Zapchana skóra przez kosmetyki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-10, 11:25   #1
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29

Zapchana skóra przez kosmetyki


Jak otworzyc zapchaną skórę, pory pod oczami jakiś dobry krem likwidujący pory czy oczyszczający zapchaną skórę albo jakieś inne sposoby tajemnej magii. Dodam że używałem kremów zawierajacych parafinę i lanoil alcohol i to mi zatkało skórę pewnie. Poszukuje najlepiej kremu na noc który oczysci zanieczyszczenie spowodowane uzywaniem tych preparatów.
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:14   #2
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez mac2024 Pokaż wiadomość
Jak otworzyc zapchaną skórę, pory pod oczami jakiś dobry krem likwidujący pory czy oczyszczający zapchaną skórę albo jakieś inne sposoby tajemnej magii. Dodam że używałem kremów zawierajacych parafinę i lanoil alcohol i to mi zatkało skórę pewnie. Poszukuje najlepiej kremu na noc który oczysci zanieczyszczenie spowodowane uzywaniem tych preparatów.
Zapychające kosmetyki odstawic i zrobic sobie oczyszczającą maseczkę z glinki.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 12:45   #3
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

A który kosmetyk polecasz wczoraj kupiłem garnier 3 w 1 i kiedy mozna sie spodziewać że skóra się "odetka". I czy nakładać ją przed ppójściem spać czy to obojętne ?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Aha i mi chodzi o coś na skórę pod oczami
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 13:29   #4
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez mac2024 Pokaż wiadomość
A który kosmetyk polecasz wczoraj kupiłem garnier 3 w 1 i kiedy mozna sie spodziewać że skóra się "odetka". I czy nakładać ją przed ppójściem spać czy to obojętne ?

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Aha i mi chodzi o coś na skórę pod oczami
Dla mnie te żele myjące z serii 3 w 1 (na ogół antytrądzikowe) są zbyt mocne.

Co w ogóle rozumiesz przez zatkane pory i to pod oczami, bo nie rozumiem?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 15:27   #5
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

chodzi o to że po stosowaniu tych kosmetyków zapchały mi skórę pod oczami i pojawiły się zmarszczki- sam myślałem że po prostu tak mam ale smarowałem sobie pod oczami kremem to był z wit A która też zapycha i w ciągu 3-4 dni pojawiła mi sie kreska. Po prostu zaczeła mi skóra pulsowac pod oczami i następnego dnia miałem kreche. Chodzi mi o specyfik który OCZYŚCI skórę z zalegających tam nieczystości czy nie weim jak to nazwać.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

no i najlepiej na noc
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 23:13   #6
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez mac2024 Pokaż wiadomość
chodzi o to że po stosowaniu tych kosmetyków zapchały mi skórę pod oczami i pojawiły się zmarszczki- sam myślałem że po prostu tak mam ale smarowałem sobie pod oczami kremem to był z wit A która też zapycha i w ciągu 3-4 dni pojawiła mi sie kreska. Po prostu zaczeła mi skóra pulsowac pod oczami i następnego dnia miałem kreche. Chodzi mi o specyfik który OCZYŚCI skórę z zalegających tam nieczystości czy nie weim jak to nazwać.

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

no i najlepiej na noc
Zaskórniki to czarne kropki, które usuwa się najczęściej przez złuszczenie. To zdecydowanie nie to, a jeszcze byśmy Ci tutaj peelingi doradzili. Może po prostu obciążyły Ci delikatną skórę pod oczami te kremy i powstały zmarszczki? Za jakiś czas powinno się to zmyć, nie kombinuj za bardzo. Po co w ogóle taki krem pod oczy? I skąd pomysł z nieczystościami? Wrzuć zdjęcie najlepiej, a jeżeli to coś poważnego, to daj się obejrzeć dermatologowi.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 12:36   #7
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Wrzuć zdjęcie najlepiej, a jeżeli to coś poważnego, to daj się obejrzeć dermatologowi.
Dokładnie. Z takiego opisu ("moja skóra pod oczami pulsuje od zaskórników, to przez zapchane pory i od tego robią mi się zmarszczki, jak to oczyścić?") to nie da się nic logicznego wywnioskowac, a ponadto tego jeszcze nie grali - wszystkie problemy skórne naraz, i to w miejscu, które się większością tych problemów skórnych w ogóle nie charakteryzuje

