Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-02, 22:27   #331
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: HELP! Pierwsze tabletki anty, czy coś poszło nie tak?

Cytat:
Napisane przez wilga25 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam problem!
Jakiś czas temu udałam się do ginekologa z problemem nie regularnych miesiączek. Okazało się, że mam chore jajniki.
Miesiączkę miałam co 2-3 miesiące, czasami dłużej..
No więc lekarz kazał mi brać tabletki anty według ulotki.
Tabletki anty zaczęłam brać zaraz następnego dnia. Nie wiedziałam kiedy dostanę miesiączkę, czy za dwa miesiące czy za cztery.
Teraz nie wiem czy dobrze zrobiłam w tym wypadku..
No i na ulotce było napisane, że trzeba nakleić naklejkę tygodni i brać po kolei od dnia zaczęcia - czyli u mnie od środy.
No więc brałam każdego dnia te tabletki sumiennie o tej samej godzinie i właśnie dziś doszłam do zielonych.

Zgupiałam.. Nie wiem czy mam brać teraz te zielone, skoro białe brałam tylko przez 15 czy zacząć nowe pudełko od czwartku?
Kompletnie się pogubiłam.
Dodam, że są to tabletki atywia.
Coś pomotałaś. Bierzesz Atywię Daily w schemacie 21+7. W pudełku powinna być nalepka z dniami tygodnia - zwykle jest to 7 pasków, z których każdy zaczyna się od innego dnia tygodnia. Powinnaś wybrać ten z środą na początku i przykleić go do blistra. Wtedy pierwsza tabletka w blistrze to tabletka "środowa". Po 21 dniach robisz przerwę tudzież bierzesz placebo. Tabletki te nie mają substancji aktywnych i służą tylko temu, by nie wypaść z rytmu brania tabletek.
Nie wiem co zrobiłaś inaczej, niemniej powinnaś przyjąć 21 aktywnych tabletek i dopiero przejść do placebo.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 13:25   #332
donnakalka
Przyczajenie
 
Avatar donnakalka
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
21+7 tabletki antykoncepyjne- jak liczyć 7 dni przerwy

Hej,
chce zaznaczyć, że jest to mój pierwszy temat na tym forum, wyszukiwałam w szukajce podobnego tematu, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć .


Zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne o nazwie ''Symbella''( wcześniej przez 4 miesiące przyjmowałam tabletki ''Vixpo'', ale poprosiłam o zmianę przez kompletny spadek libido.)


I niestety w tych tabletkach trzeba robić 7 dni przerwy, stąd moje pytanie jak właściwie wyliczyć kiedy powinnam przyjąć nową tabletkę po 7 dniowej przerwie.



Prosiłabym o jakiś przykład, dajmy ostatnią tabletkę czyli 21 szą przyjęłabym w piątek to kiedy zacząć nowe opakowanie? W sobotę czy w kolejny piątek?


Może macie jakieś sprawdzone sposoby,żeby to spamiętać? Jakieś aplikację czy co cokolwiek. Proszę o rady.



donnakalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-03, 14:08   #333
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: 21+7 tabletki antykoncepyjne- jak liczyć 7 dni przerwy

Cytat:
Napisane przez donnakalka Pokaż wiadomość
Hej,
chce zaznaczyć, że jest to mój pierwszy temat na tym forum, wyszukiwałam w szukajce podobnego tematu, ale niestety nie udało mi się nic znaleźć .


Zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne o nazwie ''Symbella''( wcześniej przez 4 miesiące przyjmowałam tabletki ''Vixpo'', ale poprosiłam o zmianę przez kompletny spadek libido.)


I niestety w tych tabletkach trzeba robić 7 dni przerwy, stąd moje pytanie jak właściwie wyliczyć kiedy powinnam przyjąć nową tabletkę po 7 dniowej przerwie.



Prosiłabym o jakiś przykład, dajmy ostatnią tabletkę czyli 21 szą przyjęłabym w piątek to kiedy zacząć nowe opakowanie? W sobotę czy w kolejny piątek?


Może macie jakieś sprawdzone sposoby,żeby to spamiętać? Jakieś aplikację czy co cokolwiek. Proszę o rady.



