Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-26, 14:09   #271
Asia1004
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 44
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

mam do Was pytanie - lekarz stwierdził, że powinnam zajść w ciążę, ale czy to nie powinno być tak, że najpierw usunięcie torbieli, leczenie a potem ciąża?
Asia1004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 14:17   #272
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez missmalezji Pokaż wiadomość
zgadzam sie z postrzeloną!
wiele dziewczyn mdleje i wymiotuje z bólu a lekarze nic z tym nie robią. coraz częsciej niestety pojawia sie endometrioza jako diagnoza a to dlatego ze dopiero teraz zaczeto ja czesciej brac pod uwage,a nie dlatego ze jest takie ich widzimisie.
...albo też dlatego że to całkiem niezły biznes
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 10:25   #273
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

hej dziewczyny...ehh coraz blizej laparoskopi zaczynam się bać.
Ale dzisiaj pisze w innej sprawie,tzn czy dziewczyny już ze stwierdzoną endometriozą mają ok tygodnia przed okresem okropne bóle podbrzusza i wrażenie ze za chwile sie okres dostanie?wiecie takie skórecze i bóle przypominające te miesiączkowe;( a do tego,czy Wy też przed okresem macie problem z wypróżnianiem sie?tzn dzisiaj myslalam,ze zejde z tego świata..okropny ból w dole brzucha połączony z odbytem, tzn mam tak bardzo często przed okresem jak mi sie chce no wiecie co nie?;/ masakra,dzisiaj to naprawde myslałam ,ze pogotowie bede wzywac,albo zaraz zemdleje a co gorsza skrętu kiszek dostane coś okropnego... a nie wspomne o tym,ze okres mam jak mu sie podoba,własnie mi sie spóźna juz 5 dzien
pozdrawiam gorąco
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 11:46   #274
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez postrzelona20 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny...ehh coraz blizej laparoskopi zaczynam się bać.
Ale dzisiaj pisze w innej sprawie,tzn czy dziewczyny już ze stwierdzoną endometriozą mają ok tygodnia przed okresem okropne bóle podbrzusza i wrażenie ze za chwile sie okres dostanie?wiecie takie skórecze i bóle przypominające te miesiączkowe;( a do tego,czy Wy też przed okresem macie problem z wypróżnianiem sie?tzn dzisiaj myslalam,ze zejde z tego świata..okropny ból w dole brzucha połączony z odbytem, tzn mam tak bardzo często przed okresem jak mi sie chce no wiecie co nie?;/ masakra,dzisiaj to naprawde myslałam ,ze pogotowie bede wzywac,albo zaraz zemdleje a co gorsza skrętu kiszek dostane coś okropnego... a nie wspomne o tym,ze okres mam jak mu sie podoba,własnie mi sie spóźna juz 5 dzien
pozdrawiam gorąco
mam dokadnie to samo.
a bóle "na okres" są już od skończenia miesiączki
najbardziej boli w połowie cyklu
przed okresem mam już spokój bo ból mija.
okres mam póki co jak w zegarku
trzymaj się
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 20:20   #275
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

