DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka przyczyna - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-18, 05:48   #31
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Olejek myjący będzie dla Ciebie idealny. Baardzo delikatnie oczyszcza skórę. Jeszcze raz polecam peeling cynamonowy, jeśli nie uczuli, to również do wrażliwej cery się nada, a jeśli nie (bo jest rozgrzewający) to również kurkuma jest dobra.

---------- Dopisano o 00:12 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------

Baaaardzo prosto Kupujesz lub podbierasz mamie oliwę z oliwek (może byc też jakiś inny olej rośliny, ale NIE RAFINOWANY, Z PIERWSZEGO TŁOCZENIA, tłoczony na zimno) oraz olejek rycynowy (ma stanowić 10% do 30%, lepiej zacząć od 10%). Do tego potrzebny jest emulgator, również 10%. Dziewczyny kupują na ZSK specjalne emulgatory, ja użyłam glikolu propylenowego (jest bazą do liquidów w e-papierosach, a że mój TŻ ich używa, to zamówił specjalnie dla mnie butelkę). Dodałam też gliceryny, tą akurat łatwo dostaniesz w aptece. Mieszasz, wlewasz do buteleczki z dyspensorem i ta daaaa!
Jaki olej będzie Ci służył najlepiej to musisz niestety sama metodą prób i błędów na sobie wypróbowac, nie ma uniwersalnego oleju, który dla wszystkich jest dobry, chociaż podobno arganowy sprawdza się świetnie u wielu osób. Jak stosować pod makijaż? Cóż, to zależy myślę od tego, jaki to jest makijaż Ja np. używam samorobionych pudrów i podkładu mineralnego, więc to nie jest problem pod takie sypkie cuś nałożyć coś tłustego na buzię (a nawet lepiej się wtedy trzymają), jeśli jednak używasz sklepowych, to niestety nie mam pojęcia, jak się zachowają nałożone na olejek, bo... nie używam takich
Osobiście, jak napisałam wyżej, używam Dermogalu. Poczytaj sobie recenzje na KWC, wiele dziewczyn go sobie chwali i nawet w opisie producenta stoi twardo, że jest to produkt do stosowania pod makijaż, więc IMO jak już kombinować z olejkami, to z tymi rybkami można na pewno
a po co EMULGATOR ? chyba bede miala problem zeby go dostac,a mozna bez niego ?

W domu mam rybki dermagol ,olej z dzikiej rozy firmy Primavera,olej z rokitnika Primavera ,olej slonecznikowy,olej sojowy,olej kokosowy: firmy planet ,oliwke babydream extra sensitive _(jej sklad: Ethylhexyl Stearate,Butyrospermum Parkii Oil,Rosa canina Fruit Oil,Tocopheral,Tocopheral Acetate ) Moze mozna z tego cos stworzyc

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-18 o 05:51
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 07:19   #32
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
[/COLOR]Śmiej się śmiej, tylko pomyśl najpierw, dlaczego taka skóra produkuje za dużo sebum? By jej było fajnie się świecić? Nie, ona potrzebuje ochrony przed czynnikami zewnętrznymi jeśli zaburzymy tymi właśnie czynnikami zewnętrznymi jej funkcjonowanie, i stąd ten łój. Poza tym poczytaj o metodzie OCM i zastanów się, dlaczego ona działa (tłuste rozpuszcza tłuste, member?).

Dla mnie to śmieszne, że w teorii każdy taki mądry, będzie perorował o warstwach hydrolipidowych skóry, keratynizacji naskórka etc. a jak przychodzi co do czego to i tak europejski stanem swojej skóry się do np. japonek nie umywają

Ja polecam to, co DZIAŁA, ofc nie twierdzę, że na pewno podziała na kogoś innego, ale doświadczenie silniej przemawia do mnie aniżeli bełkot marketingowy koncernów kosmetycznych.
Znam OCM - Ameryki tym nie odkryłaś, myślę że większość wizażanek tą metodę zna i tak stosowałam przez dłuższy czas - u mnie nie zadziałała. Tekstami "tłuste rozpuszcza tłuste" też mnie nie powaliłaś, więc daruj sobie tą ironię rodem z przedszkola. Sama jestem posiadaczką cery tłustej i też wypisałam schemat który u mnie się sprawdza i pozwala na utrzymanie cery w bardzo dobrym stanie, bez trądziku, zaskórników i kosmicznie rozszerzonych porów, o w miarę wyrównanej (jak na cerę tłustą) produkcji sebum.

