Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-16, 19:34   #1
serniczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2

Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model


Bardzo proszę o opinie dot. forda ka. zakochałam się w nim - chodzi oczywiście o najstarszy model, bo tylko taki byłby w zasięgu moich możliwosci finansowych.
Zastanawiam się jeszcze nad fiatem seicento, ale z wyglądu bardziej podoba mi się KAczka ;D
serniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 18:18   #2
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Gdy wybieralam pierwsze autko myslalam nad Ka, po przeczytaniu wielu negatywnych komenatzry oraz opinii otoczenia, jednak zrezygnowalam, mimo, iz jest urocza to mysle, ze za ta kwote uda ci sie znalezc cos lepszego, np. ibize czy corsika
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 11:08   #3
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Swojego czasu interesowałam się fordem Ka i pytając swojego Tżta o zdanie na temat tego samochodu usłyszałam same negatywy. Potem też szukalismy w necie i z tego co się zorientowałam to te najstarsze modele są bardzo awaryjne i w sumie dopiero teraz ten najnowszy model, którego ford wypuscil na rynek jest warty uwagi. Jesli chcesz pojezdzic samochodem i nie mysleć co znowu sie w nim zepsuje to radzę jednak seicento..ale poszukaj jeszcze innych w tym przedziale cenowym jaki masz obrany
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:21   #4
giovanna92
Wtajemniczenie
 
Avatar giovanna92
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: tu diabeł mówi dobranoc
Wiadomości: 2 003
GG do giovanna92
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Słyszałam takie powiedzonko : Ford g*wno wort
I może w tym troche prawdy .
__________________
Kochać i być kochanym to tak, jakby z obu stron grzało nas słońce...
giovanna92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:39   #5
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Słyszałam takie powiedzonko : Ford g*wno wort
I może w tym troche prawdy .

Hehe a "fiat to jego brat"
Chociaz ja jako posiadaczka fiata jestem bardzo zadowolona z mojej bravury
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 23:28   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cytat:
Napisane przez giovanna92 Pokaż wiadomość
Słyszałam takie powiedzonko : Ford g*wno wort
Moze ford gowno wort, ale jezdzi sie jak LORD


Ja tam nie wiem jakie jest Ka, ale ja jezdze Focusem i jestem bardzo zadowolona

---------- Dopisano o 00:28 ---------- Poprzedni post napisano o 00:23 ----------

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
Jesli chcesz pojezdzic samochodem i nie mysleć co znowu sie w nim zepsuje to radzę jednak seicento..ale poszukaj jeszcze innych w tym przedziale cenowym jaki masz obrany
Z tym to radze uwazac. Seicento to byl moj pierwszy samochod i bardzo go lubilam, ale drzwi od strony kierowcy mu sie nie domykaly, nie mial klimatyzacji, nie mial radia, jak sie jechalo szybciej niz 80km/h to silnik wyl tak glosno jakbym jechala conajmniej 180km/h, a w zimie czesto wysiadal mu akumulator. I nie ma co wierzyc handlarzom, ze kupimy seicento z malym przebiegiem, bo z reguly licznik bedzie przekrecony.
Jesli to pierwszy samochod to mozna kupic cos taniego, nawet starego Forda KA, ale ja bym sie nastawiala na to, ze 2 lata pozniej trzeba bedzie kupic juz porzadniejszy samochod. Chyba, ze ktos sie nie przejmuje tym, ze sie moze rozkraczyc na srodku drogi.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 08:48   #7
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

"Z tym to radze uwazac. Seicento to byl moj pierwszy samochod i bardzo go lubilam, ale drzwi od strony kierowcy mu sie nie domykaly, nie mial klimatyzacji, nie mial radia, jak sie jechalo szybciej niz 80km/h to silnik wyl tak glosno jakbym jechala conajmniej 180km/h, a w zimie czesto wysiadal mu akumulator. I nie ma co wierzyc handlarzom, ze kupimy seicento z malym przebiegiem, bo z reguly licznik bedzie przekrecony.
Jesli to pierwszy samochod to mozna kupic cos taniego, nawet starego Forda KA, ale ja bym sie nastawiala na to, ze 2 lata pozniej trzeba bedzie kupic juz porzadniejszy samochod. Chyba, ze ktos sie nie przejmuje tym, ze sie moze rozkraczyc na srodku drogi."


