Psia sierść, wypada, pielęgnacja, strzyżenie - akcesoria, furminator, maszynka psa - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-22, 18:05   #91
boulinka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 88
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

pomyłka - do usunięcia

Edytowane przez boulinka
Czas edycji: 2012-01-22 o 18:07
boulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 13:06   #92
kasia-1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Witam Mam pytanie.......Zastanawiam się nad kupnem maszynki dla mojego 8kg Yorka GTS-888 lub Pet Clipper Cp-6810? Którą polecacie??
kasia-1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 09:09   #93
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

odswiezam
co sadzicie o tej maszynce?
http://germapol.istore.pl/pl,product...a,zwierzt.html
do strzyzenia yorka.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 16:30   #94
LyraBea
Zakorzenienie
 
Avatar LyraBea
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Z miejsca, gdzie morze dotyka chmur...
Wiadomości: 3 357
GG do LyraBea
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Witam.
Jestem właścicielką 6 letniego Yorka. Co roku 3 razy w sezonie letnim, począwszy od przełomu kwietnia-maja oddaję mojego pieska w ręce pani, która po 40 minutach wyczarowuje z mojego psiaka śliczne cudeńko.
W tym roku już czas najwyższy zapisać go na pozimowe strzyżonko, ale zaczęłam zastanawiać się nad zakupem maszynki i samodzielnym strzyżeniem. Powiedzcie dziewczyny, czy to naprawdę musi być jakaś super, extra maszynka dla zwierząt? Nie może być taka lepsza, ludzka? Czym się różnią te dla ludzi od tych, o których piszecie? Bo ceną na bank na niekorzyść tych dla psów, w cenie której mam z 3 takie "ludzkie".
LyraBea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-13, 09:44   #95
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

moca Ludzka raczej nie zetniesz psiego wlosa,moooze jeszcze yorkowy jak ma idealny to mooze tak,ale welnisty cz twardy-nie ma szans.
Kup sobie GTSa najtanszego,do tego dokup dobre ostrza andisa czy Wahla i styknie
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 15:36   #96
taka jedna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Wielkopolskie
Wiadomości: 7 853
Dot.: samodzielne strzyżenie psa. Wybór maszynki

Cytat:
Napisane przez Garadiela Pokaż wiadomość
moca Ludzka raczej nie zetniesz psiego wlosa,moooze jeszcze yorkowy jak ma idealny to mooze tak,ale welnisty cz twardy-nie ma szans.
Kup sobie GTSa najtanszego,do tego dokup dobre ostrza andisa czy Wahla i styknie
No i też jest bardziej cicha niż ludzka.
taka jedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 17:12   #97
Skyth
Raczkowanie
 
Avatar Skyth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 76
Dot.: Psie fryzurki

ODRADZAM!
Mój piesek został ogolony razem ze skórą. ;(
Rany się zagoiły, ale pozostał ciężki uraz psychiczny.
JESZCZE RAZ - ODRADZAM!
__________________
Czas na zmiany...
Skyth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 20:22   #98
Monka99
Raczkowanie
 
Avatar Monka99
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 98
Question strach u fryzjera

Witam

Mam pieska yorka i problem ze znalezieniem dobrego fryzjera. Chciałam zapytać się czy to normalne ,że po wizycie psiak jest wystraszony ?

Po pierwszej wizycie piesek był wyraźnie czymś oszołomiony i słaniał się na nogach (przez 2 dni dochodził do siebie )Zmieniłam fryzjera ale i tym razem był wystraszony i kiedy dotarliśmy do domu cały czas się gdzieś chował i uciekał .Nie miałam nigdy wcześniej psa który wymagałby strzyżenia więc nie wiem czy tak po prostu musi być czy trafiam na kiepskich fryzjerów ?Nie chcę żeby piesek niepotrzebnie cierpiał
__________________
b

"Świat się trochę pomylił i nazbyt często ocenia wielkość serca, po wielkości klatki piersiowej.. ."



Studentka GP.
Monka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:50   #99
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: strach u fryzjera

to na pewno nie jest normalne. Pies nie powinien tak sie zachować.
Powinnaś na początku zabierać psa do fryzjera, który tylko zapozna go ze salonem i stołem.
Fryzjer też powinien powiedzieć jakie metody stosuje, co w robi w razie nieposłusznego psa.
Nie mogłaś z nim zostać?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:56   #100
Monka99
Raczkowanie
 
Avatar Monka99
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 98
Dot.: strach u fryzjera

Chyba raczej nie bo tam nawet nie było gdzie czekać pani od razu powiedziała ,żeby podać jej numer telefonu i ona zadzwoni jak pies bd gotowy .
__________________
b

"Świat się trochę pomylił i nazbyt często ocenia wielkość serca, po wielkości klatki piersiowej.. ."