postrzelona...ja tak czytam to endo chyba cię dopadła laparoskopi się nie bój to nic strasznego i szybko wrócisz do siebie tylko po tym nie zaniedbuj sprawy albo porządne leki typu danazol albo ciąża..
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 10:33   #276
postrzelona20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ojj( jak narazie to jamam jeden wielki mętlik w głowie i czekam jak na zbawienie na laparo,ale boje sie okropnie....wiem,ze moze w ogole do niej nie dojsc,bo to zalezy od lekarzy ze szpitala(bo nie bede miala robionej tam gdzie mam swojego lekarza,tylko w ogole w innym mijescu),a moze do niej nie dojsc,bo nie mogesie wyleczyc z infekcji grzybicznej juz bardzo długo,nie moge byc przeziebiona,miec opryszczki, itd itd..(chyba dobrze o tym wiecie) a poza tym,moze własnie lekarze zadecyduja,ze jestem za młoda,to nie jest to co podejrzewa mój gin itd itd... powodów moze byc 1000 a ja nie mam sily juz cierpiec....dostalam wczoraj okres własnie...da sie wytrzymac nie boli az tak bardzo,ale strasznie cieknie.. chociaz z tym tez róznie nieraz jest.nieraz skapo,nieraz obficie,nie boli albo umieram...;/
a co do ciazy,no to sama sobie tego dziecka chyba nie zrobie,wiec nie rozumiem podejscia lekarzy,ze od razu ciaza najlepiej...
postrzelona20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 15:17   #277
fredrikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Dołączam do grona 'posiadaczek; endometriozy...
Mam takie pytanie: czy endometrioza ZAWSZE jest leczona? Ja miałam ją zdiagnozowaną ponad 2 lata temu (wcześniej przez kilka chodziłam z dziwnie powiększonym jajnikiem ("taka pani uroda"), który okazał się być ponad 5 cm torbielą czekoladową. Rok temu miałam laparo - usunięta torbiel, liczne ogniska endo na otrzewnej, zat Douglasa i omaciczu...Od tamtej pory niby na usg nie widać zmian. Nie dostałam żadnych leków (jedyne co to mam brać tabsy anty), a od lekarza usłyszałam, że najlepiej żebym jak najszybciej zaszła w ciążę to mnei to wyleczy. Dopiero w necie wyczytałam, że endo dzieli się na 4 stopnie i tak naprawdę to nie wiem dokładnie jak jest w moim przypadku. Jajowody mam w porządku a jajniki w zroście...Niewiele mi to mówi stąd moja prośba - zdiagnozujcie
fredrikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 14:08   #278
fredrikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

nikt mi nie pomoże?
fredrikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-18, 21:11   #279
badziu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 77
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez fredrikson Pokaż wiadomość
Dołączam do grona 'posiadaczek; endometriozy...
Mam takie pytanie: czy endometrioza ZAWSZE jest leczona? Ja miałam ją zdiagnozowaną ponad 2 lata temu (wcześniej przez kilka chodziłam z dziwnie powiększonym jajnikiem ("taka pani uroda"), który okazał się być ponad 5 cm torbielą czekoladową. Rok temu miałam laparo - usunięta torbiel, liczne ogniska endo na otrzewnej, zat Douglasa i omaciczu...Od tamtej pory niby na usg nie widać zmian. Nie dostałam żadnych leków (jedyne co to mam brać tabsy anty), a od lekarza usłyszałam, że najlepiej żebym jak najszybciej zaszła w ciążę to mnei to wyleczy. Dopiero w necie wyczytałam, że endo dzieli się na 4 stopnie i tak naprawdę to nie wiem dokładnie jak jest w moim przypadku. Jajowody mam w porządku a jajniki w zroście...Niewiele mi to mówi stąd moja prośba - zdiagnozujcie
Moim zdaniem to 3 albo 4 stopień. Wydaje mi się, że po operacji powinnaś być leczona analogami, ale skoro Twój lekarz przepisał Ci tabletki antykoncepcyjne więc najwyraźniej to wystarczy. Mogę się mylić, nie jestem ginekologiem.
badziu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 13:02   #280
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam ja takze mam podejrzenie o endo .. mam miec laparo pod koniec stycznia...
ale chcialam sie zapytac czy ktoras z Was miala plamienia.. ja nie dosc ze mam okres dluuugi to i w czasie dni plonych plamie i teraz znow zaczelam mimo ze to 21 dzien cyklu..
Juz sama nie wiem co mam myslec... boje sie ..
Pozdrawiam cieplo
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-16, 18:14   #281
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ehh przeżyłam czwarta laparotomia
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-17, 07:15   #282
francuski pocalunek
Zadomowienie
 
