Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-01, 12:38   #1
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103

Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?


Hej dziewczyny Nie jestem pewna czy to odpowiedni dział, najwyżej wpis zostanie usunięty. Jestem w sytuacji, która straasznie mnie męczy od jakiegoś czasu...Otóż mieszkam z mamą i dwoma siostrami (jedna 8 lat druga 20 i jest w ciąży, mieszka z nami). Pracuje na umowę zlecenie zarabiając netto 1100-1200 zł. Moja mama zarabia średnio 3-4 razy więcej a rodzice są po rozwodzie, ojciec z nami nie mieszka, jedynie przesyła alimenty na najmłodsza siostrę. Problem w tym, że moja mama wymaga ode mnie, abym miesięcznie dokładała się jej do rachunków w wysokości 400zł. Dla mnie jest to za dużo, bo mówiąc, że zarabiam ok. 1100 zł netto to jest około, często jest tak, że zarobię 800-900zł jak jest słabszy miesiąc. wszystko co mi jest potrzebne kupuję sobie sama w sensie ubrania, czy nawet opłacić swoje rachunki- to wszystko kupuję i płacę ja. Skoro pracuję to mogę sobie czasami na coś fajnego pozwolić a często jest tak, że coś muszę odkładać pieniądze..Moja mama żąda wręcz ode mnie abym, ze względu na to ile zarobię ( bo jak powiedziała jej to nie obchodzi ) mam jej dawać 400zł a jak nie to mogę spier****, tak dosłownie powiedziała, miała na myśli wyprowadzkę... Owszem mogę jej dać jakieś pieniądze, ale nie w takiej kwocie już nie raz o tym z nią rozmawiałam i za każdym razem słyszę, że jak mi się nie podoba to mogę sie wyprowadzić, chciałabym to zrobić, jednak z takimi zarobkami wiadomo... czasami czuję, że pracuję na nią, a nie dla siebie... Nie jest tak że nie ma co włożyć do garnka, ale moim zdaniem to jest za dużo biorąc pod uwagę, że jak pracuje to ubrać się i tak dalej mogę sama...Co wy o tym sądzicie?

Edytowane przez nesaya5
Czas edycji: 2014-04-01 o 12:42
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:44   #2
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Czy mama spłaca jakiś kredyt np. na mieszkanie, ile wynoszą miesięczne opłaty za media i czynsz do spółdzielni?
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:50   #3
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Akurat czy spłaca jakiś kredyt tego nie wiem, czynsz i opłaty ok 1000zł.No tak jak powiedziałam mogę dać jej pieniądze, ale przy miesięcznym zarobku 800zł(bo bywało i tak) nie jestem w stanie dołożyć jej aż 400zł. Zimą było tak,że nie mówiłam jej,że nie będę miała na kurtkę zimową, to powiedziała,że jej to niee obchodzi..Po prostu nie wiem jak z nią gadac, teraz planuje zmienic pracę, 1/2 etatu na normalną umowę o pracę, bo dotychczas było to zlecenie..

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Ona uważa, że zachowuje się całkiem normalnie mówiąc do mnie żebym wyp********* na stancję jak mi się nie podoba...
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:51   #4
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

ile masz lat i czy się uczysz?

czasem ludzie zarabiają niewiele więcej a musza utrzymać dom i dzieci, to nie jest tak że zarabiamy tylko na "coś fajnego", ciuchy itp., przede wszystkim trzeba porobić opłaty (mieszkanie, rachunki, jedzenie) i mama ma rację tańszej chawiry nie znajdziesz
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:55   #5
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

już się nie uczę mam 21 lat. Ja rozumiem, jestem świadoma,że są biedniejsi ludzie,ale ta praca w ogóle nie sprawia mi satysfakcji przy takiej sytuacji. A i jeszcze coś, gdyby na prawdę nie miała pieniędzy to CODZIENNIE nie spożywałaby alkoholu, chodzi o piwo. Strasznie mnie to denerwuje..
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 12:57   #6
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

