Siwe włosy są moim przekleństwem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-08-26, 21:00   #1
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698

Siwe włosy są moim przekleństwem


Witajcie,
Wiem, że mój "problem" dosyć banalny i błahy w porównaniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma duży wpływ na moją pewność siebie.. Kilka razy wspominałam o tym na wątku włosowym, ale nie było specjalnego odzewu, więc zdecydowałam, się opisać swoje wątpliwości właśnie tutaj. Otóż mam 31 lat i bardzo dużo siwych włosów. Pojawia się ich coraz więcej, wyglądają koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ogólnie czuję się dosyć młodo, lubię młodzieżowy styl ubioru, itd., ale te włosy... psują cały image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacją, trudno mi pokochać siebie - ale nawet jeżeli trafi mi się lepszy dzień, to siwe włosy zawsze psują mi nastrój. Obecnie może nie jest tak źle, jako że mam włosy ufarbowane henną i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy włosy odrosną, to będę wyglądała jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupełnie nie wiem skąd u mnie w tak młodym wieku tyle siwych włosów. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia miała 80 lat i praktycznie zero siwych włosów (a dodam, że była chorowita i dosyć nerwową osobą, przejmującą się wszystkim wokół), mama ma 60 lat i zero siwków, tata 61 - 1/2 siwych włosów.
Nie wiem co zrobić z tymi włosami, farbowanie nie wchodzi u mnie w grę, ponieważ nie chcę pakować chemii na włosy, (farbowałam, ale wypłukiwała się szybko i nie chwytała siwych włosów) a zależy mi na uzyskaniu chłodnego ciemno - jasnego brązu - henna również się u mnie nie sprawdziła.. wypłukuje się do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe włosy wyglądają tragicznie, czuję się przez nie staro i fatalnie, ktoś coś poradzi?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 22:04   #2
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Wiem, że mój "problem" dosyć banalny i błahy w porównaniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma duży wpływ na moją pewność siebie.. Kilka razy wspominałam o tym na wątku włosowym, ale nie było specjalnego odzewu, więc zdecydowałam, się opisać swoje wątpliwości właśnie tutaj. Otóż mam 31 lat i bardzo dużo siwych włosów. Pojawia się ich coraz więcej, wyglądają koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ogólnie czuję się dosyć młodo, lubię młodzieżowy styl ubioru, itd., ale te włosy... psują cały image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacją, trudno mi pokochać siebie - ale nawet jeżeli trafi mi się lepszy dzień, to siwe włosy zawsze psują mi nastrój. Obecnie może nie jest tak źle, jako że mam włosy ufarbowane henną i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy włosy odrosną, to będę wyglądała jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupełnie nie wiem skąd u mnie w tak młodym wieku tyle siwych włosów. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia miała 80 lat i praktycznie zero siwych włosów (a dodam, że była chorowita i dosyć nerwową osobą, przejmującą się wszystkim wokół), mama ma 60 lat i zero siwków, tata 61 - 1/2 siwych włosów.
Nie wiem co zrobić z tymi włosami, farbowanie nie wchodzi u mnie w grę, ponieważ nie chcę pakować chemii na włosy, (farbowałam, ale wypłukiwała się szybko i nie chwytała siwych włosów) a zależy mi na uzyskaniu chłodnego ciemno - jasnego brązu - henna również się u mnie nie sprawdziła.. wypłukuje się do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe włosy wyglądają tragicznie, czuję się przez nie staro i fatalnie, ktoś coś poradzi?
Chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego ile nawet młodszych osób od ciebie ma siwe włosy.
Niestety nie pozostaje Ci nic innego jak farbowac, lub odsiwiać włosy.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 22:18   #3
green way
Zadomowienie
 
