Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-06, 23:10   #1
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261

Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen


Zakladam watek, bo ciekawi mnie czy ktokolwiek o tym, badz podobnym produkcie innej firmy slyszal/uzywal/chcialby sie podzielic doswiadczeniami. Produkt ma z zalozenia wybic sztuczny pigment z wlosow bez zniszczen. Nie jest to klasyczna dekoloryzacja - luski wlosa pozostaja zamkniete, kolor naturalny nietkniety, wymyte zostaja natomiast sztuczne barwniki powstale w wyniku oksydacji przy przeszlych farbowaniach. Czytalam na forach francuskich, ze wszystkie uzytkowniczki, ktore uzyly, byly zadowolone - zniszczen ponoc naprawde nie bylo. Zamowilam i czekam, a w miedzy czasie moze ktoras z Was ma wieksze doswiadczenie z tego typu zdejmowaniem koloru.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 09:21   #2
sonk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 143
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

TLU bardzo cię proszę napisz coś więcej o tym specyfiku, gdzie dostępny i wszytko co tylko wiesz... spadłaś mi z nieba dziewczyno...

A możesz napisac jakiego koloru się chcesz pozbyć?? Bo ja mam czarną farbę na łbie (farbuje od roku na czarno proces był powtarzany 6razy).

Daj znać jak ci przyjdzie, jak zrobisz... i wogóle czekam z niecierpliwością na twoje spostrzeżenia
sonk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 09:43   #3
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311500

Na forum jest naprawdę gargantuiczny wątek o dekoloryzacji. Czy tak trudno poszukać?
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:04   #4
sonk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 143
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311500

Na forum jest naprawdę gargantuiczny wątek o dekoloryzacji. Czy tak trudno poszukać?

Zapewniam cię że przeglądałam ten wątek który ty napisałaś, a z resztą czego się czepiasz, dziewczyna przedstawia konkretny produkt i pyta czy ktoś go stosował, a przecież moderator gdyby uznał że ten wątek należy przenieś do wątku o dekoloryzacji to to zrobi...
i zapewne tak zrobi jak zauważy, ale puki co dziewczyna pyta o rady a ja sie do nich podłączam
sonk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:07   #5
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Sonk o specyfiku wiem mniej wiecej tyle, ile napisalam . Opakowanie strcza na 3 uzycia - nastepuje to w 2 fazach - pierwsza sciaga kolor, a druga - to wlasciwie nie wiem . Jak przyjdzie, zobacze ulotke, to napisze. Ja kupilam na stronie sklepu internetowego dla fryzjerow, w Polsce mysle, ze tez albo w dystrybucji przez net, albo w hurtowniach. Chce sie pozbyc chlodnego kasztana + jakie tam jeszcze przeszle koloryzacje byly - glownie brazy na poziomie 4/5, czyli ciemno.

Zafira - daruj sobie prosze ten ton. Dekoloryzacja a zdejmowanie koloru to nie to samo, dlatego tez slowo umieszczone w cudzyslowiu. Tan watek jest o tym produkcie (badz podobnych, jesli ktos zna), wiec nie odsylaj mnie z laski swojej na watek o dekoloryzacji, bo nie chce sie na nia decydowac. Mysle, ze nie tylko ja jestem zainteresowana profesjonalnym sciaganiem koloru w domu, wiec daj zyc innym a nie zabawiaj sie w policjanta forum.


Edit: doczytalam, ze 1 faza "uwadnia" barwnik (nie wiem jak to przetlumaczyc - zamienia zakumulowane barwniki w ciecz) nastepnie wlosy sie myje i w myciu sa usuniete. 2 faza, po myciu, stabilizuje caly proces. Jak doczytam wiecej albo znajde sklad to wrzuce.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-07-07 o 10:37
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:24   #6
sonk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 143
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