powiedzmy że zarabia 3 tysiące na rękę, z tego 1 tys na opłaty. Zostaje jej 2 tys +alimenty + to co się dorzucasz na życie na 4 osoby. Łącznie ok 3 tysięcy. Nie jest to dużo jeżeli spłaca jeszcze kredyt mieszkaniowy lub na samochód. Czy siostra w ciąży dorzuca się też do życia? Ma własne pieniądze? sama płaci za wizyty u lekarza? To też kosztuje.
Jakbyś poszła gdzieś na stancję to płaciłabyś za pokój + 400 zł za życie. Więc mniej korzystnie.
Ile masz lat? Może zacznij studiować zaocznie to doszłyby Ci alimenty od ojca.
Doczytałam że popija, to niefajnie. Powiedzmy 2 piwka dziennie to miesięcznie 180 zł. I w gratisie możliwość uzależnienia się.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:00 Powód: .
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:01   #7
banana84
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: iceland
Wiadomości: 1 039
GG do banana84
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Czy twoja 20 letnia siostra tez ma sie dokladac?
Czy tylko ty? Jaka kwote bylas sklonna placic?
Skoro w domu sa 3 dorosle i pracujace osoby oplaty powinny byc dzielone na wszystkich. chociaz twoje siotra niedlugo zostanie pewnie bez dochodow, skoro jest w ciazy.

Czy to normalne...w rodzinach jest roznie. Ja sie nie dokladalam jak przez 2 lata mieszkalam u rodzicow. A zarobki nasze byly skromne. Ale niekotrzy wymagaja by pracujace dorosle dzieci sie dokladaly.
jedyne co mozesz na to poradzic to sie wyprowadzic...ale pewnie wyjdzie ci na to samo, lub drozej.
banana84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 13:01   #8
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Kredytu na mieszkanie nie ma na bank, na samochod też, jedyny kredyt czy tam pożyczka o której wiem to w pracy co roku może pobrać z oprocentowaniem 1% nie chcę ojca w bagno ciągnąc z alimentami. siostra w ciąży nie pracuje, uczy się, nie ma żadnego dochodu, chłopak ma ją gdzieś, więc wizyty itp. opłaca mama.
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:03   #9
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

jak wyżej plus to że nie chodzi raczej o to czy jej wystarcza, tylko o zasady. 400 zł to optymalna kwota, raczej nie musisz robić dużych zakupów dla całej rodziny?
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:05   #10
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

ale wtedy bym miała jakąś satysfakcję, i wiedziałabym na co płacę, jeedyne rozwiązanie to zamieszkać z chłopakiem, coś wynająć, ale najpierw muszę zmienić pracę

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
powiedzmy że zarabia 3 tysiące na rękę, z tego 1 tys na opłaty. Zostaje jej 2 tys +alimenty + to co się dorzucasz na życie na 4 osoby. Łącznie ok 3 tysięcy. Nie jest to dużo jeżeli spłaca jeszcze kredyt mieszkaniowy lub na samochód. Czy siostra w ciąży dorzuca się też do życia? Ma własne pieniądze? sama płaci za wizyty u lekarza? To też kosztuje.
Jakbyś poszła gdzieś na stancję to płaciłabyś za pokój + 400 zł za życie. Więc mniej korzystnie.
Ile masz lat? Może zacznij studiować zaocznie to doszłyby Ci alimenty od ojca.
Doczytałam że popija, to niefajnie. Powiedzmy 2 piwka dziennie to miesięcznie 180 zł. I w gratisie możliwość uzależnienia się.
to nie są 2 piwka, tylko 4-5 dziennie, już jest chyba uzależniona
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:09   #11
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

codziennie tyle pije? i używa wulgarnych słów typu spier***? no to są powody żeby się wynieść a nie te 400 zł
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 13:09   #12
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
jak wyżej plus to że nie chodzi raczej o to czy jej wystarcza, tylko o zasady. 400 zł to optymalna kwota, raczej nie musisz robić dużych zakupów dla całej rodziny?
Nie robię dużych zakupów, czasami coś kupię.
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:10   #13
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

To jak ona funkcjonuje wypijając dziennie tyle alkoholu?
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:11   #14
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
codziennie tyle pije? i używa wulgarnych słów typu spier***? no to są powody żeby się wynieść a nie te 400 zł
Tak codziennie. Od 7 lat. Słowa czasami gorsze padają, właśnie jestem po sprzeczce z nią i powiedziała do mnie zebym Spier***** na stancję