Jesli na stan cery wpływałyby tylko i wyłącznie czynniki zewnętrzne to wytłumacz mi jakim cudem mieszkając w jednym kraju, zmagając się z tymi samymi czynnikami zewnętrznymi mamy tak różne cery?

Ja piszę tylko i wyłącznie o cerze tłustej -zdiagnozowanej cerze tłustej (może teraz zrozumiesz). Czesto obserwuje się że w momencie gdy cera tłusta jest odpowiednio nawilżona to nie przetłuszcza się tak bardzo, jak wtedy gdy jej nie nawilżamy. Ale w przypadku takiej cery nie jest to sposób na rozwiazanie problemu. Przyczyną która wpływa na to że mamy cerę tłustą są bardzo często hormony, w tym najczęściej zwiększona liczba receptorów DHT (tzw wrażliwość na DHT), która niekoniecznie musi oznaczać u nas podwyższony testosteron.

Daruj sobie odpowiadanie na tą wiadomość, bo śmiem twierdzić, że mówimy o dwóch różnych typach skóry.
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 08:57   #33
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Znam OCM - Ameryki tym nie odkryłaś, myślę że większość wizażanek tą metodę zna i tak stosowałam przez dłuższy czas - u mnie nie zadziałała. Tekstami "tłuste rozpuszcza tłuste" też mnie nie powaliłaś, więc daruj sobie tą ironię rodem z przedszkola. Sama jestem posiadaczką cery tłustej i też wypisałam schemat który u mnie się sprawdza i pozwala na utrzymanie cery w bardzo dobrym stanie, bez trądziku, zaskórników i kosmicznie rozszerzonych porów, o w miarę wyrównanej (jak na cerę tłustą) produkcji sebum.

Jesli na stan cery wpływałyby tylko i wyłącznie czynniki zewnętrzne to wytłumacz mi jakim cudem mieszkając w jednym kraju, zmagając się z tymi samymi czynnikami zewnętrznymi mamy tak różne cery?

Ja piszę tylko i wyłącznie o cerze tłustej -zdiagnozowanej cerze tłustej (może teraz zrozumiesz). Czesto obserwuje się że w momencie gdy cera tłusta jest odpowiednio nawilżona to nie przetłuszcza się tak bardzo, jak wtedy gdy jej nie nawilżamy. Ale w przypadku takiej cery nie jest to sposób na rozwiazanie problemu. Przyczyną która wpływa na to że mamy cerę tłustą są bardzo często hormony, w tym najczęściej zwiększona liczba receptorów DHT (tzw wrażliwość na DHT), która niekoniecznie musi oznaczać u nas podwyższony testosteron.

Daruj sobie odpowiadanie na tą wiadomość, bo śmiem twierdzić, że mówimy o dwóch różnych typach skóry.
Nareszcie ktoś kto się zna a nie jakieś pseudo znawczynie. Do tego z mojego miasta . Jesteś kosmetyczką?

A co do tej cery tłustej, to na taką skórę NAJWIĘKSZY wpływ mają czynniki wewnętrzne w tym zaburzenia hormonalne (wydzielanie hormonów o działaniu androgennym i endrogennym). Może warto się przejść do endokrynologa albo zrobić badania hormonalne?

Podaję składniki aktywne których powinnaś szukać w kosmetykach: witamina B6, retinoidy, związki cynku, kwas azelainowy, kwas hialuronowy, mocznik, pantenol, kwas salicylowy).

Jeśli chodzi o olejek to najlepszym będzie olejek z drzewa herbacianego.

