Wizażanki we Francji ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-11, 13:54   #1
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885

Wizażanki we Francji ?


Witam drogie Wizażanki
Czy ktoraś z Was mieszka we Francji?
Pytam ponieważ po 3 miesięcznym pobycie w tym cudownym kraju chciałabym w przyszłości przenieść się tam na stałe zastanawiam się jak Wam się tam żyje... W jakich regionach mieszkacie itp.
Pozdrawiam
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 09:04   #2
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Post Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej,wlasnie przegladalam forum w poszukiwaniu francuskich Wizazanek...i juz chcialam zaczac swoj watek.Ale nikt sie tu nie odezwal jeszcze do ciebie .

Ja mieszkam od niedawna we Francji,dokladnie na poludniu.I nawet mi sie tu podoba.Troszke tu pomieszkam jeszcze.
Poki co jestem tu i chetnie sobie z Toba porozmawiam.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 18:00   #3
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja czuje ze kiedys tam zamieszkam

Edytowane przez _Novotna_
Czas edycji: 2014-07-17 o 14:49
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 20:02   #4
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziewczyny , ja troche z innej beczki. Mieszkam w Niemczech i u mnie nie jest dostepny Ystheal ale ten w zelu do cery tlustej. Betka, wiesz moze czy we francuskich aptekach mozna kupic ten krem? Wiem, ze we Wloszech jest, ale czy we Francji tez? Moja sasiadka ma siostre we Francji, wiec jesli ten krem bylby dostepny, to mogalbym sobie go sprowadzic, dzieki tej siostrze.
Przepraszam, ze tak sie wtracilam do was i to nie na temat na dodatek. Specjalnie do apteki biec i sie pytac nie musisz. Moze akurat sie orietujesz, jesli potrafisz mi odpowiedziec to z gory dziekuje, ale jesli nie potrafisz mi odpowiedziec to tez dziekuj za sama fatyge przeczytania mojego posta.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 21:14   #5
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Talking Dot.: Wizażanki we Francji ?

Ja zakotwiczylam niedaleko Marsylii,moj maz tu pracuje.A ja w tym roku skonczylam studia i dolaczylam z dziecmi do niego.I tak tu sobie razem wszyscy mieszkamy od niedawna Niezle jest ale lepiej by bylo gdybym francuski umiala bo taka sierota jestem .Ale co niektorzy po angielsku mowia,tylko nie zawsze ci,z ktorymi akurat musze sie dogadac...

zajrze tu jeszcze pozniej bo teraz musze zmykac,na razzie
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-29, 21:15   #6
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

...sprawdze jutro w aptece ten krem ,nie ma sprawy!!!
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 20:02   #7
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
...sprawdze jutro w aptece ten krem ,nie ma sprawy!!!
Naprawde sprawdzisz? DZIEKIIIIIII
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-02, 23:22   #8
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
Ja zakotwiczylam niedaleko Marsylii,moj maz tu pracuje.A ja w tym roku skonczylam studia i dolaczylam z dziecmi do niego.I tak tu sobie razem wszyscy mieszkamy od niedawna Niezle jest ale lepiej by bylo gdybym francuski umiala bo taka sierota jestem .Ale co niektorzy po angielsku mowia,tylko nie zawsze ci,z ktorymi akurat musze sie dogadac...

zajrze tu jeszcze pozniej bo teraz musze zmykac,na razzie

Czesc Betka...ja przenosze sie na poludnie Francji w styczniu -dokladniej do Cannes.Bylam tam kiedys w wakacje i naprawde bardzo milo wspominam to miejsce.Jednak wakacje wakacjami a zycie zyciem.

