Nastawienie ludzi w dużych a mniejszych ośrodkach. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-05, 01:25   #1
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86

Nastawienie ludzi w dużych a mniejszych ośrodkach.


Tytułem wstępu, wychowałam się na Śląsku. Tam mam najwięcej znajomych, cała rodzinę. Od kilku lat wiodę życie w Warszawie, miałam też okres, że mieszkałam przez rok w Krakowie.

Nadszedł ten czasy gdy po 30tce, chciałabym znaleźć swoje miejsce w życiu, gdzie kupię mieszkanie i docelowo będę traktowała je jako ostoje przez kolejne 30 lat.

Problem w tym, że zakochana w Warszawie, czy dobrze czując się w Krakowie, jednak życie w tych dwóch miastach jest dużo droższe niż na Śląsku. Pensje są porównywalne, a mieszkania jednak 2x droższe.

Niemniej temat założyłam z tego powodu, czy Wy również czujecie, że mieszkając w takich mniejszych ośrodkach, albo w dużych, ale na Śląsku, macie wrażenie, że wracając z takiego Krakowa, czy Warszawy, czujecie się niczym w Detroit w USA?

Tak bardzo chciałabym być blisko rodziny, niestety widząc każdorazowo, jak tutaj wracam, jak dużo jest ludzi negatywnie do wszystkiego nastawionych (antyszczepionkowcy, rasisici, homofobia wszechobecna), zastanawiam się, czy to ja tak źle trafiam, czy to normalne na Górnym Śląsku.

Będąc w Warszawie, czy Krakowie, na każdym kroku spotykam młode, otwarte osoby, na nowych, dopiero co wybudowanych osiedlach, a na moim Śląsku, gdzie znam każdy kąt, mam wrażenie, że otaczają mnie sami emeryci karmiący gołębie, a wynajmując jakiejkolwiek mieszkanie, za sąsiadów ma się ludzi na socjalu, którzy z byle powodu wszczynają awantury.

Proszę, powiedzcie mi, że się mylę. Swoje doświadczenia wynoszę z rodzinnego Jaworzna, oraz Zawodzia i Paderewa na którym mieszkałam.

Reasumując, czy naprawdę, dziś osoba, która jest lewaczką i wyróżnia się kolorem skóry/poglądami/orientacją, może jedynie czuć się komfortowo w takich większych aglomeracjach jak Wawa/KRK/Wro?

I z bólem serca, że Katowice i okolice, które są chyba największą aglomeracją w Polsce, nie mogę w to zacne grono wcielić... Dlaczego ten region jest tak zaściankowy...
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 05:55   #2
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Reasumując, czy naprawdę, dziś osoba, która jest lewaczką i wyróżnia się kolorem skóry/poglądami/orientacją, może jedynie czuć się komfortowo w takich większych aglomeracjach jak Wawa/KRK/Wro?

Jestem pewna, że u mnie na wsi czułabyś się bardzo dobrze.


A kibole i bojówy onru też po wioskach nie jeżdżą i nie kręcą zadym
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 06:41   #3
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Będąc w Warszawie, czy Krakowie, na każdym kroku spotykam młode, otwarte osoby, na nowych, dopiero co wybudowanych osiedlach, a na moim Śląsku, gdzie znam każdy kąt, mam wrażenie, że otaczają mnie sami emeryci karmiący gołębie, a wynajmując jakiejkolwiek mieszkanie, za sąsiadów ma się ludzi na socjalu, którzy z byle powodu wszczynają awantury.

ta, jasne - a te stare osiedla w Krakowie kiedy wyburzyli, bo nie zarejestrowałam tego?
sama mieszkam na takim starym osiedlu i mam sąsiadkę emerytkę, która dokarmia koty
sama jesteś taka ąę światowa, a uogólniasz, aż zęby bolą
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 07:20   #4
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Pamiętam poprzedni wątek na ten temat. Po prostu przestań kminić, szukać racjonalnych argumentów i wybierz miasto, które Ci się subiektywnie bardziej podoba do życia.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 09:53   #5
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Dokładnie, mieszkanie zawsze można wynająć/sprzedać, taka wizja "utknę tu na 30 lat" jest raczej przygnębiająca i sprawia, że człowiek nie może podjąć decyzji.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 10:08   #6
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Polecam 3miasto.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 10:38   #7
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