Hej,

Ostatnia tabletkę czynną przyjmujesz w piątek.
Sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek - nie bierzesz tabletek (pełne 7 dni).
W sobotę zaczynasz nowe opakowanie.

Ja bym pewnie ustawiała sobie przypomnienie co miesiąc i rozpoczęciu nowego opakowania. Pewnie są jakieś aplikacje, ale ja z nich nie korzystam, więc ciężko mi cokolwiek polecić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-21, 21:23   #334
MBPN
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 51
Yasmin po cerazette

Witam. Od 8 miesięcy regularnie brałam cerazette ponieważ karmiłam piersią. Karmie jednak skończyłam i z opakowania zostało mi 7 pigułek, a ginekolog przepisał mi yasmin. Jednak zapomniałem zapytać czy mam brać ciągiem, tzn. Yasmin po cerazette czy muszę czekać na pierwszy dzień miesiączki. Pozdrawiam
MBPN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 15:05   #335
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Yasmin po cerazette

Cytat:
Napisane przez MBPN Pokaż wiadomość
Witam. Od 8 miesięcy regularnie brałam cerazette ponieważ karmiłam piersią. Karmie jednak skończyłam i z opakowania zostało mi 7 pigułek, a ginekolog przepisał mi yasmin. Jednak zapomniałem zapytać czy mam brać ciągiem, tzn. Yasmin po cerazette czy muszę czekać na pierwszy dzień miesiączki. Pozdrawiam
Mi kazał brać ciągiem - dokończyć Cerazette i zacząć brać dwuskładnikowe. Musisz tylko pamiętać, by przez pierwszy tydzień się dodatkowo zabezpieczać.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 21:39   #336
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Mam do was pytanie lady comp bardzo mnie ciekawi ten sprzęt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-26, 22:03   #337
solitude67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Unhappy Zwymiotowana pierwsza tabletka z nowego blistra.

Mam ważne pytanie, strasznie się stresuję.
Biorę tabletki antykoncepcyjne Belara od ponad roku, ale pierwszy raz miałam taką sytuację. Zawsze biorę tabletkę o godz. 22:00. Tak samo teraz po 7 dniowej przerwie o 22:00 rozpoczęłam nowe opakowanie. Ale niestety w ciągu dnia już źle się czułam, być może coś mi zaszkodziło i chwilę przed 24 wymiotowałam. Strasznie źle się czułam i nawet nie pomyślałam żeby wziąć kolejną tabletkę od razu bo ta pewnie się nie wchłonęła i kolejną wzięłam następnego dnia też o 22:00. Wcześniej ok. 3 miesięcy nie współżyłam. A po tej sytuacji współżyłam po 9 tabletce z tego opakowania.
Czy mogę być w ciąży? Czy po 7 dniach powinno wszystko być okej?
solitude67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-27, 09:15   #338
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zwymiotowana pierwsza tabletka z nowego blistra.

Cytat:
Napisane przez solitude67 Pokaż wiadomość
Mam ważne pytanie, strasznie się stresuję.
Biorę tabletki antykoncepcyjne Belara od ponad roku, ale pierwszy raz miałam taką sytuację. Zawsze biorę tabletkę o godz. 22:00. Tak samo teraz po 7 dniowej przerwie o 22:00 rozpoczęłam nowe opakowanie. Ale niestety w ciągu dnia już źle się czułam, być może coś mi zaszkodziło i chwilę przed 24 wymiotowałam. Strasznie źle się czułam i nawet nie pomyślałam żeby wziąć kolejną tabletkę od razu bo ta pewnie się nie wchłonęła i kolejną wzięłam następnego dnia też o 22:00. Wcześniej ok. 3 miesięcy nie współżyłam. A po tej sytuacji współżyłam po 9 tabletce z tego opakowania.
Czy mogę być w ciąży? Czy po 7 dniach powinno wszystko być okej?
Po 7 dniach jesteś zabezpieczona.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 20:38   #339
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie lady comp bardzo mnie ciekawi ten sprzęt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie to pytanie?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 00:06   #340
szara98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Lightbulb Nieustanne krwawienie przy 2 opakowaniu anty

Witam, przeszukałam już chyba cały internet i nie potrafię dowiedzieć się czy nie dzieję się nic złego z moim organizmem

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Harmonet od około roku. W 3 tygodniu 2 dnia zapomniałam tabletki i odbyłam stosunek, następnego dnia zażyłam 2 tabletki jednocześnie. Po zakończeniu tego blistra rozpoczęłam kolejne opakowanie zgodnie z zaleceniem ulotki.Według ulotki mogą wystawić plamienia/krwawienie.