A no widzisz...samochód samochodowi nierówny, bo moi znajomi bardzo sobie seicento chwalą i żaden większych problemów z nim nie ma..koleżanka jeździ dużo i jest bardzo zadowolona i jak dotychczas jest bezawaryjny( jako 2 właściciel jeździ już 4 rok) a kolega też na razie nie mysli o zmianie więc to chyba zależy jak się trafi o Ka słyszałam i czytałam naprawdę same negatywne opinie..często też czytam testy samochodów i naprawdę uważam, że mimo iż jest on uroczy to nie zdecydowałabym się na ten model. Nowy-oczywiście, ale w "starym" bym się bała, że zaraz coś wysiądzie. Sama jeżdżę często fiestą, która jest w mojej rodzinie 12 lat i uważam, że jest to samochód nie do zdarcia
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014

Edytowane przez majasn
Czas edycji: 2010-04-21 o 08:49
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 19:38   #8
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cytat:
Napisane przez majasn Pokaż wiadomość
A no widzisz...samochód samochodowi nierówny, bo moi znajomi bardzo sobie seicento chwalą i żaden większych problemów z nim nie ma..koleżanka jeździ dużo i jest bardzo zadowolona i jak dotychczas jest bezawaryjny( jako 2 właściciel jeździ już 4 rok) a kolega też na razie nie mysli o zmianie więc to chyba zależy jak się trafi o Ka słyszałam i czytałam naprawdę same negatywne opinie..często też czytam testy samochodów i naprawdę uważam, że mimo iż jest on uroczy to nie zdecydowałabym się na ten model. Nowy-oczywiście, ale w "starym" bym się bała, że zaraz coś wysiądzie. Sama jeżdżę często fiestą, która jest w mojej rodzinie 12 lat i uważam, że jest to samochód nie do zdarcia
Ale ja Seicento tez moge polecic, bo poczatkujacy kierowca ma czesto problemy z wyczuciem wymiarow samochodu, a Seicus jest malutki i bardzo latwo sie nim parkuje. Tylko, ze po 1. nie jest bezawaryjny, a po 2. nie jest bezpieczny. Szczegolnie mlody kierowca powinien miec samochod, w ktorym w razie wypadku ma szanse przezyc. W Seicento praktycznie nie ma, bo ten samochodzik jest goly i wesoly i nie ma nawet ABSu.
Ja nim jezdzilam przez 2 lata po zdaniu prawka i dopoki nie mialam lepszego samochodu, bylam wniebowzieta. Bo oczywiscie lepszy rydz, niz nic.
A fiesta to faktycznie swietny samochod. Przyjaciolka jezdzi 11 letnia Fiesta, ktora ma juz 300 000 km na liczniku i nadal jezdzi!
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 22:20   #9
majasn
Zakorzenienie
 
Avatar majasn
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 025
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Ale ja Seicento tez moge polecic, bo poczatkujacy kierowca ma czesto problemy z wyczuciem wymiarow samochodu, a Seicus jest malutki i bardzo latwo sie nim parkuje. Tylko, ze po 1. nie jest bezawaryjny, a po 2. nie jest bezpieczny. Szczegolnie mlody kierowca powinien miec samochod, w ktorym w razie wypadku ma szanse przezyc. W Seicento praktycznie nie ma, bo ten samochodzik jest goly i wesoly i nie ma nawet ABSu.
Ja nim jezdzilam przez 2 lata po zdaniu prawka i dopoki nie mialam lepszego samochodu, bylam wniebowzieta. Bo oczywiscie lepszy rydz, niz nic.
A fiesta to faktycznie swietny samochod. Przyjaciolka jezdzi 11 letnia Fiesta, ktora ma juz 300 000 km na liczniku i nadal jezdzi!
Ja osobiście w seicento nie siedziałam więc nie wiem jak to jest od kuchni wolę większe samochody:P i mimo, że prawko mam od niespełna roku to dużo pewniej się czuję na trasie i przy parkowaniu kiedy jadę thalią niż gdy jadę mniejszą od niej fiestą:P więc to tez chyba kwestia tego jak się czuje samochód no więc wybór należy do autorki wątku
__________________
...kocham i jestem kochana...
01.08.2013
15.08.2014
majasn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 10:23   #10
ollenka89
Rozeznanie
 