Czyżby ?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 12:53   #8
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Nie źle mnie zrozumiałas cała sprawa rozchodzi się o te "krechy" pod oczami, byłem z tym u dermatologa i powiedział mi że nic z tym nie zrobie i żebym natłuszczał. Przepisał mi wit A i po smarowaniu wit A w ciągu kilku dni pojawiła mi sie kolejna krecha. Nie wiedziałem że to od tego skapnąłem się dopiero jak zaczęła sie pojawiać następna między jedną a drugą i zmyłem natychmiast ten krem i ta krecha sie nie pojawiła. A z zaskórnikami chodzi o to że świadczy to o zapchanej czy zanieczyszczonej skórze. Teraz jeszcze lepsze byłem u kosmetyczki żeby mi usuneła prosaki i wzdłuż krechy miałem prosaka i tego samego dnia tej kreski już nie było po usunięciu prosaka. I chiałbym jakiś krem który usunie te zanieczyszczenia czy coś co tam zalega od środka tzn żeby mi odblokowało skórę. Widzisz przez wakacje pojawiły mi sie 2 "krechy" czy tam zmarszczki a to niemożliwe ja mam 19 lat. Mega mi to przeszkadza bo pod jednym okiem mam więcej tych kresek i zrobił mi się taki cień pod okiem. Te kreski są wzdłuż wew kącika oka i ciągnie sie tak wzdłuż linki oka. Potrzebuje kremu który oczyszcza krew,skóre od środka bo ten 3 w 1 to smaruje i zmywam a ja chiałbym coś na noc
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:02   #9
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Może wstawisz zdjęcie?
Nie wiedziałam, że skórę pod oczami można ,,zapchać'', ale... zgodzę się z Tobą. Czasami jak na noc użyję tłustej maści pod oczy to skóra gorzej wygląda rano, właśnie te kreseczki się pojawiają, a znikają gdy używam lekkiego kremu albo niczego.
Może byś spróbował pilingu enzymatycznego pod oczy? Oczywiście trzeba uważać, bo skóra pod oczami jest delikatna. Nie wiem, czy piling Ci pomoże, a może zaszkodzi?
Ja na całą twarz(i pod oczy) używam pilingu enzymatycznego Organic Shop.
Najlepiej wstaw zdjęcie to zobaczę, czy tak to wygląda jak u mnie.
Ktoś pisał na początku o glince, też ją stosuję, najlepiej po pilingu właśnie, skóra wygląda wtedy świetnie, jest oczyszczona. Może regularne pilingi i maseczki z glinki by Ci pomogły?
PS. Wątpię, by jakiś krem oczyścił Ci krew

Edytowane przez sasanka92
Czas edycji: 2014-05-11 o 15:04
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:13   #10
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Dziewczyny, może to prosaki Już autorowi odpisywałam gdzie indziej.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:21   #11
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może to prosaki Już autorowi odpisywałam gdzie indziej.
On teraz pisze o jakichś zmarszczkach...
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-11, 15:34   #12
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