Wiem, ze mieszkasz od niedawna tam,ale napisz prosze jacy sa ludzie,jak odnosza sie do obcokrajowcow itd.
Ja mialam to nieszczescie i spotkalam na mojej drodze niesympatyczne nastawienie francuzek do mojej osoby -a moze tylko mi sie wydawalo bo to inna przeciez kultura panstwa.
Co do znajomosci angielskiego lub niemieckiego to faktycznie lubia odpowiadac "non" lub/i "un petit"

Czekam na odpowiedz, na jakies rady
i z gory za nie dzekuje

Pozdrawiam
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 13:55   #9
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba
Naprawde sprawdzisz? DZIEKIIIIIII
sprawdzilam....nie ma az mi sie smutno zrobilo.Troche to trwalo bo do tej pory biegalam od apteki do apteki
Zartuje,nie moglam odpisac bo czasami mam problem z internetem a wczoraj wogole nie moglam wejsc na forum.I dzis odpisuje do wszystkich naraz A jak cos jeszcze bedziesz chciala to pisz,nie ma sprawy.Milego Mikolaja!!!
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 14:55   #10
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

[quote=Joanna22]


Czesc Betka...ja przenosze sie na poludnie Francji w styczniu -dokladniej do Cannes.
Witam ,co ja tu moge napisac....niewiele.Ja mieszkam tu od pazdziernika dokladnie i dopiero zaczynam sie tu odnajdywac.Przede wszystkim najwiekszy problem dla mnie to nieznajomosc jezyka .I faktycznie wiekszosc francuzow nie mowi tez ani po angielsku,ani po niemiecku,ani po wlosku,ani po rosyjsku!!!I to ja wychodze na nieuka bo nie znam jezyka.Chociaz juz powoli z odrobina niepewnosci zaczynam mowic cosniecos.I duzo wiecej juz rozumiem.a to tez dzieki mojemu mezowi i dziecku,ktore poszlo tu do szkoly do I-szej klasy.I sama siedze tez nad ksiazkami w wolnych chwilach.A jak pojawiam sie przed szkola syna to nie powiem,bo babki zagaduja do mnie i sa bardzo mile.Jakos sie dogadujemy.Nie mam wiekszych doswiadczen z tubylcami.Z czasem bede miala wiecej kontaktow,bo zamierzam ruszyc sie troche z domu np.na basen z mlodszym synkiem.
A poza tym mieszkam na osiedlu wojskowym gdzie jest pelno roznych narodowosci z calego swiata,wiec nie z samymi frankami mam do czynienia.Tu to dopiero sa rozne kultury roznych panstw.Dopiero rozeznalam sie miedzy sasiadkami,ktorre tez co jakis czas sie zmieniaja Wciaz sie ktos wyprowadza i przyjezdzaja nowi.Nie nadarzam za nimi
Poza tym ja sie specjalnie nie wczuwam w te Francje poniewaz nie zamierzamy tu zostac na stale.Nie odpowiada nam polityka panstwa i wiele wiele wiecej.Jestem tu tylko "przejazdem" mozna by powiedziec.
Co mi sie najbardziej podoba to,to ze mam przepiekny widok z okien mieszkania.I moge podziwiac przepiekne wschody slonca zza szczytow gor,cos pieknego!!!A,i cieplo jest.Dzis znow ponad 10°C.U Ciebie bedzie cieplutko...Zima tu taka nie "nasza"
Oj,musze po syna juz jechac,koncze PA
A cieszysz sie troche na ten wyjazd???
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-06, 16:42   #11
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Dziekuje za odpowiedz

Troche mnie pocieszylas, bo nie za bardzo umiesz j.francuski(- jak ja!!!) a dajesz sobie rade! Czyli da sie tam jakos zyc

Z wyjazdu cieszylam sie miesiac temu,jak dowiedzialam sie,ze mam mozliwosc pracy zagranica-dostalam szanse,wiec postanowilam ja wykorzystac
Mina mi spochmurniala jak zaczelam uczyc sie francuskiego -jak niemiecki mi jakos wchodzil,tak francuski nie chce za nic w swiecie

Ciesze sie,bo wreszcie bede z moim chlopem (ktory wyjechal tam niedawno),ze poznam innych ludzi, kulture kraju, jezyk (bo mam nadzieje, ze w koncu sie go naucze ) i ze zarobie wiecej niz tu,w Polsce (bo nieukrywam,ze wyjezdzam w sprawach zarobkowych )

Martwie sie tylko,ze nie dam rady z jezykiem i ogolnie. Boje sie,ze trafie na ludzi "zamknietych" na obcokrajowcow z kulejaca znajomoscia ich jezyka

