Kompleksowy program oczyszczania dla 35+ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-21, 11:17   #1
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168

Kompleksowy program oczyszczania dla 35+


Kochane wizażanki, pomóżcie! Kompletnie nie radzę sobie z pielęgnacją twarzy i, niestety, widać tego efekty. Mam 35 lat i kilka zmarszczek, ale nie spędzają mi one snu z powiek. Walka z nimi nie jest moim priorytetem. Moją bolączką jest BARDZO zanieczyszczona skóra.

Problem zaczyna się na poziomie górnej części policzków (mocno rozszerzone pory widoczne gołym okiem, lubią się zapychać) i nosa (całego w czarne kropki). Niestety im niżej tym gorzej. Na policzkach, szczególnie w dolnej części i na żuchwie, grudka obok grudki. Są drobne, ale jest ich mnóstwo, pod palcami wyczuwalne jak kaszka. Niektóre zmieniają się w zaczerwienione, bolesne pryszcze, które goją się bardzo długo pozostawiając na pamiątkę ciemne plamki. Niedawno do zestawu dołączyły niespodzianki poniżej żuchwy, na szyi.
Wstydzę się tego Stara baba a pryszczata...

Przyznaję, że nigdy nie przywiązywałam dużej wagi do kosmetyków i pielęgnacji. Twarz myję rano i wieczorem pianką (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ia-twarzy.html). Codziennie się maluję: krem, podkład, korektor, tusz do rzęs, czasami odrobina różu. Kiedyś używałam podkładów mineralnych Annabelle Minerals, ale mam wrażenie, że od tego zaczęły się pogłębiać moje problemy z cerą. Teraz mam jakieś przypadkowe mazidło Lirene. Krem zwykle jakiś z przypadku, od czasu do czasu piling, sporadycznie maseczka z glinki, ale o systematyczności nie ma co wspominać.
Podejrzewam też, że mam dość mocno odwodnioną skórę. Nie ma się co dziwić, bo zdarza się, że nie wypijam nawet 1l wody dziennie. Ale walczę i od niedawna staram się wlewać w siebie minimum 1,5 l.

Chciałabym podejść do tematu w sposób kompleksowy - wyrobić w sobie dobre nawyki, dopasować zestaw kosmetyków i oddać się w profesjonalne ręce kosmetyczki, ale nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Na dobrą sprawę nie wiem nawet jaki mam typ skóry... W sklepach jest tyle kosmetyków, w sieci milion porad (często się wykluczających), w salonach mnóstwo rożnych zabiegów których nazwy nic mi nie mówią. Boję się, że jeśli zacznę działać po omacku jeszcze bardziej pogorszę sprawę Mam na ten cel zarezerwowany budżet 1,5 tys. zł, ale jeśli trzeba będzie dołożyć - nie zawaham się.

Pomóżcie mi proszę ułożyć plan oczyszczania i dalszego dbania o twarz.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 11:39   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Kompleksowy program oczyszczania dla 35+

Skoro nie wiesz jaki masz typ cery, to ja na Twoim miejscu zaczęłabym w ogóle od wizyty u kosmetyczki chociażby po to aby pomogła określić typ cery. Dopiero po tym możesz sobie kompletować jakieś kosmetyki dopasowane do typu cery.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 13:01   #3
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Kompleksowy program oczyszczania dla 35+

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Skoro nie wiesz jaki masz typ cery, to ja na Twoim miejscu zaczęłabym w ogóle od wizyty u kosmetyczki chociażby po to aby pomogła określić typ cery. Dopiero po tym możesz sobie kompletować jakieś kosmetyki dopasowane do typu cery.
Trafna uwaga, do której na pewno się zastosuję. Udając się do kosmetyczki chciałabym zaplanować od razu serię zabiegów oczyszczających i nawilżających i szczerze mówiąc podchodzę trochę się tej wizyty boję.
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 20:11   #4
AgnesElka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 18
Dot.: Kompleksowy program oczyszczania dla 35+

Racja, trzeba iść do specjalisty, dobra kosmetyczka lub kosmetolog powinna rozwiązać ten problem.
AgnesElka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 09:44   #5
joannat
Raczkowanie
 
Avatar joannat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 168
Dot.: Kompleksowy program oczyszczania dla 35+

Cytat:
Napisane przez AgnesElka Pokaż wiadomość
dobra kosmetyczka lub kosmetolog powinna rozwiązać ten problem.
Słowo "dobra" jest tu kluczem. Jak rozpoznać fachowca?
joannat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-22 10:44:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.