To zamieszkaj w Częstochowie, tam sami lewacy i wciąż województwo śląskie
Warszawa i Kraków to dwa największe ośrodki studenckie, więc siłą rzeczy jest tam dużo młodych osób.
Prawdopodobnie po prostu innym gronem ludzi się otaczasz na Śląsku, a innym w Warszawie.
W śląskim wcale nie ma więcej antyszczepów, niż w mazowieckim.
http://wwwold.pzh.gov.pl/oldpage/epi...19/Sz_2019.pdf
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-05, 13:12   #8
Lapis_Lazuli
Rozeznanie
 
Avatar Lapis_Lazuli
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 929
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Moje rodzinne miasto ma lekko ponad 40 000 mieszkańców, od kiedy przeprowadzilam sie do miasta >500 000 nie wyobrażam sobie powrotu w rodzinne strony. Może na starość, ale dzisiaj zwyczajnie uwiera mnie ten małomiejski klimat gdzie kazdy zna każdego i o każdym latają jakieś ploty, brak sensownej oferty kulturalnej (i porzadnej oferty na glovo ), brak galerii z prawdziwego zdarzenia itd.
Lapis_Lazuli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 20:00   #9
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

A ja bym właśnie zamieszkała na wsi, gdzieś niedaleko mojej przyjaciolki sołtysowej, żony kuzyna ze strony Taty. Gdybym dalej mieszkała w PL i nie musiała pracować w swoim zawodzie. Ludzie tam szczerzy, żadnego ąę i bułkę przez bibułkę. U sołtysowej zawsze jakieś pogubione zwierzaki, ostatnio wykarmiła małego dzika-sierotę. No i ten widok na poldery nad Wisłą! Obiady na ganku, w sezonie rydze i dzikie maliny. Tylko siąść i płakać z zachwytu.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-05, 21:50   #10
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
A ja bym właśnie zamieszkała na wsi, gdzieś niedaleko mojej przyjaciolki sołtysowej, żony kuzyna ze strony Taty. Gdybym dalej mieszkała w PL i nie musiała pracować w swoim zawodzie. Ludzie tam szczerzy, żadnego ąę i bułkę przez bibułkę. U sołtysowej zawsze jakieś pogubione zwierzaki, ostatnio wykarmiła małego dzika-sierotę. No i ten widok na poldery nad Wisłą! Obiady na ganku, w sezonie rydze i dzikie maliny. Tylko siąść i płakać z zachwytu.

Ja się nie mogę nacieszyć moją wiochą Przeprowadziłam się dwa lata temu z dużego miasta, z mordęgi w blokowiskach.

Mam tutaj cudownych sąsiadów z którymi prowadzę dość intensywne życie towarzystkie, większość ma jakiegoś zwierza w domu i to też nas spaja bo są w sumie traktowane jak wspólne; z panią ze sklepu i z listonoszem jestem za pan brat, nie ma problemu z zostawieniem przez kuriera paczki pod drzwiami, bo wiadomo, że nikt jej nie ruszy...
Właśnie nam się urodziło dziecko, tzn. sąsiadom z domu obok i jestem jego fanką (wiozłam sąsiadkę do porodu, bo jej chłop akurat był w delegacji, a dzieciak niespodziewanie postanowił, że pora mu na świat >>> jest słodki) No sielanka i nic na to nie poradzę

Chociaż ostatnio poruszenie, bo gruchnęła wieść, że ktoś kupił działkę nieopodal i będzie się budował

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2021-05-05 o 21:58
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 02:27   #11
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłam swoimi spostrzeżeniami. Przecież sama pochodzę z Górnego Śląska i chciałabym tutaj zamieszkać do końca swoich dni, jednak jest jak jest...

