Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-10, 18:10   #511
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Podkłady mają mały wybór odcieni i raczej ciemne dla mnie, ale jakieś tam rozświetlacze czy cienie do powiek, które nie używam na co dzień kuszą
No ja właśnie jakiś czas temu kupiłam te cienie Alverde KLIK, chyba zresztą pisałam na tym albo siostrzanym wątku. Okropieństwo, pyli się, sypie, nie trzyma pędzla.
Z ich szafki makijażowej w DM biorę tylko regularnie serum do rzęs Overnight Coffein, ale od typowej kolorówki trzymam się z daleka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 09:20   #512
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No ja właśnie jakiś czas temu kupiłam te cienie Alverde KLIK, chyba zresztą pisałam na tym albo siostrzanym wątku. Okropieństwo, pyli się, sypie, nie trzyma pędzla.
Z ich szafki makijażowej w DM biorę tylko regularnie serum do rzęs Overnight Coffein, ale od typowej kolorówki trzymam się z daleka.
A jaką kolorówkę najczęściej kupujesz?
Ja bym chciała mieć całkiem naturalną, ale zawsze coś tam się znajdzie nienaturalnego, najczęściej korektory pod oczy. Kupiłam też ostatnio puder pod oczy Paese, bo naprawdę nie mam już siły z tą moją strefą podoczną.

A parę dni temu kupiłam paletkę z Benecos. Były promocje na tą markę i wzięłam 4 cienie, bronzer i rozświetlacz (można kupować pojedynczo). Cienie są bardzo napigmentowane. Pylą się trochę, ale raczej nie spodziewam się po naturalnych cieniach, że będą się zachowywać jak drogeryjne. Rozświetlacz jest ok, bronzera nie używałam jeszcze. Jedno co mam tu do zarzucenia, to maluteńkie wymiary, pędzlem ciężko operować i brudzi się wszystko dookoła. Z drugiej strony można spakować spokojnie do kosmetyczki.

Mam też paletkę z Bare Minerals upolowaną w tkm, taką: https://www.mecca.com.au/bareminerals/be-gorgeous-eyeshadow-palette/I-038219.html
O boziu jak ciężko się operuje tymi cieniami. Jedyne co to wychodzi mi nakładanie ich palcami. Tego różu i bronzera w zestawie w ogóle nie używam, bo są za ciepłe dla mnie, takie brzoskwiniowe.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 12:21   #513
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A jaką kolorówkę najczęściej kupujesz?
Ja bym chciała mieć całkiem naturalną, ale zawsze coś tam się znajdzie nienaturalnego, najczęściej korektory pod oczy. Kupiłam też ostatnio puder pod oczy Paese, bo naprawdę nie mam już siły z tą moją strefą podoczną.

A parę dni temu kupiłam paletkę z Benecos. Były promocje na tą markę i wzięłam 4 cienie, bronzer i rozświetlacz (można kupować pojedynczo). Cienie są bardzo napigmentowane. Pylą się trochę, ale raczej nie spodziewam się po naturalnych cieniach, że będą się zachowywać jak drogeryjne. Rozświetlacz jest ok, bronzera nie używałam jeszcze. Jedno co mam tu do zarzucenia, to maluteńkie wymiary, pędzlem ciężko operować i brudzi się wszystko dookoła. Z drugiej strony można spakować spokojnie do kosmetyczki.

Mam też paletkę z Bare Minerals upolowaną w tkm, taką: https://www.mecca.com.au/baremineral.../I-038219.html
O boziu jak ciężko się operuje tymi cieniami. Jedyne co to wychodzi mi nakładanie ich palcami. Tego różu i bronzera w zestawie w ogóle nie używam, bo są za ciepłe dla mnie, takie brzoskwiniowe.
Ja też mam paletkę Benecos
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...s-palette.html
Rozświetlacz powinnam tylko dokupić w innym odcieniu, ten co mam prawie biały i tak sobie mi pasuje.
Róż jest lepszy niż z Lily Lolo.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ral-blush.html

Lily Lolo jest ok, podkład mineralny uwielbiam, ale ceny tych paletek do brwi czy szminek trochę wysokie. Niczego poza podkładem i pudrem z LL nie będę już kupować.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...oundation.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lk-powder.html

