Dawstwo komórek jajowych - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-10, 09:42   #31
Monika XY
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez Kinia2017 Pokaż wiadomość
Monika XY, z tego co wiem wszystko odbywa się w znieczuleniu ogólnym, wiec igły nie tylko nie poczułabyś, ale też nawet nie zobaczyła ale rozumiem Twoje obawy, mnie też lekko rusza samo słowo igła, pewnie dlatego nie umiem szyć


Dzięki za informację, to rzeczywiście jak jest znieczulenie to inaczej. A ile trwa taki zabieg i czy np. po zabiegu czuję, że go miałam. Czy są jakieś bóle itd. Wiem wiem, każdy organizm jest inny, ale może jest tak, że każdego musi trochę poboleć albo odwrotnie, że po tym zabiegu nic nie czuć. Jak było u Ciebie?

Edytowane przez Monika XY
Czas edycji: 2017-05-10 o 09:43
Monika XY jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-14, 19:37   #32
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez Kinia2017 Pokaż wiadomość
Lisbeth, czy oczekujesz przypisów i bibliografii do każdego mojego posta?
Nie do każdego posta, tylko do tych, które zawierają opinie ukształtowane na podstawie danych o fizjologii człowieka.
Cytat:
przewiń sobie naszą dyskusję do początku, poznasz odpowiedź na swoje drugie pytanie.
Czyli które pytanie? Zacytowałaś jedno, więc nie wiem dlaczego mówisz o jakimś drugim. Nadal nie wiem skąd wzięłaś pomysł, że próbuję zwalczać anonimowość dawców czegokolwiek.
Cytat:
a jeśli nie przeszkadza Ci anonimowość, to nie rozumiem dlaczego wdałaś się w dyskusję na jej temat. wydaje mi się zresztą, że obie już wyczerpałyśmy temat, pozdrawiam
"Przeszkadzanie" nie jest dla mnie jedyną motywacją do wdawania się w dyskusje na jakiś temat. Zresztą mnie wcale nie o anonimowość chodzi, tylko o twoje przekonanie o braku równowagi psychicznej kobiet.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-16, 08:45   #33
naranja007
Przyczajenie
 
Avatar naranja007
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Ja dwa razy byłam dawcą. Jakieś 5 lat temu, w Hiszpanii. Podobno teraz w Polsce finansowe warunki są zbliżone do tych, które mi zaoferowano - ok 1000 euro. Czy polecam jako pracę zarobkową? Nie do końca. Za pierwszym razem wszystko poszło super, żadnych efektów ubocznych, wszystko zgodnie z planem. Za drugim jednak coś poszło nie tak - czy to im się jakieś jajeczko schowało i mieli problem z jego odessaniem przy zabiegu, czy coś innego - tego ci już nikt nie powie. Ostatecznie nic mi się wielkiego nie stało, przez tydzień byłam osłabiona, miałam mroczki przed oczami, przez kolejne kilka miesięcy bardzo bolesne okresy. W tym momencie jestem w ciąży, dlatego też mogę napisać, że na płodność to nie wpłynęło, ale czy bym powtórzyła? Chyba tylko w sytuacji studencko-podbramkowej, w której mam nadzieję się już nie znaleźć!
naranja007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-18, 07:19   #34
Kinia2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 10
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez Monika XY Pokaż wiadomość

Dzięki za informację, to rzeczywiście jak jest znieczulenie to inaczej. A ile trwa taki zabieg i czy np. po zabiegu czuję, że go miałam. Czy są jakieś bóle itd. Wiem wiem, każdy organizm jest inny, ale może jest tak, że każdego musi trochę poboleć albo odwrotnie, że po tym zabiegu nic nie czuć. Jak było u Ciebie?
ja też jeszcze nie mam doświadczenia, staram się sama dowiedzieć jak najwięcej zanim przystąpię do zabiegu, ale im więcej czytam, tym mniej mam wątpliwości. wydaje mi się, że sama punkcja trwa kilkadziesiąt minut, później kilka godzin trzeba zostać w klinice na oberwacji, to wszystko. raczej nie słyszałam o żadnyh powikłaniach, niektóre dziewczyny piszą tylko o bólu brzucha jak przy miesiączce, ale domyślam się, że po 1-2 dniach mija.