Podam taki może śmieszny, ale najbardziej dobitny przykład z perspektywy młodego człowieka obecnych czasów...

Zakładając konto na znanej apce na T., gdy zaznaczymy, że jesteśmy lesbijkami, gejami, czy szukamy FwB, najwięcej zainteresowania gdzie mamy? No właśnie w Warszawie, trochę mniej w ośrodkach jak Gdańsk/KRK/Wrocław. Mam wrażenie, że na Górnym Sląsku, wiara jest tak silna albo większość ludzi tak zmanierowani konserwatywnymi poglądami, że oczekują tylko i wyłącznie klasycznych, nazwijmy to relacji.

I strasznie ubolewam, że na przedmieściach Katowic/Sosnowca/Chorzowa nie mogę powiesić kolorowej flagi na balkonie, bo zaraz będę miała okna obrzucone jajami, kiedy w stolicy mogę to zrobić i jest to coś naturalnego.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-09, 06:54   #12
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłam swoimi spostrzeżeniami. Przecież sama pochodzę z Górnego Śląska i chciałabym tutaj zamieszkać do końca swoich dni, jednak jest jak jest...
Jakie "chciałabym"? Przecież wszystko to co piszesz świadczy o tym, że ewidentnie nie chcesz tam mieszkać?
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 07:42   #13
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

No faktycznie, Tinder wyznacznikiem tego gdzie mieszkać...
Jeśli jesteś z gatunku tych ludzi, którzy potrzebują swoją orientację seksualną manifestować wszem i wobec, uczestniczyć w manifestacjach i wieszać tęczową flagę na balkonie to faktycznie Warszawa będzie dobrym wyborem jako miejsce zamieszkania.

Nie wiem czego oczekujesz po tym wątku? Masowego narzekania jak to tylko w Wawce mieszkać można, a reszta Polski to fujka i nietolerancja na każdym kroku?
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 09:56   #14
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłam swoimi spostrzeżeniami. Przecież sama pochodzę z Górnego Śląska i chciałabym tutaj zamieszkać do końca swoich dni, jednak jest jak jest...



Podam taki może śmieszny, ale najbardziej dobitny przykład z perspektywy młodego człowieka obecnych czasów...



Zakładając konto na znanej apce na T., gdy zaznaczymy, że jesteśmy lesbijkami, gejami, czy szukamy FwB, najwięcej zainteresowania gdzie mamy? No właśnie w Warszawie, trochę mniej w ośrodkach jak Gdańsk/KRK/Wrocław. Mam wrażenie, że na Górnym Sląsku, wiara jest tak silna albo większość ludzi tak zmanierowani konserwatywnymi poglądami, że oczekują tylko i wyłącznie klasycznych, nazwijmy to relacji.



I strasznie ubolewam, że na przedmieściach Katowic/Sosnowca/Chorzowa nie mogę powiesić kolorowej flagi na balkonie, bo zaraz będę miała okna obrzucone jajami, kiedy w stolicy mogę to zrobić i jest to coś naturalnego.
W Warszawie mieszka dużo więcej ludzi, więc trudno, żeby na tinderze też nie było więcej osób homo, szukających fwb, itd.
Z twoich postów wynika raczej, że nie chciałabyś tam zamieszkać. Przecież nikt cię nie zmusza, żebyś tam wróciła.


Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 17:38   #15
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Temat na rozległa analizę socjologiczną. Z mojego punktu widzenia (mieszkałem zarówno małych miasteczkach jak i metropoliach) na pewno zauważalne są pewne zależności.

- W miastach powyżej 300 tys. mieszkańców łatwo o anonimowość i dobór znajomych według własnych upodobań. Nawet osoba interesująca się malarstwem flamandzkim czy muzyką wczesnego baroku znajdzie pokrewną sobie duszę. Ludzie mało się interesują nieznajomymi więc łatwo się odseparować.