powiem ci że mnie zaciekawił ten specyfik, a zwłaszcza to ze nie niszczy włosów, bo rok temu miałam robioną dekoloryzacje i następnie rozjaśnianie i miałam włosy gumowate (to była taka kupa gumy na mojej głowie), i powiem ci że trochę sie boje takich specyfikow
heh mam czarny kolor tak jak pisalam w 2 poście, mój naturalny to brąz naprawde niczego do szczęścia mi nie brakuje tylko tego żeby pozbyć się tej czarnej poły
aha wiesz patrzyłam na allegro ale niestety też nie mają tego, wpisałam w google i też nie wyskoczyło mi nic poza może dwoma stronkami, dzwoniłam po hurtowniach fryzjerskich u mnie w mieście i tego nie maja ale maja popytac także jak bede coś wiecej wiedzieć to też dam znać
sonk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 10:35   #7
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Mam dokladnie te same doswiadczenia z dekoloryzacja w zeszlym roku - ponad pol roku wlosy dochodzily do formy. Na francuskich forach czytalam, ze dziewczyny usuwaly color outem czarna farbe. Wlosy pozostawaly ciemno rude po zastosowaniu produktu, wiec raczej przemiany w kierunku blondu nie ma sie co spodziewac - chociaz kto wie, moze farba na takie "rozebrane" wlosy juz zadziala. Na to licze. Nie wiem czy moge podac linka do sklepu z ktorego ja kupowalam - moze przesylaja do Polski, zawsze mozna zapytac jesli nic podobnego w hurtowniach nie ma. Po cichu liczylam, ze ktos poda nazwe produktow dostepnych w Polsce i namowie mame, zeby zakupila taniej . Nie wierze, ze fryzjerzy nie znaja podobnych produktow - w koncu wszyscy mowia, ze usuwanie koloru u fryzjera jest bezpieczniejsze.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 10:55   #8
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

TLU jak się czegoś dowiesz, użyjesz to pisz szybciutko również mnie to zaciekawiło. Co prawda udało mi się moje włosy doprowadzić do porządku, ale warto wiedzieć na przyszłość, że istnieją takie produkty jak ten
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 11:01   #9
sonk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 143
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
TLU jak się czegoś dowiesz, użyjesz to pisz szybciutko również mnie to zaciekawiło. Co prawda udało mi się moje włosy doprowadzić do porządku, ale warto wiedzieć na przyszłość, że istnieją takie produkty jak ten
a możesz powiedzieć czy ty ściągałaś kolor czy też miałas zniszczone?? jak ściągałaś to powiedz z jakiego koloru i czym?? a jak miałaś zniszczone to czym doprowadziłaś włosy do porządku??
hehe ile pytań... pozdrawiam
sonk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 12:21   #10
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Poszukalam troche i znalazlam taki produkt Matrixa: COLOR ERASE Solutionist
Z tego co czytalam, jesli zmieszac go z ciepla woda powinien dokonac tylko wymycia sztucznego pigmentu - tak jak color out, a jesli ktos chcialby zaszalec to moze zmieszac z emulsja utleniajaca i wtedy bedzie klasyczna dekoloryzacja. Nie wiem jednak na ile obydwa produkty sa podobne.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2010-07-07 o 12:31
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 12:32   #11
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Poszukalam troche i znalazlam taki produkt Matrixa: COLOR ERASE Solutionist
Z tego co czytalam, jesli zmieszac go z ciepla woda powinien dokonac tylko wymycia sztucznego pigmentu - tak jak color out, a jesli ktos chcialby zaszalec to moze zmieszac z emulsja utleniajaca i wtedy bedzie klasyczna dekoloryzacja. Nie wiem jednak na ile obydwa produkty sa podobne.
Ja 2 tygodnie uzyłam tego Matrixa polecam, ściągnął mi ciemny brąz do jasnego rudego bez żadnych zniszczeń
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-07, 13:52   #12
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Zafira - daruj sobie prosze ten ton. Dekoloryzacja a zdejmowanie koloru to nie to samo, dlatego tez slowo umieszczone w cudzyslowiu. Tan watek jest o tym produkcie (badz podobnych, jesli ktos zna), wiec nie odsylaj mnie z laski swojej na watek o dekoloryzacji, bo nie chce sie na nia decydowac. Mysle, ze nie tylko ja jestem zainteresowana profesjonalnym sciaganiem koloru w domu, wiec daj zyc innym a nie zabawiaj sie w policjanta forum..
Otóż oświadczam ci, że to ty mylisz pojęcia. Dekoloryzacja to właśnie JEST ściąganie koloru nagminnie mylone tutaj z rozjaśnianiem. Zajmuję się tym zawodowo więc mam niejakie pojęcie na ten temat... Dekoloryzując włosy usuwamy tylko sztuczne pigmenty z farby a nie naturalne z włosa dlatego zabieg ten nie jest tak drastyczny jak te przeprowadzane za pomocą rozjaśniacza, który usuwa z włosów wszystko. Chyba więc bardzo pobieżnie przeczytałaś wątek który zacytowałam albo wcale. A powinnaś wczytać się dogłębnie skoro tak interesuje cię ten temat zamiast oburzać się na to, że ktoś zwrócił ci uwagę na forum... Wątek o dekoloryzacji jest tak obszerny, że chyba więcej na ten temat trudno powiedzieć.
A specyfików do dekoloryzacji jest tam również wymieniona cała masa i to przetestowanych przez dziewczyny po kilka razy.
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."


Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2010-07-07 o 13:55
Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 14:31   #13
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Cytat:
Napisane przez sonk Pokaż wiadomość
a możesz powiedzieć czy ty ściągałaś kolor czy też miałas zniszczone?? jak ściągałaś to powiedz z jakiego koloru i czym?? a jak miałaś zniszczone to czym doprowadziłaś włosy do porządku??
hehe ile pytań... pozdrawiam
Nie ściągałam koloru, na szczęście nie musiałam. Moja "wpadka" z farbowaniem jakoś się sama rozeszła. Nietrafiony kolor spłukał się na tyle, że spokojnie mogłam pofarbować je na swój kolor
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 15:01   #14
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Do zafirah - chcesz zebym nazwala zdjecie koloru demakijazem? ok. Nie mozesz powiedziec, ze do dekoloryzacji w salonach nie uzywa sie oksydantow, a to juz wtedy podchodzi pod utlenianie, ktore nadal jest dekoloryzacja. Calego watku nie zamierzam czytac, poniewaz interesuje mnie ten konkretny produkt - stad tytul watku. Uwage zwracasz w sposob nieuprzejmy i nie pale sie po tym do czytania watku, ktory "polecasz". Na wizazu istnieje mnostwo watkow dotyczacych konkretnych produktow. Jesli tak Ci przeszkadza ten watek, to go po prostu nie czytaj. Czy masz jakies doswiadczenia z Color out?
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-07, 21:34   #15
Zafirah
Rozeznanie
 
Avatar Zafirah
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 717
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Do zafirah* - chcesz zebym nazwala zdjecie koloru demakijazem? ok. Nie mozesz powiedziec, ze do dekoloryzacji w salonach nie uzywa sie oksydantow, a to juz wtedy podchodzi pod utlenianie, ktore nadal jest dekoloryzacja. Calego watku nie zamierzam czytac, poniewaz interesuje mnie ten konkretny produkt - stad tytul watku. Uwage zwracasz w sposob nieuprzejmy i nie pale sie po tym do czytania watku, ktory "polecasz". Na wizazu istnieje mnostwo watkow dotyczacych konkretnych produktow. Jesli tak Ci przeszkadza ten watek, to go po prostu nie czytaj. Czy masz jakies doswiadczenia z Color out?
Mogę zaprzeczyć, owszem w salonach zwykle mamy dwie usługi pozbywania sie koloru - demakijaż do którego używa się preparatu i gorącej wody oraz modyfikacje koloru do której używa sie oksydantów. A dekoloryzacja to nie jest utlenianie. Dekoloryzacja to pozbycie się sztucznego pigmentu z włosów a utlenianie to już rozjaśnianie także własnego pigmentu. Mam doświadczenie z innymi dekoloryzatorami np. Elgon czy Renee Blanche które są dobre i sprawdzone. Poza tym w którym miejscu ja byłam niegrzeczna? Nie zauważyłam - wkleiłam tylko ikonę wyrażającą moje zdanie na temat rozpoczynania kolejnego wątku o tym co już jest. Trochę zbyt emocjonalnie reagujesz na zwrócenie ci uwagi...


