Czerwone krostki na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-26, 11:45   #1
oska241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6

Czerwone krostki na twarzy


Witam was dziewczyny!
Mam problem z twarza. Od kilku miesiecy regularnie wyskakuja mi w okolicach ust, nosa i oczu czerwone plamy z krostkami, ktore na poczatku swedza a potem szczypia. Bylam juz u lekarza, ktory zapusal mi antybiotyk ( masc ), na poczatku lagodzilo to objawy jednak z czasem plamy zostaly. Raz sa mniej widoczne a niekiedy to staja sie strasznie duze. Uzywalam tylko kremu do twarzy Bebe ( ten dla dzieci ). Mysle ze to moze od tego kremu, w aptece dostalam probki kremu La roche posay Toleriane jednak po kilku uzyciach nie ma zmian, jednak buzia nie szczypie po smarowaniu. Zastanawiam sie nad kupnem tego kremu badz z Vichy, tylko nie wiem czy to wogole cos pomoze. Moze ktoras z Was miala podobny problem i moze mi cos poradzic?? Do postu zalaczylam zdjecie, w tym momencie zaczerwienienie jest male ale napewno za kilka dni sie powiekszy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (98,4 KB, 59 załadowań)
oska241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 15:45   #2
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Czerwone krostki na twarzy

Cytat:
Napisane przez oska241 Pokaż wiadomość
Witam was dziewczyny!
Mam problem z twarza. Od kilku miesiecy regularnie wyskakuja mi w okolicach ust, nosa i oczu czerwone plamy z krostkami, ktore na poczatku swedza a potem szczypia. Bylam juz u lekarza, ktory zapusal mi antybiotyk ( masc ), na poczatku lagodzilo to objawy jednak z czasem plamy zostaly. Raz sa mniej widoczne a niekiedy to staja sie strasznie duze. Uzywalam tylko kremu do twarzy Bebe ( ten dla dzieci ). Mysle ze to moze od tego kremu, w aptece dostalam probki kremu La roche posay Toleriane jednak po kilku uzyciach nie ma zmian, jednak buzia nie szczypie po smarowaniu. Zastanawiam sie nad kupnem tego kremu badz z Vichy, tylko nie wiem czy to wogole cos pomoze. Moze ktoras z Was miala podobny problem i moze mi cos poradzic?? Do postu zalaczylam zdjecie, w tym momencie zaczerwienienie jest male ale napewno za kilka dni sie powiekszy..
A dermatolog nie powiedział, co to jest? Przypuszczam, ze może to być trądzik różowaty lub nużyca, choroba spowodowana przez nużeńca ( rodzaj roztocza), ewentualnie łojotokowe zapalenie skóry. Proponuję wizytę u jeszcze jednego dermatologa. Warto, abyś zrobiła badanie w kierunku nużycy, kosztuje ok. 20 zł.
A na razie mogę Ci polecić oczyszczanie twarzy płynem micelarnym ( np.Bioderma, Tołpa). Co do kremu, to polecam lekki krem nagietkowy Sylveco( dostaniesz w sklepie zielarskim lub na stronie sylveco.pl) lub krem do cery naczyniowej Farma Ziołowa Nagietek , również z nagietkiem(nagietki.pl). Nagietek ma działanie przeciwzapalne, łagodzi podrażnioną skórę i przyspiesza gojenie.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:05   #3
oska241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czerwone krostki na twarzy

Nic konkretnego nie dowiedzialam sie u lekarza, dostalam tylko masc z antybiotykiem na atopowe zapalenie skory ( triderm ). Na poczatku uzywania masci stan skory sie troche poprawil jednak nie na dlugo. Mieszkam za granica, wiec niestety nie mam dostepnych tych kosmetykow co mi Pani poradzila. Ale do czasu jak mi sie uda pojsc do dermatologa tutaj to sprobuje plynu micelarnego z La roche posay.
oska241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 11:34   #4
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Czerwone krostki na twarzy

mi to wygląda może na uczulenie na dany kosmetyk, krem. A skora w tym miejscu jest sucha, szorstka ?
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 15:17   #5
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Czerwone krostki na twarzy

[QUOTE=oska241;45349806]Nic konkretnego nie dowiedzialam sie u lekarza, dostalam tylko masc z antybiotykiem na atopowe zapalenie skory ( triderm ). Na poczatku uzywania masci stan skory sie troche poprawil jednak nie na dlugo. Mieszkam za granica, wiec niestety nie mam dostepnych tych kosmetykow co mi Pani poradzila. Ale do czasu jak mi sie uda pojsc do dermatologa tutaj to sprobuje plynu micelarnego z La roche posay.[/QUOTE

Jeżeli to atopowe zapalenie skóry, to leczenie tego schorzenia jest uciążliwe, dlatego, że jak już sama zauważyłaś, często lubi nawracać. Proponuję, abyś znalazła u siebie kosmetyki dla skóry suchej i alergicznej, najlepiej pozbawione wszelkich zapachów i kolorantów, bo te najbardziej uczulają. Może znajdziesz u siebie Eucerin lub Decubal, które są właśnie przeznaczone dla skory atopowej. Bardzo ważne jest również działanie od wewnątrz. Może pomóc Ci picie siemienia lnianego, jeść pestki dyni lub dodawać olej lniany lub rzepakowy do sałatek. Te produkty zawierają kwas linolenowy, który wpływa na nawilżenie i natłuszczenie skóry. Możesz tez brać tabletki z kwasami omega-3.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 11:03   #6
oska241
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 6
Dot.: Czerwone krostki na twarzy

Tez myslalam , ze to moze byc uczulenie na krem jednak odstawilam wszystkie kosmetyki ktore uzywalam i uczulenie nie zniknelo jak i jawet powiekszylo sie. Caly czas zastanawiam sie jaki krem kupic. Wyprobowalam juz probki kremu do skory atopowej z La roche posay i kremu Aqualia thermal z Vichy. Jednak z tych dwoch bardziej sluzy mi Vichy gdyz lepiej nawilza skore. Jaki krem radzicie mi kupic?? Do lekarza bede miala mozliwosc isc pod koniec marca i do tego czasu potrzebuje jakis krem.
oska241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 17:42   #7
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Czerwone krostki na twarzy

może wypróbuj kremik łagodzący i trzymaj go w lodówce to trochę załagodzi zaczerwienienie . moze być z arniką, wit B 5
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-03 18:42:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:56.