Moje krwawienie rozpoczęło się w 1 tygodniu 3 dnia w czasie 2 opakowania ( środa dzień w którym zawsze rozpoczyna mi się okres planowany)
i trwa do teraz czyli ponad 1,5 tygodnia. Krwawienie jest dosyć obfite tak jak normalny okres, mimo upływu dni. Dziś wyjątkowo pobolewał mnie brzuch przez cały dzień i ogólnie źle się czułam.
Pod wieczór zauważyłam duży skrzep (?) w toalecie.

Czy ta sytuacja jest normalna i czy może któraś z was przechodziła przez to również ?
Co powinnam zrobić jeżeli krwawienie nie ustanie ?
Dziękuje serdecznie za pomoc.
szara98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 19:42   #341
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Nieustanne krwawienie przy 2 opakowaniu anty

Cytat:
Napisane przez szara98 Pokaż wiadomość
Witam, przeszukałam już chyba cały internet i nie potrafię dowiedzieć się czy nie dzieję się nic złego z moim organizmem

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Harmonet od około roku. W 3 tygodniu 2 dnia zapomniałam tabletki i odbyłam stosunek, następnego dnia zażyłam 2 tabletki jednocześnie. Po zakończeniu tego blistra rozpoczęłam kolejne opakowanie zgodnie z zaleceniem ulotki.Według ulotki mogą wystawić plamienia/krwawienie.

Moje krwawienie rozpoczęło się w 1 tygodniu 3 dnia w czasie 2 opakowania ( środa dzień w którym zawsze rozpoczyna mi się okres planowany)
i trwa do teraz czyli ponad 1,5 tygodnia. Krwawienie jest dosyć obfite tak jak normalny okres, mimo upływu dni. Dziś wyjątkowo pobolewał mnie brzuch przez cały dzień i ogólnie źle się czułam.
Pod wieczór zauważyłam duży skrzep (?) w toalecie.

Czy ta sytuacja jest normalna i czy może któraś z was przechodziła przez to również ?
Co powinnam zrobić jeżeli krwawienie nie ustanie ?
Dziękuje serdecznie za pomoc.
Hej,

Idź do ginekologa. Intensywne krwawienie od ponad tygodnia nie brzmi dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-11, 13:15   #342
Karolina_Kot_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 9
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Moje drogie, polecam wykonanie badań ginekologicznych, krwi (pod kątem krzepliwości, genetycznych) przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Co najważniejsze, jeśli już stosujecie i macie skutki uboczne, to przeczytajcie koniecznie to:

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-06-11 o 19:43
Karolina_Kot_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-11, 22:06   #343
asiulek8989
Raczkowanie
 
Avatar asiulek8989
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 218
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Od października biorę Vibin Mini. Do tej pory czułam się całkiem ok (nie licząc może pierwszego cyklu, ale się unormowało; jedyne na co mogę narzekać to wzmożony apetyt), ale odkąd zaczęły się upały nie jestem w stanie wytrzymać z powodu ciągłego bólu głowy i zmęczenia, jest mi tak niedobrze, że momentami chce mi się wymiotować, szczególnie niedługo po wzięciu tabletki. Ledwo wysiaduję w pracy, a w domu nie mogę nic zrobić. Zawsze bardzo dobrze znosiłam upały, nie mogłam się wręcz ich doczekać, a to co teraz przechodzę to koszmar. Jestem w trakcie drugiego rządka w listku i najchętniej bym przerwała, ale wiem doskonale że rozwalę sobie cykl. Co teraz? Przerwać w połowie listka czy wytrzymać te dwa straszne tygodnie do końca ? Dzwoniłam do gina, ale nie odbiera dlatego piszę...
asiulek8989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 08:11   #344
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez asiulek8989 Pokaż wiadomość
Od października biorę Vibin Mini. Do tej pory czułam się całkiem ok (nie licząc może pierwszego cyklu, ale się unormowało; jedyne na co mogę narzekać to wzmożony apetyt), ale odkąd zaczęły się upały nie jestem w stanie wytrzymać z powodu ciągłego bólu głowy i zmęczenia, jest mi tak niedobrze, że momentami chce mi się wymiotować, szczególnie niedługo po wzięciu tabletki. Ledwo wysiaduję w pracy, a w domu nie mogę nic zrobić. Zawsze bardzo dobrze znosiłam upały, nie mogłam się wręcz ich doczekać, a to co teraz przechodzę to koszmar. Jestem w trakcie drugiego rządka w listku i najchętniej bym przerwała, ale wiem doskonale że rozwalę sobie cykl. Co teraz? Przerwać w połowie listka czy wytrzymać te dwa straszne tygodnie do końca ? Dzwoniłam do gina, ale nie odbiera dlatego piszę...
Możesz przerwać, tylko pamiętaj, że od razu przestaje dzialać zabezpieczenie i musisz używać innego np. prezerwatyw.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 15:15   #345
adkaxadka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Wizyta u ginekologa po tabletki

