Swędząca skóra po depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-21, 23:52   #1
VenusSilva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2

Swędząca skóra po depilacji


Cześć, dziewczyny.

Mój problem polega na tym, że od pewnego czasu strasznie swędzi mnie skóra po depilacji. Nie ważne czy są to nogi, okolice intymne czy pachy - wszystko swędzi jak diabli i wyskakują mi malutkie krostki. najbardziej drugiego dnia po goleniu i każdego nastepnego, tyle że odrobine mniej. Przechodzi dopiero kiedy włoski odrosną..

Nie depiluje się od wczoraj.. nigdy podobnego problemu nie miałam, sposobu depilacji nie zmieniałam, cały czas robię to maszynką. Nie mam pojęcia skąd się to wzięło, ale jest mega uciążliwe.

Macie podobnie? Znacie jakiś magiczny sposób by przestało swędzieć? Proszę, doradzcie mi coś 😉
VenusSilva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 15:02   #2
goooosienka
Zakorzenienie
 
Avatar goooosienka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 3 362
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Cytat:
Napisane przez VenusSilva Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny.

Mój problem polega na tym, że od pewnego czasu strasznie swędzi mnie skóra po depilacji. Nie ważne czy są to nogi, okolice intymne czy pachy - wszystko swędzi jak diabli i wyskakują mi malutkie krostki. najbardziej drugiego dnia po goleniu i każdego nastepnego, tyle że odrobine mniej. Przechodzi dopiero kiedy włoski odrosną..

Nie depiluje się od wczoraj.. nigdy podobnego problemu nie miałam, sposobu depilacji nie zmieniałam, cały czas robię to maszynką. Nie mam pojęcia skąd się to wzięło, ale jest mega uciążliwe.

Macie podobnie? Znacie jakiś magiczny sposób by przestało swędzieć? Proszę, doradzcie mi coś 😉
Próbowałaś na obszar poddany depilacji nałożyć Sudocrem?
__________________

magister kosmetologii
nauczyciel akademicki
goooosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-27, 03:11   #3
Hanka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 49
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Musisz ją nawilżac jak najwiecej, najlepiej olejkami. Ja stosuje po depilacji oliwkę Hipp i nie mam juz takich problemów
Hanka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-28, 07:36   #4
VenusSilva
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Sudoceremu nie próbowałam, ale używałam różnych kremów po depilacji, balsamów nawilżających, z witaminami, co się tylko dało. Spróbuję z oliwką, może to coś pomoże. Dzięki
VenusSilva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-29, 03:32   #5
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Miałam to samo. Ma-sak-ra!!! Miałam ochotę przez dwa dni po depilacji ocierać się o wszystko jak kot, żeby chociaż na chwilę swędzenie znikło

Nie mam super-remedium, ale zauważyłam u siebie parę spraw, na które warto zwrócić uwagę:
- ja za mocno przyciskałam czasem maszynkę do skóry
- trzeba naprawdę solidnie natłuścić skórę po depilacji. Ja używałam delikatnego mleczka, które od razu się wchłaniało i co prawda odżywiało i nawilżało skórę, ale nie otaczało jej ochronną warstwą.
Za to wtarcie w skórę dużej ilości oliwki lub choćby oleju kokosowego działa cuda. Chroni skórę też trochę "z zewnątrz"
- sezon grzewczy w pełni, więc można wsmarować w skórę najpierw kosmetyk nawilżający, a potem dopiero oliwkę/olej kokosowy/inny tłusty kosmetyk
- mi bardzo zaszkodziło nakładanie od razu po kąpieli i depilacji długich spodni od piżamy lub kładzenie się pod kołdrą. Lepiej usiąść na krześle, przy biurku lub stole i przez parę godzin dać skórze odpocząć. Wybrać krótkie spodenki lub spódniczkę, zero długich spodni, rajstop
- nawet jak na początku nic nie swędzi, ale zacznie po paru godzinach, warto wetrzeć w skórę dodatkową warstwę natłuszczenia. Może poprzednia już się starła i skóra znów jest "naga" i wysycha, jest narażona na podrażnienia itp.
- dla mnie to było najtrudniejsze, ale... trzeba koniecznie zaczekać, aż wszystko wróci do normy i dopiero potem można ponownie się depilować.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 09:46   #6
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Nawilzac, nawilzac i jeszcze raz nawilzac. Sa tez przeciez spacjalne olejki dla skory po depilacji
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-07, 16:00   #7
Muff0inka
Raczkowanie
 