Ehhh w sumie to mam mieszane uczucia co do wyjazdu, ale jak nie teraz, to juz nigdy!
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-06, 19:11   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
sprawdzilam....nie ma az mi sie smutno zrobilo.Troche to trwalo bo do tej pory biegalam od apteki do apteki
Zartuje,nie moglam odpisac bo czasami mam problem z internetem a wczoraj wogole nie moglam wejsc na forum.I dzis odpisuje do wszystkich naraz A jak cos jeszcze bedziesz chciala to pisz,nie ma sprawy.Milego Mikolaja!!!
Dziekuje za sprawdzenie, troche mnie zmartwilas, no ale coz mowi sie trudno. Pozdrawiam i tez zycze milego Mokolaja
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 13:27   #13
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Martwie sie tylko,ze nie dam rady z jezykiem i ogolnie. Boje sie,ze trafie na ludzi "zamknietych" na obcokrajowcow z kulejaca znajomoscia ich jezyka

Ehhh w sumie to mam mieszane uczucia co do wyjazdu, ale jak nie teraz, to juz nigdy![/quote]



Hej,nie masz co sie martwic!!! Kazdy ci powie,ze co innego uczyc sie z ksiazek a co innego rozmawiajac z ludzmi.A poza tym to francuski wcale nie jest latwym jezykiem Ja pomimo, ze mam glowe do jezykow tez sie jakos zablokowalam.A znam 4 jezyki z czego tylko 2 mialam w szkole.Ale dopiero w praktyce nauczylam sie ich naprawde.I to jest najlepszy sposob.Zobaczysz,ze bedzie dobrze.Ja juz odczuwam poprawe.A najlepiej ucz sie po kilka slowek dziennie i powtarzaj regularnie co 3 dni.Nie ma mowy zebys nie zapamietala.Naklej sobie wszedzie karteczki ze slowkami i zdaniami
A co najwazniejsze to musisz nastawic sie optymistycznie do wyjazdu i wyobrazac sobie same dobre sytuacje.Jak sie nastawisz tak bedzie.Wiec zacznij juz teraz widziec siebie zadowolona i radzaca sobie z jezykiem i praca.Powodzenia.

aaaaa,i sciagnij sobie ze strony ESKK darmowa lekcje probna fr;chociaz moze masz jakies programy na komp???PA
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-07, 22:25   #14
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
Hej,nie masz co sie martwic!!! Kazdy ci powie,ze co innego uczyc sie z ksiazek a co innego rozmawiajac z ludzmi.A poza tym to francuski wcale nie jest latwym jezykiem Ja pomimo, ze mam glowe do jezykow tez sie jakos zablokowalam.A znam 4 jezyki z czego tylko 2 mialam w szkole.Ale dopiero w praktyce nauczylam sie ich naprawde.I to jest najlepszy sposob.Zobaczysz,ze bedzie dobrze.Ja juz odczuwam poprawe.A najlepiej ucz sie po kilka slowek dziennie i powtarzaj regularnie co 3 dni.Nie ma mowy zebys nie zapamietala.Naklej sobie wszedzie karteczki ze slowkami i zdaniami
A co najwazniejsze to musisz nastawic sie optymistycznie do wyjazdu i wyobrazac sobie same dobre sytuacje.Jak sie nastawisz tak bedzie.Wiec zacznij juz teraz widziec siebie zadowolona i radzaca sobie z jezykiem i praca.Powodzenia.

aaaaa,i sciagnij sobie ze strony ESKK darmowa lekcje probna fr;chociaz moze masz jakies programy na komp???PA


Dziekuje,bardzo mnie podbudowalas

Teraz to juz nawet nie moge sie doczekac wyjazdu
Wiem,ze powinnam sie nastawic pozytywnie, ale wiesz jak jest. Strach i brak wiary w siebie swoje robi .Teraz wydaje mi sie,ze jestem na tyle silna by przetrwac ale tak z pewnoscia bedzie do pierwszego (i zapewne nie jedynego) podkniecia.
Zreszta nie chce wyprzedzac faktow,bo przeciez bedzie jak bedzie i bede musiala sobie z tym poradzic.

