Nie umiem się malowac - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-20, 23:45   #1
Eda90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4

Nie umiem się malowac


Witam, mam taki problem ze nie wiem jak sie malowac.

Podklad - nigdy nie moge rozmarowac na twarzy, bo niezaleznie od nakladanej ilosci robia mi sie grudki bo luszczy mi sie skora na czole i nosie

Korektor - nie pokrywa mi niedoskonalosci, zawsze cos spod niego widac

Oczy - pomalowane wygladaja nieprofesjonalnie, jak pomalowane przez amatorke, a nakladam rowno cien, kredke i tusz, nie wyglada to naturalnie

Jak sie malowac zeby makijaz byl jak i gwiazd w tv, taki naturalny i bez skazy? Mam w sierpniu wesele i chce sie nauczyc. Mam bardzo blada cere jesli to sie liczy
Eda90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 17:07   #2
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Nie umiem się malowac

po pierwsze - zadbaj o cerę. Nie ma szans że podkład i inne kosmetyki będą dobrze wyglądały na zaniedbanej, łuszczącej się skórze.
po drugie - internet w internecie jest wszystko. Jak poszukasz to na pewno znajdziesz pomocne strony z makijażami krok po kroku, na YT jest zatrzęsienie filmików instruktażowych. Wystarczy poszukać.
Po trzecie - nie oczekuj, że będziesz miała doskonały makijaż, jaki mają celebrytki. Ich twarze to efekt działania sztabu wizażystów, odpowiedniego oświetlenia, a na zdjęciach i Photoshopa.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 18:55   #3
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Nie umiem się malowac

...no i dobrych kosmetyków...
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 09:50   #4
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Nie umiem się malowac

Fiasco ma racje - zadbana cera to podstawa - peeelingi, najlepiej enzymatyczne i nawilżanie są bardzo ważne. Kosmetyki kolorowe, nawet nałożone szpachlą nie wyczarują nowej twarzy ;P

Po drugie - less is more. Dużo kosmetyków na twarzy zawsze będzie wyglądac źle i nienaturalnie - jesli nie wybierasz sie akurat na sesje zdjęciową, albo na czerwony dywan, nie przeginaj.

Po trzecie - cwicz. kosmetyczka, lustro, tutoriale i próbuj. z makeupem jest jak z każda formą rysunku - rekę trzeba wywiczyc i już.

Po czwarte - pokaż swoje zdjecie w zrobionym przez siebie makijażu - może jest ok, ale po prostu jestes dla siebie zbyt surowa. A jesli nie, to łatwiej bedzie nam poradzic, co możesz zmienic.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 19:13   #5
Llorandare
Raczkowanie
 
Avatar Llorandare
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 416
Dot.: Nie umiem się malowac

- cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc
- trzeba miec dobrze dobrane kosmetyki
- trzeba dbac o skore przede wszystkim
- trzeba zauwazyc, ze naturalnosc jest atrakcyjna nawet jesli cos wyglada ladnie na zdjeciu, niekoniecznie bedzie wygladac ladnie w rzeczywistosci
- powtorze po przedmowczyniach, ale nie mozna przeginac z iloscia. jesli malujemy usta mocno, darujmy sobie mocne oko. i vice versa.
- no i troche pewnosci siebie trzeba nabrac to zawsze pomaga.
__________________
Llorandare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 21:21   #6
Catrial
Raczkowanie
 
Avatar Catrial
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 51
Dot.: Nie umiem się malowac

Kup sobie dobry pędzelek do cieni, bo patyczkami z gąbeczką trudno jest cokolwiek uzyskać, ja z swoim nie potrafię się rozstać. Cień rozcieram dodatkowo palcami na zewnętrznej stronie i na dolnej powiece. Co i raz oddalaj lusterko i sprawdzaj jak wyglądasz w oddaleniu bez unoszenia brwi itp, czy wszystko jest równo. Poczytaj też jaki odcień pasuje do twojej urody. Ja mam np piwne oczy i używam ciemnoszarego cienia, czasami brązu. Musisz pamiętać, żeby nie malować się pod same brwi, bo to źle wygląda. Dla mnie również brwi są ważną częścią efektu, jaki chcę uzyskać, dlatego podkreślam ich łuk zwykłym, miękkim ołówkiem którego wcale nie widać i wygląda naturalnie Ważny jest dobry tusz do rzęs, mi najbardziej odpowiada Collosal Maybelline. Zdarza się, że czasami podczas malowania trochę odznacza się na powiece, wtedy używam mokrego patyczka do uszu i po problemie. Uważam, że do dziennego makijażu kredka jest już tutaj zbędna. Co do cieni, to Miss Sporty są wyraziste i się nie sypią, do tego cena jest przystępna, w polączeniu z pędzelkiem z końskiego włosia to coś niesamowitego Nie jestem żadną specjalistką, tylko zwykłą dziewczyną która maluje koleżanki na różne okazje.
Catrial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 22:40   #7
Fioll88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Nie umiem się malowac