---------- Dopisano o 07:19 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Lisbeth, naprawdę wydaje mi się, że wyczerpałyśmy temat i zdecydowanie się nie dogadamy, dlatego odpuść już. jak masz więcej wątpliwości, po prostu przestudiuj naszą dyskusję od początku sama jestem kobietą, więc negowanie równowagi psychicznej całej naszej części populacji równałoby się z przyznaniem do braku własnej, a zatem dość logiczne jest, że nie próbuję tego robić. może trochę dystansu by się przydało?
Kinia2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-01, 09:55   #35
ladybird1395
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar ladybird1395
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 662
GG do ladybird1395
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Mam pytanie odnośnie finansów z tym związanych. Na kilku stronach znalazłam zbliżone informacje, tzn. że przed zabiegiem robi się nieodpłatne badania o wartości około 3000 zł, a po wszystkim dostaje się zwrot kosztów - 4000 zł. I tak się teraz zastanawiam, czy od tych 4000 zł należy odjąć koszty badań? Czyli w praktyce dostaje się ok. 1000 zł?
ladybird1395 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-03, 06:00   #36
naranja007
Przyczajenie
 
Avatar naranja007
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 21
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Najpierw robią ci badania a potem "płacą" te 4000zł. Tylko "płaceniem" tego nazwać nie mogą więc mowa o zwrocie kosztów.
naranja007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-12, 11:29   #37
Marcysia132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Zostałam dawczynią i żadnyh większych problemów nie miałam. Przez 3 miesiące trochę bardziej bolesne miesiączki. Wszystko poszło szybko i sprawnie. Kompleksowe badania w sumie za prawie 3000zł, no i zwrot kosztów (takie zadośćuczynienie). Naprawdę dobra sprawa i mam też poczucie, ze komus pomoglam.
Marcysia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-20, 09:20   #38
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

JuletteMonique to prawda wdzięczność bezpłodnej kobiety jest bezcenna. Ja sama leczę się w jednej z klinik leczenia niepłodności niestety nie wiem jeszcze jak będzie wyglądało leczenie. Jestem w jego trakcie, ale nie wykluczam tego, że będę podchodziła do ivf z kd. To niezwykle ciężka decyzja – jednak dla spełnienia marzenia jestem w stanie się jej podjąć. Wszystkim kobietom, które oddają komórki – dziękuję w imieniu nas kobiet
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-23, 08:08   #39
AlicjaMag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez ladybird1395 Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie finansów z tym związanych. Na kilku stronach znalazłam zbliżone informacje, tzn. że przed zabiegiem robi się nieodpłatne badania o wartości około 3000 zł, a po wszystkim dostaje się zwrot kosztów - 4000 zł. I tak się teraz zastanawiam, czy od tych 4000 zł należy odjąć koszty badań? Czyli w praktyce dostaje się ok. 1000 zł?
ladybird1395 badania, które wykonuje klinika zanim zostaniesz dawczynią mają wartość 3 000 zł. Ponadto za dojazdy, ewentualny urlop i zaangażowanie dostajesz dodatkowe 4 000 zł. Jeśli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości to napisz do mnie. Sama byłam dawczynią i teraz wiele kobiet namawiam, bo uważam, że to nieprzeceniona pomoc dla bezpłodnych kobiet.
AlicjaMag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 08:29   #40
KGol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dawstwo komórek jajowych


Edytowane przez KGol
Czas edycji: 2017-09-15 o 09:10
KGol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-30, 13:51   #41
Kinia2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 10
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Mini8989, fajnie, że zagaiłaś z drugiej strony tematu jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj, ale pozwolę sobie zapytać - jak Twój mąż/partner podchodzi do tematu ivf z kd?
Kinia2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-12, 11:04   #42
Mini8989
Raczkowanie
 
Avatar Mini8989
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 46
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez Kinia2017 Pokaż wiadomość
Mini8989, fajnie, że zagaiłaś z drugiej strony tematu jeśli nie chcesz, nie odpowiadaj, ale pozwolę sobie zapytać - jak Twój mąż/partner podchodzi do tematu ivf z kd?
Kinia2017, wiesz on ma specyficzne podejście i nie daje sobie jeszcze tego przetłumaczyć. Wiem, że jestem dla niego najważniejsza, wiem, że zrobi wszyscy żebyśmy mieli dzidziusia. Na razie jednak staramy się o tym nie rozmawiać, a w każdym razie on zawsze ucina temat. Na szczęście nie jęczy już na wybór kliniki :p finalnie padło na Invimed.
Mini8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-05, 10:21   #43
Marcysia132
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez Mini8989 Pokaż wiadomość
JuletteMonique to prawda wdzięczność bezpłodnej kobiety jest bezcenna. Ja sama leczę się w jednej z klinik leczenia niepłodności niestety nie wiem jeszcze jak będzie wyglądało leczenie. Jestem w jego trakcie, ale nie wykluczam tego, że będę podchodziła do ivf z kd. To niezwykle ciężka decyzja – jednak dla spełnienia marzenia jestem w stanie się jej podjąć. Wszystkim kobietom, które oddają komórki – dziękuję w imieniu nas kobiet
Mini8989 to ja również trzymam kciuki! Odezwij się kiedy będziesz już coś więcej wiedziała. Powspieramy się razem
Marcysia132 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 12:01   #44
lizunia_514
Przyczajenie
 