* Zafirah jeśli już
__________________
"Rudy to nie kolor włosów - to CHARAKTER."

Zafirah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 09:00   #16
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Dla zainteresowanych tym sciagaczem podaje sklad INCI:

Phase 1: aqua, sodium hydroxymethane sulfinate, cocamidopropyl betaine, xantan gum, peg-40 hydrogenated castor oil, parfum

Phase 2: aqua, citric acid, xantan gum, sorbic acid

Sciagacz smierdzial, ale poza tym nie mam mu nic do zarzucenia. Opakowanie spokojnie starcza na 3-4 zastosowania. Kolor sciagnal sie rownomiernie, barwniki czerwone we wlosie zostaly - wiadomo na cuda nikt nie liczy. Zadnych zniszczen - kondycja wlosa jak przed sciaganiem. Zalaczam zdjecia 1 - przed, 2 - po
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 19:26   #17
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

skoro śmierdział, to prawdopodobnie to samo co już nam znane elgony, chantale i rene blanche... :/
a myślałam, że może coś fajniejszego ktoś znalazł

a tak na poważnie to skład ma inny niż chantal...

TLU czy te specyfiki się miesza czy każdy osobno stosuje? i napisz czy ci kolor nie ciemnieje z czasem
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 20:27   #18
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Hala obydwie fazy trzeba zmieszac. I trzeba byc przygotowanym z szamponem dobrze oczyszczajacym, bo instrukcja nakazuje myc wlosy nawet 4 razy po uzyciu raz za razem. Sugeruja tez zeby farbowac wlosy zaraz po uzyciu, pewnie zeby nie ciemnialy. Ja zafarbowalam i na razie nie wiem czy kolor ciemnieje, bo dopiero kilka dni minelo. Sklad bardzo prosty, co mnie zdziwilo - moze daloby rade stworzyc takie mazidlo w domu . No i te perfumy na koncu skladu fazy 1 - raczej ich nie czuc .
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:13   #19
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

a więc jednak prawie to samo co inne dekoloryzatory... miesza się obie buteleczki, potem szoruje żeby smrodu nie było, a na koniec i tak trzeba położyć farbę żeby nie ściemniały

TLU a jeszcze zapytam o cenę tego specyfiku, drogi był?
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 11:49   #20
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Ja zaplacilam 9 euro, szukalam w cenie promocyjnej i chyba cos okolo 16 kosztuje. Tutaj farby sa strasznie drogie - za takiego castinga np placi sie 13 euro wiec jak dla mnie color out wychodzi tanio. Starcza na moje srednie wlosy tak na 4 razy wiec z punktu widzenia uzytku domowego oplaca sie, bo zostanie troche zachomikowane na ewentualne przyszle wpadki z farbowaniem. Dziekuje za porownanie z innymi dekoloryzatorami - bedzie szerszy punkt odniesienia. Patrzac na wyniki sciagniecia powiedzialabys, ze ten produkt spisal sie gorzej, czy lepiej? Dodam, ze mialam akumulacje ciemnych farb i szamponow roczna.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 16:02   #21
hala83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 106
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

podobnie jak chantal po pierwszym użyciu... wzięłam poprawkę na to, że u ciebie była kumulacja z roku a u mnie z prawie 4

gdzieś w połowie tej strony są moje rudzielce po 2 nałożeniach deko
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311500&page=29


a chantal kosztował ok 25zł, na 2 razy na moje włosy by tego starczyło
hala83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 13:06   #22
NirvelPolska
Przyczajenie
 
Avatar NirvelPolska
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 3
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

,

Edytowane przez NirvelPolska
Czas edycji: 2015-12-03 o 13:12
NirvelPolska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 14:54   #23
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Color out (Nirvel) - "dekoloryzacja" bez zniszczen

Jak będę zmieniać kolor (na razie nie) to chyba spróbuję. Ciekawi mnie ten produkt.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-01 15:54:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.