Trening czyni mistrza
Najprościej jak poświęcisz kilka-kilkanaście wieczorów na swobodną "zabawę" ze swoim wizerunkiem.
A mianowicie na początek wygrzeb wszystkie kosmetyki jakie masz (jeżeli nie masz pola do popisu to zainwestuj, przecież kosmetyków takich jak cienie, błyszczyki, itd. nie kupuje się na parę tygodni lecz na dłużej. Jeżeli nie wiesz jakich kosmetyków użyć to poczytaj forum Wizaż.pl tutaj wiele można się dowiedzieć. Najważniejszym wyborem moim zdaniem jest podkład i mascara. Cienie jakie masz takich użyj nie musisz wydawać na nie dużo kasy jeżeli masz inne wydatki Oczywiście na początek póki jesteś na etapie treningów.)
Potem pobaw się kolorami. Zobacz co masz i jak możesz to połączyć. Jestem pewna, że masz jakieś swoje kanony makijażu skoro chcesz mieć makijaż w stylu gwiazd. Możesz wzorować się na którejś z nich ale raczej nie wyjdzie to identycznie bo każda z nas ma inną urodę. Bądź odważna ale pamiętaj, że jeżeli akcentujesz mocno oko to usta powinny być w stonowanych barwach i na odwrót. Różu też nie używaj jak na razie bo możesz szybko się zniechęcić :P Jedynie możesz nie za ciemnym bronzerem podkreślić kości policzkowe jeżeli podoba Ci się modelowanie twarzy.
Tak najłatwiej nauczysz się malować. Wytrenujesz rękę i będziesz śmigać z pędzlem po twarzy jak zawodowiec :P Ja na początku też byłam "zielona". Fakt, że to było daaaaaaaawno daaaaaawno temu :P
Polecam też filmiki z YT tak jak to pisały dziewczyny wcześniej. Pamiętaj nie zniechęcaj się jeżeli Ci coś nie wyjdzie. Taka kolej rzeczy.
Pozdrawiam !
__________________

Fioll88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-25, 13:13   #8
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nie umiem się malowac

To może i ja się wypowiem.

Co do podkładu, to wydaje mi się, że skóra każdej z nas się łuszczy i bez peelingu co jakiś czas się nie obejdzie. Stosujesz go? Po drugie, to podkłady nie są uniwersalne. Musisz wiedzieć jaką masz cerę, czy mieszaną, czy suchą, czy tłustą, żeby dobrze dobrać podkład. Nie mówiąc oczywiście o dobraniu odcienia

Co do korektora, to nie oczekuj, że zakryje Ci wielkie niespodzianki. Może używasz po prostu jakiegoś bubla? Wbrew reklamom - nie każdy kosmetyk zrobi z nas kobietę wyjętą prosto z Photoshop-a

A jeśli chodzi o oczy, to nie rozumiem Twojej wypowiedzi, że wyglądają jak pomalowane przez amatorkę. A nie jesteś nią? Nikt nie urodził się z darem umiejętnego tworzenia makijaży, więc tak jak dziewczyny pisały - ĆWICZ, ĆWICZ i jeszcze raz ĆWICZ. Ja sama dopiero niedawno odkryłam jakie kolory cieni i kombinacje są dla mnie ok i wyglądam w nich fajnie, bo nie oszukujmy się - w odcieniach też tkwi problem.

Może napisz nam tutaj jakich kosmetyków używasz, przeglądnij KWC i wtedy jakoś spróbujemy Ci poradzić coś więcej?
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 13:16   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nie umiem się malowac

- zadbaj o cerę (dieta, delikatna pielęgnacja-mogę polecić kosmetyki AA, wizyta u kosmetyczki)
-możesz zapisać się na kurs wizażu albo naukę makijażu u wizażystki
-na ślub może cię umalować wizażystka
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 20:19   #10
Fioll88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Nie umiem się malowac

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
To może i ja się wypowiem.

Co do podkładu, to wydaje mi się, że skóra każdej z nas się łuszczy i bez peelingu co jakiś czas się nie obejdzie. Stosujesz go?

Ale pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek wypryski (ropne bądź jedynie zaczerwienione) to omijaj te miejsca robiąc peeling, ponieważ on może roznieść Twoje "niespodzianki" na zdrowe miejsca na Twojej twarzy.
__________________

Fioll88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 09:27   #11
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Nie umiem się malowac

Cytat:
Napisane przez Fioll88 Pokaż wiadomość
Ale pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek wypryski (ropne bądź jedynie zaczerwienione) to omijaj te miejsca robiąc peeling, ponieważ on może roznieść Twoje "niespodzianki" na zdrowe miejsca na Twojej twarzy.
Tak tak, wiem Dlatego jakiś czas temu zmieniłam mechaniczny na enzymatyczny
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-26, 10:00   #12
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Nie umiem się malowac

?? A ja tak mechaniczne lubię, no nieeeeee.......
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:52.