Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-25, 13:02   #61
GiselleAbby
Raczkowanie
 
Avatar GiselleAbby
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 35
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
ależ się zaczęło dziać


opanowanie stresu jest niewątpliwe ważne, ja chyba nie mam z tym problemu, bo lubię takie wyzwania może za rok będę podchodzić inaczej, mając świadomość, że to moja ostatnia i definitywna szansa


zawsze podziwiałam wszystkich tych, którzy sięgają po historię a musisz poprawiać, nie masz możliwość przeniesienia się, na przykład po roku?


o, to jesteście dwie


matematyka.pisz.pl
matmana6.pl
megamatma.pl
preferuję naukę z książek, więc średnio znam te strony, ale wiem, że były zachwalane powodzenia dla koleżanki


cześć Izka!

hej I jak, zaczęłaś już przygotowania czy jeszcze wykorzystujesz wakacje?


rozumiem, jak oceniasz tegoroczną?


i to jest okropne, bo z roku na rok poziom nauczania jest niższy, a progi spadają jednak wciąz bardzo marzy mi się ta uczelnia, a jeszcze bardziej miasto
masz piękny wynik z biologii, jakieś porady?

uff, widzę, że kierunki biomedyczne królują na wątku osobiście nie mam nic przeciwko offtopom, jeżeli odbywają się w miarę rozsądku - człowiek może się czegoś nauczyć, a i ciągłe mówienie o poprawie nie będzie chyba zdrowe
i tak, ja nie byłam na profilu biochemicznym, biologii uczyłam się niecały rok, a chemię zaczęłam dopiero w październiku, co prawda miałam okres korepetycji, ale więcej mi zaszkodziły niż pomogły ponadto musiałam wszystko przeplatać z matmą, z której jestem średnia i angielskim, z którego chcę w najbliższej przyszłości zrobić certyfikat. wiedziałam, że trochę na siebie wzięłam i brałam pod uwagę porażkę i właściwie, potwierdzam, biologia była w tym roku łatwa. miałam, może niezadowalający, ale wynik, który (gdyby był taki sam z chemii) pozwoliłby mi przekroczyć próg farmacji niestety, chemię zawaliłam po całości i wzięłam się już za wymazywanie zbiorów (swoją drogą, ciężka harówa) mam świadomość tego, co zrobiłam źle i gdzie miałam braki, a miałam wielkie, bo sięgały jeszcze gimnazjum. wierzę, że nie zmarnuję roku w domu, można powiedzieć, że mam doświadczenie, jeśli chodzi o samodzielną naukę, bo poziom w szkole był żenujący
Ja nie chcę się przenosić - filologia to był mój cel
Po prostu chciałabym skończyć jeszcze inne studia, niekoniecznie w kraju, ekhm...
GiselleAbby jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 13:33   #62
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cześć dziewczyny
To i ja dołączę, rozważam napisanie rozsz matmy za rok, może rozsz rosyjski czy podstawowy francuski, jak mi szczęście dopisze
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 12:39   #63
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Trochofora Pokaż wiadomość
Ok. Dziękuję za informacje

W sumie przez 3 lata LO wałkowałam zadania z Pazdro i jakiejś dziwnej książki z OPERONu Zadania w Pazdrze były czasami kosmiczne, a czasami w ogóle niechemiczne. Za to te z OPERONu porażały błędami... Nawet takimi głupimi. Zaglądasz do odpowiedzi, liczysz jak oni na kalkulatorze, a i tak inne liczby wychodzą... Ech
u mnie te książeczki z operonu się kurzą, nie mam pojęcia, dlaczego je kupiłam

Cytat:
Napisane przez micraneska Pokaż wiadomość
a nie radzę sięgać po zbiór Maturalnie że zdasz - zadania mega trudne, niematuralne - szkoda czasu i nerwów
serio? mi się z biologii nawet podobał zwłaszcza, że tegoroczna matura była dość trudna i boję się, żeby w nadchodzącym roku mnie nie przerosła

Cytat:
Napisane przez lovelybaka Pokaż wiadomość
Od sierpnia zaczynam, mam nadzieję, że jak się zepnę to wystarczy na te 30%

Wysłane za pomocą Tapatalk 2
na pewno, zdolna dziewczyna jesteś

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Matury ani z chemii, ani z biologi nie zdawałam ale wtrącę swoje 3 grosze w dyskusje Zauważyłam, że osoby bardziej uzdolnione w kierunku bio-chem albo humanistycznym, lepiej radzą sobie z biologią niż z chemią. Ja jako osoba bardziej uzdolniona w kierunku matematycznym mogę powiedzieć, że chemia jest dla mnie o wiele łatwiejsza niż biologia, a przynajmniej jeżeli chodzi o zdanie matury. Tego kto wymyślił taką formę zdawania biologii powinni ukamienować Naprawdę podziwiam ludzi, którzy mają wysokie wyniki z matury z biologii. Także gratulacje dla was dziewczyny.