Avatar francuski pocalunek
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 670
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez taka00ja Pokaż wiadomość
ehh przeżyłam czwarta laparotomia
To chyba zle lecza wobec tego bo ilez mozna operacji przechodzic? dziewczyny maja jakies tabletki na uspienie tego chociaz .. ja przyznam sie ze jesli ten zabieg nie da efektow na dluzej to juz drugi raz sie ciac nie dam no chyba zeby wyciac wszytsko.. takie operacje w kolko tez nie sa dla zdrowia obojetn e przeciez... na forum o endo pisza kobietki o roznych metodach "usypiania" endo ale to trzeba trafic na dobrego gina ...
__________________
...Ja tuląc sie do Ciebie
daje Ci siebie...
tylko tyle mam...



Pocałunek jest jak pukanie do drzwi na pierwszym piętrze z pytaniem czy parter jest do wynajęcia.




przyłączę się do rozbiórki
KLIK
francuski pocalunek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 19:54   #283
mieszka111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam wszystkie kobiety!
czerwiec 2008 pierwsze usg cysta endo 57mm, leczona przez 3 miesiące Cilestem – zero skutków.
wrzesień 2008 laparoskopia wyłuszczenie cysty, od pierwszego cyklu 3 x zoladex przez 3 miesiące, styczeń 3009 po pierwszym cyklu miałam zacząć starania
styczeń 2009 pierwsze badanie kontrolne po zoladexie - usg na którym wyszła cysta 40mm (prosta),
czy to jest normalne?
Jeśli tak, to po co więc to leczenie?
mieszka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 21:08   #284
mieszka111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 8
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam wszystkie kobiety!
czerwiec 2008 pierwsze usg cysta endo 57mm, leczona przez 3 miesiące Cilestem – zero skutków.
wrzesień 2008 laparoskopia wyłuszczenie cysty, od pierwszego cyklu 3 x zoladex przez 3 miesiące, styczeń 3009 po pierwszym cyklu miałam zacząć starania
styczeń 2009 pierwsze badanie kontrolne po zoladexie - usg na którym wyszła cysta 40mm (prosta),
czy to jest normalne?
Jeśli tak, to po co więc to leczenie?
mieszka111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 11:41   #285
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja po czwartej operacji dowiedziałam się że moja endometrioza to jednak nic pewnego czekam na wyniki, powodem moich bóli i zbierania się krwi była jednak wada wrodzona macicy a dokładnie podwójna macica bez ujścia .w wypisie nie było ani słowa o endometriozie którą stwierdzono u mnie 2 lata temu w innym szpitalu ...na pewno nie znikła ale czy na pewno była? 11 lat bólu i 5 operacji : (jedna wyrostek też wycięty z powodu bóli w tej okolicy) DZIEWCZYNY NIE POLEGAJCIE NA JEDNYM LEKARZU SZUKAJCIE TEŻ INNYCH OPINII. jeszcze @po tym nie miałam ...czekam
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 12:17   #286
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

ja właśnie zastanawiam się czy nie isc do innego gina,żeby dowiedziec się czy zmiana cilestu na środki anty o mniejszej dawce w przypadku endo ma sens i czy mi to nie zaszkodziło.
miałam zejscie z cilestu na regulon a z regulonu na novynette,żeby drastycznie nie obniżac tej ilosci hormonów.
nie wiem co jest nie tak,ale mam wrażenie czasem że po porostu... gnije od środka?
podczas okresu nie dosc że boli,to kłuje i odczuwam taki ciągnący ból :/
mam dosc,kompletnie straciłam wiare w lekarzy,nic nie jest w stanie mi pomóc.
co miesiąc coraz gorzej się czuje.
już nawet z tej bezsilności zaczynam myślec o jakimś zielarzu czy znachorze kompletna deseracja jednym słowem.
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 10:13   #287
marsylianka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: endometrioza