Studentka GP.
Monka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 20:57   #101
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: strach u fryzjera

trzeba poszukać innego, to na pewno. Słyszałam różne historie co sie dzieje z psami jak właściciele wychodzą...
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 22:21   #102
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: strach u fryzjera

Cytat:
Napisane przez Monka99 Pokaż wiadomość
Chyba raczej nie bo tam nawet nie było gdzie czekać pani od razu powiedziała ,żeby podać jej numer telefonu i ona zadzwoni jak pies bd gotowy .
Trochę to nieodpowiedzialne Skąd wiesz, czy nikt go nie uderzył, nie podał mu jakichś leków, nie nastraszył? (A raczej to pewne, że ktoś zachował się wobec niego nie w porządku i... zasadniczo pozwoliłaś na to. Nie możesz nawet do nikogo zgłosić takiej sprawy, bo nie masz dowodów na to, co się tam działo).

Salony, które zastrzegają sobie strzyżenie tylko bez obecności właściciela, od razu powinny zaalarmować. To tak, jakby dentysta czy lekarz wyganiał z gabinetu matkę niemowlęcia/małego dziecka, żeby ona nie widziała, co on temu dziecku robi Not cool, huh?

Teraz już nawarzyłaś piwa i to Twój pies musiał je wypić, ale na przyszłość masz lekcję. Są salony, w których z psem może być właściciel (lub znajoma osoba, bo często psiaki przy właścicielu zachowują się histerycznie) i udawaj się tylko do takich. Bardzo częste są przypadki, że przy strzyżeniu psa bez właściciela kiepski fryzjer np. zacina psa nożyczkami/maszynką i smaruje ranę antybiotykiem (!), nie informując właściciela, a antybiotykową kurację trzeba stosować przez jakiś czas (i przede wszystkim na zalecenie lekarza), jednorazowe stosowanie to tylko krzywda dla organizmu.

Nie mam pewności, że mój pies jest traktowany prawidłowo = nie idę na taki układ!!!!
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 00:18   #103
girlonthebridge
Zakorzenienie
 
Avatar girlonthebridge
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Jermolandia
Wiadomości: 29 536
GG do girlonthebridge
Dot.: strach u fryzjera

poszukaj salonu, w którym możesz być z psem. Moja koleżanka kiedyś zawiozła psa na strzyżenie i już nie miała po co jechać bo pies zdechł. (okazało się, że "fryzjer" nie poinformował, że psa zamierza szprycować lekami i jakimi a pies wcześniej otrzymał jakiś lek od weterynarza i po prostu doszło do reakcji i psu zatrzymało się serce), na przyszłość uważaj bo to pies cierpi najbardziej, nie Ty.
__________________
girlonthebridge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 23:12   #104
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: strach u fryzjera

Nie chcę straszyć, ale są salony w których po wyjściu właściciela pies zostaje przywiązany na silę do stoły i wtedy się go obcina..;/ Skoro chodził nieswój przez kilka dni bardzo możliwe że dostał jakieś leki uspakajające albo inne dziadostwo żeby było łatwiej go opanować, co nie jest zupełnie potrzebne.
Psa powinno się przyzwyczajać do strzyżenia już na pierwszych szczepieniach, od małego powinien na wizytach u weta mieć kontakt z wyłączoną i włączoną maszynką, nożyczkami itp. Mój wet tak robi i z tego co wiem psy nie są bardzo narażone na stres podczas samego strzyżenia.
Możesz gow domu spróbować przyzwyczaić do tych rzeczy np nożyczek albo maszynki a jak będziesz już do strzyżenia to koniecznie zostań z psem bo nigdy nic nie wiadomo, a on będzie się lepiej czul widząc że jesteś.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 17:14   #105
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: strach u fryzjera

generalnie fryzjer nie ma prawa podac nic psu bez zgody weterynarza i wlasciciela...Jesli ktos cos podaje...to gratuluje odwagi
Stoly i szubienice to nic zlego...Pies jest w ten sposob bezpieczniejszy,a czasem to bardzo ulatwia prace.Psu sie nic nie dzieje,po prostu jest jak by na smyczy i tyle przeciez...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:12   #106
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: strach u fryzjera