tu masz z innego wątku https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=756220
Widzisz normalnie sa słabo widoczne tyle że ja ksie uśmiechne to one się jakby zagłębiają. To nie mogę być zwyczajne zmarszczki bo nawet 40-50 latkowie takich nie mają. Jedyny powód jaki dostrzegam to te kremy które mi coś zatkały czy cos no nie wiem... na zdj pomiędzy linia oka i dolna krecha miałem na śroodku taką sama a po usunieciu prosaka znikneła. Kiedyś dolna krecha mi znikneła ale na pare godzin i miałem taką zimną skórę tak jakby cos się odetkało sam nie wiem
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 15:45   #13
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Dziwnie to wygląda. Jak dla mnie to są głębokie zmarszczki. Ale skąd Ci się to wzięło... Czy to na pewno od kremów? Nie wiem.
Rób sobie raz w tygodniu piling plus maseczka z glinki. Do tego przykładaj przed pójściem spać torebki z rumianku parzonego tak na 5 minut. Na noc pod oczy stosuj krem nawilżający z babydream dla dzieci w takiej niebieskiej tubce.
Oczywiście codziennie rano i wieczorem myj twarz.
Możesz delikatnie masować skórę pod oczami, ale pod warunkiem, że użyjesz olejku.
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 19:18   #14
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez mac2024 Pokaż wiadomość
Nie źle mnie zrozumiałas cała sprawa rozchodzi się o te "krechy" pod oczami, byłem z tym u dermatologa i powiedział mi że nic z tym nie zrobie i żebym natłuszczał. Przepisał mi wit A i po smarowaniu wit A w ciągu kilku dni pojawiła mi sie kolejna krecha. Nie wiedziałem że to od tego skapnąłem się dopiero jak zaczęła sie pojawiać następna między jedną a drugą i zmyłem natychmiast ten krem i ta krecha sie nie pojawiła. A z zaskórnikami chodzi o to że świadczy to o zapchanej czy zanieczyszczonej skórze. Teraz jeszcze lepsze byłem u kosmetyczki żeby mi usuneła prosaki i wzdłuż krechy miałem prosaka i tego samego dnia tej kreski już nie było po usunięciu prosaka. I chiałbym jakiś krem który usunie te zanieczyszczenia czy coś co tam zalega od środka tzn żeby mi odblokowało skórę. Widzisz przez wakacje pojawiły mi sie 2 "krechy" czy tam zmarszczki a to niemożliwe ja mam 19 lat. Mega mi to przeszkadza bo pod jednym okiem mam więcej tych kresek i zrobił mi się taki cień pod okiem. Te kreski są wzdłuż wew kącika oka i ciągnie sie tak wzdłuż linki oka. Potrzebuje kremu który oczyszcza krew,skóre od środka bo ten 3 w 1 to smaruje i zmywam a ja chiałbym coś na noc
Zmarszczki są bardziej widoczne przy skórze suchej, dlatego dermatolog kazał natłuszczać. Dobrze, że wstawiłeś zdjęcia, ale teraz nie wiem, w którym wątku odpisywać

Powiem Ci tak: jesteś facetem, masz skórę 10-krotnie grubszą niż kobieta, nie sądzę, aby zastosowanie kobiecej pielęgnacji (peelingu etc.) zdało egzamin.

Spróbuj od najprostszych rozwiązań.
Skoro masz krosty po kremie i wg Ciebie zapycha Ci on skórę, odstaw go. A najlepiej wstaw tu jego skład, zobaczymy, co z nim może być nie teges. W międzyczasie może przetestuj go na hm, np. dłoni, aby zobaczyć, czy Cię nie uczula, nie podrażnia.

Przydałoby Ci się delikatne oczyszczanie, tak więc standardowe mydło/żel odpada. Spróbuj mycia olejkiem. Olejek myjący możesz kupić, albo zrobić samemu za niewielkie pieniądze. Poniżej przepis.

Potrzebujesz:
- oliwa z oliwek 50 ml
- olejek rycynowy 5 ml
- gliceryna 5 ml
- strzykawka 5 ml, jeśli nie będziesz miał jak inaczej takiej ilości odmierzyć. Wszystko kupisz w aptece lub sklepie, zmieszaj sobie w jakimś pojemniczku o poj. ok.100 ml i używaj zamiast mydła, poczytaj o OCM.

Twoje zmarszczki mogą być imo od zwykłej opuchlizny.
Spróbowałabym łagodzących kompresów, takich, jakich używa się np. przy zapaleniu spojówek. Z tego co pamiętam, mama moczyła 2 torebki herbaty ekspresowej w gorącej wodzie i kładła mi to na oczy. Nie wiem, czy akurat zwykła herbata będzie dla Ciebie dobra, ale myślę, że okład z jakiejś ziołowej powinien pomóc. Albo może lód?