Niestety ubolewam nad poziomem dzisiejszej edukacji, jest coraz gorzej a podręczniki zupełnie nie przystępne. Polecam uczenie się ze starszych podręczników, bo były naprawdę dobre Ja w liceum korzystałam z książki wyd. Rożak rok 2002 (do chemii) i z biologii Wiśniewskiego (nie pamiętam roku wydania) i bardzo sobie je chwaliłam. Niestety dzisiejsze podręczniki to czesto przerost formy nad treścią, do tego pisane językiem dosyć niezrozumiałym.
chyba coś w tym jest

bardzo dużo osób chwali Rożaka, ale niemożliwie trudno go dostać. na allegro widziałam jedną aukcję, ktora zaczyna się od 120 zł
Cytat:
Napisane przez GiselleAbby Pokaż wiadomość
Ja nie chcę się przenosić - filologia to był mój cel
Po prostu chciałabym skończyć jeszcze inne studia, niekoniecznie w kraju, ekhm...
aaa, teraz rozumiem powodzenia
Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
To i ja dołączę, rozważam napisanie rozsz matmy za rok, może rozsz rosyjski czy podstawowy francuski, jak mi szczęście dopisze
hej biedronko, nienawidząca francuszczyzny
ale zaraz, wcześniej francuskiego nie zdawałaś, więc teraz musisz na nowych zasadach, można pisać przedmiot dodatkowy na poziomie podstawowym?
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog

Edytowane przez mayletka
Czas edycji: 2014-07-29 o 12:45
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 12:49   #64
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
hej biedronko, nienawidząca francuszczyzny
ale zaraz, wcześniej francuskiego nie zdawałaś, więc teraz musisz na nowych zasadach, można pisać przedmiot dodatkowy na poziomie podstawowym?
Przez dwa lata jeszcze możemy zdawać na starych zasadach

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Matury ani z chemii, ani z biologi nie zdawałam ale wtrącę swoje 3 grosze w dyskusje Zauważyłam, że osoby bardziej uzdolnione w kierunku bio-chem albo humanistycznym, lepiej radzą sobie z biologią niż z chemią. Ja jako osoba bardziej uzdolniona w kierunku matematycznym mogę powiedzieć, że chemia jest dla mnie o wiele łatwiejsza niż biologia, a przynajmniej jeżeli chodzi o zdanie matury. Tego kto wymyślił taką formę zdawania biologii powinni ukamienować Naprawdę podziwiam ludzi, którzy mają wysokie wyniki z matury z biologii. Także gratulacje dla was dziewczyny.

Niestety ubolewam nad poziomem dzisiejszej edukacji, jest coraz gorzej a podręczniki zupełnie nie przystępne. Polecam uczenie się ze starszych podręczników, bo były naprawdę dobre Ja w liceum korzystałam z książki wyd. Rożak rok 2002 (do chemii) i z biologii Wiśniewskiego (nie pamiętam roku wydania) i bardzo sobie je chwaliłam. Niestety dzisiejsze podręczniki to czesto przerost formy nad treścią, do tego pisane językiem dosyć niezrozumiałym.
Mam to samo, chemia dla mnie była o wiele łatwiejsza w nauce niż biologia
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 13:17   #65
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Przez dwa lata jeszcze możemy zdawać na starych zasadach

ale ja byłam przekonana, że to dotyczy tylko przedmiotów, które zdawało się wcześniej
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 13:23   #66
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
ale ja byłam przekonana, że to dotyczy tylko przedmiotów, które zdawało się wcześniej
[/COLOR]
Nie, mamy dwa lata na zdawaniu dodatkowych przedmiotów bądź poprawianie tych co zdawaliśmy, potem dopiero na nowych zasadach będzie wszystko
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 13:40   #67
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Też mi się wydawało, że tych których nie pisaliśmy to już na starych zasadach nie można. .Ale języki na podstawie chyba mają być? :S
Teraz nie mam wyjścia i muszę się uczyć franc, życie zmieniło moje plany

