Spirala GyneFix dla nieródek - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-12-04, 07:00   #361
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Dzięki. No i wygoda jeżeli chodzi o konsultację ... Gynefix ogarnia czterech lekarzy w Warszawie a ceny wizyty z kosmosu.

Też się ja zakłada w okres? I czy trzeba odczekać jakoś czas żeby założyć taką wkładkę? Lekarz mi mówił dziś rano że trzy miesiące mam czekać jeżeli chce założyć Gynefix. Jak zapytalam o zwykłą nic nie usłyszałam
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 07:16   #362
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Odczekać po czym? Po tabletkach? Ja zakładałam podczas krwawienia z odstawienia... A potem wymieniałam wkładki podczas jednej wizyty...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 18:21   #363
fullofjelly
Przyczajenie
 
Avatar fullofjelly
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 12
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

mogłybyście mi podać jakiś link do tego wątku, bo nie mogę odnaleźć?
Ja właśnie dziś po założeniu i bardzo źle się czuję.
fullofjelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-04, 23:25   #364
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Wczoraj mi wyjęli Gynefix bo spadł z haczyka (miałam bóle ostry zespół bólowy i plamienia, najpierw sor i usg potem histeroskopia, na USG wyglądało jakby ginefix był na miejscu, histeroskopia pokazała że sobie szalał w jamie macicy zerwany z haka). Lekarz zalecił odczekanie 3 miesięcy do założenia kolejnej wkładki. Stąd pytanie o odczekiwanie
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 12:33   #365
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez trzymajciemnie Pokaż wiadomość
Wczoraj mi wyjęli Gynefix bo spadł z haczyka (miałam bóle ostry zespół bólowy i plamienia, najpierw sor i usg potem histeroskopia, na USG wyglądało jakby ginefix był na miejscu, histeroskopia pokazała że sobie szalał w jamie macicy zerwany z haka). Lekarz zalecił odczekanie 3 miesięcy do założenia kolejnej wkładki. Stąd pytanie o odczekiwanie
Po jakim czasie od założenia wypadł? Miałaś jakieś podejrzenia? (zanim pojawił się ból itp)
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 15:39   #366
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez trzymajciemnie Pokaż wiadomość
Wczoraj mi wyjęli Gynefix bo spadł z haczyka (miałam bóle ostry zespół bólowy i plamienia, najpierw sor i usg potem histeroskopia, na USG wyglądało jakby ginefix był na miejscu, histeroskopia pokazała że sobie szalał w jamie macicy zerwany z haka). Lekarz zalecił odczekanie 3 miesięcy do założenia kolejnej wkładki. Stąd pytanie o odczekiwanie
nieźle. a ja tu lecę☠na hardcorze zakładając tampony mam nadzieję, że nic się nie wydarzy. za tydzień mam kontrolę, więc zobaczymy. na razie 3 dzień okresu i nagle Niagara.
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 16:19   #367
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez Pani Lennon Pokaż wiadomość
nieźle. a ja tu lecę☠na hardcorze zakładając tampony mam nadzieję, że nic się nie wydarzy. za tydzień mam kontrolę, więc zobaczymy. na razie 3 dzień okresu i nagle Niagara.
Spoko, ja tampony używałam przez 5 lat i nadal używam z kolejną wkładką
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-05, 16:39   #368
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

A kubeczek menstruacyjny mozna uzywac?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 17:09   #369
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Co do kubeczka to byłabym ostrożna, bo on się zasysa... Ale może któraś z wkładką używa i się wypowie?
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-05, 23:36   #370
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

1,5 roku od założenia. Nic się nie działo. Od jakiegoś miesiąca pobolewalo mnie podbrzusze ale nic specjalnego. Myślałam że stres po prostu. Dużo się u mnie dzialo. Po ostatnim okresie (jakieś dwa tygodnie temu) mega ból że nie mogłam się wyprostować.. Nie robiłam też nic takiego ekstremalnego co mogłoby spowodować że wypadnie. Lekarz zdziwiony... Podobno jak wypada to w pierwszych tygodniach. Zła jestem, bo kupa kasy poszła i zostałam na lodzie. Hormonów brać nie mogę. Dlatego myślę o innej wkladce, bardziej dostępnej cenowo. Ale już sama nie wiem, mam sieczkę zamiast mózgu od tego wszystkiego.
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 06:13   #371
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

To w takim wypadku porozmawiaj z lekarzem o wkładce T-ramiennej, są zdecydowanie tańsze... Albo ta nowa IUB może? Dużo ostatnio o niej dziewczyny piszą.