Poczytaj też o masażu twarzy (np. masaż pani Tanaki) i wykonuj ćwiczenia na okolice oczu - może być podczas mycia olejkiem (aby wykonać masaż, potrzebujesz nałożyć na skórę jakiś olejek lub krem, który nada odpowiedni poślizg). Drenaż limfatyczny okolic oczu powinien zlikwidować opuchliznę.

Oprócz tego wyśpij się, pij dużo wody, wietrz pokój, w którym śpisz i zadbaj o spacery, aby się dotlenić.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-05-11 o 19:22
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 22:24   #15
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

no ale ja te krechy mam dluzej przeciec chyba nie moge mieć caly czas spuch iętej skóry pod oczami, kremów jakich uzywalem to nivea soft,bambino pod oczy
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 23:04   #16
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez mac2024 Pokaż wiadomość
no ale ja te krechy mam dluzej przeciec chyba nie moge mieć caly czas spuch iętej skóry pod oczami, kremów jakich uzywalem to nivea soft,bambino pod oczy
Gdybyś miał je od dziecka, nie pisałbyś o tym na forum, szukając pomocy, więc problem jest świeży. Dłużej to znaczy ile?
Dlaczego zacząłeś używać kremów pod oczy i czy tylko pod oczami się nimi smarowałeś?
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 08:26   #17
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Krem bambino... raz zastosowalam go na noc, pod oczy rowniez, rano mialam baaardzo spuchniete, wiecej nie powtorzylam.
Ile czasu minelo od stosowania tych kremow? Skora powinna sama dojsc do siebie...
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 13:06   #18
mac2024
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 29
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

problem tkwi w tym że dwie nowe "krechy" pojawiły się w przeciągu 2-3 miesięcy ?
I jak pisałem "byłem z tym u dermatologa i powiedział mi że nic z tym nie zrobie i żebym natłuszczał. Przepisał mi wit A i po smarowaniu wit A w ciągu kilku dni pojawiła mi sie kolejna krecha Nie wiedziałem że to od tego skapnąłem się dopiero jak zaczęła sie pojawiać następna między jedną a drugą i zmyłem natychmiast ten krem i ta krecha sie nie pojawiła" Aha i czy to mozliwe że skóra pod oczami mi się trochę podrażniła od stosowania kremów bo nawalałem krem po kilka razy dziennie. I skóra pod oczami nie przyjmuje kremów i powinnienem troche odczekać i ktoś napisał żebym pił wapń i 2 tyg bez kremów. I problem jest w tym że nie mam tego od dziecka w 3 gim miałem sporo takich kreseczek pod oczami a później pojawiła sie kolejna wzdłuż tyle że jak pamiętam to się budziłem i ją miałem ale po jakiejś godzinie znikała. Ale jak pamiętam zacząłem samrować kremem i się zaczęły pojawiać kolejne . Tyle ze do skończenia liceum miałem 3 pod okiem a przez wakacje zrobiły sie kolejne dwie tak jak pisałem nawalałem kremem. Możliwe jest to że podrażniłem skórę ? Aha i mój kolega miał coś podobnego tyle że on użył kremu nivea creme i po paru dniach mu zeszło ale może ja mam podrażnioną skórę i mi sie krem nie aplikuje ? ? ?
mac2024 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 17:35   #19
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez mac2024 Pokaż wiadomość
problem tkwi w tym że dwie nowe "krechy" pojawiły się w przeciągu 2-3 miesięcy ?
I jak pisałem "byłem z tym u dermatologa i powiedział mi że nic z tym nie zrobie i żebym natłuszczał. Przepisał mi wit A i po smarowaniu wit A w ciągu kilku dni pojawiła mi sie kolejna krecha Nie wiedziałem że to od tego skapnąłem się dopiero jak zaczęła sie pojawiać następna między jedną a drugą i zmyłem natychmiast ten krem i ta krecha sie nie pojawiła" Aha i czy to mozliwe że skóra pod oczami mi się trochę podrażniła od stosowania kremów bo nawalałem krem po kilka razy dziennie. I skóra pod oczami nie przyjmuje kremów i powinnienem troche odczekać i ktoś napisał żebym pił wapń i 2 tyg bez kremów. I problem jest w tym że nie mam tego od dziecka w 3 gim miałem sporo takich kreseczek pod oczami a później pojawiła sie kolejna wzdłuż tyle że jak pamiętam to się budziłem i ją miałem ale po jakiejś godzinie znikała. Ale jak pamiętam zacząłem samrować kremem i się zaczęły pojawiać kolejne . Tyle ze do skończenia liceum miałem 3 pod okiem a przez wakacje zrobiły sie kolejne dwie tak jak pisałem nawalałem kremem. Możliwe jest to że podrażniłem skórę ? Aha i mój kolega miał coś podobnego tyle że on użył kremu nivea creme i po paru dniach mu zeszło ale może ja mam podrażnioną skórę i mi sie krem nie aplikuje ? ? ?