Do brwi mam kredkę Benecos i Lavera. Lavera ma nieżyciowy dla mnie kolor ( zbyt ciemny brąz, a jestem brunetką ), poza tym obie kredki są fajne.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...-designer.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ow-pencil.html

Od Lavery kusi mnie jeszcze ten puder
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...al-powder.html

Pod oczy mam korektor Alkemilla i polecam, jest kremowy. Utrwalam pudrem LL ( silk, więc jedwabisty ).
Podkład Alkemilla testuję, pierwsze wrażenia...jest dość suchy, taki jakby piankowy, średnie krycie ( tego akurat nie potrzebuję ).
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 14:13   #514
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
A jaką kolorówkę najczęściej kupujesz?
Ja bym chciała mieć całkiem naturalną, ale zawsze coś tam się znajdzie nienaturalnego, najczęściej korektory pod oczy. Kupiłam też ostatnio puder pod oczy Paese, bo naprawdę nie mam już siły z tą moją strefą podoczną.
Średniopółkową drogeryjną, więc nienaturalną. Akurat w kwestii makijażu preferuję zakupy stacjonarne z dostępnymi testerami, a w drogeriach u mnie z naturalnych jest właśnie kiepska taniocha typu Alterra. Nie zamówiłabym "na oko" naturalnej szminki czy cienia za 30 euro. Nienaturalnych zresztą też.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 15:04   #515
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Średniopółkową drogeryjną, więc nienaturalną. Akurat w kwestii makijażu preferuję zakupy stacjonarne z dostępnymi testerami, a w drogeriach u mnie z naturalnych jest właśnie kiepska taniocha typu Alterra. Nie zamówiłabym "na oko" naturalnej szminki czy cienia za 30 euro. Nienaturalnych zresztą też.
Ja ostatnio odwiedziłam Douglasa w celu zakupienia dobrego korektora pod oczy. Akurat wycofali u mnie Nude by Nature, bo się czaiłam, ale za to wprowadzili Bare Minerals. Więc pani mi pokazała odcienie, dobrałyśmy kolor, sprawdziłam konsystencję, wszystko super. Kupiłam i zadowolona przyszłam do domu- ku...a za jasny... Więc teraz dumam co z nim zrobić. Sama konsystencja nawet mi się podoba, ale jest zdecydowanie za jasny. Także nawet przy stacjonarnych zakupach mam wtopy...
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 15:25   #516
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odwiedziłam Douglasa w celu zakupienia dobrego korektora pod oczy. Akurat wycofali u mnie Nude by Nature, bo się czaiłam, ale za to wprowadzili Bare Minerals. Więc pani mi pokazała odcienie, dobrałyśmy kolor, sprawdziłam konsystencję, wszystko super. Kupiłam i zadowolona przyszłam do domu- ku...a za jasny... Więc teraz dumam co z nim zrobić. Sama konsystencja nawet mi się podoba, ale jest zdecydowanie za jasny. Także nawet przy stacjonarnych zakupach mam wtopy...
Też mi się taka droga wtopa zdarzyła z korektorem Heleny Rubinstein. Też mi pomagano dobierać odcień, no ale jednak światło drogeryjne jest inne niż dzienne. Teraz jak kupuję korektor, to biorę pasujący ze sobą z domu albo jeśli wiem, że mają tę markę, porównuję inne z testerem tego, co już mam na grzbiecie dłoni.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-11, 18:30   #517
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio odwiedziłam Douglasa w celu zakupienia dobrego korektora pod oczy. Akurat wycofali u mnie Nude by Nature, bo się czaiłam, ale za to wprowadzili Bare Minerals. Więc pani mi pokazała odcienie, dobrałyśmy kolor, sprawdziłam konsystencję, wszystko super. Kupiłam i zadowolona przyszłam do domu- ku...a za jasny... Więc teraz dumam co z nim zrobić. Sama konsystencja nawet mi się podoba, ale jest zdecydowanie za jasny. Także nawet przy stacjonarnych zakupach mam wtopy...
Kupić ciemniejszy niż Twoja cera i mieszać je ze sobą, ta opcja jest może trochę kosztowna, ale jest super, bo też można sobie dopasowywać odcień do pory roku, bo wiadomo, latem się zawsze człowiek trochę opali, nawet jeśli stosuje filtry czy okulary, to skóra i tak się robi o ton czy dwa ciemniejsza. Ja tak robię z podkładami, teraz z mineralnym Annabelle, ale wcześniej jak używałam płynnych podkładów, to też często kupowałam dwa różne odcienie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też mi się taka droga wtopa zdarzyła z korektorem Heleny Rubinstein. Też mi pomagano dobierać odcień, no ale jednak światło drogeryjne jest inne niż dzienne. Teraz jak kupuję korektor, to biorę pasujący ze sobą z domu albo jeśli wiem, że mają tę markę, porównuję inne z testerem tego, co już mam na grzbiecie dłoni.
Mi też się zdarzają wtopy stacjonarne, a ostatnią był zakup na targach korektora Annabelle, w domu okazało się, że mi sprzedali Natural fair zamiast Golden fair, mam go do dziś i rzadko używam, nie jest jakiś tragiczny ten odcień, ale jednak nie pasuje mi i nie pasuje do podkładu Golden. Niestety nie wiem czy to ja się wtedy pomyliłam czy sprzedawczyni, bo to była taka sytuacja, że ona zapytała czy ten odcień, a ja przytaknęłam i nie pamiętam już czy zapytała wtedy czy ma być Golden czy Natural, byłam zbita z tropu lekko, bo te nazwy podobnie brzmią i jest ich tyle, poza tym było dużo ludzi i gwar.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-12, 19:16   #518
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Zamawiał ktoś na matique w ostatniej promo?
Zamówienie złożone w niedzielę i przez cały tydzień cisza, nawet, że płatność przyjęta, czy cokolwiek
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-14, 13:54   #519
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;88572814]Zamawiał ktoś na matique w ostatniej promo?
Zamówienie złożone w niedzielę i przez cały tydzień cisza, nawet, że płatność przyjęta, czy cokolwiek [/QUOTE]
ja zamówiłam w środę, tę co było wszędzie 40% na madarę, serio nie pamiętam czy to był ten tydzień czy poprzedni
ale chyba raczej ten czyli 4 dni temu
już ponoć wysłane, takie mi info przysłali na maila
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 19:42   #520
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
ja zamówiłam w środę, tę co było wszędzie 40% na madarę, serio nie pamiętam czy to był ten tydzień czy poprzedni
ale chyba raczej ten czyli 4 dni temu
już ponoć wysłane, takie mi info przysłali na maila
Dzisiaj napisali (po tygodniu ), że skończył się im jeden produkt i będzie za kilka dni