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez MaRtUhA Pokaż wiadomość
To jak ona funkcjonuje wypijając dziennie tyle alkoholu?
myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i uzależnienia, nie wiem, bo nie pytałam się jej o to szczerze mówiąc, ale po spożyciu robi się NIEMIŁA
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:13   #15
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Ale chodzi do pracy przecież? Więc nikt się nie domyślił, że po prostu od niej cuchnie? 5 piw to jest bardzo dużo
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:14   #16
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Moim zdaniem to jest nienormalna sytuacja. Ok rozumiem (no nie rozumiem, ale akceptuję, że tak czasem jest), że rodzice każą dzieciom dokładać się do rachunków, ale jeśli tak robią, to powinni od wszystkich dorosłych dzieci wymagać tego samego. A nie jedna dokłada się+finansuje wszystko sama, a druga leży i pachnie i mama płaci za wszystko.

Po drugie te teksty, żeby sp... jeśli Ci nie pasuje, to jakaś patologia.
A skoro zostaje na życie ok. 3000 tysięcy na 3 osoby (po odliczeniu mieszkania i opłat), to nie przesadzajmy, że to małe pieniądze

Edytowane przez zlooosnica89
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:16
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:15   #17
tamlin111
Zakorzenienie
 
Avatar tamlin111
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: ZWA :)
Wiadomości: 12 988
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Dla mnie to normalne, że powinnaś się dołożyć. Dlaczego matka ma Cie utrzymywać, kiedy zarabiasz? Te 1100-1200zł to normalne zarobki, nie stanowisz wyjątku.
Poza tym dlaczego rozliczasz mame z jej pieniędzy? Ona na to zarabia. No wybacz, ale utrzymuje Cie 20 lat, a Ty wymagasz aby nadal Cię żywiła i dawała dach nad głową, a swoje pieniądze przeznaczysz na siebie. A jej wyliczasz. Wypominasz piwo, zamiast pomóc, bo widać, że kobieta ma problemy. A dla Ciebie 400zł jest problemem, a jej piwo podajesz w kontekście tego, że na nie ma, a na Ciebie nie chce łożyć kolejne lata.
Wynajmij choć pokój i zobaczysz ile utrzymanie kosztuje. Te 400zł to na serio nie wiele.
__________________
Paulinka terrorystka
Boczuś
tamlin111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:16   #18
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez MaRtUhA Pokaż wiadomość
Ale chodzi do pracy przecież? Więc nikt się nie domyślił, że po prostu od niej cuchnie? 5 piw to jest bardzo dużo
chodzi do pracy jak najbardziej. Ja od niej nigdy nie czułam w ciągu dnia, może nos mi się przyzwyczaił
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:17   #19
eelmirka
Zadomowienie
 
Avatar eelmirka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 791
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

to już inna sprawa, bo wątek zaczął się od tego czy to normalna sytuacja, że płacisz 400 zł - tak, normalna

czy nie większym problemem jest alkohol i agresja słowna w domu?
eelmirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 13:24   #20
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Dla mnie to normalne, że powinnaś się dołożyć. Dlaczego matka ma Cie utrzymywać, kiedy zarabiasz? Te 1100-1200zł to normalne zarobki, nie stanowisz wyjątku.
Poza tym dlaczego rozliczasz mame z jej pieniędzy? Ona na to zarabia. No wybacz, ale utrzymuje Cie 20 lat, a Ty wymagasz aby nadal Cię żywiła i dawała dach nad głową, a swoje pieniądze przeznaczysz na siebie. A jej wyliczasz. Wypominasz piwo, zamiast pomóc, bo widać, że kobieta ma problemy. A dla Ciebie 400zł jest problemem, a jej piwo podajesz w kontekście tego, że na nie ma, a na Ciebie nie chce łożyć kolejne lata.
Wynajmij choć pokój i zobaczysz ile utrzymanie kosztuje. Te 400zł to na serio nie wiele.
ja wiem, że to normalne, że jak zarabiam powinnam jej coś się dołożyć, no ale kurde, często twierdzi, że ją na coś nie stać, żałuje sobie coś kupić, albo w samochodzie naprawić. a potem wieczorem rytuał... Gdyby chociaż się zachowywała inaczej, ale słowa typu wypier***** do córki, chyba nie są na miejscu. a Twoim zdaniem jak mogę jej pomóc? Chodzi o alkohol, ja nie raz z nią o tym rozmawiałam ale na trzeźwo jakoś nie da się z nią pogadać, a po alkoholu to w ogóle wolę nie zaczynać takiego tematu, bo jest gorzej