Avatar green way
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Łóżeczko - moje ulbione miejsce
Wiadomości: 1 003
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Skoro od zawsze masz problem z samoakceptacją, to pozbycie się siwych włosów niewiele zmieni - zawsze sobie znajdziesz jakiś wyimaginowany problem. Moim zdaniem za bardzo się wkręcasz tym jak Cię inni ocenią, a nie bierzesz pod uwagę pozytywnych stron całej sytuacji. Jesteś stosunkowo młoda, ubierasz się w stylu młodzieżowym, więc jakim cudem ktoś miałby Cię wziąć za 60, 70-latkę? Podejrzewam, że tylko Ty siebie tak oceniasz, a na dodatek uważasz, że to coś negatywnego i dyskredytujące go Cię już na pierwszy rzut oka. I w tym jest właśnie problem, a nie w siwych włosach jako takich. Jak na mój gust to lepiej wyglądają zadbane, dobrze ostrzyżone i wypielęgnowane siwe włosy (aktualnie kosmetyków do tego rodzaju włosów jest w brud) niż wypłowiałe lub z odrostami. Ale co kto woli...
green way jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 22:31   #4
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Mi się siwe włosy zaczęły pojawiać przed 25tym rokiem życia, teraz z każdym rokiem jest ich coraz więcej. Nadal w większości są "przykryte" ciemnymi, ale jak wiatr zawieje to widać. Takie geny, nie lubię ich, psują mój wygląd, więc farbuję od kilku lat, teraz jest duży wybór farb i nikt z rodziny czy znajomych nawet nie wie, że farbuję, bo dobrałam kolor taki sam jak naturalny.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 22:41   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Mi też się pojawiły w 26 roku życia i jest ich coraz więcej. No co zrobisz? Takie geny i nic na to nie poradzisz. Po prostu zafarbuj włosy u fryzjera, później kup odżywkę koloryzującą na ewentualne odrosty, lub root retoucher i jakoś przetrwasz.

Niestety- włosy mam po tacie (bardzo wcześnie zaczął siwieć) a kolor i strukturę po mamie. No co mam zrobić i po co to rozkminiać, skoro łatwo można temu zaradzić?

Idź do dobrego fryzjera, wspólnie ustalcie kolor ( zbliżony do Twojego naturalnego) albo zupełnie inny (ja ostatnio pokochałam sombre w naturalnych rudościach z blondem i ciemniejszą miedzią). Teraz są naprawdę dobre farby fryzjerskie, nieagresywne. Wiec albo idź do fryzjera, albo utyskuj dalej. Cudów nie ma i nagle sama z siebie nie odsiwiejesz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 22:56   #6
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Po pierwsze- ZAZDRO! Marzę o naturalnych siwych włosach. Mam na razie dwa...i nie zanosi się na zmianę (A naturalne za ciemne żeby zafarbowac na siwo).

Ale...po latach eksperymentów udało mi się znaleźć możliwie tani i nie szkodliwy dla włosów sposób na uzyskanie zimnego odcienia brązu. Polecam ci, możliwe że zadziała na twoje siwki.

Czarny szampon z Joanny dla mężczyzn. Myje nim co 2-3 mycie, trzymam pianę najdłużej jak się da na włosach. Po spotkaniu włosy są dość suche więc olejuje je olejem z avocado wymieszanym z odrobiną żelu aloesowego (no.holika-holika). Super sprawa dla włosów.
Szampon kosztuje jakieś 7pln. Sprawdź sobie czy zadziała.


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 23:01   #7
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

31 lat to nie jest super wczesny wiek na siwienie
Pozostaje farbowanie albo hennowanie z indygo. Nic lepszego nie wymyslili.
Czasami przedwczesne (w stosunku do rodzicow) siwienie moze byc spowodowane niedoborami witamin z grupy B ale zauwazylam, ze ogolnie ludzie teraz wczesniej siwieja niz ich rodzice, wiec nie liczylabym na cud.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-26, 23:39   #8
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

ja caly czas farbuje wlosy jesli mam jakies siwe wlosy to nic o nich nie wiem
poprostu zacznij je farbowac i po problemie

Edytowane przez panna_felicjanna
Czas edycji: 2019-08-27 o 04:48 Powód: zdublowany post
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 00:04   #9
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Jak sobie zrobić problem z niczego.
Oto i recepta: rozkminiać kwestię siwych włosów w czasach pierdyliarda odmian farb do włosów w kilkudziesięciu pierdyliardach kolorów.

