeczytałam gdzieś w artykule,że
"Nadwrażliwość na słońce mogą również wywołać niektóre substancje zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, dziegcie, kremy zawierające retinol, kwasy owocowe i witaminę C, a także preparaty przeciwtrądzikowe. "
gutkacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 12:07   #14
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Jak się NIE opalić

Cytat:
Napisane przez gutkacia Pokaż wiadomość
Chciałam się zapytać, bo często mam z tym problem czy przypadkiem witamina C nie wywołuje nadwrażliwości an słońce...ja ogólnie czasami po wyjściu na słońce mimo używania filtrów/blokerów itd jestem cała w czerwonych piekących bąblach. Przeczytałam gdzieś w artykule,że
"Nadwrażliwość na słońce mogą również wywołać niektóre substancje zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych, dziegcie, kremy zawierające retinol, kwasy owocowe i witaminę C, a także preparaty przeciwtrądzikowe. "
Nie wiem jak z dziegciem, kwas migdalowy spokojnie można stosować cały rok, tak samo retinol i witaminę C pod filtr. Pogugluj jest pełno wypowiedzi dziewczyn tak działających. Sama, ponieważ kilka godzin przebywam na slońcu, zorac odstawiam w maju, a przez cale lato serum z witaminą C+filtr+czapeczka z daszkiem. A tu trochę naukowego uzasadnienia, ktore do mnie przemawia odnosnie witaminy C
"Ponadto wykazano, że witamina C dostarczana z zewnątrz przyspiesza gojenie oparzeń, również posłonecznych wywołanych działaniem promieniowania UVB. Badanie takie prowadził m.in. Dr Sheldon Pinell z Uniwersytetu Duke. Aplikował on kwas L-askorbinowy na fragment pozbawionej owłosienia skóry świń. Po ekspozycji słonecznej, skóra świń, u których użyto kwasu L-askorbinowego nie ulegała poparzeniom. Kwas askorbinowy nie chroni jednak przed działaniem promieniowania UVA, powodującego m.in. raka skóry i zmarszczki, dlatego kremy z witaminą C przeznaczone na dzień powinny obowiązkowo zawierać skuteczne filtry chroniące przed promieniowaniem UVB/UVA."
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 12:26   #15
gutkacia
Raczkowanie
 
Avatar gutkacia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 133
Dot.: Jak się NIE opalić

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Nie wiem jak z dziegciem, kwas migdalowy spokojnie można stosować cały rok, tak samo retinol i witaminę C pod filtr. Pogugluj jest pełno wypowiedzi dziewczyn tak działających. Sama, ponieważ kilka godzin przebywam na slońcu, zorac odstawiam w maju, a przez cale lato serum z witaminą C+filtr+czapeczka z daszkiem. A tu trochę naukowego uzasadnienia, ktore do mnie przemawia odnosnie witaminy C
"Ponadto wykazano, że witamina C dostarczana z zewnątrz przyspiesza gojenie oparzeń, również posłonecznych wywołanych działaniem promieniowania UVB. Badanie takie prowadził m.in. Dr Sheldon Pinell z Uniwersytetu Duke. Aplikował on kwas L-askorbinowy na fragment pozbawionej owłosienia skóry świń. Po ekspozycji słonecznej, skóra świń, u których użyto kwasu L-askorbinowego nie ulegała poparzeniom. Kwas askorbinowy nie chroni jednak przed działaniem promieniowania UVA, powodującego m.in. raka skóry i zmarszczki, dlatego kremy z witaminą C przeznaczone na dzień powinny obowiązkowo zawierać skuteczne filtry chroniące przed promieniowaniem UVB/UVA."
Wielkie dzięki
gutkacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 16:23   #16
Malesya
Przyczajenie
 
Avatar Malesya
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 28
Dot.: Jak się NIE opalić

Dziękuję bardzo za porady. A wiecie może który filtr najlepiej się sprawdza? Mam wrażliwą cerę i na to też muszę zwrócić uwagę. Co polecacie?
Malesya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 09:09   #17
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ciężko jest... Ja dzisiaj nasmarowałam dekolt filtrem, zarzuciłam szalik i i tak mnie złapało... I boliNiby delikatnie złapało, ale boli jakby mnie żywcem przypalano. A to był tylko 15 minutowy spacer do galerii handlowej....