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 13:48   #68
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

mayletka ale ja mówiłam o chemii nie biologii swojego Rożaka kupiłam w jednej z księgarni internetowych bodajże Bonito

marcinosz na starych zasadach owszem można poprawiać przedmioty które wcześniej miałaś wpisane w deklaracji, jakby ktoś teraz zamierzał pisać 1 raz jakiś przedmiot pisze go na nowych zasadach
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 13:48   #69
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Eh, piszę to już któryś raz i jest to informacja od samego OKE, pytałam o tegorocznych maturzystów (rocznik '95 w liceum i '94 technikum)
w latach 2015-2016 może Pani przystępować do egzaminu po "staremu" w trzech przypadkach:
1. jeżeli w ogóle nie podchodziła Pani do matury (w ogóle - czyli do podstaw również)
2. jeżeli nie zdała Pani matury
3. jeżeli podwyższa Pani wynik z przedmiotu, który Pani zdawała.


Inne przypadki - na nowych, czyli jak ktoś dobiera przedmiot, którego nie zdawał to pisze go na nowych.
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."


Edytowane przez sarcastic_
Czas edycji: 2014-07-29 o 13:50
sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 15:11   #70
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez sarcastic_ Pokaż wiadomość
Eh, piszę to już któryś raz i jest to informacja od samego OKE, pytałam o tegorocznych maturzystów (rocznik '95 w liceum i '94 technikum)
w latach 2015-2016 może Pani przystępować do egzaminu po "staremu" w trzech przypadkach:
1. jeżeli w ogóle nie podchodziła Pani do matury (w ogóle - czyli do podstaw również)
2. jeżeli nie zdała Pani matury
3. jeżeli podwyższa Pani wynik z przedmiotu, który Pani zdawała.


Inne przypadki - na nowych, czyli jak ktoś dobiera przedmiot, którego nie zdawał to pisze go na nowych.
Właśnie tak mi się wydawało, chociaż to rozwiązanie uważam za bezsensowne, bo gdyby wcześniej poinformowali, to bym sobie jeszcze coś napisała dla zabawy A przecież i tak muszą przygotować np arkusze z chemii, więc powinni wszystkim pozwolić pisać.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 16:01   #71
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cześć Dziewczyny

Macie może nazwy związków chemicznych, czy też jonów, których kolory trzeba koniecznie znać na maturę z chemii? Wiem o miedzi, chromie, manganie i jeszcze kilku związkach, ale nie wiem co z resztą. Szukając w Internecie trafiam głównie na mega długie listy :/ Byłabym wdzięczna za pomoc!
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 22:16   #72
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Mayletka, Rożak jest na chomiku, ale mogę Ci go też na maila przesłać.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:47   #73
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Trochofora Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Macie może nazwy związków chemicznych, czy też jonów, których kolory trzeba koniecznie znać na maturę z chemii? Wiem o miedzi, chromie, manganie i jeszcze kilku związkach, ale nie wiem co z resztą. Szukając w Internecie trafiam głównie na mega długie listy :/ Byłabym wdzięczna za pomoc!
poszukaj u joanny roga, ona ma fajną rozpiskę
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:52   #74
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Za wszystkich którzy poprawiają maturę trzymam mocno kciuki. Sama przez to przechodziłam 2 lata temu ( poprawiałam biologię i chemię).
Powiem wam, że zostanie w domu to była najlepsza możliwa decyzja. Ja naukę do matury godziłam z pracą na 3/4 etatu, czasami na cały etat ( czego nie polecam, bo z dojazdami zajmowało mi to cały dzień, więc na naukę nie miałam już siły). Jeśli się postaracie, ułożycie sobie mniej więcej plan nauki to na pewno się uda A na studiach spora część osób jest starsza o rok, dwa często też trzy lata ( bo są już po jakiś studiach) i i tak wszyscy trzymają się razem, piją razem i uczą się razem ( o ile grupa jest fajna) Nie ma żadnego podziału na grupy ze względu na wiek.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 01:49   #75
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Mayletka, Rożak jest na chomiku, ale mogę Ci go też na maila przesłać.
o tym nie pomyślałam eh, aktualnie mój internet nie pozwala mi na pobieranie czegokolwiek
Cytat:
Napisane przez Trochofora Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny

Macie może nazwy związków chemicznych, czy też jonów, których kolory trzeba koniecznie znać na maturę z chemii? Wiem o miedzi, chromie, manganie i jeszcze kilku związkach, ale nie wiem co z resztą. Szukając w Internecie trafiam głównie na mega długie listy :/ Byłabym wdzięczna za pomoc!
pamiętam, że było coś takiego na stronie, która często reklamowała się na biologu i generalnie dopiero powstała, ale nie pamiętam adresu poszukam w ulubionych

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Za wszystkich którzy poprawiają maturę trzymam mocno kciuki. Sama przez to przechodziłam 2 lata temu ( poprawiałam biologię i chemię).
Powiem wam, że zostanie w domu to była najlepsza możliwa decyzja. Ja naukę do matury godziłam z pracą na 3/4 etatu, czasami na cały etat ( czego nie polecam, bo z dojazdami zajmowało mi to cały dzień, więc na naukę nie miałam już siły). Jeśli się postaracie, ułożycie sobie mniej więcej plan nauki to na pewno się uda A na studiach spora część osób jest starsza o rok, dwa często też trzy lata ( bo są już po jakiś studiach) i i tak wszyscy trzymają się razem, piją razem i uczą się razem ( o ile grupa jest fajna) Nie ma żadnego podziału na grupy ze względu na wiek.
uwielbiam takie wpisy dzięki, bo już powoli zaczynałam się dołować, jak zobaczyłam, ile osób już na fejsie dodało swoje uczelnie i bardzo podziwiam Cię za pracę i naukę jednocześnie, ja pracować nie będę, więc to bardzo wydłuży moją dobę, co nie zmienia faktu, że dobry plan to podstawa można wiedzieć, o ile udało Ci się poprawić wynik? bo ja, niestety, muszę zrobić z chemii dość spory przeskok
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 11:30   #76
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

A ja muszę połączyć studia z nauką biologii (wynik chcę podwyższyć o 20%) i boję się, że nie dam rady... :/ No, ale mus to mus, podobno dla chcącego nic trudnego
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 18:19   #77
Puola
Zadomowienie
 
Avatar Puola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 961
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.


Można dołączyć?

Zamierzam poprawiać matematykę(nie jest mi potrzebna na studia, ale wynik mnie nie zadowala) i angielski R. Chcę jeszcze napisać rozszerzenia z polskiego i geografii
Puola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 18:30   #78
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez Puola Pokaż wiadomość

Można dołączyć?

Zamierzam poprawiać matematykę(nie jest mi potrzebna na studia, ale wynik mnie nie zadowala) i angielski R. Chcę jeszcze napisać rozszerzenia z polskiego i geografii
Piątka Ewcia!

Dziewczyny, kiedy zaczynacie się uczyć?
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 18:36   #79
Puola
Zadomowienie
 
Avatar Puola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 961
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Piątka Ewcia!

Dziewczyny, kiedy zaczynacie się uczyć?
Ja właśnie słucham bbc(to się liczy, prawda?).

W sierpniu chcę się skupić na angielskim.
W sumie to jeszcze nie mam planu nauki
Puola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-05, 19:30   #80
sarcastic_
Zakorzenienie
 
Avatar sarcastic_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 6 368
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Piątka Ewcia!

Dziewczyny, kiedy zaczynacie się uczyć?
Ja przez sierpień chcę przeczytać wszystkie podręczniki do biologii (w ramach powtórki i ogólnego zobrazowania), a od września normalna nauka : )
__________________
studentka


"I chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt.
I żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już."

sarcastic_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:42   #81
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Kolejna znajoma osóbka cześć Ewciu!!
Martyno, więc jednak decydujesz się na matmę?

Planowałam zacząć naukę od sierpnia, zwłaszcza chemii, bo to z niej mam największe zaległości, ale... chyba się boję że już totalnie wszystko pozapominałam Cóż, chyba im szybciej, tym lepiej - materiałów nigdy nie będzie za mało, a czasu - niestety
Ale! Grzecznie sobie siedzę nad angielskim, bo chociaż w tym chcę iść do przodu skoro generalnie muszę się cofać i chyba rozszerzonko sobie poprawię, przy okazji
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:00   #82
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Kocham Cię za użycie wołacza, serio. Oddam Ci moje serce.