Witam!mam pytanie dot przyjmowania leku zelixa razem z Danazolem?czy Moze jest coś co przeszkadza w braniu leków obu na raz.Tez mam endometriozę ale wiem ze nie powinno sie stosowac niektorych leków razem-tylko o tych 2 jakos ine mogę odnależć info.pozdrawiam
marsylianka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 10:23   #288
marsylianka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

hej.tez mam endometiroze-i mialam nawet operacje ususniecia niby torbiela plus zrosty.Badanie histopatologiczne wykazalo ze to nie torbiel tylko endometrioza.Tak wiec rozumiem ze tez bylas zszokowana gdy sie musilas z tym wszystkim uporac.Kurde ja tezzaczynma ątpic w te leczenia rozne a przeciez mialam torbiel10cm z krwia to jak ribli wczesniej usg to nie widzieli ze to endometrioza?a terz niby co leki dostalam i jak zrobia usg to beda widziec?no nie wiem nie wiem-lekarza mam dobrego ale to tylko czlowiek
marsylianka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 10:44   #289
marsylianka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam!czy ktoraśz Was przyjmowałą Danazol i Zelixe jednocześnie?z wrazenia gdy dowiedziałąm sie ze 10cm zoperowany torbiel i zrosty krote mialam to jest endometiroza zapominalam zapytac o lek zelixa.Lekarz wiedzial ze go rpzyjmuje ale moze w danym momencie mogl o tym nie pamiętac.CZy ktos to łączyłrazem?
marsylianka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-22, 10:52   #290
marsylianka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

HEJ!ja mialam juzw swoim zyciu 3operacje-klasyczne z rozcinaniem brzucha,mam 3dlugie znamiona i powie mci ze laparoskopia to przeciez nic wielkiego-mnie do2operacji na woreczek zolciowy przygotowywali do lasera 3male dziurki,ale niestety ta sprawa byla powazna na tyle ze musieli mi zroibc klasyczna operacje.Po laserze lezy sie 3dni w spzitalu i naprawde nie ma co sie bac.Endometriozę tez mam więc powiem ci kochana ze bierz nogi za pas i do leczenia.Ja po ostatniej operacji torbiela dostalam info ze to endometrioza i tez zaczynam leczenie............wcale mnie nie pociesza ze jak sie nie uda to moge miec4operacje-ale dam rady.NIe taie rzeczy przezylamTY tez dasz rady sie nie rozczula misia tylko lec do ginekologa na usg-moze w pore zachamujesz tąchorobe i nie bedzie trzeba zadnych zabiegow
marsylianka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 19:50   #291
asiai
Raczkowanie
 
Avatar asiai
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 98
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

9 stycznia miałam laparoskopie i laparotomie diagnoza endometrioza. Zapomniałam się zapytać kiedy będę mogła starać się o dzidziusia po laparotomii
asiai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 09:00   #292
marsylianka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 11
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Asiu!myślę ze powinnaś pogadaćze swoim ginekologiem,alez tego co mi mówiono a tez miałam laparotomie to ze w przypadku endometriozy to jak najszcybciej dzidzięspłodzic bo to dodatkowo pozbywa endometriozy-no albo leczenie tak jak u mnie np.Danazolem.Ja mialam operacje 18grudnia teraz juz minoł miesiąći mogę współżyc,choć pierwszy raz po tym zabiegu jakos mily nie byl bo bylam spięta.A lekarz Ci nie tłumaczył ze o całej tej chorobie i jakie są sposoby wyleczenia?mi polecali dzidzie zamiast tabletek-tyleze ja jeszcze nie mam tego w planach.Mysle ze odczekaj do pierwszej miesiaczki po operacji,potem tak jak w wypisie z operacji jest napisane udaj sie do GInekologa i pogadaj.BO kazda z nas moze ma tą samą chorobę ale..................ciał a róznie reagujazyczęTobie i sobieudanego pozbywania się endometriozy
marsylianka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-23, 16:53   #293
asiai
Raczkowanie
 