Jak dla mnie olejowanie takiej skóry bez znanej przyczyny takiego typu cery jest głupotą... jeszcze ktoś tu radzi na to mąkę ziemniaczaną żeby nałożyć?! I potem dziwić się że powstają tematy typu "co zrobić żeby pozbyć się grudek, zapchanej cery.." taka skóra musi oddychać!!!!

Autorko wątku ile masz lat? Ja 25 i dopiero teraz moja cera powoli wychodzi z tego tłustego stanu . Pociesz się tym że taka cera wolniej się starzeje i nie widać aż tak zmarszczek bo jest gruba
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 13:36   #34
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość
Nareszcie ktoś kto się zna a nie jakieś pseudo znawczynie. Do tego z mojego miasta . Jesteś kosmetyczką?

A co do tej cery tłustej, to na taką skórę NAJWIĘKSZY wpływ mają czynniki wewnętrzne w tym zaburzenia hormonalne (wydzielanie hormonów o działaniu androgennym i endrogennym). Może warto się przejść do endokrynologa albo zrobić badania hormonalne?

Podaję składniki aktywne których powinnaś szukać w kosmetykach: witamina B6, retinoidy, związki cynku, kwas azelainowy, kwas hialuronowy, mocznik, pantenol, kwas salicylowy).

Jeśli chodzi o olejek to najlepszym będzie olejek z drzewa herbacianego.

Jak dla mnie olejowanie takiej skóry bez znanej przyczyny takiego typu cery jest głupotą... jeszcze ktoś tu radzi na to mąkę ziemniaczaną żeby nałożyć?! I potem dziwić się że powstają tematy typu "co zrobić żeby pozbyć się grudek, zapchanej cery.." taka skóra musi oddychać!!!!

Autorko wątku ile masz lat? Ja 25 i dopiero teraz moja cera powoli wychodzi z tego tłustego stanu . Pociesz się tym że taka cera wolniej się starzeje i nie widać aż tak zmarszczek bo jest gruba
Kosmetyczką? Może w przyszłości W pewnym stopniu to moja pasja. Dziękuję za docenienie mojej wypowiedzi

No ja poniekąd znam przyczynę stanu mojej cery - prolaktyna. Niestety hiperprolaktynemia powoduje podobne skutki co nadmiar testosteronu czy własnie wrażliwość na DHT Także ja i moje kochane hormony jesteśmy pod stałą kontrolą endokrynologa

Niestety to, że skóra tłusta wolniej się starzeje to mit Ale pocieszajace jest to, że większość środków do cery tłustej (chodzi mi o te zawierające właśnie kwasy bądź retinoidy) ma również działanie anti-age, także faktycznie posiadaczki cery tłustej stosujące tego typu preparaty mają szansę opóźnienie procesów starzenia
__________________






Edytowane przez MassieDran
Czas edycji: 2014-06-18 o 16:10
MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 17:23   #35
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość

No ja poniekąd znam przyczynę stanu mojej cery - prolaktyna. Niestety hiperprolaktynemia powoduje podobne skutki co nadmiar testosteronu czy własnie wrażliwość na DHT Także ja i moje kochane hormony jesteśmy pod stałą kontrolą endokrynologa

:
Ja rowniez mam podwyzszona prolaktyne ! i myslisz ,ze ona ma wplyw na to ze cera tak bardzo przetluszcza sie ? tak szybko ? to chyba mam ten sam typ problemu -przyczyne-PROLAKTYNA WZMOZONA - ktora odpowiedzialna jest za produkcje mleka.

I jaki krem na dzien badz olej bys proponowala ? a jaki na noc ? i czym myjesz twarz ? I co sadzisz o oliwce o takim skladzie( jej sklad: Ethylhexyl Stearate,Butyrospermum Parkii Oil,Rosa canina Fruit Oil,Tocopheral,Tocopheral Acetate ) ??

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Domina Pokaż wiadomość

Podaję składniki aktywne których powinnaś szukać w kosmetykach: witamina B6, retinoidy, związki cynku, kwas azelainowy, kwas hialuronowy, mocznik, pantenol, kwas salicylowy).