Jeszcze raz dziekuje ci za dodajace wiary posty.Bardzo mi pomogly uwierzyc,ze moze bedzie dobrze

Co do ESKK - juz kiedys sciagnelam,nie tylko francuski ale nawet japonski
Ucze sie na pamiec zdan francuskich,rzeczownikow, czasownikow.Jak na razie mam metlik w glowie,ale mam nadzieje,ze tak jak piszesz, inaczej ta wiedza bedzie "wchodzila" mi tam na miejscu.

Pozdrawiam i dziekuje
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 08:04   #15
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Eeeeej,no to nie ma sie czego bac tylko cieszyc sie z mozliwosci.Zawsze trzeba widziec dobre strony medalu.Od razu wszystko wyglada inaczej
Odezwij sie jeszcze kiedys i pochwal sie wynikami .I zrob sobie przerwe w tej nauce niech to co juz umiesz troche sie pouklada.Pa
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-08, 14:35   #16
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
Eeeeej,no to nie ma sie czego bac tylko cieszyc sie z mozliwosci.Zawsze trzeba widziec dobre strony medalu.Od razu wszystko wyglada inaczej
Odezwij sie jeszcze kiedys i pochwal sie wynikami .I zrob sobie przerwe w tej nauce niech to co juz umiesz troche sie pouklada.Pa

napewno sie odezwe,napewno!
Pewnie jeszcze bede prosila Cie- jako juz zaawansowana i doswiadczona emigrantke -o rady.

Napisz,prosze jeszcze,czy kosmetyki (typu zele do twarzy,kremy,szampony i odzywki do wlosow) u Ciebie sa drogie w stosunku do cen polskich.Moze lepiej zrobic sobie zapas i przywiezc ze soba takie rzeczy ?
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 10:18   #17
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Robienie sobie zapasow zalezy rowniez od dluuuugosci wyjazdu.Generalnie kosmetyki sa drozsze.Jedne bardziej, inne mniej.Mozesz zrobic sobie zapas;zeby od razu nie biegac do sklepu.W miedzyczasie zrobisz sobie maly rekonesans.Czasami sa okazje i mozna kupic cos korzystniej.A poza tym moze masz swoje ulubione marki?Wiec mozesz byc pozniej zawiedziona jesli ich tu nie znajdziesz lub zastapisz przymusowo czyms innym.Ja moglam zrobic zapasy na dlugi okres,i wciaz siegam na polke po nowe opakowania jeszcze z Polski.Ale jak uzywam tutejszych produktow dostepnych tez w Polsce to wciaz mam nieodparte wrazenie jakby te byly jakosciowo lepsze.I pewnie sie nie myle...
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-12, 16:46   #18
Joanna22
Zadomowienie
 
Avatar Joanna22
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Miasto cudów
Wiadomości: 1 655
GG do Joanna22
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
Robienie sobie zapasow zalezy rowniez od dluuuugosci wyjazdu.Generalnie kosmetyki sa drozsze.Jedne bardziej, inne mniej.Mozesz zrobic sobie zapas;zeby od razu nie biegac do sklepu.W miedzyczasie zrobisz sobie maly rekonesans.Czasami sa okazje i mozna kupic cos korzystniej.A poza tym moze masz swoje ulubione marki?Wiec mozesz byc pozniej zawiedziona jesli ich tu nie znajdziesz lub zastapisz przymusowo czyms innym.Ja moglam zrobic zapasy na dlugi okres,i wciaz siegam na polke po nowe opakowania jeszcze z Polski.Ale jak uzywam tutejszych produktow dostepnych tez w Polsce to wciaz mam nieodparte wrazenie jakby te byly jakosciowo lepsze.I pewnie sie nie myle...

