Ubiór na impreze firmową - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-04, 20:54   #1
magnoliamagnolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 18

Ubiór na impreze firmową


Zakładam kolejny wątek bo jakoś tak w tym roku złożył się u mnie na jesień wysyp imprez.
Mam za 2 tygodnie imprezę również firmową w hotelu. Będą wszyscy pracownicy w tym najważniejsi - dyrektorzy, zarząd i nie mam pojęcia co ubrać. Ma być 450 gości. Nie wiem czy wypada mi założyć sukienkę z dekoltem z racji tego, że to impreza firmowa, nie impreza z koleżankami, nie wesele tylko coś bardziej w moim odczuciu poważnego. Dlatego chyba wolałabym założyć coś eleganckiego i stosowanego. Nie mam na myśli koloru konkretnego tylko żeby nie eksponować na przykład biustu, chyba dziwnie bym się czuła na imprezie firmowej gdzie będą moi przełożeni, dyrektorzy. W ogóle tych ludzi jeszcze nie znam. Jak na razie znalazłam taki kombinezon i nie wiem czy pasuje.

Mam myśli też kolor, myślę, że jest w porządku, ale nie wiem czy odpowiedni jest żeby założyć go do hotelu. Każda kobieta niezależnie jakie zajmuje stanowisko, ma inny styl - dla jednej będzie on elegancki, inna będzie chciała pokazać się w innym stylu i zastanawiam się czy ten kombinezon nie jest dobry do pracy po prostu, a na imprezę w hotelu jest za skromny?

Jeśli tak, to jakie kombinezony możecie polecić na imprezę firmową, która odbywa się w hotelu i jakie sukienki możecie polecić na taką okazję? Będę pierwszy raz na takiej imprezie i kompletnie nie wiem jak się ubrać...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kombinezon-paris-czarny.jpg (54,6 KB, 76 załadowań)
magnoliamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-07, 17:22   #2
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Ubiór na impreze firmową

na tego typu imprezy zawsze obroni się klasyczna mała czarna.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-07, 20:55   #3
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
na tego typu imprezy zawsze obroni się klasyczna mała czarna.
Tudzież mała granatowa albo mała ciemnoszara- jeżeli ktoś nie lubi czerni.

Kombinezon może być ok, ale chyba wybrałabym bardziej elegancki niż ten ze zdjęcia, bo jednak mam wrażenie, że tutaj nie obroni się jego jakość.

Odpuściłabym sobie dekolty i wszelkie inne wariactwa typu gołe plecy skoro nie jesteś pewna charakteru imprezy oraz nie znasz ludzi i to będzie pierwsze wrażenie, które może zostać zapamiętane.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 18:42   #4
magnoliamagnolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 18
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Tudzież mała granatowa albo mała ciemnoszara- jeżeli ktoś nie lubi czerni.

Kombinezon może być ok, ale chyba wybrałabym bardziej elegancki niż ten ze zdjęcia, bo jednak mam wrażenie, że tutaj nie obroni się jego jakość.

Odpuściłabym sobie dekolty i wszelkie inne wariactwa typu gołe plecy skoro nie jesteś pewna charakteru imprezy oraz nie znasz ludzi i to będzie pierwsze wrażenie, które może zostać zapamiętane.
Mam czarną sukienkę, musiałam ją znaleźć, przymierzyłam, ale pamiętałam jak wygląda - dekolt z siatki i go widać więc nie będę mogła założyć tej sukienki.

Impreza w piątek, a ja nie mam się w co ubrać, za późno sie obudziłam...Powinnam ten wątek założyć co najmniej 2tygodnie temu... A nie moge sie wycofać bo wiem o niej od dawna i dawno sie na nią zapisywałam. Są klepnięte pokoje 2 os i dania na kolacje więc jeśli bym się wycofała, firma jest stratna i pewnie musiałabym pokryć koszty...

To jest moje sukienka w której zrobiłam zdj
img_20220911_180257-1.jpg

Mam kilka przykładów sukienek które znalazłam, ale teraz nie wiem czy one nie są mini czasem bo potrzebuje do kolana, takiej, która mam na zdjęciu ale jak wiadomo moja sukienka odpada z tego względu, że jest dekolt no i nie wiem czy te sukienki z tej strony są dobre jakościowo.

Co myślicie o tych? Czy te sukienki są warte uwagi?
1. dzianina.jpg
Z golfem. Czy nie wygląda bardziej na sukienke do pracy?
2. 9.jpg
3. 9 (1).jpg
Podobna do sukienki nr 2 tyle, że ma jeszcze ciekawe rękawy
4. 10.jpg

Oglądałam w Zara to mi sie żadna nie podoba po za tym tam są takie ceny...W Reserved też podobnie. Nie wiem gdzie moge taką sukienkę kupić a chciałabym on line bo nie mam czasu na chodzenie po sklepach.
magnoliamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 19:37   #5
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez magnoliamagnolia Pokaż wiadomość
Mam czarną sukienkę, musiałam ją znaleźć, przymierzyłam, ale pamiętałam jak wygląda - dekolt z siatki i go widać więc nie będę mogła założyć tej sukienki.

