Plamienie w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-10, 15:51   #1
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90

Plamienie w ciąży


Witam

28 września wypadał termin mojej @ niestety miałam tylko krwawienie.

Po 6 dniach test ciążowy robiony wieczorem jasna kreska,dzień później rano mocna kreska,kolejny wieczorem robiony żadnej kreski.

W poniedziałek byłam w ginekologa nie miał usg w gabinecie miałam tylko badanie wziernikiem,bo mam plamienia do teraz na wkładce trochę jasnej krwi,do tego bolą mnie piersi,i mam lekkie mdłości od dnia dzisiejszego.

Kilka godzin po stosunku widzę też ta krew lekka plamka ale jednak jest,ginekolog stwierdziła,że to nawet nie plamienie ale ja się martwię.

Jestem na zwolnieniu do poniedziałku od internisty,na moje miejsce szef już przyjął kogoś innego bo dziewczyny nie dałby by sobie rady,więc jak to nie będzie ciąża to nie mam gdzie wracać.

Mam stwierdzone niby PCOS i diagnoza,że nie zajdę w ciążę raczej zbyt łatwo a tu nowy partner 2 cykl i ciąża dla mnie to szok.

Byłam też na badaniu z krwi w poniedziałek wynik 143,45 więc według wyniku 3 tydzień ciąży.

Zarejestrowałam się do lekarza w poniedziałek już prywatnego,bo na NFZ mam wizytę usg dopiero 28 października.

Czy ja poroniłam? Bo ja już nie mam siły,bo zaraz stracę pracę i jeszcze te problemy zdrowotne teraz.

Boli mnie lekko brzuch na dole ale to nie ciągle
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 13:01   #2
jakona
Przyczajenie
 
Avatar jakona
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 12
Dot.: Plamienie w ciąży

Zrób betę 2 razy w odstępie 48h, jeśli wzrośnie o minimum 66% to ciąża rozwija się prawidłowo. Zresztą w sieci są kalkulatory przyrostu. Plamienia w ciąży mogą nic nie znaczyć, a mogą świadczyć o np. niskim progesteronie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jakona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-11, 17:56   #3
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90
Dot.: Plamienie w ciąży

W poniedziałek idę do ginekologa więc mi pewnie wyjaśni,prywatnie więc nie będzie mnie zbywał tak jak ginekolog na NFZ
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 17:30   #4
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90
Dot.: Plamienie w ciąży

Dostałam lek duphaston 0,01 mg są tego jakieś skutki uboczne bo to ma być na te plamienia i zarodek 4 mm czyli bardzo małe
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 17:49   #5
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Plamienie w ciąży

Cytat:
Napisane przez Andzia880000 Pokaż wiadomość
Dostałam lek duphaston 0,01 mg są tego jakieś skutki uboczne bo to ma być na te plamienia i zarodek 4 mm czyli bardzo małe
Podtrzyma ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:49 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Dlaczego nie zapytałaś ginekologa, czy to bezpieczne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-14, 21:42   #6
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90
Dot.: Plamienie w ciąży

Pytałam o poronienia na plamienia dostałam ten lek to go biorę,dowiedziałam się tylko,że do 3 miesiąca jest ryzyko poronienia
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 11:48   #7
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90
Zbyt mały pęcherzyk ciążowy?

Witam

28 sierpnia miałam ostatnia miesiączkę,28 września zaczęłam plamić tylko 2 dni,później wykonałam test dwie kreski,beta HCG pozytywna według tego ciąża 2-3 tygodnie.

Niestety zaczęłam plamić jasna i brązowa krwią,byłam u ginekologa na NFZ nie zrobił badania USG bo twierdził,że to małe plamienie i tak się zdarza,więc tak sobie ponad tydzień plamiłam i myślałam,że to przejdzie.

Niestety szybko umówiłam wizytę u ginekologa prywatnie łącznie 9 dni plamień małych ale jednak.

Dostałam dwa opakowania Duphaston i plamienia zniknęły.

Biorę 3 razy dziennie,prywatna wizytę mam 3 listopada,ale za 10 skończą mi się tabletki.Lekarz każde brać do końca te opakowania.

Jednak martwię się,żeby je tak odstawić szybko,że plamienia znów się zaczną czuje się na tych lekach bezpieczniej.

Jednak mój pęcherzyk ciążowy jak na prawie 7 tydzień bo byłam w poniedziałek na USG malutki tylko 4 mm.

Więc coś mi tu nie gra,po lekach jestem senna i kilka razy bolał mnie tak brzuch,że mnie zgięło w pół ale narazie jest ok.

Kolejna wizytę mam na NFZ 28.10 mój prywatny nie przyjmie mnie wcześniej bo nie ma miejsc.

Ogólnie z lekarzami w moim mieście bardzo ciężko,nawet prywatnymi co mam dalej robić.