A już zaczęłam sprawdzać, czy płatność w ogóle przeszła...

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2021-03-15 o 19:46
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-17, 08:38   #521
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Gdzie kupujecie klocki Lego? Macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-17, 13:42   #522
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Gdzie kupujecie klocki Lego? Macie jakieś sprawdzone sklepy internetowe?
Allegro i alto.pl, generalnie zawsze wybieram tam gdzie najtaniej, jakaś promocja np. tylko sprawdzam opinie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 09:19   #523
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Korah, dzięki
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-27, 13:58   #524
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Hej, chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami z używania laptopa ZenBook, którego zakupem się chwaliłam 4 miesiące temu. Laptop śmiga, aż miło, bardzo się polubiłam z tym sprzętem, nie sprawia żadnych problemów, pracuje cicho, szybko i bardzo płynnie, jest lekki, dobrze zbudowany, nic się nie sypie, zawiasy jak nowe, nie przegrzewa się, ekran pięknie świeci, głośniki i mikrofon chodzą czysto, klawiatura jest bardzo wygodna, czuła, płynna, wrażenie, jakby sama pisała za mnie, bateria naładowana na 80% i bez włączonego żadnego oszczędzania energii i bez ściemnionego monitora wytrzymuje przy ciągłej pracy 5 godzin, przypuszczam, że ze 100% i na oszczędzaniu można z niej wycisnąć drugie tyle. Drobne zastrzeżenie mam do płytki dotykowej, jest dziwna, bo raz jest do przesady czuła, a innym razem w ogóle nie zareaguje, tak jakbym źle palec przyłożyła, nie jest to kłopotliwe, bo działa, ale po prostu jest dziwna i nie mogę jej do tej pory wyczuć.