Witam. Dziś dostałam miesiączkę a wyjazd na wakacje mam za równy miesiąc. Zadzwoniłam do ginekologa w celu umówienia się by przepisał mi tabletki antykoncepcyjne aby przesunąć okres i kazał mi przyjść dziś. Czuje ogromny dyskomfort na samą myśl pójścia do ginekologa z miesiączka. Czy jeżeli pójdę po miesiączce nie uda się już przesunąć kolejnej ? Nie brałam wcześniej tabletek także jestem zielona. Proszę o radę.
adkaxadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-12, 17:53   #346
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wizyta u ginekologa po tabletki

Cytat:
Napisane przez adkaxadka Pokaż wiadomość
Witam. Dziś dostałam miesiączkę a wyjazd na wakacje mam za równy miesiąc. Zadzwoniłam do ginekologa w celu umówienia się by przepisał mi tabletki antykoncepcyjne aby przesunąć okres i kazał mi przyjść dziś. Czuje ogromny dyskomfort na samą myśl pójścia do ginekologa z miesiączka. Czy jeżeli pójdę po miesiączce nie uda się już przesunąć kolejnej ? Nie brałam wcześniej tabletek także jestem zielona. Proszę o radę.
Hej. Tabletki możesz zacząć brać w dowolnym momencie - ale antykoncepcja może nie być zachowana. Ponadto nikt nie da Ci gwarancji, że nie będziesz krwawić przy tabletkach przez kilka pierwszych pudełek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 08:18   #347
oliqq107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Tabletki anty VINES

Cześć, wczoraj chcąc nie chcąc zapomniałam zażyć jedną tabletkę. Według ulotki, jeśli doszlo do tego w dniach 8-15, to powinnam normalnie wziąć tabletkę i kontynuować blister. Oczywiście, na blistrze wychodziłby mi dzień ósmy, jednak nie jest to dzień po okresie. Ostatni miałam prawie 40 dni temu, bo jest jeszcze nieregularny. Czy zasada z ulotki też się mnie tyczy? Ósmy dzień z opakowania, ale nie po okresie?
oliqq107 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-17, 20:48   #348
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki anty VINES

Cytat:
Napisane przez oliqq107 Pokaż wiadomość
Cześć, wczoraj chcąc nie chcąc zapomniałam zażyć jedną tabletkę. Według ulotki, jeśli doszlo do tego w dniach 8-15, to powinnam normalnie wziąć tabletkę i kontynuować blister. Oczywiście, na blistrze wychodziłby mi dzień ósmy, jednak nie jest to dzień po okresie. Ostatni miałam prawie 40 dni temu, bo jest jeszcze nieregularny. Czy zasada z ulotki też się mnie tyczy? Ósmy dzień z opakowania, ale nie po okresie?
Gdzie w ulotce jest napisane, że ma to być 8 dzień po krwawieniu?

Weź normalnie zapomniana tabletkę. Krwawienie nie ma nic do rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 10:31   #349
Collii
Przyczajenie
 
Avatar Collii
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej,

biorę Vines już od jakichś dwóch lat. Lekarz przepisał mi clindamycin (antybiotyk, który koliduje z braniem anty).