Avatar lizunia_514
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 7
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

żeby zostac dawczynia musisz przejsc szereg badan + konsultacje psychologiczne. ale ja mysle ze warto, dla niektórych par to jedyna szansa. Wiem ze na pweno zajmuje się tym invicta w gdansku, wiec w wawie pewnie tez
lizunia_514 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-21, 10:24   #45
Kalska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Ja zdecydowałam się na oddanie komórek jajowych dwa lata temu w Invicta. Impulsem do tego była historia mojej przyjaciółki, która swoją córeczkę urodziła właśnie dzięki komórce dawczyni. I tak jakoś wkręciłam się w temat i postanowiłam się zdecydować. Mimo moich obaw cały proces przeszedł bez większych zarzutów. Najpierw miałam serię badań. W sumie takich, których nigdy sama bym sobie nie zrobiła. Potem dostałam leki, które jakby stymulowały wzrost jajeczek i potem właśnie na jednym, krótkim zabiegu pobrali mi komórki. Lekarz kazał mi na siebie uważać i kilka dni po zabiegu odpoczywać, ale ja czułam się jak zwykle. Możliwe, że u każdej kobiety objawy czy dolegliwości mogą być inne, ale ja się na nic nie skarżyłam.
Kalska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 18:40   #46
hejolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Hej dziewczyny Ja czekam właśnie na odzew od kliniki i mam nadzieję,że się zakwalifikuję (też Invicta). Jeśli mam taką możliwość to chciałabym pomóc jakiejś rodzinie w staraniach o dziecko szczególnie, że każdą z nas mogłoby to spotkać. Sam proces to przecież nic strasznego a przy okazji sama się dowiem,czy ze mną jest wszystko ok
hejolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-20, 18:52   #47
nataliee33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

hejolka daj znać jak już będziesz znała decyzję też myślałam o oddaniu jajeczek i to właśnie w Invicie bo nie dość, że korzyści osobiste, to jeszcze można komuś pomóc. No i tak jak mówisz: dowiedzieć się czy z Tobą wszystko okej, bo to jednak bardziej specjalistyczne badania
nataliee33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 19:07   #48
hejolka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 5
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

nataliee33 zadzwonili do mnie i w poniedziałek idę już na rozmowę do kliniki ponieważ wstępnie się zakwalifikowałam! A skąd jesteś? Bo ja Sopot więc dojeżdżam od Invikty do Gdańska
hejolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-05, 21:13   #49
weronikalewandowska3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez nataliee33 Pokaż wiadomość
hejolka daj znać jak już będziesz znała decyzję też myślałam o oddaniu jajeczek i to właśnie w Invicie bo nie dość, że korzyści osobiste, to jeszcze można komuś pomóc. No i tak jak mówisz: dowiedzieć się czy z Tobą wszystko okej, bo to jednak bardziej specjalistyczne badania
nataliee33 a ty juz zdecydowana? Bo tez sie zastanawiam, widze ze orietnowalas sie jak to wyglada w invikcie? czekam na odp
weronikalewandowska3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-25, 13:13   #50
nataliee33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Cytat:
Napisane przez weronikalewandowska3 Pokaż wiadomość
nataliee33 a ty juz zdecydowana? Bo tez sie zastanawiam, widze ze orietnowalas sie jak to wyglada w invikcie? czekam na odp
ja akurat z Gdańska i nawet mieszkam całkiem niedaleko kliniki a jeżeli mogę spytać, skąd u Ciebie w ogole taki pomysł? Mam wrazenie, ze w Polsce to cały czas dosyc malo popularny temat, nie wiem w sumie dlaczego. Fajnie, że nie jestem jedyna i coraz wiecej kobiet się na to decyduje
nataliee33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-11, 19:09   #51
weronikalewandowska3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 6
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

dokładnie, odnosze to samo wrazenie, ze jednak mało sie mowi, ciekawe z czego to wynika? a u was co zadecyduje na tak? ktos Mowił ze bylw invikcie i tez wlasnie jakbym szla to tam, ale dalej sie waham chociaz jak czytam wasze posty to czuje sie coraz bardzej przekonana
weronikalewandowska3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 09:03   #52
karolinadziworska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

weronikalewandowska3, też słyszałam dość dobre opinię o tej klinice.☠dużo opinii o oddziałach z warszawy.. tylko mieszkam niedaleko wrocławia i mam zamiar tam jechać
karolinadziworska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-10, 01:11   #53
wisia1209
Przyczajenie
 