Rety, nie! Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego nie można kłaść na nią gęstych, tłustych kremów (bambino, niveą i maścią z wit. A smaruję suche łokcie), a już tym bardziej nie wolno jej peelingować. Mi po ciężkich kremach pojawiają się zmarszczki. Podobnie mam wtedy, kiedy się nie wyśpię, ale dochodzą też cienie. Wpływ na wygląd skóry pod oczami ma też alkohol, papierosy (myślę, że może być spory, szczególnie przy regularnym 'stosowaniu'), zła dieta. Ale nie powinno to wyglądać aż tak. Albo sobie krzywdę tymi kremami uczyniłeś, albo nie wiem. Widziałam, że niektórzy mają wałeczki pod oczami itp. elementy dziedziczone genetycznie (wałeczki mają np. Azjaci), ale skoro to nie od urodzenia to to nie jest to. Poza tym skóra tam wygląda na zbyt grubą. Ja bym szukała kogoś, kto mi powie, co to jest. Możesz też kupić krem pod oczy i spróbować stosować go zamiast tamtych. No naprawdę!

Poza tym Ci nie doradzimy. Widzimy to wszystkie po raz pierwszy i jak widzę po komentarzach - nie mamy pojęcia, co zrobić. Szukaj kogoś, kto wie, zna się i ma na to papiery. I nie kombinuj już więcej sam.

A co do zapchania skóry pod oczami - owszem, zdarzyło mi się. I zostało mi do tej pory, słabo widoczne, ale jednak, niewielkie białe grudki. Raczej nic się z tym nie da zrobić, a wolę właśnie nie kombinować, bo skórze tutaj łatwo zaszkodzić, a moja jest wyjątkowo wrażliwa. Nawet niektóre kremy pod oczy pogłębiają mi zmarszczki (19 lat, miałam kiedyś głębsze, dziś prawie ich nie ma), nie wspominając już o pieczeniu. Może kiedyś przejdę się do kosmetyczki i dowiem się, co można zrobić. Jeżeli nie zapomnę, to dam znać.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-12, 23:45   #20
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
Rety, nie! Skóra pod oczami jest bardzo cienka i wrażliwa, dlatego nie można kłaść na nią gęstych, tłustych kremów (bambino, niveą i maścią z wit. A smaruję suche łokcie), a już tym bardziej nie wolno jej peelingować. Mi po ciężkich kremach pojawiają się zmarszczki. Podobnie mam wtedy, kiedy się nie wyśpię, ale dochodzą też cienie. Wpływ na wygląd skóry pod oczami ma też alkohol, papierosy (myślę, że może być spory, szczególnie przy regularnym 'stosowaniu'), zła dieta. Ale nie powinno to wyglądać aż tak. Albo sobie krzywdę tymi kremami uczyniłeś, albo nie wiem. Widziałam, że niektórzy mają wałeczki pod oczami itp. elementy dziedziczone genetycznie (wałeczki mają np. Azjaci), ale skoro to nie od urodzenia to to nie jest to. Poza tym skóra tam wygląda na zbyt grubą. Ja bym szukała kogoś, kto mi powie, co to jest. Możesz też kupić krem pod oczy i spróbować stosować go zamiast tamtych. No naprawdę!