Sytuacja jest taka: pierwszą dawkę antybiotyku wzięłam w dobie, w której zażyłam 11. tabletkę z blistra. Gdy skończę antybiotyk, będę na 17. tabletce, zostaną mi 4 tabletki do czasu planowanej przerwy.
Wiedząc, że powinnam się zabezpieczać dodatkowo w czasie trwania antybiotyku i 7 dni po, mam kilka wątpliwości.

Moje pytania:

1. Czy powinnam robić planowaną przerwę po 4 dni tabletek już bez antybiotyku?

2. Czy może lepiej brać jest po tym od razu kolejne opakowanie i nie robić przerwy?

3. Ewentualnie zrobić tak: wziąć 4 tabletki, zrobić przerwę i za "bezpieczne" uznać, gdy wezmę już 7 tabletek z nowego blistra?

Dzięki z góry za odpowiedź!

(muszę się też wyżalić - kiedy szłam do lekarza wypełniałam formularz, że przyjmuję anty, ale on w ogóle nie poinformował mnie o działaniu clindamycinu. Wszystko trzeba doczytywać samemu... Plus korzystałam z infolinii z lekarzem, który w ogóle nie rozumiał mojego pytania i twierdził, że "niebezpieczny" jest jedynie okres brania antybiotyku, załamka).
Collii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-05, 22:23   #350
Marshall4k
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Skuteczność tabletek i wątpliwości

Hejka
Sytuacja wygląda tak że moja dziewczyna zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne dla ogólnej poprawy samopoczucia jak i dla samej antykoncepcji ale jak to często bywa ma sporo wątpliwości co do skuteczności, bierze je już drugi dzień a zaczęła w pierwszy dzień kiedy pojawiło sie u niej krwawienie w cyklu, na ulotce leku (Vines, podobno z małą ilością hormonów) napisane jest że ochrona przed ciążą powinna być już po użycu pierwszej tabletki ale wątpliwości nadal są, i szuka już sporą ilość czasu informacji czy napewno działa to już tak od pierwszej tabletki i co mają do powiedzenia na ten temat inne użytkowniczki. Dodam również że oboje mamy po 18 lat i póki co nie planujemy dziecka więc to dość ważne :D Sorki za wałkowany temat ale chcemy poprostu się upewnić.
Marshall4k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 11:50   #351
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Skuteczność tabletek i wątpliwości

Cytat:
Napisane przez Marshall4k Pokaż wiadomość
Hejka
Sytuacja wygląda tak że moja dziewczyna zaczęła brać tabletki antykoncepcyjne dla ogólnej poprawy samopoczucia jak i dla samej antykoncepcji ale jak to często bywa ma sporo wątpliwości co do skuteczności, bierze je już drugi dzień a zaczęła w pierwszy dzień kiedy pojawiło sie u niej krwawienie w cyklu, na ulotce leku (Vines, podobno z małą ilością hormonów) napisane jest że ochrona przed ciążą powinna być już po użycu pierwszej tabletki ale wątpliwości nadal są, i szuka już sporą ilość czasu informacji czy napewno działa to już tak od pierwszej tabletki i co mają do powiedzenia na ten temat inne użytkowniczki. Dodam również że oboje mamy po 18 lat i póki co nie planujemy dziecka więc to dość ważne Sorki za wałkowany temat ale chcemy poprostu się upewnić.
Hej,

Bardziej zaufacie obcym ludziom niż producentowi?
Tabletki działają od razu, o ile przyjmę je się w pierwszy dzień miesiączki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 18:42   #352
Klaudia_477
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 3
Dziwne objawy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Witam,

Zacznę od tego, że od 24.06 biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia. Od końca normalnego okresu przez cały czas plamiłam, raz bardziej raz mniej. Do tego bolą mnie piersi również z różnym nasileniem.