Jeśli chodzi o olejek to najlepszym będzie olejek z drzewa herbacianego.

Jak dla mnie olejowanie takiej skóry bez znanej przyczyny takiego typu cery jest głupotą... jeszcze ktoś tu radzi na to mąkę ziemniaczaną żeby nałożyć?! I potem dziwić się że powstają tematy typu "co zrobić żeby pozbyć się grudek, zapchanej cery.." taka skóra musi oddychać!!!!

Pociesz się tym że taka cera wolniej się starzeje i nie widać aż tak zmarszczek bo jest gruba
Jesli chodzi o olejek z drzewa herbacianego to nie za bardzo mi sluzy ze wzgledu na bardzo wrazliwa skore ...podraznia mnie ,ale stosowany na jakis pryszcz nabrzmialy -ktory wyjdzie mi przed okresem to ok .

Edytowane przez Czlowiek Istota Marna
Czas edycji: 2014-06-18 o 17:25
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 17:23   #36
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

A kwas hialuronowy? W kremach oczywiście. U mnie świetnie nawilża, nie zapycha, a mam naprawdę problematyczną cerę (tłusta/mieszana, do tego odwodniona, miejscami wrażliwa).
Latem skóra na policzkach staje się normalna, nie sucha, ale czoło świeci się jak cholera
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-18, 17:28   #37
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
A kwas hialuronowy? W kremach oczywiście. U mnie świetnie nawilża, nie zapycha, a mam naprawdę problematyczną cerę (tłusta/mieszana, do tego odwodniona, miejscami wrażliwa).
Latem skóra na policzkach staje się normalna, nie sucha, ale czoło świeci się jak cholera
A gdzie kupujesz kwas hialuronowy ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 08:22   #38
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 09:32   #39
Domina
Zakorzenienie
 
Avatar Domina
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: K@towice
Wiadomości: 3 386
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Kwasy wykonuje sie w okresie pozna wiosna- jesien lub nawet zima o ile nie sa bardzo silne mrozy. Kwas migdalowy owszem nozna stosowac caly rok ale jesli chodzi o inne to kaegorycznie nie wolno robic tego latem! Czesto wysokie filtry tez zapychaja skore... nie wyobrazam sobie przy 30stopniowym upale nalozyc na moja skore mega wysoki filtr... czlowiek musialby calt sie wysmarowac 30 a wiadomo skoro lato to kazdy by sie chcial troszke chociaz opalic, nabrac koloru... rozni sa ludzie, czasem nie odpowiedzialni i nie radzilabym robic nikomu kwasow latem.... to jest dopiero glupota.
__________________
https://www.facebook.com/oczyipazurki/?ref=hl
www.oczyipazurki.pl Własny osobisty blog <3
Pazurkoholiczka, rzęsoholiczka
https://www.facebook.com/Wstazki/?fref=ts MOJE CUDEŃKA WSTĄŻKOWE
Domina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 01:17   #40
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
TEN PEELING ENZYYTCZNY z Organique to SAVON NOIR,jego masz na mysli ?
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 10:58   #41
rossocorsa
Raczkowanie
 
Avatar rossocorsa
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 30
Dot.: DLACZEGO pomimo ze nawilzam dobrze skore nadal bardzoo sie przetluszczaJaka prz

Natłuszczanie tłustej skóry? Z własnego doświadczenia wiem, że się nie sprawdza. Nie wyobrażam sobie w tej chwili nałożenie jakiejś Nivei czy kremu Bambino(bo przecież natłuszczają prawda?) na twarz, bo zapchałoby mnie totalnie. Zresztą miałam już tego typu przygode
Co do olejów do skóry tłustej/mieszanej w sumie mogę się zgodzić. Sama kiedyś używałam olejek Ylang Ylang firmy Decleor, był świetny Ale wszystko z umiarem. I absolutnie zgadzam się z twierdzeniem, że każda skóra potrzebuje nawilżenia
__________________
Wybieram grupę Color!
rossocorsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-21 11:58:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:53.