Avatar ollenka89
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 679
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

A ja mam swoją kaczkę ponad rok i jestem z niej bardzo zadowolona
Na razie nic w niej nie wymieniałam:P
Myślę o zmianie, ale tylko ze względów ekonomicznych (wolałabym diesla), jednak ciężko byłoby mi się z fordzikiem rozstać
Wiem, że to auto być może śmieszy niektórych swoim wyglądem, ale ja je bardzo lubię, jest dla mnie wygodne, miasto i ciasne parkingi mu niestraszne
ha i te uśmiech przechodniów :P
Ja szczerze polecam, gdybyś miała jakieś pytania- pisz
__________________
Marzenia są piękne bo trzymają nas przy życiu









ollenka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 20:07   #11
mala19881
Zadomowienie
 
Avatar mala19881
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 636
GG do mala19881
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Chyba, ze ktos sie nie przejmuje tym, ze sie moze rozkraczyc na srodku drogi.

Rozkraczyc na srodku drogi moze ci sie nowy samochod z salonu po 2 miesiacach uzytkowania, cos sie zawiesi w kompie i bum - dalej nie pojedzie - wiec dla mnie to zaden argument. A i naprawa nowego samochodu jest znacznie kosztowniejsza
__________________
20.07.2013
31.12.2014
18.06.2016
mala19881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 20:10   #12
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 24 977
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cytat:
Napisane przez mala19881 Pokaż wiadomość
Rozkraczyc na srodku drogi moze ci sie nowy samochod z salonu po 2 miesiacach uzytkowania, cos sie zawiesi w kompie i bum - dalej nie pojedzie - wiec dla mnie to zaden argument. A i naprawa nowego samochodu jest znacznie kosztowniejsza
Nowy samochod jest na gwarancji. A oceniac powinno sie prawdopodobienstwo z jakim psuja sie samochody nowe i stare. Wiadomo, ze generalnie jedne i drugie, ale ktore czesciej?
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 05:04   #13
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Swego czzasu też zastanawiałam się nad kupnem forda ka.
Obejrzałam nawet parę autek, zrobiłam rozeznanie i kogo by nie zapytać to mówi że fordy ka to strasznie awaryjne autka.
Mam 3 mechaników w rodzinie i wszystki powtarzają, że jak już raz takie autko trafi na warsztat to koniec, sypie się wszystko po kolei.
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-03, 13:43   #14
Walicka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cześć, mam podobną zagwozdkę. Trafiła mi się okazja przygarnąć taki samochód za symboliczne pieniądze i zastanawiam się, czy byłaby to dobra propozycja dla kogoś, kto dopiero zrobił prawko? Mnie w sumie ten samochodzik by wystarczył, bo pewnie dużo nie będę jeździć. Szukałam informacji na temat tego Forda Ka forum niestety świeci pustkami
Walicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-05, 21:09   #15
Belqa35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Cześć, moja mama miała takiego forda ka i z tego co pamiętam, jeździła nim jakieś 5 lat. Chwaliła sobie to autko i wyjeżdżała nim nawet w dalsze trasy do rodziny. Czasami nawet tata je pożyczał, więc musiało coś w sobie mieć, bo on akurat w tych kwestiach jest bardzo wybredny.