Avatar Muff0inka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 30
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Jeśli oliwka to najlepiej w połączeniu z kwasem hialuronowym- można taki kupić w sklepach z półproduktami kosmetycznymi. Mnie sam olejek dodatkowo wysuszał skórę.
Albo spróbuj smarowac nogi po goleniu żelem aloesowym, powinien pomóc na swędzenie
__________________
I prefer the sign: "No entry", to the one that says: "No exit"
Muff0inka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-09, 10:25   #8
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Postawiłabym na nawilżanie skóry ale nie tylko po samej depilacji, ale też na co dzień. Nawilżona skóra nie powinna tak drastycznie reagować.
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 12:53   #9
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Dziewczyny też mam problem ze swędzeniem po depilacji.

Zauważyłam ze mój problem występuje głównie gdy gole się zbyt często ,np. co 2 dni . Wtedy nawet przy dokładnej depilacji, zaraz po wyjściu z pod prysznica kuję później na drugi dzień zaczyna wszystko swędzieć.
Problemu nie ma gdy włoski są nieco dłuższe i golę się np. raz w tyg. Moja skóra jest wtedy gładka i nie mam problemu ze swędzeniem.
Mam też problem z wrastającymi włoskami. Robię delikatne peelingi, codziennie nawilżam skórę. Nie wiem już co mam robić
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-09, 18:23   #10
Lady eSs
Rozeznanie
 
Avatar Lady eSs
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 821
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Też mam z tym problem. U mnie najbardziej sprawdza się niezakładanie po depilacji spodni/leginsów (skóra musi oddychać) i przede wszystkim niesmarowanie się od razu po depilacji. No i przede wszystkim nie mogę depilować się codziennie bo wtedy to już nic nie pomaga. Jak już wyskoczą krostki to polecam puder dla dzieci (np Babydream) - fajnie je podsusza i goi.
__________________
''Jeśli szczęście do Ciebie jeszcze nie przyszło – to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.''
Lady eSs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 10:22   #11
laurkafabian
Raczkowanie
 
Avatar laurkafabian
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 112
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

tez miałam podobny problem. Ogólnie tak podstawa to peelingi i nawilżanie. Mi ogólnie pomagał ten crem, cetaphil. łagodził podrażnienia króre sie robily.

Ale tak naprawde dopiero wszystko przeszło jak zaczełam robic lasery. najgorzej było po wosku bo włoski jescze wrastały..
__________________
Życie jest zbyt krótkie żeby mieć złą fryzurę

: cmok:
laurkafabian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-17, 17:07   #12
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

mnie też zawsze swędziało po depilacji, szczególnie na udach i w okolicach bikini, ale to właśnie natłuszczanie zaraz po przyniosło mi efekty, że teraz nie swędzi już
tak że NATŁUSZCZAJ !
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-20, 09:37   #13
Jaagodzianka
Smakowita ;)
 
Avatar Jaagodzianka
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 412
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Cytat:
Napisane przez _Ariel_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny też mam problem ze swędzeniem po depilacji.

Zauważyłam ze mój problem występuje głównie gdy gole się zbyt często ,np. co 2 dni . Wtedy nawet przy dokładnej depilacji, zaraz po wyjściu z pod prysznica kuję później na drugi dzień zaczyna wszystko swędzieć.
Problemu nie ma gdy włoski są nieco dłuższe i golę się np. raz w tyg. Moja skóra jest wtedy gładka i nie mam problemu ze swędzeniem.
Mam też problem z wrastającymi włoskami. Robię delikatne peelingi, codziennie nawilżam skórę. Nie wiem już co mam robić
sproboj sudokremem albo olejem kokosowym po depilacji smarowac, a z ciekawosci-czym depilujesz?
Jaagodzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-28, 18:06   #14
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Swędząca skóra po depilacji

Cytat:
Napisane przez Jaagodzianka Pokaż wiadomość
sproboj sudokremem albo olejem kokosowym po depilacji smarowac, a z ciekawosci-czym depilujesz?
Używam zwykłych maszynek. Próbowałam juz depilatorem, woskiem ale nie mam cierpliwości
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-28 18:06:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:47.