Jak się ma odrost już 2 cm, to się nawet wcześniej kładzie znów farbę. Nie chcesz „chemii” to połóż jakąś eko.

Zresztą ludzie i tak nie interesują się aż tak bardzo twoim odrostami, żeby lupą tam kilka siwków wypatrywać i rozmyśkać czy masz w związku z tym 70 lat czy tylko 55.

---------- Dopisano o 00:04 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:50 ----------

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Po pierwsze- ZAZDRO! Marzę o naturalnych siwych włosach. Mam na razie dwa...i nie zanosi się na zmianę (A naturalne za ciemne żeby zafarbowac na siwo).

Ale...po latach eksperymentów udało mi się znaleźć możliwie tani i nie szkodliwy dla włosów sposób na uzyskanie zimnego odcienia brązu. Polecam ci, możliwe że zadziała na twoje siwki.

Czarny szampon z Joanny dla mężczyzn. Myje nim co 2-3 mycie, trzymam pianę najdłużej jak się da na włosach. Po spotkaniu włosy są dość suche więc olejuje je olejem z avocado wymieszanym z odrobiną żelu aloesowego (no.holika-holika). Super sprawa dla włosów.
Szampon kosztuje jakieś 7pln. Sprawdź sobie czy zadziała.


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Ja zaobserwowałam, ze olejowanie szybciej ściąga kolor z włosów i przestaje on być świeży i zimny. Też używam zimnych brązów.
Ale farbuje normalnie raz w miesiącu farbą, wiec może przy Twojej metodzie kiedy częściej nakładasz barwnik to nie ma znaczenia.

I u mnie też w użyciu jest aloes i olej. Tylko ja daje do większej ilości żelu aloesowego kilkanaście kropli olejku rycynowego i tym nacieram włosy i skore głowy na noc. Oraz do odżywki splukiwalnej po myciu, dodaje 3-4 krople jakiegoś lżejszego oleju lub mieszanki olejów np z Rossmana i wtedy włosy które mam naturalnie cienkie i pierzace, są gładkie i lepiej się układają.
Nie mam cierpliwości do normalnego olejowania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 00:18   #10
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 663
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I u mnie też w użyciu jest aloes i olej. Tylko ja daje do większej ilości żelu aloesowego kilkanaście kropli olejku rycynowego i tym nacieram włosy i skore głowy na noc. Oraz do odżywki splukiwalnej po myciu, dodaje 3-4 krople jakiegoś lżejszego oleju lub mieszanki olejów np z Rossmana i wtedy włosy które mam naturalnie cienkie i pierzace, są gładkie i lepiej się układają.
Nie mam cierpliwości do normalnego olejowania.
Oo a podzieliłabyś się, jak dokładniej działa takie nakładanie na noc? Nakładasz na mokre i one sobie schną przez noc, czy zmywasz to rano, czy samo jakoś znika? Lubię aloes, na włosy nie próbowałam, ale mam kręcone włosy i musiałabym się zastanowić, jak mogłabym włączyć taką metodę, żeby jeszcze loki jakoś wyglądały. Klasyczne olejowanie też mi nie podchodzi.
3d23842983a6357ec11121c0b2dc0194ed81d40b_604ff51fe6891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 00:54   #11
daisydoo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 170
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Niekoniecznie wiem na jakie liczysz rady skoro nie chcesz farbować włosów. Mamy ci kazać je sobie wyrywać?
daisydoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 06:11   #12
ukladlimbiczny
miss twin peaks
 