Niestety, po trzech miesiącach zaczął mi się psuć klawisz strzałki PgUp, na początku zaczął się chwiać na boki, więc próbowałam go spowrotem wmocować na swoje miejsce, niestety, to nie pomagało, bo cały czas odskakiwał, aż kilka dni temu odpadł całkiem i moim oczom ukazało się bardzo liche wykonanie klawisza, cieniutki i maleńki plastik w mikroskopijnymi plastikowymi wypustkami mocującymi, które się skruszyły.
Postanowiłam, że nie mogę tego tak zostawić, bo jednak klawisze kierunkowe są dość istotnym elementem klawiatury i bardzo ułatwiają poruszanie się po ekranie i pracę z kursorem przy wpisywaniu tekstu. Złożyłam więc reklamację zdalnie w serwisie Asusa, wysłałam opis, zdjęcia i dowód zakupu, i zgodnie z moimi oczekiwaniami zareagowali bardzo szybko, odpisali i nawet zadzwonili do mnie, i klawisze zapasowe są już w drodze do mnie, i to dwie sztuki.


Żeby nie było jednak tak kolorowo, to okazało się, że serwis posiada obecnie takie klawisze, ale tylko do niemieckiej klawiatury, na klawiszach zamiast strzałki i skrótu PgUp jest strzałka i napis Bild, no ale zgodziłam się, bo co miałam zrobić? Ucieszyłam się, że przede wszystkim nie zaczęli wymyślać, że sama jestem winna i że usterka powstała poprzez nieprawidłowe użytkowanie, czego gwarancja nie obejmuje i do tego zgodzili się wysłać dwie sztuki na zapas, ani też nie wymyślali czegoś w stylu, że mam wysłać komputer do serwisu, tak więc mam bardzo pozytywne doświadczenie z serwisem i centrum obsługi, w dodatku załatwienie wszystkiego trwało 2 dni. Teraz czekam na tę przesyłkę i dam znać czy dotarła i czy klawisze pasują. Mam nadzieję, że nie pojawią się żadne problemy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Asus klawisz 4.jpg (112,7 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Asus klawisz 5.jpg (93,7 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Asus klawisz 8.jpg (61,8 KB, 30 załadowań)
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 14:09   #525
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hej, chcę podzielić się z Wami moimi wrażeniami z używania laptopa ZenBook, którego zakupem się chwaliłam 4 miesiące temu. Laptop śmiga, aż miło, bardzo się polubiłam z tym sprzętem, nie sprawia żadnych problemów, pracuje cicho, szybko i bardzo płynnie, jest lekki, dobrze zbudowany, nic się nie sypie, zawiasy jak nowe, nie przegrzewa się, ekran pięknie świeci, głośniki i mikrofon chodzą czysto, klawiatura jest bardzo wygodna, czuła, płynna, wrażenie, jakby sama pisała za mnie, bateria naładowana na 80% i bez włączonego żadnego oszczędzania energii i bez ściemnionego monitora wytrzymuje przy ciągłej pracy 5 godzin, przypuszczam, że ze 100% i na oszczędzaniu można z niej wycisnąć drugie tyle. Drobne zastrzeżenie mam do płytki dotykowej, jest dziwna, bo raz jest do przesady czuła, a innym razem w ogóle nie zareaguje, tak jakbym źle palec przyłożyła, nie jest to kłopotliwe, bo działa, ale po prostu jest dziwna i nie mogę jej do tej pory wyczuć.


Niestety, po trzech miesiącach zaczął mi się psuć klawisz strzałki PgUp, na początku zaczął się chwiać na boki, więc próbowałam go spowrotem wmocować na swoje miejsce, niestety, to nie pomagało, bo cały czas odskakiwał, aż kilka dni temu odpadł całkiem i moim oczom ukazało się bardzo liche wykonanie klawisza, cieniutki i maleńki plastik w mikroskopijnymi plastikowymi wypustkami mocującymi, które się skruszyły.
Postanowiłam, że nie mogę tego tak zostawić, bo jednak klawisze kierunkowe są dość istotnym elementem klawiatury i bardzo ułatwiają poruszanie się po ekranie i pracę z kursorem przy wpisywaniu tekstu. Złożyłam więc reklamację zdalnie w serwisie Asusa, wysłałam opis, zdjęcia i dowód zakupu, i zgodnie z moimi oczekiwaniami zareagowali bardzo szybko, odpisali i nawet zadzwonili do mnie, i klawisze zapasowe są już w drodze do mnie, i to dwie sztuki.