Impreza w piątek, a ja nie mam się w co ubrać, za późno sie obudziłam...Powinnam ten wątek założyć co najmniej 2tygodnie temu... A nie moge sie wycofać bo wiem o niej od dawna i dawno sie na nią zapisywałam. Są klepnięte pokoje 2 os i dania na kolacje więc jeśli bym się wycofała, firma jest stratna i pewnie musiałabym pokryć koszty...

To jest moje sukienka w której zrobiłam zdj
Załącznik 7779259

Mam kilka przykładów sukienek które znalazłam, ale teraz nie wiem czy one nie są mini czasem bo potrzebuje do kolana, takiej, która mam na zdjęciu ale jak wiadomo moja sukienka odpada z tego względu, że jest dekolt no i nie wiem czy te sukienki z tej strony są dobre jakościowo.

Co myślicie o tych? Czy te sukienki są warte uwagi?
1. Załącznik 7779265
Z golfem. Czy nie wygląda bardziej na sukienke do pracy?
2. Załącznik 7779266
3. Załącznik 7779267
Podobna do sukienki nr 2 tyle, że ma jeszcze ciekawe rękawy
4. Załącznik 7779268

Oglądałam w Zara to mi sie żadna nie podoba po za tym tam są takie ceny...W Reserved też podobnie. Nie wiem gdzie moge taką sukienkę kupić a chciałabym on line bo nie mam czasu na chodzenie po sklepach.
Żadna z tych.
Skoro to nie twój styl i nie będziesz później nosić, może jakaś koleżanka czy ktoś z rodziny by pożyczył na to wyjście?
Jak nie to vinted. Można kupić za parę dych raz założona lub nawet z metką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 20:02   #6
magnoliamagnolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 18
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez syyyyyylwia Pokaż wiadomość
Żadna z tych.
Skoro to nie twój styl i nie będziesz później nosić, może jakaś koleżanka czy ktoś z rodziny by pożyczył na to wyjście?
Jak nie to vinted. Można kupić za parę dych raz założona lub nawet z metką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żadna z tych bo?
Mam na myśli czy żadna z tych nie pasuje bo wywnioskowałaś z mojej odpowiedzi, że to nie jest mój styl czy piszesz, że nie pasuje bo naprawdę uważasz, że nie pasuje na imprezę firmową w hotelu a nadaje się tylko do klubu z racji na przykład tego, że jest mini i jest zwyczajnie za krótka?
Nie napisałam nigdzie, że to nie jest mój styl (właśnie te sukienki na zdj) to jest mój styl, tylko, że jeśli są mini i to faktycznie taka sukienka nie jest odpowiednia sukienka na imprezę w hotelu. Obowiązują na imprezie stroje koktajlowe.

Pisałam już na początku wątku, że na vinted to może nie byłby problem kupić bo mam tam konto (a może nawet da się kupić bez rejestracji), ale tam szukać sukienki to dla mnie jest katorga. Na vinted nie ma kategorii konkretnych kategorii. Jak wpiszę w szukajkę na vinted "sukienka koktajlowa", albo "sukienka czarna" to wyskakuje wszystko mam wrażenie.
Postaram się poszukać, ale nie wiem czy w końcu się nie poddam i nie zrezygnuję dlatego niespecjalnie lubię tą stronę z wymianą ubrań. Mogliby ja ulepszyć.
Nie mam pożyczyć od kogo. Mam 150 cm wzrostu. Przyjaciółka jest za tęga a nie tak szczupła i filigranowa jak ja (ja ważę 42/43 kg) i nie nosi rozmiarów 34 XS tylko jakiś większy typu M albo L (nie wiem), inna koleżanka znowu nie chodzi w sukienkach i spódniczkach i jest wyższa ode mnie.

Edytowane przez magnoliamagnolia
Czas edycji: 2022-09-11 o 20:04
magnoliamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:01   #7
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ubiór na impreze firmową

A szpilki i torebkę masz?

Stroje koktajlowe czy wieczorowe?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (38,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (35,7 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (32,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (98,3 KB, 33 załadowań)
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-11, 21:25   #8
magnoliamagnolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 18
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A szpilki i torebkę masz?

Stroje koktajlowe czy wieczorowe?
Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A szpilki i torebkę masz?
Myślałam tak, aby do czarnej sukienki założyć czerwone szpilki bo uważam, że jak założę czarne szpilki i czarną sukienkę to będzie jak na pogrzeb, jednak może się mylę i może jednak czarne szpilki będą do małej czarnej pasować.
Torebkę zaś mam czarną kopertówkę na łańcuszku, chociaż może myślę, że by się przydała bardziej szara/srebrna? No nie wiem jaki kolor będzie pasować. Nie chcę wyglądać jak na pogrzebie.
Reasumując mam czerwone szpilki i czarne też mam w sumie. Takie z paskiem w macie. Jakieś 9 cm, wystarczająco, więc nie wiem czy jak założę czarną sukienkę, czarne szpilki i przybiorę czarną torebkę to nie będzie jak na pogrzeb?