To ja mam szczęście- kilka godzin za miastem. Gruba wartswa LRP 50 kremu (nie fluidu) i nic.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 13:01   #18
RiverOfDirt
Rozeznanie
 
Avatar RiverOfDirt
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 555
Dot.: Jak się NIE opalić?

Kurczę Dziewczyny, już Was słońce chwyta? Ja co prawda z natury bardzo słabo się opalam i mam naturalnie bladą twarz, ale naczytałam się na wizażu () o filtrach i od lutego smaruję twarz pięćdziesiątką z SVR - zobaczymy, jak się sprawdzi w lecie. Tak btw, to wpadło mi dziś w łapy zeszłoroczne wydanie Twojego Stylu z wakacji i akurat był artykuł o opalaniu, filtrach etc - rzuciło mi się w oczy, że nawet przy stosowaniu filtrów 50+ skóra się opala - co prawda dużo wolniej, ale nie da się tego uniknąć... Więc już zdurniałam trochę. Ale filtrować się będę, na pewno nie zaszkodzi.
__________________
Wish it. Dream it. Do it.

No rest is worth anything except the rest that is earned.


(Aparatka od 28.02.2013 )
RiverOfDirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 14:06   #19
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez RiverOfDirt Pokaż wiadomość
Kurczę Dziewczyny, już Was słońce chwyta? Ja co prawda z natury bardzo słabo się opalam i mam naturalnie bladą twarz, ale naczytałam się na wizażu () o filtrach i od lutego smaruję twarz pięćdziesiątką z SVR - zobaczymy, jak się sprawdzi w lecie. Tak btw, to wpadło mi dziś w łapy zeszłoroczne wydanie Twojego Stylu z wakacji i akurat był artykuł o opalaniu, filtrach etc - rzuciło mi się w oczy, że nawet przy stosowaniu filtrów 50+ skóra się opala - co prawda dużo wolniej, ale nie da się tego uniknąć... Więc już zdurniałam trochę. Ale filtrować się będę, na pewno nie zaszkodzi.

Stosując filtry opalasz się wolniej. Ja stosuję je po to by ograniczyć niszczące działanie słońca - przebarwienia i wysuszona skóra na której łatwo o zmarszczki miniczne.
Naturalna opalenizna (nie all over pomarańcz) mi się podoba i nie mam nic przeciwko temu by taką mieć, ale jak najbezpieczniej.
Czyli nie w 5 dni a w 10 i słabszą niż inni.
Autorce wątku chodziło jednak chyba o to by także chronić jasność karnacji.

Edytowane przez baxterina
Czas edycji: 2012-03-19 o 14:07
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 21:18   #20
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez baxterina Pokaż wiadomość
Nawyki typu chodzę cienistą stroną ulicy itp.

no z tym się nie zgodzę, używam filtru 50+ i mogę siedzieć w pełnym słońcu - nadal jestem blada

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Ciężko jest... Ja dzisiaj nasmarowałam dekolt filtrem, zarzuciłam szalik i i tak mnie złapało... I boliNiby delikatnie złapało, ale boli jakby mnie żywcem przypalano. A to był tylko 15 minutowy spacer do galerii handlowej....

jaki to był filtr??
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:35   #21
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
no z tym się nie zgodzę, używam filtru 50+ i mogę siedzieć w pełnym słońcu - nadal jestem blada[COLOR="Silver"]


jaki to był filtr??
Próbka Pharmaceris. Teraz mam Iwostin i jestem zadowolona To zaróżowienie już mi zeszło, opalenizny na szczęście nie widać. Może to zasługa maślanki, której od razu użyłam W tym roku zamierzam filtrować także dłonie, choć to mało praktyczne.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:40   #22
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Próbka Pharmaceris. Teraz mam Iwostin i jestem zadowolona To zaróżowienie już mi zeszło, opalenizny na szczęście nie widać. Może to zasługa maślanki, której od razu użyłam W tym roku zamierzam filtrować także dłonie, choć to mało praktyczne.