Myślę, że tak. Doszłam do wniosku, że filologia nie jest dla mnie, więc pozostaje mi zostać inżynierem.
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 22:16   #83
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez mayletka Pokaż wiadomość
o tym nie pomyślałam eh, aktualnie mój internet nie pozwala mi na pobieranie czegokolwiek

pamiętam, że było coś takiego na stronie, która często reklamowała się na biologu i generalnie dopiero powstała, ale nie pamiętam adresu poszukam w ulubionych


uwielbiam takie wpisy dzięki, bo już powoli zaczynałam się dołować, jak zobaczyłam, ile osób już na fejsie dodało swoje uczelnie i bardzo podziwiam Cię za pracę i naukę jednocześnie, ja pracować nie będę, więc to bardzo wydłuży moją dobę, co nie zmienia faktu, że dobry plan to podstawa można wiedzieć, o ile udało Ci się poprawić wynik? bo ja, niestety, muszę zrobić z chemii dość spory przeskok
W sumie o ok 20-25% (a mogłam jakieś 10-15% więcej, ale pokonał mnie klucz z biologii ) bez żadnych korepetycji i z porządną nauką, w każdej wolnej chwili, w sumie od marca.
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:11   #84
martyna_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 175
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Jaka tu ciszaaa Nie było mnie jakiś czas i myślałam, że będę miała dużo do nadrobienia w czytaniu, a tu jednak nie!
martyna_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 20:16   #85
Trochofora
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 280
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

No właśnie Szkoda, że tu tak cicho trochę. Ale pewnie to wina wakacji. Dziewczyny się regenerują, by znowu walczyć z maturą Robicie coś? Uczycie się trochę? Ja z chemii zrobiłam podstawy póki co, czyli: budowa atomu, promieniotwórczość, układ okresowy pierwiastków, wiązania chemiczne i mol
Trochofora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 22:04   #86
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Sprawdzałyście daty matur? Za nic mi to nie styka :<
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 22:14   #87
Puola
Zadomowienie
 
Avatar Puola
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 961
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Sprawdzałyście daty matur? Za nic mi to nie styka :<
Właśnie! Dzięki za przypomnienie! Muszę sprawdzić



Ja tylko uczę się angielskiego

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

U mnie nie jest źle. Trzy dni pod rząd i tydzień później geografia


A propos geografii. Nie wiem, czy kupować nowe repetytorium(muszę pisać zgodnie z nowym programem).
Bo książkę z zadaniami na pewno kupię(ale nie wiem jeszcze jaką).
Puola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 23:20   #88
mayletka
Rozeznanie
 
Avatar mayletka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: zadupie.
Wiadomości: 573
GG do mayletka
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

mnie też boli, że milczycie ale pewnie wątek będzie pełen życia w chwilach, gdy rozkręcimy się z nauką i będzie potrzebne wsparcie

nie sprawdzałam terminów matur, nie bardzo jeszcze o nich myślę, a naukę planuję zacząć wtedy, gdy wrócę z wyjazdu, jakoś za tydzień jedynie angielski cisnę póki mam na niego chęci boję się chemii przeokropnie i zaczęłam nałogowo kupować książki
__________________

Przeszła kurs przygotowawczy do bycia piękną suką i
wyszła z niego z wyróżnieniem, dyplomem z różową bransoletką jako prezentem dla prymuski.


instagram||blog
mayletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 00:14   #89
martyna_95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 175
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

Dziewczyny, chciałabym od podstaw zacząć naukę biologii i chemii, czy mogłybyście dać mi jakieś rady od czego najlepiej zacząć, jakich książek używać do nauki?
martyna_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 09:41   #90
micraneska
Zadomowienie
 
Avatar micraneska
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 760
Dot.: Kolejny raz maturze się nie damy - poprawkowicze.

chemię najlepiej zacząć ... od początku czyli od pierwszej strony podręcznika najprostsze tematy z chemii tj promieniotwórczość, budowa atomu itp
najlepszym podręcznikiem jest Rożaka sama go używałam ucząc się od zera - miałam w rękach WSIP i szczerze jest straszny

a biologię to już jak chcesz, gdybym teraz zaczynała robiłabym najpierw człowieka, potem ewentualnie 3 tom podręcznika operonu tj ewolucja i ekologia
rośliny i zwierzęta są najgorsze, najwięcej szczegółów itd,
__________________
Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc

Louis de Funès
micraneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-05 20:42:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:36.