Avatar ukladlimbiczny
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 350
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Autorko, mam 25 lat, a pierwszy siwy włos pojawił się u mnie, kiedy miałam 20 Od tamtej pory posiwiały mi może ze 3-4 dodatkowe włosy, ale są na tyle widoczne, że od 2 lat się farbuję. Trochę nie rozumiem Twojego argumentu, że farby szybko Ci się spłukują. Ja farbuję włosy farbą bez amoniaku (L'Oreal Prodigy) i robię to co ok. 2 miesiące, bo wybrałam kolor na tyle zbliżony do mojego naturalnego, że nie widać prawie odrostów (ewentualnie właśnie tych kilka siwych).
ukladlimbiczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 07:02   #13
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Siwe włosy są moim przekleństwem

Farbuj włosy dobra henna, np typu BAQ, włosy zyskają na grubości dodatkowa.

Jest sporo osób, które siwieją nawet po 20 roku życia. Dbaj o siebie, sprawdź poziom witamin i spróbuj minimalizować stres. Pracuj nad samoocena!

Pamietam jak na profilu ladypasztet na insta była „miniaferka” czemu nie farbuje włosów, jak ma siwe prawie całe XD bo może? Ludzie sobie nakładają tylko ograniczenia.
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 07:11   #14
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Jak widzisz, Autorko- genów nie przeskoczysz. Pozostaje Ci farba (serdecznie radzę zrobić to profesjonalnie, w dobrym, sprawdzonym salonie i wysokiej klasy farbami fryzjerskimi a nie sposobem chałupniczym, zaznaczam, że nie chcę nikogo urazić, kto farbuje sam w domu) lub odsiwianie (ostatnio widziałam bardzo młodą kobietę, na oko dwadzieścia kilka lat, która właśnie poddawała się temu zabiegowi). Siwe włosy to nie jest żadne przekleństwo. Bardzo wielu ludzi siwieje bardzo wcześnie. To nie tragedia, to ogromna szansa na zmiany lub poprawienie natury- spójrz na to z tej strony.

Ja kocham swojego fryzjera. Jestem z natury ruda, on wyczarowuje na moich włosach coś, co jest "podrasowaniem" naturalnego koloru a sombre w jego wykonaniu jest mistrzostwem świata, włosy naprawdę wyglądają jakby słońce wykonało wspaniałą robotę. Wszystko razem wygląda tak naturalnie i delikatnie, że do złudzenia naśladuje naturę. Facet jest prawdziwym wizjonerem koloru i cięcia ( chyba jedyny przypadek, że jak powiesz, że nie chcesz tracic nic z długości to nie stracisz). Fakt, tanio nie jest ale ja osobiście nie żałuję ani złotówki. Po prostu- od pewnego wieku należy zacząć inwestować we włosy trochę więcej i to też jest chyba jakiś fakt życia. Zawsze należy inestować w pielęgnację, wiadomo ale nadchodzi taki czas, że trzeba też i w kolor....

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:06 ----------

Cytat:
Napisane przez yuy90 Pokaż wiadomość
Pamietam jak na profilu ladypasztet na insta była „miniaferka” czemu nie farbuje włosów, jak ma siwe prawie całe XD bo może? Ludzie sobie nakładają tylko ograniczenia.
Nie znam ladypasztet, ale oczywiście, że jeśli dobrze się czuje z siwymi to dlaczego nie?

Tyle tylko, że dla Autorki wątku siwe włosy urastają do rangi tragedii i przekleństwa, więc w takim wypadku należy jednak coś z tym zrobić bo sam lament nic nie pomoże.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 07:22   #15
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 103
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

[1=3d23842983a6357ec11121c 0b2dc0194ed81d40b_604ff51 fe6891;87116840]Oo a podzieliłabyś się, jak dokładniej działa takie nakładanie na noc? Nakładasz na mokre i one sobie schną przez noc, czy zmywasz to rano, czy samo jakoś znika? Lubię aloes, na włosy nie próbowałam, ale mam kręcone włosy i musiałabym się zastanowić, jak mogłabym włączyć taką metodę, żeby jeszcze loki jakoś wyglądały. Klasyczne olejowanie też mi nie podchodzi.[/QUOTE]