Żeby nie było jednak tak kolorowo, to okazało się, że serwis posiada obecnie takie klawisze, ale tylko do niemieckiej klawiatury, na klawiszach zamiast strzałki i skrótu PgUp jest strzałka i napis Bild, no ale zgodziłam się, bo co miałam zrobić? Ucieszyłam się, że przede wszystkim nie zaczęli wymyślać, że sama jestem winna i że usterka powstała poprzez nieprawidłowe użytkowanie, czego gwarancja nie obejmuje i do tego zgodzili się wysłać dwie sztuki na zapas, ani też nie wymyślali czegoś w stylu, że mam wysłać komputer do serwisu, tak więc mam bardzo pozytywne doświadczenie z serwisem i centrum obsługi, w dodatku załatwienie wszystkiego trwało 2 dni. Teraz czekam na tę przesyłkę i dam znać czy dotarła i czy klawisze pasują. Mam nadzieję, że nie pojawią się żadne problemy.
Bardzo ładny ten laptop, fajnie, że Ci się udał zakup.
Podejrzewam, że nie byłaś jedyna, co zgłosiła usterkę klawisza, dlatego szybko zareagowali. Ja w laptopie w ogóle nie używam panelu dotykowego, zawsze muszę mieć myszkę
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 19:17   #526
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny ten laptop, fajnie, że Ci się udał zakup.

Podejrzewam, że nie byłaś jedyna, co zgłosiła usterkę klawisza, dlatego szybko zareagowali. Ja w laptopie w ogóle nie używam panelu dotykowego, zawsze muszę mieć myszkę
Pewnie masz rację, te dwa klawisze w dodatku są mniejsze i to też ma wpływ, bo jednak często się ich używa, no trochę nie przemyśleli sprawy. Niestety, wciąż czekam na te klawisze, chyba wysłali je z zagranicznego serwisu, bo coś długo ta przesyłka idzie.
Jeśli o mnie chodzi, to od lat używam touchpad, a ten w dodatku jest duży, więc kupując laptopa się napaliłam, że fajny taki duży padzik. Syn i tż nie mogą patrzeć na to, ciągle pytają czemu sobie nie kupię myszki, nie umieją używać płytki, a ja właśnie mam na odwrót, jak czasem siadam do komputera z myszką, to nie mogę się przyzwyczaić i się tylko denerwuję. Kwestia przyzwyczajenia, bo myszek też dawno temu używałam i nie narzekałam.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 19:28   #527
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

A mi to w sumie rybka mam myszkę, ale jak nie miałam podkładki to nie używałam.

Za to cieżko mi sie jest przestawić z maca na inna markę laptopa jesli chodzi o klawiaturę i „myszkę”
Nawet myszkę zupełnie inaczej mi sie obsługuje.

Wiem, ze kto kwestia przyzwyczajenia.
Jak siadam na komputer dzieci to „czarna magia mnie ogarnia”.
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 09:45   #528
Persefona_12
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 971
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację, te dwa klawisze w dodatku są mniejsze i to też ma wpływ, bo jednak często się ich używa, no trochę nie przemyśleli sprawy. Niestety, wciąż czekam na te klawisze, chyba wysłali je z zagranicznego serwisu, bo coś długo ta przesyłka idzie.
Jeśli o mnie chodzi, to od lat używam touchpad, a ten w dodatku jest duży, więc kupując laptopa się napaliłam, że fajny taki duży padzik. Syn i tż nie mogą patrzeć na to, ciągle pytają czemu sobie nie kupię myszki, nie umieją używać płytki, a ja właśnie mam na odwrót, jak czasem siadam do komputera z myszką, to nie mogę się przyzwyczaić i się tylko denerwuję. Kwestia przyzwyczajenia, bo myszek też dawno temu używałam i nie narzekałam.

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Ja muszę mieć myszkę do pracy, więc jestem przyzwyczajona do niej.

