Proszę o pomoc... anty a alkohol - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-16, 17:23   #1
elisabel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3

Proszę o pomoc... anty a alkohol


Witam,
proszę o pomoc bo nie jestem pewna ...
Moje pytanie brzmi "Czy mogę zajść w ciążę" jeśli:
mam 21 lat biorę tabletki Yasminelle ( dziś 10 tabl z pierwszego opakowania) niby chronią od razu, ale spotkałam się też z inną opinią. W dzień kiedy miałam wziąć 2 tab uprawiałam sex z wytryskiem w środku. W trzeci dzień spóźniłam się z tabletką 7h. Przez cały prawie ten czas upr.sex bez innych zabezpieczeń z wytryskiem.. A ósmego i dziewiątego dnia brania tabletek piłam alkohol tak ,że byłam piana ,ale nie było wymiotów oczywiście w tym czasie były 2 stosunki . Dziś według mojego kalendarza skończyły mi się dni płodne... boje się ,że mogę być w ciąży ... mi to nie robi różnicy ,ale mojemu partnerowi tak.
elisabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:29   #2
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

Cytat:
Napisane przez elisabel Pokaż wiadomość
Witam,
proszę o pomoc bo nie jestem pewna ...
Moje pytanie brzmi "Czy mogę zajść w ciążę" jeśli:
mam 21 lat biorę tabletki Yasminelle ( dziś 10 tabl z pierwszego opakowania) niby chronią od razu, ale spotkałam się też z inną opinią. W dzień kiedy miałam wziąć 2 tab uprawiałam sex z wytryskiem w środku. W trzeci dzień spóźniłam się z tabletką 7h. Przez cały prawie ten czas upr.sex bez innych zabezpieczeń z wytryskiem.. A ósmego i dziewiątego dnia brania tabletek piłam alkohol tak ,że byłam piana ,ale nie było wymiotów oczywiście w tym czasie były 2 stosunki . Dziś według mojego kalendarza skończyły mi się dni płodne... boje się ,że mogę być w ciąży ... mi to nie robi różnicy ,ale mojemu partnerowi tak.

Biorąc tabletki nie masz dni płodnych, niepłodnych, okresu, owulacji.
Masz 21 lat, jesteś dorosła, dowiedz się trochę o metodzie, którą stosujesz, bo aż przykro się to czyta. Możesz też dopytać swojego lekarza, powinien udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-02-16 o 17:30
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:32   #3
elisabel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

No dobrze ,ale dalej nie wiem czy jest taka możliwość zajścia w ciąże ... czy alkohol ma na to jakiś wpływ . I czy od pierwszej tabletki jestem już chroniona?
elisabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:34   #4
201607131106
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7 771
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

Tak, tabletki chronią od pierwszego dnia. Naprawdę dziwi mnie, że przez 10 dni beztrosko uprawiałaś seks, a dopiero teraz zaczynasz się martwić. Lepiej by było dowiedzieć się wcześniej.
7 godzin to dopuszczalne spóźnienie, według ulotki skuteczność tabletek (bez podejmowania dodatkowych działań) zachowana jest jeśli opóźnienie nie było większe niż 12 godzin. Na przyszłość lepiej pilnować godziny przyjmowania leku, np. ustawić sobie przypomnienie w telefonie.
W ulotce nie ma informacji na temat obniżenia skuteczności leku przez alkohol. W razie takich wątpliwości zawsze warto najpierw tam zajrzeć. Jeśli jesteś pewna, że nie zwymiotowałaś to wszystko powinno być w porządku.

Edytowane przez 201607131106
Czas edycji: 2014-02-16 o 17:37
201607131106 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:36   #5
lilith691
Zadomowienie
 
Avatar lilith691
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 1 991
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

Ulotka zawiera wszystkie odpowiedzi na twoje pytania. Pigułki chronią od początku, jeśli zacznie sie je brać pierwszego dnia cyklu. Nie masz dni płodnych biorąc pigułki i samo spożywanie alkoholu nie wpływa na tabletki.

Mój tablet mnie nie lubi, więc z góry przepraszam za literówki!
lilith691 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 17:42   #6
elisabel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

Dziękuje bardzo za odpowiedzi ...
elisabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 18:11   #7
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 29
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

Przed przyjęciem jakiegokolwiek leku (nawet witaminy C), powinno się czytać ulotkę Tam wszystko jest zawarte. Taka rada na przyszłość...
0f2b17eeea1ad9572e182bfdbef701be79cfd893_5fea71824b8c9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-18, 10:37   #8
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Proszę o pomoc... anty a alkohol

Cytat:
Napisane przez elisabel Pokaż wiadomość
Witam,
proszę o pomoc bo nie jestem pewna ...
Moje pytanie brzmi "Czy mogę zajść w ciążę" jeśli:
mam 21 lat biorę tabletki Yasminelle ( dziś 10 tabl z pierwszego opakowania) niby chronią od razu, ale spotkałam się też z inną opinią. W dzień kiedy miałam wziąć 2 tab uprawiałam sex z wytryskiem w środku. W trzeci dzień spóźniłam się z tabletką 7h. Przez cały prawie ten czas upr.sex bez innych zabezpieczeń z wytryskiem.. A ósmego i dziewiątego dnia brania tabletek piłam alkohol tak ,że byłam piana ,ale nie było wymiotów oczywiście w tym czasie były 2 stosunki . Dziś według mojego kalendarza skończyły mi się dni płodne... boje się ,że mogę być w ciąży ... mi to nie robi różnicy ,ale mojemu partnerowi tak.
masz 21 lat, brzmisz jak 15latka. Przeczytaj ulotkę, bo nawet nie wiesz co łykasz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-18 11:37:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.