Avatar asiai
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 98
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez marsylianka82 Pokaż wiadomość
Asiu!myślę ze powinnaś pogadaćze swoim ginekologiem,alez tego co mi mówiono a tez miałam laparotomie to ze w przypadku endometriozy to jak najszcybciej dzidzięspłodzic bo to dodatkowo pozbywa endometriozy-no albo leczenie tak jak u mnie np.Danazolem.Ja mialam operacje 18grudnia teraz juz minoł miesiąći mogę współżyc,choć pierwszy raz po tym zabiegu jakos mily nie byl bo bylam spięta.A lekarz Ci nie tłumaczył ze o całej tej chorobie i jakie są sposoby wyleczenia?mi polecali dzidzie zamiast tabletek-tyleze ja jeszcze nie mam tego w planach.Mysle ze odczekaj do pierwszej miesiaczki po operacji,potem tak jak w wypisie z operacji jest napisane udaj sie do GInekologa i pogadaj.BO kazda z nas moze ma tą samą chorobę ale..................ciał a róznie reagujazyczęTobie i sobieudanego pozbywania się endometriozy
Niestety w szpitalu lekarze byli strasznie zabiegani i raczej z nikim nie było można normalnie porozmawiać bo albo nie mieli czasu albo zbywali. Na wypisie mam informację że za 4 tygodnie mam się zgłosić do ginekologa i podjąć leczenie więc wtedy napewno się zapytam. W poniedziałek mam się zgłosić do szpitala po pisemne potwierdzenie diagnozy może wtedy coś się więcej dowiem.
Życzę Tobie i sobie udanego pozbywania się endometriozy musimy być silne a będzie dobrze.
asiai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 21:51   #294
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Witam i serdecznie pozdrawiam wszystkie chore oraz te z podejrzeniem choroby, wygląda na to, że muszę do Was dołączyć...
Mam 21 lat, bolesne i baaardzo nieregularne miesiączki ze skrzepami i plamienia mam od jakichś 4 lat. Często bywało tak że nie mogłam iść do szkoły z powodu tak ostrych bólów... 2 lata temu byłam pierwszy raz u ginekologa a głównym celem wizyty było przepisanie tabletek anty. Wtedy powiedział mi, ż mam macicę tyłozgiętą, jedynie prawy jajnik powiększony ale wszystko jest ok, że może taka już moja uroda... Swoją drogą mam bardzo płaski brzuch bo jestem chuda ale w tym miejscu strasznie mi odstaje brzuch, widać to nawet jak jestem w majtkach... Dostałam plastry Evra. Pierwszy zniosłam dobrze, drugi strasznie mnie swędział a trzeci to zerwałam po dwóch dniach bo dostawałam świra z nim... nie mówię już o dolegliwościach typu nudności, bóle głowy, rozdrażnienie, wzdęcia itd itp... Poszłam po raz kolejny, dostałam Yasmin, który brałam przez pół roku, później przestałam, gdyż nie było mi po nim najlepiej... po odstawieniu było to samo - bolesne i nieregularne cykle, ale nie miałam wtedy faceta to nie przejmowałam się tym, że miesiączka się spóźnia bo wiedziałam że w ciąży być nie mogę jednak od listopada zaczęło mi to strasznie przeszkadzać, ciągłe czekanie na okres i okropne bóle brzucha przez cały ten czas... na początku grudnia dostałam okres, trwał tydzień, całe 2 tygodnie wcześniej myślałam że umrę z bólu... to samo było po zakończeniu okresu, boże narodzenie czułam nieustanne bóle brzucha, raz mocniejsze raz lżejsze ale bóle no i ciemnobrunatne plamienia... jednego dnia były drugiego nie, a potem znowu... dzień przed sylwestrem poszłam do ginekologa, powiedziałam, że boli mnie straszliwie, zbadał, wiedział że nie rodziłam więc powiedział że jak na swoje małe gabaryty mam bardzo dużą macicę i prawy jajnik powiększony. Znów powiedział, że może taka jest po prostu moja uroda, narządy są duże i uciskają na krzyć itp... ale dla wszystkiego, głównie ze względu na te plamienie dał skierowanie na usg na którym napisał: ocena narządu rodnego - stosunkowo duży trzon macicy. Powiedziałam też że chcę tabletki bo mam dość tych bóli i ciągłego oczekiwania na okres. Gin oczywiście zapytał jak sprawowały się tamte, powiedziałam, że nie bardzo więc przepisał mi Rigevidon. Cytologii nie pobrał bo była krew... Na usg miałam 9 stycznie ale jako że dostałam okresu przełożyłam wizytę na 16. Od 9 oczywiście biorę Rigevidon. Z usg dostałam taki oto opis:

rzon macicy AP 39 mm, możliwość drobnego mięśniaka na ścianie tylnej (ognisko hypoechogenne). Jajniki oba budowa z pęcherzykami na obwodzie sugerujące PCO

Wystraszyłam się tym PCO... Co do mięśniaka to gin który dawał skierowanie mówił że istnieje taka możliwość. Kobieta która mi robiła badanie również powiedziała że taka budowa to może po prostu taja już moja uroda... Brzuch dalej boli i to okropnie, czasami nie dam rady normalnie usiedzieć... Wczoraj byłam u gina, jezu, kolejka jak za komuny, byłam 33 w kolejce (ostatnia) wybłagałam żeby mnie jeszcze przyjął... Obejrzał usg, pogadał ze mną, powiedział, że chciałby mnie jeszcze raz zbadać i przy okazji wziąć cytologię bo ostatnio nie było więc ok. Poszłam się rozebrać i widzę plamienia więc mówię, że nie wiem jak to będzie z tą cytologią no ale udało się. Pomacał mnie , prawy jajnik dalej duży i bardzo boli, pytał o ból podczas stosunku - fakt, w niektórych pozycjach boli. Pytał o tabletki jak się sprawują, tutaj akurat wszystko jest ok, gdyby mi drastycznie piersi nie urosły to nawet bym nie odczuła że je biorę, ale pytam też czy te bóle i plamienia nie mają z nimi nic wspólnego, to powiedział, że raczej nie bo przecież miałam je wcześniej pytał też czy nie mam dolegliwości żoładkowych podczas miesiączki - owszem mam, biegunkę...
Wtedy powiedział, że to może być endometrioza. Jako że ja już wcześniej o tym czytałam to zapytałam go co w takim razie ma z tym wspólnego ten mięsniak i pco z usg, a on powiedział, że ten mięśniak moze być właśnie ogniskiem endometrium a pęcherzyki na jajnikach również małymi torbielami związanymi z endometriozą... powiedział, że przepisze mi czopki rozrzedzające krew i ze to coś tam ma w tym pomóc (szczerze - nie pamiętam co akurat mówił o tym chyba że nie będzie tak bolało) powiedział żebym wzięła jeszcze te jedno opakowanie rigevidonu a potem będzie leczenie gestagenami a laparo w ostateczności gdy leczenie nie będzie przynosiło efektów i gdy będę chciała zajść z ciążę i będę miała trudności z tym... Nie wiem dlaczego akurat tak chce robić ... co o tym wszystkim myślicie?? sorki że się tak rozpisałam le tego nie dało się opisać w dwóch zdaniach
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-28, 22:41   #295
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

te objawy bardzo przypominają moje u mnie okazało się że to nie mięśniak tylko podwójna macica którą usunięto...a co do plamień to pozbyłam się ich dzięki jednej tabletce... Escapelle:/
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 08:04   #296
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez taka00ja Pokaż wiadomość
te objawy bardzo przypominają moje u mnie okazało się że to nie mięśniak tylko podwójna macica którą usunięto...a co do plamień to pozbyłam się ich dzięki jednej tabletce... Escapelle:/
podwójna macica?? i jak Ci to zdiagnozowali??
Escapelle to tabletka typu Postinor, jak ona może się przyczynić do pozbycia się plamień??
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 08:45   #297
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