- Miasta średniej wielkości (60/70-250 tys. mieszkańców) często są mniej ciekawe społecznie niż te mniejsze. W sporej części to miasta zdominowane przez osiedla robotnicze i to raczej prości ludzie wyznaczają ton w takich miejscach. Mało tam osób z kręgów inteligenckich a pod względem dostępu do kultury niewiele się różnią od tych mniejszych. W woj. Śląskim jest to dość mocno widoczne, ale nie wypada mi podawać nazw poszczególnych miast.

- Małe miasteczka (15-60 tys. mieszkańców) są często bardziej otwarte i sympatyczniejsze społecznie niż te średnie. Aktywność kulturalna (domy kultury, stowarzyszenia regionalne, inicjatywy szkolne) jest tam dla mnie bardziej widoczna niż w wielu większych miastach. Paradoksalnie jest tam sporo osób wykształconych typu lekarze, prawnicy, urzędnicy miejscy więc jakaś tam przestrzeń istnieje. Ważne jest także dogodne położenie, bo jeżeli to miasteczko peryferyjne to można się zanudzić.

- Wsie i "mikro"miasteczka są chyba najbardziej zróżnicowane i sporo zależy od położenia.

Natomiast jeżeli chodzi o metropolie (Waw, Krk, Trojmiasto, Wroc) tak, są one jakieś 50 lat bardziej rozwinięte mentalnie niż prowincja.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2021-05-09 o 18:30
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 12:12   #16
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 502
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Zakładając konto na znanej apce na T., gdy zaznaczymy, że jesteśmy lesbijkami, gejami, czy szukamy FwB, najwięcej zainteresowania gdzie mamy? No właśnie w Warszawie, trochę mniej w ośrodkach jak Gdańsk/KRK/Wrocław. Mam wrażenie, że na Górnym Sląsku, wiara jest tak silna albo większość ludzi tak zmanierowani konserwatywnymi poglądami, że oczekują tylko i wyłącznie klasycznych, nazwijmy to relacji.

Pogrubione: mam podobne obserwacje a propos środowisk LGBTQ nie tyle z apki na t., co z bytności w klubach/innych miejscówkach skupiających dość specyficznych, niszowych ludzi. Warszawa, Trójmiasto i parę innych dużych miast - bez problemu takowe niszowe miejsca się znajdą i nikogo specjalnie to nie dziwi, nie oburza, natomiast zdziwił mnie pod tym względem właśnie Górny Śląsk, potwierdziło to parę rozmów z miejscowymi bywalcami, raczej jest to pustynia pod tym względem, i niska akceptacja społeczna takich "niszowych" osób.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-10, 22:17   #17
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88693504]W Warszawie mieszka dużo więcej ludzi, więc trudno, żeby na tinderze też nie było więcej osób homo, szukających fwb, itd.
Z twoich postów wynika raczej, że nie chciałabyś tam zamieszkać. Przecież nikt cię nie zmusza, żebyś tam wróciła.
[/QUOTE]

Widzisz, nie do końca. Metropolia Sląsko-Zagłębiowska to 2mln ośrodek, czyli coś jak Warszawa. Tutaj nikt granic miast nie rozgranicza. Nawet się ich nie zauważa. Warszawa to jedno duże miasto i wsie obok. Dlatego mnie zastanawia ta różnica w podejściu ludzi. A co mnie skłania do powrotu? Rachunek ekonomiczny, mieszkania w Wawie są mega drogie, a perspektywy niewiele lepsze.
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 06:36   #18
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Widzisz, nie do końca. Metropolia Sląsko-Zagłębiowska to 2mln ośrodek, czyli coś jak Warszawa. Tutaj nikt granic miast nie rozgranicza. Nawet się ich nie zauważa. Warszawa to jedno duże miasto i wsie obok. Dlatego mnie zastanawia ta różnica w podejściu ludzi. A co mnie skłania do powrotu? Rachunek ekonomiczny, mieszkania w Wawie są mega drogie, a perspektywy niewiele lepsze.
No czyli wcale nie chcesz tam mieszkać, tylko zmusza Cię do tego sytuacja finansowa. Może masz możliwość jakoś popracować nad zarobkami? Moim zdaniem warto żyć nawet nieco skromniej, ale w miejscu, w którym się dobrze czuje.