A że Gynefix wypadł po takim czasie to też jestem w szoku, mój lekarz też mi mówił, że jak nie wypadnie w pierwszych tygodniach to już zostanie do końca.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-12-06, 10:03   #372
Pani Lennon
Rozeznanie
 
Avatar Pani Lennon
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: NY, NY
Wiadomości: 781
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Co do kubeczka to byłabym ostrożna, bo on się zasysa... Ale może któraś z wkładką używa i się wypowie?
Gadałam o tym z ginem i powiedział,☠że bez problemu można używać . Jakby było zabronione, to chyba serio na poważnie przemyślałabym jeszcze raz Gynefixa. Tak się już☠przyzwyczaiłam, że teraz ten jeden okres to widzę jaki to komfort z kubeczkiem. Chłonność i ekonomia przedw wszystkim.
Pani Lennon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 23:36   #373
trzymajciemnie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 36
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Muszę znaleźć nowego lekarza. Mój z Wawy wyjechał do Sieradza. Rozmawiałam z nim o innych wkładkach ale nie polecał. Negatywnie wypowiadał się o IUB mowiac że chcą podbić nasz rynek ale że opinie lekarzy którzy zakładają są negatywne. On jest jednym z dwóch specjalistów na Polskę którzy szkola polskich ginekologów w zakładaniu Gynefix więc tego się spodziewałam że będzie odradzał mi każda inna wkładkę. Teraz jestem na etapie poszukiwań gina który w wawie założy mi zwykła nie za miliony. Hormonów nie mogę w ogóle. Brałam 15 lat i skutkiem był pobyt na diagnostyce endokrynologicznej bo chcąc zrobić przerwę między tabletkami skończyło się na 8 miesiącach bez okresu i torbielach wielkości dobrze napasionej pomarańczy.

To całe wypadnięcie to dla mnie kosmos. Zapewniał mnie że jest nie do ruszenia jak już się mięśnie macicy obkurcza czyli maks miesiąc.
trzymajciemnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 08:17   #374
AgGl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Hej Dziewczyny,

Po jakim czasie od wyjęcia wkładki można rozpocząć starania o zajście w ciążę?

Jakieś rady, doświadczenia?
AgGl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-09, 05:36   #375
Rozalka656
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Trafiłam na ten wątek wczoraj i bardzo mnie zaciekawił. 6lat temu miałam założoną Mirene, która po roku się wysunęła. Po konsultacji z lekarzem 6tygidni temu podjęłam próbę założenia jeszcze raz tym razem Levosert. Po kontroli okazało się że wkładka się przesunęła. Czekam teraz na okres i wyjęcie. Żałuje bo dla mnie to super sprawa gdyby siedziały tam gdzie trzeba 😉 zaryzykowała bym ta Ginefix ale po przeczytaniu twojego wątku boję się że i to mi wypadnie. Lekarz zaproponował mi tabletki lub implant w rękę. Nie wiem co robić. Mam taki mętlik w głowie.
Rozalka656 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 13:04   #376
Aniaj1991
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Miałam Gynefix A teraz mam TT 380 activr mini czy jakoś tak. Różnicy nie widzę! A cena o wiele niższa... zawsze możesz spróbować, w końcu to zupełnie inny kształt.
hej,
tak czytam i czytam i zaczynam mieć mętlik
wcześniej myślałam o Gynefix, ale teraz widzę, że polecasz TT380 active mini- też jest rekomendowana dla nieródek? Jakbyś mogła podaj mi namiary, gdzie zakładałaś w Białymstoku i jakie są koszty tej spiralki, bo z tego co widzę to różnica jest znacząca miedzy nią,a Gynefix :O
Aniaj1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 13:13   #377
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez Aniaj1991 Pokaż wiadomość
hej,

tak czytam i czytam i zaczynam mieć mętlik

wcześniej myślałam o Gynefix, ale teraz widzę, że polecasz TT380 active mini- też jest rekomendowana dla nieródek? Jakbyś mogła podaj mi namiary, gdzie zakładałaś w Białymstoku i jakie są koszty tej spiralki, bo z tego co widzę to różnica jest znacząca miedzy nią,a Gynefix :O


Dla kobiet które nie rodziły zazwyczaj w Polsce wybiera się opcje mini. Może być zwykła T-kształtna i tania
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-09-18, 19:00   #378
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Cytat:
Napisane przez Aniaj1991 Pokaż wiadomość
hej,
tak czytam i czytam i zaczynam mieć mętlik
wcześniej myślałam o Gynefix, ale teraz widzę, że polecasz TT380 active mini- też jest rekomendowana dla nieródek? Jakbyś mogła podaj mi namiary, gdzie zakładałaś w Białymstoku i jakie są koszty tej spiralki, bo z tego co widzę to różnica jest znacząca miedzy nią,a Gynefix :O
Nie polecam, po prostu miałam Gynefix a teraz mam TT active mini i ja różnicy nie widzę. Ciężko jest powiedzieć jak Twój organizm zareaguje... Nie pamiętam już ile zapłaciłam, sama wkładka około 100 zł chyba. Założy większość lekarzy na wizycie prywatnej. A jaki koszt? To już zależy od lekarza.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-09, 21:53   #379
alicef97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 1
Dot.: Spirala GyneFix dla nieródek

Proszę o informacje u jakiego lekarza w Sieradzu można założyć gynefix
alicef97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-09 22:53:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:01.