Pochwalę się Wam, że przestałam pić kawę. Nie piłam może dużo, bo jedną dziennie- zawsze rano. Trudno mi było wejść w dzień bez kawy- ale jak ją odstawiłam, to mam wrażenie, że jest lepiej Oczywiście kilka pierwszych dni nie było mi łatwo, byłam rozdrażniona i zmęczona- ale to się pewnie zbiegło z przesileniem wiosennym.
Teraz już po kilku tygodniach piję kawę tylko okazjonalnie raz czy dwa w tygodniu, dla samej przyjemności a nie konieczności. Rano staram się pić herbaty ziołowo- owocowe, a po południu sięgam po mate.
Persefona_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 10:07   #529
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja muszę mieć myszkę do pracy, więc jestem przyzwyczajona do niej.

Pochwalę się Wam, że przestałam pić kawę. Nie piłam może dużo, bo jedną dziennie- zawsze rano. Trudno mi było wejść w dzień bez kawy- ale jak ją odstawiłam, to mam wrażenie, że jest lepiej Oczywiście kilka pierwszych dni nie było mi łatwo, byłam rozdrażniona i zmęczona- ale to się pewnie zbiegło z przesileniem wiosennym.
Teraz już po kilku tygodniach piję kawę tylko okazjonalnie raz czy dwa w tygodniu, dla samej przyjemności a nie konieczności. Rano staram się pić herbaty ziołowo- owocowe, a po południu sięgam po mate.

Kawa nie jest zła. Ja mam takie okresy, że nie pije kilka dni, a potem wracam do 2-3 dziennie
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-31, 10:13   #530
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Właśnie wracam z usg piersi , byłam 1 raz ( a mam prawie 38lat). Alarm fałszywy , ale mam odstawić talk, aluminium, czyli wychodzi na to, że muszę na dobre zostać przy naturalnych deo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 11:10   #531
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88612734]A mi to w sumie rybka mam myszkę, ale jak nie miałam podkładki to nie używałam.

Za to cieżko mi sie jest przestawić z maca na inna markę laptopa jesli chodzi o klawiaturę i „myszkę”
Nawet myszkę zupełnie inaczej mi sie obsługuje.

Wiem, ze kto kwestia przyzwyczajenia.
Jak siadam na komputer dzieci to „czarna magia mnie ogarnia”.[/QUOTE]Ja z mac'ami za wiele nie miałam do czynienia, ze dwa razy w życiu mi się zdarzyło skorzystać chwilowo u kogoś. Moim zdaniem każdy laptop nawet w obrębie tej samej marki czymś się różni, bo są różne klawiatury i płytki dotykowe i producenci, którzy robią podzespoły dla takich koncernów jak Asus, Apple i inne i na pewno gdzieś jest jakiś model laptopa łudząco podobny do maca. Bardzo często ten sam producent robi obudowy czy płyty główne takie same, różni się tylko logo marki. Są oczywiście wyjątki i technologie zarezerwowane tylko dla jednej firmy.
Cytat:
Napisane przez Persefona_12 Pokaż wiadomość
Ja muszę mieć myszkę do pracy, więc jestem przyzwyczajona do niej.

Pochwalę się Wam, że przestałam pić kawę. Nie piłam może dużo, bo jedną dziennie- zawsze rano. Trudno mi było wejść w dzień bez kawy- ale jak ją odstawiłam, to mam wrażenie, że jest lepiej Oczywiście kilka pierwszych dni nie było mi łatwo, byłam rozdrażniona i zmęczona- ale to się pewnie zbiegło z przesileniem wiosennym.
Teraz już po kilku tygodniach piję kawę tylko okazjonalnie raz czy dwa w tygodniu, dla samej przyjemności a nie konieczności. Rano staram się pić herbaty ziołowo- owocowe, a po południu sięgam po mate.
Brawo Ty, ja nie umiem żyć bez kawy, ale już od mniej więcej roku piję bardzo słabą kawę. Myślę, że to też fajny sposób na rzucenie kawy, powoli sobie zmniejszać ilości dostarczanej kofeiny i zmniejszać pojemności, np. z kubka na filiżankę.
Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Właśnie wracam z usg piersi , byłam 1 raz ( a mam prawie 38lat). Alarm fałszywy , ale mam odstawić talk, aluminium, czyli wychodzi na to, że muszę na dobre zostać przy naturalnych deo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
To dobre wieści i fajnie usłyszeć coś takiego, ja nie spotkałam się jeszcze nigdy z lekarzem, który by mnie przestrzegł w ten sposób przed tymi substancjami.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-31, 18:59   #532
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To dobre wieści i fajnie usłyszeć coś takiego, ja nie spotkałam się jeszcze nigdy z lekarzem, który by mnie przestrzegł w ten sposób przed tymi substancjami.
Byłam prywatnie, bo rodzinny to tu uważa, że to są niepewne źródła z tą szkodliwością aluminium.
O talku było co nieco z USA.
Lekarz mnie zaskoczył. Nie byłam podobno pierwszą kobietą, która z czymś podobnym do niego przyszła.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-01, 11:23   #533
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Byłam prywatnie, bo rodzinny to tu uważa, że to są niepewne źródła z tą szkodliwością aluminium.