Poza tym Ci nie doradzimy. Widzimy to wszystkie po raz pierwszy i jak widzę po komentarzach - nie mamy pojęcia, co zrobić. Szukaj kogoś, kto wie, zna się i ma na to papiery. I nie kombinuj już więcej sam.

A co do zapchania skóry pod oczami - owszem, zdarzyło mi się. I zostało mi do tej pory, słabo widoczne, ale jednak, niewielkie białe grudki. Raczej nic się z tym nie da zrobić, a wolę właśnie nie kombinować, bo skórze tutaj łatwo zaszkodzić, a moja jest wyjątkowo wrażliwa. Nawet niektóre kremy pod oczy pogłębiają mi zmarszczki (19 lat, miałam kiedyś głębsze, dziś prawie ich nie ma), nie wspominając już o pieczeniu. Może kiedyś przejdę się do kosmetyczki i dowiem się, co można zrobić. Jeżeli nie zapomnę, to dam znać.
Ciekawe. Mi smarowanie skóry pod oczami treściwymi kremami pomaga na pierwsze zmarszczki mimiczne, ale zapewne mam suchą skórę, to raz, dwa, aż takich jak bambino etc. nie używałam (tylko glicerynowe + naturalne olejki).

Wg mnie: skoro to od kremów, kremy odstawić, nie kombinować, proste. To chemia, bez której Twoja skóra powinna sobie radzić, a jeśli w dodatku reaguje na nią źle, to nie sądzę, aby pomogła zmiana kremu na inny czy w ogóle jakiekolwiek dodatkowe zabiegi. Od odstawienia kremów nic Twojej skórze stać się nie powinno, a już na pewno kremów na noc. Ja właśnie po ostatnim wysypie pryszczy testuję na sobie metodę "bezkremowych nocy" Dr. Hauschki, bo sądzę, że to właśnie całodobowe trzymanie kremów na facjacie tak mnie urządziło.
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-13, 09:14   #21
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Pantegram No, błędny skrót myślowy. Konkretnie chodziło mi o gęste, tłuste i ciężkie kremy. Z maścią z wit. A co prawda nie próbowałam i na szczęście nie przyszło mi to do głowy, ale nałożyłam kiedyś masło shea i właśnie rano obudziłam się z głębszymi zmarszczkami.

A też dziś na noc niczego nie miałam, tylko po myciu przetarłam się tonikiem ze srebrem. Ogólnie spoko, ale mam bardzo nienawilżoną skórę. A ona, będąc nienawilżoną, strasznie mi się przetłuszcza. Tylko kurczę nie mam czym. Właśnie będę zamawiać krem. Kojarzysz jakiś ciekawy, z naturalnym składem?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 00:26   #22
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Zapchana skóra przez kosmetyki

Cytat:
Napisane przez Puszyslawa Pokaż wiadomość
A też dziś na noc niczego nie miałam, tylko po myciu przetarłam się tonikiem ze srebrem. Ogólnie spoko, ale mam bardzo nienawilżoną skórę. A ona, będąc nienawilżoną, strasznie mi się przetłuszcza. Tylko kurczę nie mam czym. Właśnie będę zamawiać krem. Kojarzysz jakiś ciekawy, z naturalnym składem?
Tylko odróżniaj nawilżanie od natłuszczania, różnica jest istotna, zwłaszcza w efektach. Przetłuszczającą się skórę lepiej natłuszczać, by zniwelować błyszczenie, nawilżanie może nic nie dać. Osobiście do natłuszczania używam mieszanki olejków Pflegeol z Babydreamu, bo dobra i tania Tylko pamiętać trzeba, że olejki mogą tworzyć okluzyjną warstewkę na skórze, co na dzień jest dobre, ale na noc może utrudnić skórze oddychanie, natomiast na błyszczenie nie ma imo nic lepszego.

A do nawilżania używam kremu z isany tego kakaowego, który recenzowałam jako chyba jedyny produkt, póki co
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 00:26:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.