Dzisiaj o 11 byłam oddać honorowo krew, i od tej pory boli mnie brzuch jak w trakcie miesiączki i plamienie zamieniło się w normalne krwawienie. Jestem bardzo zaniepokojona, czy któraś z Was mogłaby mi pomóc, czy może to być związane z oddaniem krwi? Czy mam dalej brać tabletki do końca opakowania (zostały cztery) czy zaprzestać je brać? Czy może powinnam zgłosić się z tym do ginekologa?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Klaudia_477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 20:10   #353
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziwne objawy podczas brania tabletek antykoncepcyjnych

Cytat:
Napisane przez Klaudia_477 Pokaż wiadomość
Witam,

Zacznę od tego, że od 24.06 biorę tabletki antykoncepcyjne Atywia. Od końca normalnego okresu przez cały czas plamiłam, raz bardziej raz mniej. Do tego bolą mnie piersi również z różnym nasileniem.

Dzisiaj o 11 byłam oddać honorowo krew, i od tej pory boli mnie brzuch jak w trakcie miesiączki i plamienie zamieniło się w normalne krwawienie. Jestem bardzo zaniepokojona, czy któraś z Was mogłaby mi pomóc, czy może to być związane z oddaniem krwi? Czy mam dalej brać tabletki do końca opakowania (zostały cztery) czy zaprzestać je brać? Czy może powinnam zgłosić się z tym do ginekologa?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Hej,

Czytałaś ulotkę? Plamienia są normalne przez pierwsze trzy cykle. Jeśli niebezpiecznie się nasili, idź do lekarza. Póki co nie ma się czym martwić. Natomiast myślę, że oddawanie krwi w czasie plamienia nie jest zbyt odpowiedzialne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 11:08   #354
Klaudia_477
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Dziękuję Pani za pomoc.

Oczywiście czytałam ulotkę, dlatego wcześniej w ogóle się tym nie przejmowałam, i dalej bym się nie przejmowała gdyby nie zmiana charakteru plamień. Nie żeby nie było - przed oddaniem krwi pytałam obecnej tam pani doktor czy jest jakieś przrciwskazanie, usłyszałam że plamienie to nie krwawienie i spokojnie mogę oddać krew. 😊
Klaudia_477 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-12, 14:18   #355
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Klaudia_477 Pokaż wiadomość
Dziękuję Pani za pomoc.

Oczywiście czytałam ulotkę, dlatego wcześniej w ogóle się tym nie przejmowałam, i dalej bym się nie przejmowała gdyby nie zmiana charakteru plamień. Nie żeby nie było - przed oddaniem krwi pytałam obecnej tam pani doktor czy jest jakieś przrciwskazanie, usłyszałam że plamienie to nie krwawienie i spokojnie mogę oddać krew. 😊
Tym też się nie przejmuj. Dopóki nie jest to jakieś bardzo intensywne krwawienie, to tak może być. Niestety, tak to jest z tabletkami - organizm może bardzo różnie zareagować.

Dodam tylko, że kiedy już organizm przyzwyczai się do nowej sytuacji z hormonami, to w czasie krwawienia z odstawienia możesz mieć tylko delikatne plamienia. Atywia działa tak, że ogranicza rozrost endometrium i bardzo często jest tak, że krwawienia są śladowe albo nie ma ich w ogóle.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 22:29   #356
Opsahopsa1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Witam

Chciałabym się dowiedzieć od zorientowanych Pań trochę na temat przyjmowania antykoncepcji. Mam 22 lata , jestem w szczęśliwym związku z chłopakiem od prawie 3 lat. Jakiś czas temu doszliśmy do wniosku ze warto by było skorzystać z dodatkowej ochrony . Będąc u pani ginekolog nie dopytałam się dokładnie o działanie tych tabletek . Dokładniej chodzi mi o tą przerwę którą odbywa się po łyknięciu 21 tabletek- jednofazowych. Jeśli w ciągu tych 7 dni nie dostanę ‚ ‚miesiączki’ bądź dostanę ją w 5 dniu przerwy to czy normalnie mam zacząć nowe opakowanie po tych 7 dniach mimo ze będę miała krwawienie bądź w ogóle go nie będzie. Pytam się tu ponieważ moja doktor jest tymczasowo niedostępna i nie mam jak się z nią skontaktować . Jeżeli źle wytłumaczyłam poprawie się jeżeli któraś będzie miała chęć pomocy. Proszę o podpowiedz jestem świeża w tym temacie.
Opsahopsa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 22:47   #357
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Witam