Nakładam wieczorem na suche nie umyte, rano myję.
Jak pisałam, wcieram w skórę głowy i wgniatam we włosy żel aloesowy wymieszany z olejkiem rycynowym- ten olejek jest mega ciężki, no raczej nie nadaje się żeby go nie zmyć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 09:58   #16
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Szampony koloryzujace ekologiczne/ naturalne nie beda wieksza chemia niz Szampony czy odzywki ktore uzywamy na co dzien

Sent from my E5823 using Tapatalk
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 10:42   #17
Jogurtowe_love
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 294
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Albo farbuj albo zaakceptuj. Ja tam pokochałam moje siwiejące włosy. Przypominają mi o tym jaką drogę zribilam w życiu i ile zdobyłam doświadczeń.
Jogurtowe_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 11:08   #18
Magmag0194
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1 749
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Ja wiem, że to źle zabrzmi, ale chciałbym mieć siwe włosy Można je tak pięknie zafarbować, farby z siwawym, zimnym kolorem to moja wielka miłość. Jak tylko moje blond zaczną siwieć to od razu się za to zabiorę, teraz się boję, że wypadną jak je rozjaśnię do białego i zafarbuję siwo.
Najlepsza rada tutaj to farbowanie.. Człowiek się starzeje, to normalne. I nie pocieszę Cię, ale będzie ich jeszcze więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magmag0194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 11:24   #19
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Jasne, ze jak kupisz farbe w drogerii to albo kolor bedzie nie taki, albo szybko sie wyplucze. Znajdz dobra fryzjerke (specjalizujaca sie w farbowaniu) i niech Ci zasugeruje najlepsze rozwiazanie. Chlodne kolory najtrudniej utrzymac, bo niebieski barwnik najszybciej sie wyplukuje. Musialabys zainwestowac w odpowiednie fioletowe szampony i odzywki. Jeden drugiemu nierowny, wiec troche trzeba ich przerobic. Przy dobrej, zblizonej do naturalnego koloru koloryzacji nie trzeba latac do fryzjera co 2 miesiace. Na Twoim miejscu bym sie nie wahala, bo jednak wlosy potrafia byc wielka ozdoba i szkoda by bylo z tego rezygnowac.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 11:48   #20
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Wiem, że mój "problem" dosyć banalny i błahy w porównaniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma duży wpływ na moją pewność siebie.. Kilka razy wspominałam o tym na wątku włosowym, ale nie było specjalnego odzewu, więc zdecydowałam, się opisać swoje wątpliwości właśnie tutaj. Otóż mam 31 lat i bardzo dużo siwych włosów. Pojawia się ich coraz więcej, wyglądają koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ogólnie czuję się dosyć młodo, lubię młodzieżowy styl ubioru, itd., ale te włosy... psują cały image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacją, trudno mi pokochać siebie - ale nawet jeżeli trafi mi się lepszy dzień, to siwe włosy zawsze psują mi nastrój. Obecnie może nie jest tak źle, jako że mam włosy ufarbowane henną i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy włosy odrosną, to będę wyglądała jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupełnie nie wiem skąd u mnie w tak młodym wieku tyle siwych włosów. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia miała 80 lat i praktycznie zero siwych włosów (a dodam, że była chorowita i dosyć nerwową osobą, przejmującą się wszystkim wokół), mama ma 60 lat i zero siwków, tata 61 - 1/2 siwych włosów.
Nie wiem co zrobić z tymi włosami, farbowanie nie wchodzi u mnie w grę, ponieważ nie chcę pakować chemii na włosy, (farbowałam, ale wypłukiwała się szybko i nie chwytała siwych włosów) a zależy mi na uzyskaniu chłodnego ciemno - jasnego brązu - henna również się u mnie nie sprawdziła.. wypłukuje się do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe włosy wyglądają tragicznie, czuję się przez nie staro i fatalnie, ktoś coś poradzi?
Sama robisz sobie problem. Albo je zafarbuj, albo zaakceptuj siwe. Z naturalnych henna to nie jedyna opcja, na rynku jest dużo mieszanek ziołowych z dodatkiem henny lub nawet bez, które dają brązowe odcienie. Poza tym są formy pośrednie pomiędzy farbami chemicznymi a roślinnymi, typu Color&Soin, Biokap, w których tych chemicznych składników jest naprawdę niewiele.

