Czy można obniżyć cholesterol bez leków? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-12, 20:50   #181
rafer
Przyczajenie
 
Avatar rafer
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 10
Talking Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

ISTNIEJĄ DWA POWODY OTYŁOŚCI (CHOLESTEROL) / NADWAGI / CUKRZYCY / NADCIŚNIENIA / CHORÓB SERCA U LUDZI: ♥♥♥♥♥

1. Wysoki poziom cukru we krwi, czyli mąka i cukier spożywczy, a zatem (niezdrowe dla człowieka):
WYSOKIE WĘGLOWODANY TJ. OD 26.01% WZROSTU.

2. Zbyt duże spożycie tłuszczów, mamy więc klasyfikację:
INDEKS ŻYWIENIOWY TJ. IŻ PRODUKTU.

3. Puenta to tabele:
IŻ PRODUKTU.

P. S. Realizując klasyfikację IŻ, organizm sam wykorzystuje złogi trójglicerydów w żyłach, oczyszczając je. Zwyczajne biologiczne reakcje, które równocześnie eliminują miażdżycę i nadciśnienie, a także cukrzycę typu 2. Spożycie CHLEBA NA OSTEOPOROZĘ-IRL, szprotek wędzonych oraz fasoli czyli produktów o dużej zawartości wapnia wyjaśnia celowość umieszczenia tych produktów jako zalecane.

4. Prozdrowotne w diecie są (energetyczne) tzw:
NISKIE WĘGLOWODANY TJ. DO 26% WZROSTU.
ODPAROWANE WĘGLOWODANY TJ. DO STRUKTURY C.
__________________
GLUKOZA NATURALNA.
rafer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 08:36   #182
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

rafer nie musisz powielać postów,wszyscy przeczytaliśmy i skomentowaliśmy.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 11:06   #183
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

rafer poza capslockiem jeszcze powiększ czcionkę i wklejaj codziennie, bo może ktoś jeszcze nie doczytał.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:47   #184
jagnaatos
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 46
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Mam pytanie.Czy ktoś może obniżał cholesterol za pomoca hepa vitale?
jagnaatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-04, 08:22   #185
dzasq
Raczkowanie
 
Avatar dzasq
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Rzeszów/Warszawa
Wiadomości: 104
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Hm, myślę że dietą można, ale to wszystko najlepiej konsultować z lekarzem - tak będzie najbezpieczniej. Ja nawet ostatnio przebadałam się pod tym kątem, bo niestety moja dieta nie była wzorowa i trochę się bałam jak mi ten cholesterol wyjdzie ale na szczęście jest ok Robiłam taki domowy test na poziom cholesterolu (z domowego laboratorium), później jeszcze dla pewności badania u lekarza

Edytowane przez dzasq
Czas edycji: 2017-08-23 o 11:32
dzasq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-12, 01:11   #186
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Mnie się udało obniżyć cholesterol ok. 2 lata temu, ale tylko i wyłącznie rygorystycznie zdrowym odżywaniem się (zupełnie przestałam wtedy jeść np. smażone rzeczy, używać masła - tak, to mi naprawdę pomogło, o słodyczach, chipsach i fastfoodach nie wspominam, bo to oczywiste) i sportem (zaczęłam codziennie jeździć na rowerze, trochę biegałam, chodziłam na długaśne spacery).
No i stres - to była trzecia przyczyna, którą starałam się nie tyle wyeliminować, bo ja zawodowo lubię wyzwania i lubię być w stresie - ale musiałam go trochę okiełznać.

Ale nadal oczywiście muszę uważać, To taka walka, która dla osób mających skłonność do podwyższonego cholesterolu, nigdy się nie kończy. Trzeba być czujnym cały czas
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 20:47   #187
JustynaDK
Raczkowanie
 
Avatar JustynaDK
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 59
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

ja oglądałam taki program dokumentalny gdzie mowa byłe że lekko wysoki cholesterol nie jest szkodliwy jak się nam mówi, i chodzi by sprzedawać na leki.
JustynaDK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-16, 23:40   #188
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Cytat:
Napisane przez JustynaDK Pokaż wiadomość
ja oglądałam taki program dokumentalny gdzie mowa byłe że lekko wysoki cholesterol nie jest szkodliwy jak się nam mówi, i chodzi by sprzedawać na leki.
To pewnie tak jak z wieloma innymi "składowymi", np. poziomem cukru we krwi. Są pewne przedziały, od jakiego do jakiego stężenia we krwi dany składnik mieści się w ogólnie przyjętej normie, a kiedy staje się niebezpieczny. Poza tym ogromnie ważne jest spojrzenie całościowe na organizm, dobry lekarz patrzy nie tylko na sam wynik cholesterolu, ale też pozostałe wyniki badania krwi, wiek, wagę, rozpytuje nas o tryb życia, samopoczucie, historię "zdrowia" rodziny.