PS. Coś niewielki ruch na forum, dziwię się, że nikt dotąd się nie wypowiedział w temacie.
Belqa35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-06, 21:45   #16
NiskAA33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Miałam kiedyś takie autko, ale to było dobre kilka lat temu. Jeśli chodzi o moją opinię, to nie mam mu nic do zarzucenia. Nigdy mnie nie zawiódł, za co szczególnie go ceniłam. Nie wydałam na paliwo fortuny, gdyż silnik był bardzo oszczędny. Parę razy mój ford ka wyjechał w dalszą trasą, a dokładniej w góry. Mimo pewnych obaw dał radę i jakoś się zmieściłam z 3 koleżankami z roku Zobacz może na forum jeszcze w innych tematach, pewnie znajdziesz coś więcej na temat tego samochodu.
NiskAA33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-07, 22:53   #17
Wiontka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Jak auto jest pewne, to brałabym bez zastanowienia. Na początek na pewno wystarczy do tego, by nabierać cennego doświadczenia. Z tego, co pamiętam, to ten Ford Ka jest niewielkich rozmiarów, więc bez trudu wykonasz nim najtrudniejszy dla nas kobiet manewr, czyli parkowanie. Poza tym starego auta nie będzie ci szkoda jak je zarysujesz, czy ktoś zrobi to za ciebie. Poszukaj na forum podobnych tematów, z tego co pamiętam, to przewijał się niedawno podobny temat.
Wiontka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-10, 21:39   #18
HaasiaYZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Jeśli mnie pamięć nie myli, to niedawno moja kuzynka jeździła takim autem. Mnie osobiście bardzo podobał się ten Ford Ka. Zwłaszcza od strony wizualnej. Kuzynka też nie miała powodów do narzekań, gdyż nie słyszałam, żeby przytrafiła się jej jakaś poważna usterka. Wówczas pewnie sama napisałaby o tym na forum.
HaasiaYZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-29, 08:59   #19
Ewerest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 2
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Dojeżdżałem kiedyś do pracy ze znajomym jego fordem ka przez rok, nie było żadnych problemów, autko fajne jak ci się podoba to kupuj i nie patrz na opinie większość z nich piszą osoby, które nawet nie siedziały w tym samochodzie a tylko gdzieś coś słyszały.
Ewerest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 08:14   #20
Anka1Wesola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 2
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Wprawdzie moje doświadczenia z tym modelem są małe, bo otrzymałam go na 2 tygodnie jako auto zastępcze, gdy moje było w naprawie, ale bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło do miasta super, małe, zwinne, łatwe do zaparkowania.
Anka1Wesola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-27, 01:09   #21
JestemSynemKrolaCyganow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 30
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Tak przegladam forum bo nie moge spac (wolny piątek, spanko do 11 i sa skutki) i ford ka skojarzył mi sie z jednym.

Tu wystepuje:

https://youtu.be/qN9WMu_uHH8



Wybacz, musiałam!
JestemSynemKrolaCyganow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 18:32   #22
non-usual
Raczkowanie
 
Avatar non-usual
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Takie duże i miało Smoka
Wiadomości: 80
GG do non-usual
Dot.: Ford KA opinie. Ma go ktoś ? - najstarszy model

Żona jeździła około roku, bardzo sobie chwaliła rozmiary, wszędzie się wcisnął, jego wygląd bo była nim zauroczona. Technicznie autko proste, większość rzeczy można naprawiać pod domem i części stosunkowo tanie i dostępne z gamy Forda. Niestety Kaczuchę dopadła ruda i można powiedzieć że odgryzła jej nogi... czyli rdza na elementach nośnych z tyłu. Można było próbować łatać ale nigdy nie ma pewności czy gdzieś od środka nie będzie korodować dalej. Zatem pożegnaliśmy się z fajną Kaczuchą, będzie u nas mieć sentyment wspominana jako pierwsze jej auto, wybrane przez nią. Więc jeśli jest sentyment do Ka to niestety trzeba bezwzględnie zaprowadzić do mechanika, prawie jak do ginekologa, musi zajrzeć od dołu naprawdę głęboko czy korozja nie czyni spustoszenia.
Sorrki za odgrzewanie kotleta, autorka tematu na pewno już coś znalazła ale gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał nad tym autkiem to w chwili obecnej jest coraz ciężej o zdrowy egzemplarz.

Edytowane przez non-usual
Czas edycji: 2021-05-09 o 18:36
non-usual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-09 19:32:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.