A tak na marginesie to przedwczesne siwienie często jest skutkiem niedoborów witamin i minerałów.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 12:18   #21
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Też mam siwe włosy i opierdzieliłam fryzjerkę która zauważając siwego włosa mi go obcięła! Bo to tak brzydko jej wyglądało...
farbować nie chce. Lubię swój kolor włosów ale zauważyłam, że pigment już się traci powolutku. Już nie jest taki ciemny jak wcześniej.

Chcę jak najdłużej się nim nacieszyć.


Autorko nie pozostaje Ci nic innego jak zaakceptować albo farbować.
Zycie takie jest i już. Genów nie zmienisz.
Chyba można kupić szampon do siwych włosów. Ale nie wiem czy one pielegnuja siwe wlosy czy jakimś cudem spowalniaja siwienie.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 12:34   #22
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Taki pewnie Twój urok.
Profilaktycznie zawsze możesz iść zrobić badania na niedobory witamin i minerałów i skonsultować z jakimś lekarzem.

Nie wiem, strzelam, bo się nie znam, ale możesz poszukać informacji czy są jakieś inne czynniki - oprócz także wymienionego stresu oraz genetyki, na którą nie masz wpływu - które mogą przyspieszać proces siwienia.

Natomiast generalnie pozostaje Ci farbowanie i tyle.
Ile razy próbowałaś farbować? Raz? Sama?
To może pójdź do jakieś dobrej fryzjerki, żeby Ci to porzadnie zrobiła. Będzie drożej, ale pewnie warto (piszę ,,pewnie", bo jak wszędzie można trafić na kogoś słabego, warto wcześniej popytać).

No niestety ludzie czasami mają jakieś takie wady którym muszą poświęcić więcej czasu i pieniędzy. Innej opcji w sumie nie masz. Zakładając, że faktycznie ich nie lubisz i nie akceptujesz.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 12:41   #23
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 248
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

ja siwieje od 20 roku życia, teraz jestem po 30tce i mam bardzo dużo siwych włosów, na czubku głowy, skroniach - wydaje mi się, że połowa spokojnie jest siwa...
nie wyobrażam sobie, że bym miała nie farbować nie podobają mi się siwe włosy, nie akceptuję ich, więc się ich pozbywam
Ty masz dwa wyjścia, albo zaakcetpować albo farbować
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:00   #24
mariola_rudakowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 289
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Aj waj siwe włosy.Mam lat 49 i od 21 roku życia mocno siwieję.Ale to chyba w moim przypadku genetyczne.Mama też w tym wieku zaczęła siwieć.Akceptuję to i włosy farbuję regularnie henną.
mariola_rudakowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:02   #25
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Wiem, że mój "problem" dosyć banalny i błahy w porównaniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma duży wpływ na moją pewność siebie.. Kilka razy wspominałam o tym na wątku włosowym, ale nie było specjalnego odzewu, więc zdecydowałam, się opisać swoje wątpliwości właśnie tutaj. Otóż mam 31 lat i bardzo dużo siwych włosów. Pojawia się ich coraz więcej, wyglądają koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ogólnie czuję się dosyć młodo, lubię młodzieżowy styl ubioru, itd., ale te włosy... psują cały image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacją, trudno mi pokochać siebie - ale nawet jeżeli trafi mi się lepszy dzień, to siwe włosy zawsze psują mi nastrój. Obecnie może nie jest tak źle, jako że mam włosy ufarbowane henną i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy włosy odrosną, to będę wyglądała jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupełnie nie wiem skąd u mnie w tak młodym wieku tyle siwych włosów. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia miała 80 lat i praktycznie zero siwych włosów (a dodam, że była chorowita i dosyć nerwową osobą, przejmującą się wszystkim wokół), mama ma 60 lat i zero siwków, tata 61 - 1/2 siwych włosów.
Nie wiem co zrobić z tymi włosami, farbowanie nie wchodzi u mnie w grę, ponieważ nie chcę pakować chemii na włosy, (farbowałam, ale wypłukiwała się szybko i nie chwytała siwych włosów) a zależy mi na uzyskaniu chłodnego ciemno - jasnego brązu - henna również się u mnie nie sprawdziła.. wypłukuje się do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe włosy wyglądają tragicznie, czuję się przez nie staro i fatalnie, ktoś coś poradzi?
A w jakim stopniu masz siwe wlosy?