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
Napisane przez eelmirka Pokaż wiadomość
to już inna sprawa, bo wątek zaczął się od tego czy to normalna sytuacja, że płacisz 400 zł - tak, normalna

czy nie większym problemem jest alkohol i agresja słowna w domu?
to też jest problem, ale czy agresja słowna nie jest wywołana przez uzależnienie? może gdyby poszła do jakiegoś specjalisty, byłoby inaczej w domu...

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem to jest nienormalna sytuacja. Ok rozumiem (no nie rozumiem, ale akceptuję, że tak czasem jest), że rodzice każą dzieciom dokładać się do rachunków, ale jeśli tak robią, to powinni od wszystkich dorosłych dzieci wymagać tego samego. A nie jedna dokłada się+finansuje wszystko sama, a druga leży i pachnie i mama płaci za wszystko.

Po drugie te teksty, żeby sp... jeśli Ci nie pasuje, to jakaś patologia.
A skoro zostaje na życie ok. 3000 tysięcy na 3 osoby (po odliczeniu mieszkania i opłat), to nie przesadzajmy, że to małe pieniądze
Tylko, że siostra młodsza jest w ciąży i się uczy, zawsze jakieś wytłumaczenie a z brzuchem w 9 miesiącu nie pójdzie raczej do pracy :p
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:26   #21
MaRtUhA
Zadomowienie
 
Avatar MaRtUhA
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 420
GG do MaRtUhA
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Dla mnie to normalne, że powinnaś się dołożyć. Dlaczego matka ma Cie utrzymywać, kiedy zarabiasz? Te 1100-1200zł to normalne zarobki, nie stanowisz wyjątku.
Poza tym dlaczego rozliczasz mame z jej pieniędzy? Ona na to zarabia. No wybacz, ale utrzymuje Cie 20 lat, a Ty wymagasz aby nadal Cię żywiła i dawała dach nad głową, a swoje pieniądze przeznaczysz na siebie. A jej wyliczasz. Wypominasz piwo, zamiast pomóc, bo widać, że kobieta ma problemy. A dla Ciebie 400zł jest problemem, a jej piwo podajesz w kontekście tego, że na nie ma, a na Ciebie nie chce łożyć kolejne lata.
Wynajmij choć pokój i zobaczysz ile utrzymanie kosztuje. Te 400zł to na serio nie wiele.
Dla mnie 1100-1200 zł to nie są normalne zarobki, tym bardziej, ze Autorka podkreśliła, że nie jest to stała kwota, często zarabia mniej. Do teksty o wypier.... to przesada. Moze zostałam dziwnie wychowana, ale uważam, że w wieku 20 lat otrzymywać pomoc od rodziców nie jest niczym złym i uwłaczającym. Autorko, Twoje realcje z mamą nie są chyba zbyt dobre?
__________________
"Niech ludzie nie znający miłości szczęśliwej twierdzą, że nigdzie nie ma miłości szczęśliwej. Z tą wiarą lżej im będzie żyć i umierać. "
Wisława Szymborska
MaRtUhA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:28   #22
zlooosnica89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 281
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez nesaya5 Pokaż wiadomość
Tylko, że siostra młodsza jest w ciąży i się uczy, zawsze jakieś wytłumaczenie a z brzuchem w 9 miesiącu nie pójdzie raczej do pracy :p
Nie doczytałam widocznie, że to zaawansowana ciąża, bo nie przesadzajmy - przez kilka pierwszych miesięcy ciąża nie jest żadną przeszkodą A studiuje dziennie czy zaocznie?