Dlatego ja gorąco namawiam osoby, które tak jak ja zbadały się i wyszło im za dużo cholesterolu, albo które podejrzewają, że mogą mieć z tym problem bo np. czują się źle, ich rodzice i dziadkowie mieli miażdżycę itp. itd. do pogadania ze swoim lekarzem.

Ja pogadałam, zadawałam mnóstwo pytań, lekarz dokładnie wyjaśnił mi, DLACZEGO u mnie nadmiar cholesterolu jest tak bardzo szkodliwy, i... zastosowałam się do jego zaleceń. Po roku wszystkie wyniki (nie mówiąc już o samopoczuciu) miałam wzorowe.

Także, Dziewczyny, dbajmy o zdrowie. I myślę, że jeśli mamy wątpliwości lub chcemy o coś zapytać, to jednak lepiej wybrać się do swojego, zaufanego, dobrego lekarza, zamiast opierać się na Internecie i filmach...
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-24, 12:37   #189
Chodolkaewa
Przyczajenie
 
Avatar Chodolkaewa
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 4
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Dziewczyny ja miałam za wysoki cholesterol i musiałam zmienić cały tryb żywienia. No nie oszukujmy się kebaby praktycznie co tydzień i codziennie coś słodkiego do kawusi musiało być lekarz zalecił mi zmianę diety bo wyniki wyszły masakryczne. Zrezygnowałam z fast-foodów a w zamian włączyłam zdrowe tłuszcze, np. awokado i orzechy nerkowca. A do tego piję herbatę na cholesterol ze strony <ciach>, same ziółka naturalne żadne świństwa. I cholesterol spada mam nadzieję, że do wakacji będzie już w normie^^

Edytowane przez Mojwa
Czas edycji: 2018-04-25 o 10:51
Chodolkaewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-24, 12:23   #190
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Cytat:
Napisane przez JustynaDK Pokaż wiadomość
ja oglądałam taki program dokumentalny gdzie mowa byłe że lekko wysoki cholesterol nie jest szkodliwy jak się nam mówi, i chodzi by sprzedawać na leki.
Czasami coś w tym może być. Zbijanie cholesterolu na siłę w przypadku osób, które mają tak od zawsze, dziedzicznie (na zasadzie: jaki ojciec, taki syn) nie zawsze jest dobre.

Cholesterol mi spadł odkąd:
- ćwiczę, ruszam się więcej,
- unikam słodyczy (mocnooo ograniczyłam),
- unikam sera żółtego i tego typu produktów,
- generalnie schudłam.

Ale nie spadł mi wcale tak dużo, jak myślałam, że spadnie. Czuję się ok. Moja matka również zawsze ma podwyższony cholesterol.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-30, 19:57   #191
farmaceutka88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 896
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Oczywiście, że można. Raz - dieta, dwa ... (w sumie też dieta, mianowicie ... ) olej lniany. Ja go uwielbiam. Najlepiej kupować ten lodówkowy (dostępny w aptekach , lać go do sałatek, owsianki, jogurtu, oczywiście w rozsądnych ilościach. Mi akurat bardzo smakuje i dodaję go do kosmetyków - maseczek do twarzy, pięknie natłuszcza i łagodzi skórę. Tak oto olejem lnianym obniżyłam cholesterol u teścia, tzw. chudego grubasa (szczupły, ale cholesterol ponad normę). Niestety olej lniany mu się przejadł i wrócił do tabletek, ale podczas diety połączonej z olejem lnianym wyniki były rewelacyjne!!! Więcej o oleju lnianym: TUTEJ
farmaceutka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-01, 12:33   #192
agape
Zadomowienie
 
Avatar agape
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 061
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Mąż przyjaciółki obniżył cholesterol suplementując wit.B3 niacyne oczywiście plus zmiana diety na lżejsza. .. zażywanie leków na cholesterol ma b dużo efektów ubocznych jak osteoporoza (są nawet badania które wykazują ze osoby cierpiące na osteoporozę wcześniej zaczęły brać leki na cholesterol)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Szymonek
Wojtuś
(Bejbolek) 2.05.2019
agape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 15:12   #193
4c52e7ce1ca4272c52a705c4e9bc120bd7e61c0d_656fba3e75b75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 79
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Tak. Mi lekarka zalecila dietę-gotowane mieso, nic smażonego, mozna pić len mielony tez podobno pomaga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4c52e7ce1ca4272c52a705c4e9bc120bd7e61c0d_656fba3e75b75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 07:30   #194
izakoci
Przyczajenie
 
Avatar izakoci
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 6
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Mój teścio miał problem z cholesterolem i samą dietą mu się udalo zbić, ale trzymał się jej mocno,żadnych odstępstw, sporo schudł i nie musi brać tabletk.
izakoci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-02, 17:57   #195
Marcia744
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 20
Dot.: Czy można obniżyć cholesterol bez leków?

Myślę, że można Ja polecam jeść dużo ryb. Naprawdę pomaga to w życiu. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-12-09 o 12:57 Powód: reklama
Marcia744 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-02 18:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.