Tyle że przez te stoły pies może mieć uraz do strzyżenia albo w ogóle może mu się to odbić na zaufaniu do ludzi gdy jest młody. Nawet jeśli już stół to pies powinien być do niego przyzwyczajany, fryzjerzy powinni iść na jakość i komfort psa a nie na ilość psów i kasę, rozumiem że to też jest ważne ale bez przesady.
A podawanie jakiś środków psu bez wiedzy właściciela to po prostu nic więcej jak głupota fryzjera niestety. Gdyby pies był uczulony to mogłoby to się źle skończyć.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 19:16   #107
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: strach u fryzjera

Bez przesady z tymi stolami...Na ziemi fryzjer obcinac nie bedzie A tak naprawde to rola wlasciciela jest przyzwyczajanie psa do zabiegow fryzjerskich...Groomer w godzine czasu nie jest w stanie nagle wychowac psa
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 20:17   #108
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: strach u fryzjera

Nie mam nic przeciwko stołom czy trzymaniu na smyczy, chodziło mi o takie stoły na których się tak 'wiesza' psa tak że nie ma łap na stole (nie wiem jak to się nazywa, widzialam to tylko jak obcinali psa kuzynki, strasznie wygląda a dla psa też pewnie nieprzyjemne).
Owszem właściciel powinien przygotować psa, ale znam świetnych wetów którzy też obcinają i od pierwszych szczepień poznają psa z maszynką np. jeżdżą nią psu po sierści gdy nie jest włączona, to na prawdę dobra opcja.
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-23, 21:02   #109
_Marta_M_
Zadomowienie
 
Avatar _Marta_M_
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 535
Dot.: strach u fryzjera

Ja sobie nie wyobrażam zostawić psa samego w salonie. Gdyby mnie groomer wyprosił to wzięłabym psa pod pachę i tyle by mnie widzieli. Zwłaszcza, że ja wiem, że nie należy się wtrącać, stać nad pieskiem i ciuciac gdy jest strzyżony. W razie gdyby własciciel mimo wcześniejszego wskazania odpowiedniego zachowania przez groomera i tak by się wtryniał- wówczas można go poprosic o opuszczenie salonu czy miejsca strzyżenia.

Uwazam, że w każdym salonie powinna być mozliwość klapnięcia sobie na fotelu w kącie i przeglądania gazet co jakiś czas zerkając co się z psem dzieje i czy nie jest przesadnie zestresowany.
A jak nie fotel i obecność "na sali" to kamera w osobnym pomieszczeniu, na której widac jak pies jest traktowany.
Gdy sie nabierze zaufania można psa spokojnie zostawiać.

Poszukaj kogoś z prawdziwego zdarzenia, nawet jeśliby Cię to kosztowało 100 zł więcej. I jak ognia unikaj groomerów wypraszających właścicieli z salonu.
__________________

_Marta_M_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 20:58   #110
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: strach u fryzjera

Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
Nie mam nic przeciwko stołom czy trzymaniu na smyczy, chodziło mi o takie stoły na których się tak 'wiesza' psa tak że nie ma łap na stole (nie wiem jak to się nazywa, widzialam to tylko jak obcinali psa kuzynki, strasznie wygląda a dla psa też pewnie nieprzyjemne).
Znam sporo salonów, ale jeszcze nigdy nie słyszałam, by psa podwieszano tak, żeby nie mógł normalnie stać....
Choć gdzieś w necie widziałam taki hamak do czesania i strzyżenia łapek dla psiaków pt. "nie dam ci żadnej łapy"...
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:39   #111
inga21
Zakorzenienie
 
Avatar inga21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 546
Dot.: strach u fryzjera

Widocznie salony sprawdzane przez Ciebie mają odpowiednie warunki, teraz coraz rzadziej (chyba) takie rzeczy się zdarzają, bo o zwierzęta się coraz lepiej dba i bardzo dobrze
inga21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 01:26   #112
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: strach u fryzjera