Nadal uważam, że niesprawiedliwe jest takie nierówne traktowanie córek. Bo czym innym byłoby powiedzenie, żebyś coś tam dokładała w miarę możliwości, a co innego powiedzenie, że ma gdzieś, że nie masz kurtki na zimę i ona chce kasę
zlooosnica89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:31   #23
Arsonist
Zakorzenienie
 
Avatar Arsonist
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3 157
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez tamlin111 Pokaż wiadomość
Dla mnie to normalne, że powinnaś się dołożyć. Dlaczego matka ma Cie utrzymywać, kiedy zarabiasz? Te 1100-1200zł to normalne zarobki, nie stanowisz wyjątku.
Poza tym dlaczego rozliczasz mame z jej pieniędzy? Ona na to zarabia. No wybacz, ale utrzymuje Cie 20 lat, a Ty wymagasz aby nadal Cię żywiła i dawała dach nad głową, a swoje pieniądze przeznaczysz na siebie. A jej wyliczasz. Wypominasz piwo, zamiast pomóc, bo widać, że kobieta ma problemy. A dla Ciebie 400zł jest problemem, a jej piwo podajesz w kontekście tego, że na nie ma, a na Ciebie nie chce łożyć kolejne lata.
Wynajmij choć pokój i zobaczysz ile utrzymanie kosztuje. Te 400zł to na serio nie wiele.
A dla mnie to nie jest normalne. Nie wyobrażam sobie żądać od własnego dziecka połowy jego pensyjki w sytuacji, w której sama zarabiam 3000-4000 zł. W dodatku mamusia prezentuje lekką patologię: chamskie wyzwiska i alkoholizm. Nie dziwię się autorce, że nie ma ochoty dawać ani grosza osobie, która każe jej "s...ć" i przepija pieniądze, które dostaje.

Autorko, na Twoim miejscu zdecydowanie postarałabym się o wyprowadzkę. Stancja może i wychodzi drożej, ale przynajmniej byłabyś w pełni niezależna, odetchnęłabyś od "domowej" atmosfery i nie musiałabyś znosić braku szacunku ze strony matki.

Natomiast co do jej problemu z alkoholem, to myślę, że powinnaś chociaż spróbować jej pomóc. Jak będzie akurat w przyjaźniejszym nastroju, to usiąść i delikatnie, spokojnie zasugerować, że wypija relatywnie dużą ilość alkoholu, przez co robi się "niemiła" i cierpią na tym kontakty z córkami, nie mówiąc o finansach. Tu już nie chodzi o Ciebie, bo Ty masz największą szansę najszybciej się usamodzielnić, ale o siostrę w ciąży i przede wszystkim 8-latkę.
Arsonist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:31   #24
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

[QUOTE=zlooosnica89;458428 67]Moim zdaniem to jest nienormalna sytuacja. Ok rozumiem (no nie rozumiem, ale akceptuję, że tak czasem jest), że rodzice każą dzieciom dokładać się do rachunków, ale jeśli tak robią, to powinni od wszystkich dorosłych dzieci wymagać tego samego. A nie jedna dokłada się+finansuje wszystko sama, a druga leży i pachnie i mama płaci za wszystko.

Po drugie te teksty, żeby sp... jeśli Ci nie pasuje, to jakaś patologia.
A skoro zostaje na życie ok. 3000 tysięcy na 3 osoby (po odliczeniu mieszkania i opłat), to nie przesadzajmy, że to małe pieniądze [/QUOTE

3 tys (w tym alimenty i to co dorzuca Autorka) na 4 osoby.
Matka +3 córki, za chwilę będzie tych osób 5.
Wydaje mi się że takie dokładanie się jest standardem jak się pracuje i zarabia. Ale chamskie teksty i codzienne popijanie od 7 lat to duży problem. Po zmianie umowy o pracę pomyśl o wyprowadzce bo nie da się w takim domu wytrzymać. Raczej nie rozmawiałabym z matką o jej uzależnieniu bo może być agresywna, jak się wyprowadzisz , nie będziesz od niej zależna to wtedy z nią pogadaj.