Dziekuje za odpowiedz.
Mysle,ze zrobie zapas i przywioze z Polski-teraz juz wiem ze na razie bede musiala dokladniej liczyc sie z pieniedzmi.
Hmmm choc bardzo mnie zainteresowalas swoim ostatnim zdaniem...Moze pozwole sobie na taki test

Pozdrawiam cieplo
__________________
" Każdy krok zostawia ślad.
Pracuj wytrwale a osiągniesz postępy "



Joanna22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 00:21   #19
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wizażanki we Francji ?

hej, ja sie pytalam dzisiaj o ten ystheal, pryz okazji nowego avene i pani powiedziala ze nie maja ale ze moga sprowadzic,wiec to znak ze istnieje, moze w innych aptekach? jutro wybieram sie po swietczne zakupy wiec zajrze.
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-14, 13:04   #20
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez jowisia
hej, ja sie pytalam dzisiaj o ten ystheal, pryz okazji nowego avene i pani powiedziala ze nie maja ale ze moga sprowadzic,wiec to znak ze istnieje, moze w innych aptekach? jutro wybieram sie po swietczne zakupy wiec zajrze.
Widzisz,Ty sie lepiej dogadalas.To Monika sie ucieszy.Trzeba jej na glownym forum napisac.Pa
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 16:54   #21
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez jowisia
hej, ja sie pytalam dzisiaj o ten ystheal, pryz okazji nowego avene i pani powiedziala ze nie maja ale ze moga sprowadzic,wiec to znak ze istnieje, moze w innych aptekach? jutro wybieram sie po swietczne zakupy wiec zajrze.
Ja tez pytalam o Ystheal zel ale w Paryzewie nie mieli a bylam tylko 3 dni w sumie i nie pytalam o wersje "czy mozna sprowadzic". Za to podobno istnieje na terenie Wloch Nie wiem jednak, czy bez problemowo czy trzeba wczesniej zamowic.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 18:37   #22
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Tak to jakos wlasnie jest, ze ten zel trzeba sobie zamawiac w aptece, bo jakos na polkach go nie ma. Jak widac we Francji jest podobnie jak we Wloszech, kolega przywozil mi z Wloch juz kilka razy i zawsze musial zamawiac. Na pytanie gdzie mozna ten zel dostac, otrzymalam odpowiedz od Avene-Niemcy ze m.in. we Francji. Jak dlugo akurat ten produkt bedzie jeszcze w obiegu tego nie wiem, ale byly przeblyski, ze maja go wycofac, ile w tym prawdy zobaczymy.
Mala uwaga jeszcze.......... uczulalam kolege zawsze, ze jak bedzie kupowal, zeby sprawdzal date waznosci i to okazal sie dobrym pomysl, bo raz zamowil 3 tubki i dwie z nich byly juz przeterminowane, wiec z miejsca zamowili mu jeszcze raz nowe-swieze. Nie jest to popularny produkt, gdzies tam lezy na magazynach, jak apteka zamawia, to tez nie wie co jej dostarcza, wiec zwracajcie na to uwage.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:14   #23
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wizażanki we Francji ?