Ja o podwieszaniu słyszałam tylko w jednym,,salonie"..mam nadzieje,że takich miejsc jest coraz mniej. A co do braku obecności właściciela.Miałam praktyki studenckie u wspaniałej dziewczyny,która prosiła właścicieli o wyjście. Pies przy właścicielu świruje,pokazuje jak go męczą,jak mu się nudzi.Liczy na "wsparcie". Wiele razy widziałam jak przy właścicielu pies wręcz czołgał się do wyjścia. Właściciel wychodził.Pies zostawał ze mną i właścicielką i spokój,pod koniec to wyjść nie chciał tylko się przytulał(dopiero po strzyżeniu). Tak więc pilnowanie psa,pilnowaniem,ale zwróccie uwagę również na argumentacje grommera. Czy każe wyjść ,bo tak. Czy może tłumaczy an spokojnie czemu o to prosi.
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 09:37   #113
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Pielęgnacja sierści - akcesoria

Nie znalazłam (może źle szukałam Ale nie wyrzuca mi niczego o akcesoriach) konkretnego wątku na taki temat, więc może warto założyć

Szukam informacji na temat akcesoriów do pielęgnacji sierści moich psów.

Pierwszy, golden retriever, dorosły. Drugi - cocker spaniel, jeszcze szczenię 3 miesięczne.
Czego używanie? Gdzie kupujecie? Czy użycie trymera hakowego jest trudne? Dam radę sama to zrobić? Czym trymować głowę spanielowi?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 20:53   #114
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

ja czeszę swojego królika furminatorem i się sprawdza. kolega mojego TŻ'a używa furminatora na psie (oczywiście, odpowiednio większego) i też jest zadowolony. zdecydowanie mniej kłaków lata po domu. tylko trzeba umieć to używać, żeby zwierzakowi krzywdy nie zrobić. trzeba się trzymać tego co napisali w instrukcji i wszystko będzie w porządku, czyli najpierw czeszesz zwierza czymś miękkim (szczota z włosia, rękawica do czesania, itp.), a dopiero potem furminatorem (takim spokojnym, długim pociągnięciem).
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 21:04   #115
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

ja mam szczotki, grzebienie i furminatora. Plus kosmetyki rzecz jasna, ale to głównie dla Lilly
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 08:20   #116
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

Psy krótkowłose: szczotka

Cham półdługowłosy z gęstą sierścią: szeroka szczotka- sprawdza się

Persilla - pers długowłosy: metalowy grzebień

Jak znajdę foty, może kiedyś wrzucę.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 00:47   #117
a_na
Rozeznanie
 
Avatar a_na
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 690
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie znalazłam (może źle szukałam Ale nie wyrzuca mi niczego o akcesoriach) konkretnego wątku na taki temat, więc może warto założyć

Szukam informacji na temat akcesoriów do pielęgnacji sierści moich psów.

Pierwszy, golden retriever, dorosły.
Dobra szczotka pudlówka średniotwarda + trymer hakowy Mars z serii Home, rozstaw 3,5 mm. Dobry grzebień też nie zaszkodzi

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Drugi - cocker spaniel, jeszcze szczenię 3 miesięczne.
Czego używanie? Gdzie kupujecie? Czy użycie trymera hakowego jest trudne? Dam radę sama to zrobić? Czym trymować głowę spanielowi?
Czy cocker wystawowy?
Głowę skubie się palcami
__________________
Zapraszam na nie-wizażowe stronki...
SPANIELE DO ADOPCJI
http://psitulisko.w.interia.pl
a_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 08:49   #118
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

ze szczotek : Maxi Pin, Mars.
z grzebieni: Greyhound, Spratts.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 09:58   #119
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

Cytat:
Napisane przez a_na Pokaż wiadomość
Dobra szczotka pudlówka średniotwarda + trymer hakowy Mars z serii Home, rozstaw 3,5 mm. Dobry grzebień też nie zaszkodzi


Czy cocker wystawowy?
Głowę skubie się palcami
Nie, nigdy mnie wystawy aż tak nie fascynowały "Kolankowy" pies
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 17:14   #120
pyati
Kocia mama
 
Avatar pyati
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4 031
Dot.: Pielęgnacja sierści - akcesoria

Czy ma ktoś sposób na kołtuny u persa? Mój Kitek na lato tak sie kołtuni, że czesanie nie pomaga, przez noc robią mu się kołtuniska. Słyszałam, że niektórzy nacierają sierść talkiem, ale próbowałam mu natrzeć pod paszkami i nic nie daje, ani w rozczesywaniu ani w tworzeniu się nowych. Czasami już ma takie kołtuny, że trzeba mu golić. Żal mi, ma taką piękną sierść. Kołtuni się pod pachami i troche na brzuchu...
__________________
Kociara




pyati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-11 12:52:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:06.