Edytowane przez 201607040940
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:34 Powód: .
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:33   #25
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez MaRtUhA Pokaż wiadomość
Dla mnie 1100-1200 zł to nie są normalne zarobki, tym bardziej, ze Autorka podkreśliła, że nie jest to stała kwota, często zarabia mniej. Do teksty o wypier.... to przesada. Moze zostałam dziwnie wychowana, ale uważam, że w wieku 20 lat otrzymywać pomoc od rodziców nie jest niczym złym i uwłaczającym. Autorko, Twoje realcje z mamą nie są chyba zbyt dobre?
Średnie można powiedzieć, zależy tak na prawdę, często jak jest pod wpływem to się z nią kłócę, bo się czepia o dużo rzeczy, teraz zazwyczaj sie usuwam do drugiego pokoju. a na trzeźwo nie jest juz taka rozmowna
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:33   #26
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez nesaya5 Pokaż wiadomość
ale wtedy bym miała jakąś satysfakcję, i wiedziałabym na co płacę, jeedyne rozwiązanie to zamieszkać z chłopakiem, coś wynająć, ale najpierw muszę zmienić pracę

---------- Dopisano o 14:05 ---------- Poprzedni post napisano o 14:03 ----------



to nie są 2 piwka, tylko 4-5 dziennie, już jest chyba uzależniona
Kupujesz sobie sama jedzenie z pozostałych pieniędzy, czy żywicie się wspólnie?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:34   #27
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Nie doczytałam widocznie, że to zaawansowana ciąża, bo nie przesadzajmy - przez kilka pierwszych miesięcy ciąża nie jest żadną przeszkodą A studiuje dziennie czy zaocznie?

Nadal uważam, że niesprawiedliwe jest takie nierówne traktowanie córek. Bo czym innym byłoby powiedzenie, żebyś coś tam dokładała w miarę możliwości, a co innego powiedzenie, że ma gdzieś, że nie masz kurtki na zimę i ona chce kasę
Dziennie się uczy. a to nierówne traktowanie to juz inna historia, może też zadję sobie w ciąże, będę miała jakiś przywilej z jej strony
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:36   #28
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez zlooosnica89 Pokaż wiadomość
Nie doczytałam widocznie, że to zaawansowana ciąża, bo nie przesadzajmy - przez kilka pierwszych miesięcy ciąża nie jest żadną przeszkodą A studiuje dziennie czy zaocznie?

Nadal uważam, że niesprawiedliwe jest takie nierówne traktowanie córek. Bo czym innym byłoby powiedzenie, żebyś coś tam dokładała w miarę możliwości, a co innego powiedzenie, że ma gdzieś, że nie masz kurtki na zimę i ona chce kasę

Owszem, komunikacja nie jest najlepsza, ale z drugiej strony, kto płaci za Twoje jedzenie?
Bo te 400 zł miesięcznie spoko pewnie przejadasz. A mieszkasz za darmo.
Pracujesz, IMO- powinnaś się poczuwać do utrzymywania się a nie tylko na swoje potrzeby a jak nie to Ci się nie chce pracować nawet.


Policz, ile by Cię kosztowało, jakbyś musiała z własnych pieniędzy mieszkać i jeść i kupić ubrania, kosmetyki, chemię, itp.


No niestety, Twoja mama ma na utrzymaniu aż 4 osoby a kroi się piąta. Ja sie nie dziwię ze kobita jest kłębkiem nerwów.

A sama z siebie, ile byś planowała mamie się dokładać?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:36   #29
nesaya5
Raczkowanie
 
Avatar nesaya5
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 103
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Kupujesz sobie sama jedzenie z pozostałych pieniędzy, czy żywicie się wspólnie?

wspólnie, ale jak mam na coś ochotę to idę sobie to kupić, nie proszę jej o pieniądze.
nesaya5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 13:37   #30
weronisha
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 46
Dot.: Waszym okiem... Czy to normalna sytuacja?

A na co wydajesz swoją pensję? Pytam, bo 1200 zł maksymalnie, bez ponoszenia dodatkowych opłat (czynsz, rachunki, zakupy spożywcze), wg mnie to bardzo dużo... Mi samej zostaje czasami dużo mniej i "dokładam" sobie z oszczędności.

Doczytałam, że jak chcesz sobie coś kupić, to kupujesz sama. Więc drażni Cię to, że nie będziesz miała na swoje "przyjemności"?

Edytowane przez weronisha
Czas edycji: 2014-04-01 o 13:39
weronisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-02 17:28:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:37.