EE no monika, cos ty we francji nie ma mowy zeby jakis przeterminowany produkt ci sprzedali tu moga miec takie przez to potem jajo ze oni strasznie uwazaja. A kiedys plyn do soczewek mnie uczulil(choc nie byl przeterminowany) poszlam z moimi zapuchnietymi oczami im rzucic go w twarz to tak mnie przepraszali ze nowa butelke innego za darmo dostalam
Betka, nie wiem gdzie to glowne forum, blondynka narazie w wizazu jestem ale mam zamawiac??
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:21   #24
monika_t
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 908
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez jowisia
EE no monika, cos ty we francji nie ma mowy zeby jakis przeterminowany produkt ci sprzedali tu moga miec takie przez to potem jajo ze oni strasznie uwazaja. A kiedys plyn do soczewek mnie uczulil(choc nie byl przeterminowany) poszlam z moimi zapuchnietymi oczami im rzucic go w twarz to tak mnie przepraszali ze nowa butelke innego za darmo dostalam
Betka, nie wiem gdzie to glowne forum, blondynka narazie w wizazu jestem ale mam zamawiac??
Francja, Niemcy, Wlochy, wszedzie moze sie zdazyc, ze Ci moga dac cos nieswiadomie. Pani z apteki we Wloszech przepraszala tysiac razy i zamowila zaraz nowe-swieze. W Niemczech tez niby uwazaja, a nie raz widzialam cos na polce co bylo juz po dacie waznosci, bo zapomnieli sciagnac, jak tylko cos nie tak, to przepraszaja, wymieniaja, oddaja pieniadze itd.......podejrzewam, ze przepisy niemieckie od francuskich wiele od siebie nie odbiegaja. Jak cos uczuli, to mozesz zwrocic bez problemu, jak cos sie zepsuje to samo, nawet jak Ci sie kolor nagle nie podoba, to tez przyjma. A ja nadal wole sprawdzac date waznosci, niz liczyc na to, ze wszedzie beda za mnie na to zwracac uwage.
monika_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 19:29   #25
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Masz racje, przezornosci nigdy dosyc. Ale powracajac do watku "czy chcialabys wrocic?", wlasnie to daje mi satysfakcje, ze moge wszystko zwrocic a nie sie wyklocac ze stara baba w czapce z lisa ktora chyba zapomniala ze jestem klientem... Ze jak mi sie cos nie podoba to mam prawo zaprotestowac, bo moje zdanie niezadowolonego konsumenta jest cenna opinia, a nie powodem do walki ( w polsce zazwyczaj z gory przegrana).
Ostatnio moja mama chciala zwrocic danie ktore bylo zimne w galerii centrum we wloskiej knajpie to jej powiedzieli ze trzeba bylo szybciej zjesc bo podobniez podali gorace!!! A mi buty z americanosa rozwalily sie po godzinie i powiedzieli mi ze to moja wina, musialam zrywac prawnika z biura konsumenta.. rece opadaja.....
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-14, 20:56   #26
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez jowisia
EE no monika, cos ty we francji nie ma mowy zeby jakis przeterminowany produkt ci sprzedali tu moga miec takie przez to potem jajo ze oni strasznie uwazaja. A kiedys plyn do soczewek mnie uczulil(choc nie byl przeterminowany) poszlam z moimi zapuchnietymi oczami im rzucic go w twarz to tak mnie przepraszali ze nowa butelke innego za darmo dostalam
Betka, nie wiem gdzie to glowne forum, blondynka narazie w wizazu jestem ale mam zamawiac??
Wstrzymaj sie,nie zamawiaj bo Monia jeszcze sie nie odezwala.Ja juz napisalam TAK,ZE ZAUWAZY i na pewno sie odezwie.
A poki co,to na razie czas mam z lekka ograniczony wiec malo pisze.Ale czytalam Twoje posty.Odpisze moze jutro.
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 00:01   #27
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Hej, jezeli chodzi o Ystheal to czekam na wiesci. Jutro ide robic swiateczne zakupy, cala noc pracuje, w sobote jeszcze szybko moze skocze na miasto a potem wracam do polski. wIec ostatni dzwonek. Jakby co bo z polski taniej bedzie wyslac. Napisz dokladnie o ktory chodzi bo tu jest ich cale mnostwo.
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 08:54   #28
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

Byla Moni,nie ma Moni...
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 16:58   #29
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Wink Dot.: Wizażanki we Francji ?

Cytat:
Napisane przez betka72
Byla Moni,nie ma Moni...
jestem dziewczyny jestem. Interneta nie mialam prawie 2 tyg. Juz naprawiony i nadrabiam straty. Ale ja kochaniutkie mieszkam w Niemczech i mowicie ze bedzie taniej z PL wyslac? Nie robcie sobie klopotu, jeszcze tak na gwaltu rety mi nie potrzebny, do tego przelew kaski tez kosztuje. Moja sasiadka ma siostre we Francji , wiec jak mi sie Diroseal skonczy to poprosze sasiadke, zeby mi jej siostra kupila, bedzie mi sie latwiej z nia rozliczyc niz z wami. Ale dzieki za fatyge i propozycje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-19, 20:18   #30
betka72
BAN stały
 
Avatar betka72
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Pld.Francja
Wiadomości: 431
GG do betka72 Send a message via Skype™ to betka72
Dot.: Wizażanki we Francji ?

To dobrze,ze jestes i wszystko u ciebie ok.To niezle przesiadywalas na necie,ze az padl Dobrze,ze dostalas w koncu dobre wiadomosci o zelu,szybko zuzywaj tamten i zamawiaj.
A swoja droga,he,he,he to juz my bysmy sie z toba roz-li-czy-ly
Pa
betka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-14 17:24:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:19.