O talku było co nieco z USA.

Lekarz mnie zaskoczył. Nie byłam podobno pierwszą kobietą, która z czymś podobnym do niego przyszła.
Ja też miałam kiedyś problemy i to od blokera Ziaji, jestem pewna, że to przez niego, bardzo bolały mnie piersi, miałam obrzęk i takie stwardnienie, jak przed okresem, tylko dwa razy bardziej i to trwało kilka tygodni, a nie dni, miałam usg robione i nic złego nie pokazało, ale lekarz wtedy pytał czy używałam jakiegoś antyperspirantu, to już parę lat do tyłu.

Dotarły do mnie klawisze, już wymieniłam i pasuje
DSC_0221.jpg


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-04-01 o 11:25
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 19:38   #534
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 27 815
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Ja ostatnio upolowałam laptopa z HP elite book za 20 Funtów. Mamusia sprzedawała dziecku (konto do gry online tez).
Kupiłam. Będę miała do pracy plus na wyjazdy.
I kilka klawiszy nie działało jakbym chciała. Wiec zamówiłam nowa klawiaturę.
Podobno te modele sa dobre i warto kupować.


U mnie ogromne zmiany. Wyprowadzamy sie w inne rejony UK. Moze Walia.
Maz dostał awans z możliwością zmiany miejsca pracy.
Złożył podanie, miał rozmowę i sie udało!

Chcemy to ogarnąć w 2 miesiące.

Boje sie i jestem przerażona. Jednocześnie ekscytacja siega zenitu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
f60400d832b72deb5c42f716e834e5f0a0698277_6206f895c87a0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 21:07   #535
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja też miałam kiedyś problemy i to od blokera Ziaji, jestem pewna, że to przez niego, bardzo bolały mnie piersi, miałam obrzęk i takie stwardnienie, jak przed okresem, tylko dwa razy bardziej i to trwało kilka tygodni, a nie dni, miałam usg robione i nic złego nie pokazało, ale lekarz wtedy pytał czy używałam jakiegoś antyperspirantu, to już parę lat do tyłu.

Dotarły do mnie klawisze, już wymieniłam i pasuje
Załącznik 7745219

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Super
[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88618986]Ja ostatnio upolowałam laptopa z HP elite book za 20 Funtów. Mamusia sprzedawała dziecku (konto do gry online tez).
Kupiłam. Będę miała do pracy plus na wyjazdy.
I kilka klawiszy nie działało jakbym chciała. Wiec zamówiłam nowa klawiaturę.
Podobno te modele sa dobre i warto kupować.

U mnie ogromne zmiany. Wyprowadzamy sie w inne rejony UK. Moze Walia.
Maz dostał awans z możliwością zmiany miejsca pracy.
Złożył podanie, miał rozmowę i sie udało!

Chcemy to ogarnąć w 2 miesiące.

Boje sie i jestem przerażona. Jednocześnie ekscytacja siega zenitu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Czyli same zmiany na plus
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-02, 23:16   #536
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

[1=f60400d832b72deb5c42f71 6e834e5f0a0698277_6206f89 5c87a0;88618986]Ja ostatnio upolowałam laptopa z HP elite book za 20 Funtów. Mamusia sprzedawała dziecku (konto do gry online tez).
Kupiłam. Będę miała do pracy plus na wyjazdy.
I kilka klawiszy nie działało jakbym chciała. Wiec zamówiłam nowa klawiaturę.
Podobno te modele sa dobre i warto kupować.


