Problem po antybiotykach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-16, 16:02   #1
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493

Problem po antybiotykach


Od 5 dni biorę antybiotyk (na przeziębienie) i po 2 dniach zaczęło się straszne swędzenie. Momentami takie nie do wytrzymania. Miałam tak jak dotąd raz w życiu, po basenie i wtedy pomogła mi maść Clotrimazol, ale teraz nie bardzo - tzn. przynosi ulgę na chwilę, ale za parę godzin jest to samo.
Nie ma żadnych upławów, nieprzyjemnego zapachu, zaczerwienienia.
W necie wyczytałam, że przy antybiotykach może się to zdarzyć, bo zabija się wszystkie bakterie, w tym te dobre.
Biorę probiotyk zapisany przez lekarza rodzinnego razem z antybiotykiem, ale nie bardzo pomaga. Podejrzewam, że dlatego, że nadal biorę antybiotyk (jeszcze dwa dni).
Czy mogę jakoś jeszcze sobie pomóc, czy po prostu przeczekać? Kupiłam Iladian Direct Plus - tabletki doustne (bo mam jeszcze w dodatku okres...) i zastanawiam się czy pomoże? Czy brać już teraz, razem z antybiotykiem i podczas okresu? Czy poczekać aż skończę zażywać antybiotyk.
Poza tym jem jogurty, papaję itp., raczej żeby układ pokarmowy był w lepszym stanie, ale być może na dolegliwości w miejscach intymnych też pomoże?
Jeszcze jakieś pomysły jak sobie pomóc?
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 16:57   #2
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Problem po antybiotykach

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Od 5 dni biorę antybiotyk (na przeziębienie) i po 2 dniach zaczęło się straszne swędzenie. Momentami takie nie do wytrzymania. Miałam tak jak dotąd raz w życiu, po basenie i wtedy pomogła mi maść Clotrimazol, ale teraz nie bardzo - tzn. przynosi ulgę na chwilę, ale za parę godzin jest to samo.
Nie ma żadnych upławów, nieprzyjemnego zapachu, zaczerwienienia.
W necie wyczytałam, że przy antybiotykach może się to zdarzyć, bo zabija się wszystkie bakterie, w tym te dobre.
Biorę probiotyk zapisany przez lekarza rodzinnego razem z antybiotykiem, ale nie bardzo pomaga. Podejrzewam, że dlatego, że nadal biorę antybiotyk (jeszcze dwa dni).
Czy mogę jakoś jeszcze sobie pomóc, czy po prostu przeczekać? Kupiłam Iladian Direct Plus - tabletki doustne (bo mam jeszcze w dodatku okres...) i zastanawiam się czy pomoże? Czy brać już teraz, razem z antybiotykiem i podczas okresu? Czy poczekać aż skończę zażywać antybiotyk.
Poza tym jem jogurty, papaję itp., raczej żeby układ pokarmowy był w lepszym stanie, ale być może na dolegliwości w miejscach intymnych też pomoże?
Jeszcze jakieś pomysły jak sobie pomóc?

Probiotyk doustny to może być za mało. Bierzesz dopochwowo też? Zapytaj w aptece o Lactovaginal, który jest lekiem, a nie tylko suplementem.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 17:10   #3
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Problem po antybiotykach

Na razie nie, bo mam 2 dzień okresu. Więc raczej bez sensu brać cokolwiek dopochwowo. Jak doustny nie pomoże to wtedy faktycznie pomyślę o czymś innym.
Dzięki za polecenie leku.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 19:38   #4
Blaires
Raczkowanie
 
Avatar Blaires
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 404
Dot.: Problem po antybiotykach

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Na razie nie, bo mam 2 dzień okresu. Więc raczej bez sensu brać cokolwiek dopochwowo. Jak doustny nie pomoże to wtedy faktycznie pomyślę o czymś innym.
Dzięki za polecenie leku.
Naprawdę polecam, miałam to samo po antybiotyku, tak mnie piekło i kluło, że nie mogłam chodzić Dopiero właśnie dopochwowe probiotyki pomogły, bo działają najszybciej i miejscowo.
Blaires jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-17 20:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:58.