do ciała polecam vichy w spreju, do buzi avene w kompakcie, ewentualnie ruboril
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:49   #23
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
do ciała polecam vichy w spreju, do buzi avene w kompakcie, ewentualnie ruboril
Na Avene się skuszę, jak w końcu apteki dostaną tę wersję, na której mi zależy Wolałam nie czekać i kupić to, co na razie jest dostępne, a że wybór był niewielki, to wzięłam Iwostin. Myślę, że w maju będę musiała kupić kolejny krem z filtrem do twarzy, bo jedna tubka starcza mi na około 2 miesiące
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 22:08   #24
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Jak się NIE opalić?

Cytat:
Napisane przez Sondrina Pokaż wiadomość
Na Avene się skuszę, jak w końcu apteki dostaną tę wersję, na której mi zależy Wolałam nie czekać i kupić to, co na razie jest dostępne, a że wybór był niewielki, to wzięłam Iwostin. Myślę, że w maju będę musiała kupić kolejny krem z filtrem do twarzy, bo jedna tubka starcza mi na około 2 miesiące

mi ciężko było zawsze dostać w aptece kompakt avene, zamawiałam na allegro
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 07:16   #25
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Jak się NIE opalić?

Mogę się z Tobą wymienić - ja nie używam żadnych filtrów i nie opalam się w ogóle.
'Nie opalam się' jako mogę być na świeżym powietrzu nie wiadomo ile a i tak jestem blada.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 10:07   #26
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jak się NIE opalić?

Dużo kremów z wysokim filtrem, także na skórę pod ubraniem, na nos okulary, na głowę czapka/chustka/kapelusz, czego dusza zapragnie
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 14:08   #27
baxterina
Rozeznanie
 
Avatar baxterina
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 645
Dot.: Jak się NIE opalić?

[QUOTE=Paulinka675;3302395 9]no z tym się nie zgodzę, używam filtru 50+ i mogę siedzieć w pełnym słońcu - nadal jestem blada

QUOTE]

Wierzę, ale nie każdy reaguje tak samo.
baxterina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 22:05   #28
beatkaaa119922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 196
GG do beatkaaa119922
Jak się NIE opalić

Nadeszła piękna pogoda, jest cieplutko, świeci słoneczko które opala mnie na murzynka...
Mam problem, ponieważ słońce bardzo szybko mnie łapie, najgorzej to jest z twarzą bo nosze okulary i się strasznie nierówno opala no i te rączki nieopalone widać na twarzy...
Zazwyczaj nie stosowałam żadnych balsamów czy kremów z filtrami, ale teraz postanowiłam czegoś użyć. Tylko czego ?
kupiłam kiedyś z ziaji 50 SPF - jak się posmarowałam to byłam biała jak ściana - a wiadomo przy ciemniejszej skórze biała twarz wyglądała dość komicznie.

Czy może któraś z was mogłaby mi doradzić czym sie smarować, zwłaszcza twarz żeby choć trochę uchronić się od słońca. Gdy jest taki upał to nie stosuję zazwyczaj żadnych podkładów itp bo spływa to po mnie strasznie więc to odpada.
Czym się poratować żeby na starość nie być spaloną ?
__________________
Moja kolekcja - www.bileciki.info

Mój temat o tym na forum https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=460946
beatkaaa119922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 09:55   #29
curlier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 67
Dot.: Jak się NIE opalić

Mogę Ci polecić ten krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...a-ochrona.html
Jest tani, nie bieli, skóra jest matowa nawet po kilku godzinach
curlier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-23, 13:41   #30
beatkaaa119922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 196
GG do beatkaaa119922
Dot.: Jak się NIE opalić

Dzięki, a w jakim sklepie go dostanę ?
__________________
Moja kolekcja - www.bileciki.info

Mój temat o tym na forum https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=460946
beatkaaa119922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-28 19:31:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.