Kiedy współżyć? Infekcja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-12, 17:41   #1
Szatanka
Raczkowanie
 
Avatar Szatanka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 204

Kiedy współżyć? Infekcja


Hej
Bardzo proszę o poradę,mam nietypową sytuację. Mam niewielką infekcję, prawdopodobnie "chodzę" z nią już z miesiąc. Dolegliwości to mniejsze/większe problemy z pęcherzem (stosowałam Furagin) i czasem swędzenie, lekki ból podczas stosunku (Clotrimazolum). Teraz już jest lepiej,ale mimo wszystko po miesiączce wybrałam się do gina i stwierdził lekką infekcję. Przepisał globulki, coś do podmywania się i żurawit.
Jestem za granicą,a za tydzień ma mnie odwiedzić narzeczony...ginekolog kazał zaprzestać współżycia na 3 tygodnie. On będzie u mnie ok.1,5 tygodnia więc mój jakby koniec abstynencji przypada na kilka dni po jego wyjeździe.
Nie wyobrażam sobie tych dni bez seksu bo następnym razem zobaczymy się dopiero za 2,3 miesiące.
Co radzicie? Próbować współżyć z prezerwatywą po 7/8 dniach leczenia (globulki mam na 12 dni) czy może leczyć się po jego wyjeździe i następnym okresie...czyli gdzieś za 3/4 tygodnie, choć wydaje mi się to trochę ryzykowne.
Dolegliwości prawie żadnych nie mam, czuję tylko dyskomfort.
__________________
Ex-aparatka xD
góra IX 2007 - IV 2011 wrrr...
dół II 2008 - XI 2010

"Kiedy myślałem, że jestem na dnie, ktoś rzucił mi łopatę"
Szatanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 19:13   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Kiedy współżyć? Infekcja

Z tego co wiem to te maści/globulki moga uszkodzic prezerwatywe. Ja bym skonczyla kuracje bez zadnych przerw. W koncu zdrowie jest najwazniejsze..
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-12, 23:39   #3
magdunia83
Przyczajenie
 
Avatar magdunia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Kiedy współżyć? Infekcja

ja też bym się na twoim miejscu wzięła za leczenie, żeby się z tego nie rozwinęło coś poważniejszego. nie wiem, jaką ci terapię lekarz przepisał, ale u mnie leczenie grzybicy trwało max tydzień - a właściwie 3 globulki Pimafucin i do tego łykałam jeszcze przez około miesiąc Lacibios Femina doustny probiotyk ginekologiczny, żeby uniknąć nawrotów grzybka i odbudować mikroflorę pochwy.
magdunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-13 00:39:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:56.