U mnie ogromne zmiany. Wyprowadzamy sie w inne rejony UK. Moze Walia.
Maz dostał awans z możliwością zmiany miejsca pracy.
Złożył podanie, miał rozmowę i sie udało!

Chcemy to ogarnąć w 2 miesiące.

Boje sie i jestem przerażona. Jednocześnie ekscytacja siega zenitu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Tanio wyhaczyłaś, oby dobrze się spisywał.

To się dzieje u Was, ale cóż, takie życie, nie ma co siedzieć w jednym miejscu, jak takie szanse i drzwi się otwierają, na pewno będzie fajnie w nowym miejscu, przyzwyczaicie się, najważniejsze, że ciągle będziecie razem

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 18:51   #537
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Dziewczyny, dostałam takie kapsułki, czy możecie mi pomóc określić czy ich zażywanie jest czegokolwiek warte, tzn. czy ta forma jest dobrze przyswajalna, a jeżeli tak, to jak z dawkowaniem? Piszą, żeby zażywać jedną kapsułkę dziennie, ale jest to suplement diety.

Biorę już Biostyminę i witaminę C. Niestety, przeziębiłam się strasznie, już drugi raz w ciągu pół roku. Nie znam się w ogóle na witaminie d3.


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg D vitum.jpg (90,1 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg D vitum 2.jpg (56,3 KB, 23 załadowań)
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2021-04-13 o 18:55
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-13, 22:04   #538
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam takie kapsułki, czy możecie mi pomóc określić czy ich zażywanie jest czegokolwiek warte, tzn. czy ta forma jest dobrze przyswajalna, a jeżeli tak, to jak z dawkowaniem? Piszą, żeby zażywać jedną kapsułkę dziennie, ale jest to suplement diety.

Biorę już Biostyminę i witaminę C. Niestety, przeziębiłam się strasznie, już drugi raz w ciągu pół roku. Nie znam się w ogóle na witaminie d3.
Ja brałam w sezonie jesienno zimowym te kapsułki i było ok. Też dawka 2000, jedna tabletka dziennie. W tym sezonie postawiłam na vigantoletten ale 1000 jednostek bo tylko taka dawka jest w formie leku a nie suplementu.
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 09:33   #539
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Ja brałam w sezonie jesienno zimowym te kapsułki i było ok. Też dawka 2000, jedna tabletka dziennie. W tym sezonie postawiłam na vigantoletten ale 1000 jednostek bo tylko taka dawka jest w formie leku a nie suplementu.
A dlaczego tak? Czyżby jakaś inna substancja czynna?

Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-14, 13:56   #540
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 245
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. III

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dostałam takie kapsułki, czy możecie mi pomóc określić czy ich zażywanie jest czegokolwiek warte, tzn. czy ta forma jest dobrze przyswajalna, a jeżeli tak, to jak z dawkowaniem? Piszą, żeby zażywać jedną kapsułkę dziennie, ale jest to suplement diety.

Biorę już Biostyminę i witaminę C. Niestety, przeziębiłam się strasznie, już drugi raz w ciągu pół roku. Nie znam się w ogóle na witaminie d3.


Wysłane z mojego F5121 przy użyciu Tapatalka
Jeżeli jesteś przeziębiona to na Twoim miejscu brałabym w tym czasie 2 tabletki dziennie, tak żeby uzyskać 4 tys jednostek wit. D3 na dobę. Chyba, że masz jakieś kłopoty z nerkami to wtedy zostań przy 2 tys albo skonsultuj z lekarzem. Jeżeli nie, to taka zwiększona dawka jest wskazana podczas choroby.
Lekarz powiedział mi kiedyś żeby nie patrzeć tak do końca na dawkowanie na ulotkach, bo często są to przestarzałe zapisy (ja np, używam vigantol w kroplach i tam jest dawkowanie 1 kropla/dobę = 500 jedn. dla dorosłych co nic właściwie nie daje).
A standardowa dawka, bezpieczna na co dzień, to 2 tys jednostek dla dorosłego, z prawidłowym poziomem wit, d3, chyba że lekarz wskaże inaczej (np, moja koleżanka chora na borieliozę dostała dawkę uderzeniową 10 tys jednostek przez miesiąc).
Oczywiście "prawidłowy poziom d3" to też jest kwestia sporna między lekarzami a naturopatami
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 21:12:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:58.