Prócz bólu piersi nie mam żadnych objawów ciąży na dzień obecny,miesieczki miałam często nieregularne chociaż ostatni rok średnio co 32-35 dni

Bardzo proszę o jakieś rady.
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-18, 12:46   #8
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Zbyt mały pęcherzyk ciążowy?

Być może ciąża jest młodsza niż wynika to z OM. Możesz sprawdzić przyrost bety w ciągu 48 albo 72 godzin.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 14:00   #9
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zbyt mały pęcherzyk ciążowy?

Cytat:
Napisane przez Andzia880000 Pokaż wiadomość
Witam

28 sierpnia miałam ostatnia miesiączkę,28 września zaczęłam plamić tylko 2 dni,później wykonałam test dwie kreski,beta HCG pozytywna według tego ciąża 2-3 tygodnie.

Niestety zaczęłam plamić jasna i brązowa krwią,byłam u ginekologa na NFZ nie zrobił badania USG bo twierdził,że to małe plamienie i tak się zdarza,więc tak sobie ponad tydzień plamiłam i myślałam,że to przejdzie.

Niestety szybko umówiłam wizytę u ginekologa prywatnie łącznie 9 dni plamień małych ale jednak.

Dostałam dwa opakowania Duphaston i plamienia zniknęły.

Biorę 3 razy dziennie,prywatna wizytę mam 3 listopada,ale za 10 skończą mi się tabletki.Lekarz każde brać do końca te opakowania.

Jednak martwię się,żeby je tak odstawić szybko,że plamienia znów się zaczną czuje się na tych lekach bezpieczniej.

Jednak mój pęcherzyk ciążowy jak na prawie 7 tydzień bo byłam w poniedziałek na USG malutki tylko 4 mm.

Więc coś mi tu nie gra,po lekach jestem senna i kilka razy bolał mnie tak brzuch,że mnie zgięło w pół ale narazie jest ok.

Kolejna wizytę mam na NFZ 28.10 mój prywatny nie przyjmie mnie wcześniej bo nie ma miejsc.

Ogólnie z lekarzami w moim mieście bardzo ciężko,nawet prywatnymi co mam dalej robić.

Prócz bólu piersi nie mam żadnych objawów ciąży na dzień obecny,miesieczki miałam często nieregularne chociaż ostatni rok średnio co 32-35 dni

Bardzo proszę o jakieś rady.
Skoro lekarz przepisał duphaston tylko do końca opakowania to znaczy, że wie co robi. Nie możesz go brać w nieskończoność. Możliwe, że plamienia się nie pojawia, bo peogesteron wzrósł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 15:09   #10
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90
Dot.: Plamienie w ciąży

Dzięki dziewczyny wezmę te całe leki do końca i mam nadzieję,że będzie ok ale musiałam widocznie mieć niedobór skoro po tym leku od razu plamienia się skończyły.

Mam nadzieję,że nie zaszkodziłam sobie,że tak długo zwlekałam i plamiłam,bo zaczęłam plamić 6 a 7 byłam już na wizycie u ginekologa i on wtedy stwierdził,że to małe plamienia a jednak bardzo mnie to martwiło.

Dobrze,że dostałam leki od innego lekarza bo nie wiem jak by to dalej było skoro plamienia były ponad tydzień dzień w dzień
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 20:34   #11
Andzia880000
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 90
Czy mogę przerwa branie leku i nic się nie stanie?

Jak w tytule biorę Duphaston od 5 tygodnia pod koniec tego tygodnia będzie 2 tygodnie.

Mam przerwać branie,brałam na plamienia bo jestem w ciąży.

Czytałam na forach,że nie można go tak od razu przestać brać,dlatego jestem zdziwiona,że lekarz kazał go odstawić.

Według ulotki to można przerwać jak objawy ustąpią plamienie już po 2 tabletce ustąpiło.

Lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a leków mam na nie cały tydzień.
Andzia880000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 06:30   #12
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Czy mogę przerwa branie leku i nic się nie stanie?

Cytat:
Napisane przez Andzia880000 Pokaż wiadomość
Jak w tytule biorę Duphaston od 5 tygodnia pod koniec tego tygodnia będzie 2 tygodnie.

Mam przerwać branie,brałam na plamienia bo jestem w ciąży.

Czytałam na forach,że nie można go tak od razu przestać brać,dlatego jestem zdziwiona,że lekarz kazał go odstawić.

Według ulotki to można przerwać jak objawy ustąpią plamienie już po 2 tabletce ustąpiło.

Lekarza mam dopiero za 2 tygodnie a leków mam na nie cały tydzień.
Zadzwoń do lekarza lub idź prywatnie do innego, żeby to skonsultować. Badałaś poziom bety? Wzrasta?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-24 07:30:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.