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Stroje koktajlowe czy wieczorowe?
Stroje koktajlowe.
magnoliamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:28   #9
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez magnoliamagnolia Pokaż wiadomość
Myślałam tak, aby do czarnej sukienki założyć czerwone szpilki bo uważam, że jak założę czarne szpilki i czarną sukienkę to będzie jak na pogrzeb, jednak może się mylę i może jednak czarne szpilki będą do małej czarnej pasować.
Torebkę zaś mam czarną kopertówkę na łańcuszku, chociaż może myślę, że by się przydała bardziej szara/srebrna? No nie wiem jaki kolor będzie pasować. Nie chcę wyglądać jak na pogrzebie.
Reasumując mam czerwone szpilki i czarne też mam w sumie. Takie z paskiem w macie. Jakieś 9 cm, wystarczająco, więc nie wiem czy jak założę czarną sukienkę, czarne szpilki i przybiorę czarną torebkę to nie będzie jak na pogrzeb?


Stroje koktajlowe.
Czy panie na stylizacjach powyżej wyglądają jak na pogrzeb?

Czerwone zależy jakie, pokaż.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:50   #10
magnoliamagnolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 18
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Czy panie na stylizacjach powyżej wyglądają jak na pogrzeb?
No nie wyglądają jak na pogrzeb.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Czerwone zależy jakie, pokaż.
czerwone-szpilki-bella.jpg
Znowu myślałam o czarnych lakierowanych, dokładnie takich samych. Lub matowe z paskiem, może zrobie zdj to pośle.
magnoliamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 21:51   #11
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez magnoliamagnolia Pokaż wiadomość
No nie wyglądają jak na pogrzeb.

Załącznik 7779290
Znowu myślałam o czarnych lakierowanych, dokładnie takich samych. Lub matowe z paskiem, może zrobie zdj to pośle.
Tak czerwone i lakierowane- według mnie nie. Bierz czarne.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-11, 21:57   #12
magnoliamagnolia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 18
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Tak czerwone i lakierowane- według mnie nie. Bierz czarne.
Czarne matowe np z paskiem? (takie też mam) czy czarne lakierowane takie jak te?
czarne lakierowane.jpg
magnoliamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 22:00   #13
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez magnoliamagnolia Pokaż wiadomość
Czarne matowe np z paskiem? (takie też mam) czy czarne lakierowane takie jak te?
Załącznik 7779291
Te mogą być. Lakierowana czerwień to chyba byłoby za dużo. Nie ma sensu ryzykować.

Jeżeli nie chcesz czerni to wybierz coś w kolorze, niekrzykliwym.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 00:16   #14
syyyyyylwia
cat lady
 
Avatar syyyyyylwia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 312
Dot.: Ubiór na impreze firmową

Cytat:
Napisane przez magnoliamagnolia Pokaż wiadomość
Żadna z tych bo?
Mam na myśli czy żadna z tych nie pasuje bo wywnioskowałaś z mojej odpowiedzi, że to nie jest mój styl czy piszesz, że nie pasuje bo naprawdę uważasz, że nie pasuje na imprezę firmową w hotelu a nadaje się tylko do klubu z racji na przykład tego, że jest mini i jest zwyczajnie za krótka?
Nie napisałam nigdzie, że to nie jest mój styl (właśnie te sukienki na zdj) to jest mój styl, tylko, że jeśli są mini i to faktycznie taka sukienka nie jest odpowiednia sukienka na imprezę w hotelu. Obowiązują na imprezie stroje koktajlowe.

Pisałam już na początku wątku, że na vinted to może nie byłby problem kupić bo mam tam konto (a może nawet da się kupić bez rejestracji), ale tam szukać sukienki to dla mnie jest katorga. Na vinted nie ma kategorii konkretnych kategorii. Jak wpiszę w szukajkę na vinted "sukienka koktajlowa", albo "sukienka czarna" to wyskakuje wszystko mam wrażenie.
Postaram się poszukać, ale nie wiem czy w końcu się nie poddam i nie zrezygnuję dlatego niespecjalnie lubię tą stronę z wymianą ubrań. Mogliby ja ulepszyć.
Nie mam pożyczyć od kogo. Mam 150 cm wzrostu. Przyjaciółka jest za tęga a nie tak szczupła i filigranowa jak ja (ja ważę 42/43 kg) i nie nosi rozmiarów 34 XS tylko jakiś większy typu M albo L (nie wiem), inna koleżanka znowu nie chodzi w sukienkach i spódniczkach i jest wyższa ode mnie.
To są bardzo obcisłe mini z cienkiego rozciagliwego materiału, więc zakwalifikują się jako sukienka na imprezę w klubie nie koktajlowa.
Bezpiecznie jak będziesz mieć coś midi lub tuż nad kolano, i jeśli ołówkowa to z bardziej sztywnego materiału - bardzo duża jest różnica w odbiorze często między sukienkami o tym samym kroju ale z cienkiej lycry a sztywniejszego grubszego materiału
Mówię o vinted też bo o sukienki koktajlowe łatwiej w sieciowkach w okolicy sezonu weselnego, teraz to będzie posucha trochę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
syyyyyylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-12 00:16:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.