Wiesz co no te siwe wlosy juz sa, wiec tego nie cofniesz w zaden sposob. Udaj sie do dobrego fryzjera, ktory wie jak farbowac siwe wlosy (one sa bardziej wymagajace, trzeba wiedziec jak je zafarbowac) , wtedy kolor nie bedzie sie tak szybko wyplukiwal. Moze musisz bardziej zadbac o wlosy? Moze fryzjer jakos fajnie Ci je obetnie? W jakim one sa stanie?

A jak nie chcesz farbowac to pozostaje Ci akceptacja tego. No nic innego nikt Ci tutaj raczej nie wymysli.

Mi podobaja sie siwe wlosy u kobiet, zreszta teraz to bardzo modny kolor.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:06   #26
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Dawno większej głupoty nie czytałam.. siwe włosy przekleństwem ... ale niektórzy lubią sobie utrudniać życie.



Spróbuj dwuetapowego farbowania henna i indygo
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 13:55   #27
Kelecka
Zadomowienie
 
Avatar Kelecka
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Heights, kind of wuthering
Wiadomości: 1 633
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Jak nie chcesz farbowac (pakowac chemii na wlosy ) to nie wiem, chyba tylko siedz i narzekaj...
Kelecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 14:09   #28
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Witajcie,
Wiem, że mój "problem" dosyć banalny i błahy w porównaniu z Waszymi istotnymi rozterkami, ale jednak ma duży wpływ na moją pewność siebie.. Kilka razy wspominałam o tym na wątku włosowym, ale nie było specjalnego odzewu, więc zdecydowałam, się opisać swoje wątpliwości właśnie tutaj. Otóż mam 31 lat i bardzo dużo siwych włosów. Pojawia się ich coraz więcej, wyglądają koszmarnie i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ogólnie czuję się dosyć młodo, lubię młodzieżowy styl ubioru, itd., ale te włosy... psują cały image. Od zawsze mam problemy z samoakceptacją, trudno mi pokochać siebie - ale nawet jeżeli trafi mi się lepszy dzień, to siwe włosy zawsze psują mi nastrój. Obecnie może nie jest tak źle, jako że mam włosy ufarbowane henną i widoczny ok. 2 cm odrost, ale gdy włosy odrosną, to będę wyglądała jak 60, 70 latka.
Co najdziwniejsze, zupełnie nie wiem skąd u mnie w tak młodym wieku tyle siwych włosów. Na pewno to nie sprawa genetyki, bo moja babcia miała 80 lat i praktycznie zero siwych włosów (a dodam, że była chorowita i dosyć nerwową osobą, przejmującą się wszystkim wokół), mama ma 60 lat i zero siwków, tata 61 - 1/2 siwych włosów.
Nie wiem co zrobić z tymi włosami, farbowanie nie wchodzi u mnie w grę, ponieważ nie chcę pakować chemii na włosy, (farbowałam, ale wypłukiwała się szybko i nie chwytała siwych włosów) a zależy mi na uzyskaniu chłodnego ciemno - jasnego brązu - henna również się u mnie nie sprawdziła.. wypłukuje się do ruda, jak wszystkie farby.
Uwierzcie mi te siwe włosy wyglądają tragicznie, czuję się przez nie staro i fatalnie, ktoś coś poradzi?
Obejrzyj sobie kanał Życie pod Palmami, tam jest dużo materiałów na temat związków między dietą, a pigmentacją włosów
(materiały są głównie o weganach, nie mówię, że Ty jesteś weganką, ale jest wzmianka o tym, jakie konkretnie niedobory odpowiadają za zanik pigmentu we włosach).
https://www.youtube.com/watch?v=69o2feXReok&t=590s
https://www.youtube.com/watch?v=5sx3ieABQBQ&t=1605s
https://www.youtube.com/watch?v=H1VNERuZnTg&t=3180s
Polecam nabardziej ten materiał, praktycznie masz wyłożoną kawę na ławę, co jeść, aby przywrócić naturalny kolor włosów:
https://www.youtube.com/watch?v=UHWfPSliOGo
Reszta komentujących jeśli świetnie czuje się ze swoją siwizną, to spoko, ale niech nie wymaga tego samego od Autorki