Avatar wisia1209
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Hej, a była któraś z Was dawczynią w jakiejś klinice w południowej Polsce i mogłaby się na jej temat wypowiedzieć? Zdecydowałam się być dawczynią ale nie wiem gdzie iść
wisia1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-25, 15:11   #54
majajankowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Monika XY, wiem tylko, że badania wymagają pobrania krwi, które może się wiązać z nieznacznym dyskomfortem. A sam zabieg, tzw. „pick up” (pobranie komórek jajowych) nie jest skomplikowany ani bolesny. Więc, uważam, że nie trzeba się martwić Od mojej koleżanki dostałam info, ona w Invikcie przeszła cały proces
majajankowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 11:03   #55
martaszczepaniak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Też nie widzę w tym nic złego! Moja siostra została dawczynią i mówi, że żałuję.
martaszczepaniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-18, 13:55   #56
OLAFASOLA123321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Dziewczyny, ja 3 lata temu oddawałam komórki we Wrocławiu.
Mogę Wam opowiedzieć jak to wyglądało w moim przypadku.
Wszystko poprzedzone jest badaniami, długą rozmową z psychologiem, bardzo długim testem - jeśli ktoś jest niecierpliwy, to ostrzegam, trochę się człowiek naczeka. Wszyscy w klinice są bardzo uprzejmi, wszystkie badania robione są w sposób delikatny. Jeśli badania wyjdą dobrze, przez 10 dni robione są zastrzyki hormonalne w brzuch. W tym czasie czuje się delikatny dyskomfort, opuchliznę brzucha ( w końcu rosną nam tam jajeczka ). Po 10 dniach idziecie do kliniki, zabieg trwa chwilę, jest znieczulenie ogólne, więc nic nie czuć. Jak to po znieczuleniu jest się osłabionym, więc godzinkę, dwie zostaje się jeszcze na łóżku w klinice.
Po samym zabiegu faktycznie człowiek śpi i wypoczywa, brzuchol jest "wzdęty" i trochę boli. U mnie minęło to po kilku dniach. Żadnych skutków ubocznych nie miałam i faktycznie dostałam niecałe 4 tysiące.
Pieniądze na pewno trochę motywują do podjęcia tej decyzji, ale powiem Wam, że będąc tam wiele razy, widziałam mnóstwo par, które starają się o bobo i nie mogą. I nigdy nie widziałam takiej nadziei w oczach tych ludzi. Nie nazywajmy tego sprzedawaniem dzieci, bo My oddajemy tylko komórkę, to nie jest dziecko, to komórka jajowa. Bądźmy wdzięczni za to, że ktoś bardzo mądry wymyślił jak można to zrobić i dzięki temu osoby, które pragną mieć dzieci, mogą je mieć.
Ja osobiście polecam, ale zawsze trzeba pamiętać, że każda osoba jest inna i każdy organizm może inaczej zareagować. Jest to jednak ingerencja w naturę, szpikowanie hormonami i może się to odbić na zdrowiu. Niech każda decyzja zawsze będzie przemyślana.
OLAFASOLA123321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-18, 20:43   #57
klaudiakoltonowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 21
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

olciak88, hmm, skąd ten cytat? Wiem, że kobiety mają bezpłatny komplet badań laboratoryjnych + otrzymują zryczałtowany zwrot kosztów związanych z procesem kwalifikacji i dawstwa.
klaudiakoltonowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-05, 21:07   #58
domowerozmowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

Dziewczyny, ktoś oddawał komórki jajowe w Invikcie? Zastanawiam się nad tą kliniką. Chcę dla pewności podpytać na forach.
domowerozmowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 15:18   #59
laira15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Szukam dawczyni jajeczek

Szukam dawczyni jajeczek. Sama nią będę i chciałabym zapytać o końcowy etap dawstwa, czyli zastrzyki i zabieg. Byłabym wdzięczna, gdyby odezwała się ona pod tym tematem, lub napisała mi na maila: lairapi15@gmail.com
Dziękuję
laira15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-20, 09:35   #60
elizaliza08
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 12
Dot.: Dawstwo komórek jajowych

A wiecie, że Invicta uruchomiła program biorstwa z 3 gwarancjami (czas doboru, gwarantowana liczba komórek i gwarantowana liczba zarodków). To u nich nowość.
elizaliza08 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-26 19:03:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.