Sama mieszkam w raczej średnim mieście w Polsce B, to świadomy wybór, bo mam tu wszystko, czego mi potrzeba a w przeciwieństwie do wielkich miast nie tracę masy czasu na dojazdy. Na nastawienie ludzi mam wywalone, ważne jest dla mnie, co myślą najbliższi, lokalne środowisko nie ma wpływu na moje życie. Bardziej mnie martwi, co odwala się na szczeblu krajowym, od tego się nie ucieknie niezależnie w jakim mieście się mieszka.

Ale tak czy siak uważam, że nie każdy się wszędzie odnajdzie i nie ma co się na siłę męczyć. Mamy w XXI możliwość zamieszkania w praktycznie każdym miejscu na świecie, nie rozumiem, czemu z tego nie skorzystać, tylko kisić się akurat tam, gdzie rodzice mieszkają.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-11, 08:12   #19
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Widzisz, nie do końca. Metropolia Sląsko-Zagłębiowska to 2mln ośrodek, czyli coś jak Warszawa. Tutaj nikt granic miast nie rozgranicza. Nawet się ich nie zauważa. Warszawa to jedno duże miasto i wsie obok. Dlatego mnie zastanawia ta różnica w podejściu ludzi. A co mnie skłania do powrotu? Rachunek ekonomiczny, mieszkania w Wawie są mega drogie, a perspektywy niewiele lepsze.
Bardziej chodziło mi o to, że Warszawa to stolica, bardziej przyciąga studentów, więcej się tam zjeżdża ludzi do pracy z różnych stron Polski i z zagranicy. Przez to, że to stolica, większe miasto "pojedyncze", itp., to zawsze będą tam też ściągać ludzie, którzy chcą być bardziej anonimowi oraz ci, którzy szukają podobnych sobie, nie będących większością.
Pod tym względem zawsze będzie "do przodu", zawsze będzie różnica między Warszawą a innymi miastami, czy to na Śląsku, czy gdzieś poza.

Jak ci nie pasuje Śląsk, a nie stać cię na Warszawę, to może szukać innego regionu lub miasta. Może trójmiasto?

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2021-05-11 o 08:13
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-11, 20:41   #20
Undia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 86
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88696913]Jak ci nie pasuje Śląsk, a nie stać cię na Warszawę, to może szukać innego regionu lub miasta. Może trójmiasto?[/QUOTE]

Problem w tym, że mieszkania w Trójmieście są jeszcze droższe niż w Wawie, a w KRK/WRO niewiele tańsze.

Nie wiem skąd się to bierze, może z takich przyczyn jak ja wymieniłam, ale śledzę ceny nieruchomości od dwóch lat i jedyne duże ośrodki w Polsce, które mają tanie lokum, to właśnie Śląsk i Łódź
Undia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 14:58   #21
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Nastawienie ludzi w dużych, a mniejszych ośrodkach

Cytat:
Napisane przez Undia Pokaż wiadomość
Problem w tym, że mieszkania w Trójmieście są jeszcze droższe niż w Wawie, a w KRK/WRO niewiele tańsze.

Nie wiem skąd się to bierze, może z takich przyczyn jak ja wymieniłam, ale śledzę ceny nieruchomości od dwóch lat i jedyne duże ośrodki w Polsce, które mają tanie lokum, to właśnie Śląsk i Łódź
Nie prawda.
Wyjątkiem są dzielnice nadmorskie.
Poza tym np. południe Gdańska jest tańsze niż Warszawa, a dojazd teraz nie tak tragiczny jak z peryferyjnych dzielnic Warszawy.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-12 15:58:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:32.