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2019-08-27 o 14:11
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 16:24   #29
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Najczęściej w wypadku przedwczesnego siwnienia mówi się o niedoborach witamin z grupy B, witamin antyoksydacyjnych i niektórych minerałów (zwłaszcza miedzi). Generalnie jak ktoś źle się odżywia, pije i pali, to ma spore szanse sobie ten proces przyspieszyć. Nawet wizaż popełnił kiedyś w tej sprawie artykuł: Sposoby na spowolnienie siwienia włosów.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2019-08-27 o 16:28
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-27, 16:48   #30
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Siwe włosy są moim przekleństwem

Bardzo dziękuję za wszystkie przytoczone rady i pomysły
Włosów siwych mam już sporo, mniej więcej jest to prawie połowa tego co mam na głowie. Pojedyncze siwki pojawiały się u mnie już gdy byłam nastolatką, ale wówczas się tym nie przejmowałam. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że z każdym rokiem systematycznie przybywa ich coraz więcej.U mnie nie jest to sprawa genetyczna, niedawno mama dziwiła się widząc moją głowę, bo sama nie ma ani jednego siwego włosa ...
One kompletnie mi nie pasują, wyglądają koszmarnie, a w dodatku mam przetłuszczający się skalp i wówczas te pozbawione barwnika kosmyki sprawiają wrażenie zaniedbanych i brudnych.
Od dłuższego czasu kładłam farby drogeryjne w odcieniach zimnego brązu, niestety nie chwytały w ogóle moich siwych włosów - a na pozostałych kolor wypłukiwał się do rudości w przeciągu dwóch tygodni. Zainwestowałam nawet w specjalny profesjonalny szampon, który podobno miał niwelować miedziane odcienie brązu.. niestety bez jakichkolwiek efektów (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...e-shampoo.html)
Zdesperowana spróbowałam henny Khadi w nadziei, że pokryje siwki i dzięki niej uzyskam w końcu chłodny brąz (https://kosmetykinatura.pl/product-p...Braz-100g.html). Niestety wyszedł mi miedziany brąz, a zamiast siwych mam złoto - żółte..
Po prostu farby chemiczne kompletnie nie chwytają moich włosów (zwłaszcza siwych) plus bardzo szybko się wypłukują do rudości. Henna podobnie.
Szczerze wątpię, aby spożywanie konkretnych pokarmów miało mieć wpływ na siwienie... ale oczywiście filmik obejrzę, co mi szkodzi. Co do farb fryzjerskich/profesjonalnych - czytałam artykuły na ten temat i podobnie jak te drogeryjne, one również się wypłukują.
Zaciekawiło mnie dosyć odsiwianie - na czym polega ten proces i czy faktycznie działa?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-15 00:46:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.