Cytat:
Napisane przez Opsahopsa1 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć od zorientowanych Pań trochę na temat przyjmowania antykoncepcji. Mam 22 lata , jestem w szczęśliwym związku z chłopakiem od prawie 3 lat. Jakiś czas temu doszliśmy do wniosku ze warto by było skorzystać z dodatkowej ochrony . Będąc u pani ginekolog nie dopytałam się dokładnie o działanie tych tabletek . Dokładniej chodzi mi o tą przerwę którą odbywa się po łyknięciu 21 tabletek- jednofazowych. Jeśli w ciągu tych 7 dni nie dostanę ‚ ‚miesiączki’ bądź dostanę ją w 5 dniu przerwy to czy normalnie mam zacząć nowe opakowanie po tych 7 dniach mimo ze będę miała krwawienie bądź w ogóle go nie będzie. Pytam się tu ponieważ moja doktor jest tymczasowo niedostępna i nie mam jak się z nią skontaktować . Jeżeli źle wytłumaczyłam poprawie się jeżeli któraś będzie miała chęć pomocy. Proszę o podpowiedz jestem świeża w tym temacie.
Krwawienie z odstawienia rzadko kiedy przychodzi pierwszego dnia przerwy. Najczęściej przychodzi później, jak organizm odczuje spadek hormonów. Tak czy siak, przerwa ma trwać maksymalnie 7 dni - można ją skracać, ale nie wydłużać. Tabletkę aktywna należy zażyć nawet jak krwawienie dalej trwa.

Sytuację, że krwawienie się nie pojawia, należą zasadniczo do normy. Od czasu do czasu może się zdarzyć i również wtedy po 7 dniach przerwy należy przyjąć aktywna tabletkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 08:03   #358
Serduszko9812
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 1
Zapomniana tabletka w 1 tyg po okresie i obawy

Cześć przez 1.5 roku biorę antykoncepcję vines i ostatnio zadażyło mi się pierwszy raz zapomnieć tabletki w pierwszym tyg po okresie planowane wzięcie tabletki powinno być o godz 11 a kochałam się z chłopakiem o godz 16 tego samego dnia gdzie chcieliśmy spróbować bez prezerwatywy i kilka razy włożył założył prezerwatywę i był kontynuowany stosunek sam finał był poza. Na następny dzień zobaczyłam że nie wzięłam tabletki z dnia poprzedniego to wzięła dwie na raz. Teraz pytanie czy jest możliwość zajścia w ciążę muszę się czegoś obawiać?
Serduszko9812 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-27, 13:49   #359
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniana tabletka w 1 tyg po okresie i obawy

Cytat:
Napisane przez Serduszko9812 Pokaż wiadomość
Cześć przez 1.5 roku biorę antykoncepcję vines i ostatnio zadażyło mi się pierwszy raz zapomnieć tabletki w pierwszym tyg po okresie planowane wzięcie tabletki powinno być o godz 11 a kochałam się z chłopakiem o godz 16 tego samego dnia gdzie chcieliśmy spróbować bez prezerwatywy i kilka razy włożył założył prezerwatywę i był kontynuowany stosunek sam finał był poza. Na następny dzień zobaczyłam że nie wzięłam tabletki z dnia poprzedniego to wzięła dwie na raz. Teraz pytanie czy jest możliwość zajścia w ciążę muszę się czegoś obawiać?
Hej, szansa na ciąże zerowa. Zabezpieczaj się dodatkowo przez 7 dni od tego wydarzenia. Potem antykoncepcja wraca do normy i dodatkowe zabezpieczenie nie jest potrzebne. Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 20:45   #360
claudiakg32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Czy to ciąża ?

Mam pytanie od 2 tygodni leczę się na trądzik lekiem doxycyklina , zażywam również tabletki antykoncepcyjne tez od ok.2tyg, zdarza mi się ostatnio ale nie codziennie nad ranem miewać dość silne mdłości trwa to około 2h , duże huśtawki nastrojów ,ostatnio miesiączka kończyła mi się 5 dniowym plemieniem które trwa max 2 dni zazwyczaj przy kończącym się okresie . Dziś mam 14 dzień cyklu , rano miałam bardzo silne mdłości potem na papierze miałam krew a następne jasno brązowe plamienie , czy jest możliwe ciąża czy to efekt uboczny leków ?
claudiakg32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:41.