zaczęło się to 11 lat temu zbierała mi się krew w prawym jajowodzie więc wycieli mi go przy drugiej operacji dzięki tabletkom anty przeżyłam w mniejszych cierpieniach 8 lat ale "krwiak" wrócił gdzieś w okolicy prawego jajnika , kolejny raz mnie operowano i stwierdzono że to endometrioza z czasem zaczęli widzieć na usg niby to mięśniaka niby podwójną macice . nie leczyłam tego wzięłam tylko pare tabletek anty kazano mi zajść w ciąże i w zasadzie starałam się rok aż zabrałam się za to w klinice leczenia niepłodności. tam na usg stwierdzili że to jednak podwójna macica i że nie ma ujścia czyli przy miesiączce zbierała się krew i to tak bardzo bolało. 2 tygodnie temu miałam 4 operacje usunięto tą zbędną macicę i mądry pan adiunkt powiedział że teraz będzie ok, czekam na wyniki histo i na @ bo niewiem co z moją endo czy ją mam czy tak było im wygodniej powiedzieć bo niewiedzieli co mi jest i co robić . jeszcze troszke i zabieram się za sadzenie fasolki może teraz się uda... a co do plamień to escaplle (wzięłam po zerwaniu z byłym chłopakiem) i dziwnym trafem skończyły mi się plamienia a dokuczywały mi przez prawie cały miesiąc z tego co pamietam miałam tylko kilka dni spokoju przed miesiączką. ta tabletka zawiera hormon z grupy progestagenów może w tym sekret może w moim przypadku brakowało mi tego hormonu. jak pani doktor mi ją przepisała to mówiła że robi bardzo duży bałagan w organiźmie ale widocznie mi nie zaszkodziła. tak sobie kojarze koniec plamień innych leków nie stosowałam a anty też już nie brałam .
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 11:22   #298
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez taka00ja Pokaż wiadomość
zaczęło się to 11 lat temu zbierała mi się krew w prawym jajowodzie więc wycieli mi go przy drugiej operacji dzięki tabletkom anty przeżyłam w mniejszych cierpieniach 8 lat ale "krwiak" wrócił gdzieś w okolicy prawego jajnika , kolejny raz mnie operowano i stwierdzono że to endometrioza z czasem zaczęli widzieć na usg niby to mięśniaka niby podwójną macice . nie leczyłam tego wzięłam tylko pare tabletek anty kazano mi zajść w ciąże i w zasadzie starałam się rok aż zabrałam się za to w klinice leczenia niepłodności. tam na usg stwierdzili że to jednak podwójna macica i że nie ma ujścia czyli przy miesiączce zbierała się krew i to tak bardzo bolało. 2 tygodnie temu miałam 4 operacje usunięto tą zbędną macicę i mądry pan adiunkt powiedział że teraz będzie ok, czekam na wyniki histo i na @ bo niewiem co z moją endo czy ją mam czy tak było im wygodniej powiedzieć bo niewiedzieli co mi jest i co robić . jeszcze troszke i zabieram się za sadzenie fasolki może teraz się uda... a co do plamień to escaplle (wzięłam po zerwaniu z byłym chłopakiem) i dziwnym trafem skończyły mi się plamienia a dokuczywały mi przez prawie cały miesiąc z tego co pamietam miałam tylko kilka dni spokoju przed miesiączką. ta tabletka zawiera hormon z grupy progestagenów może w tym sekret może w moim przypadku brakowało mi tego hormonu. jak pani doktor mi ją przepisała to mówiła że robi bardzo duży bałagan w organiźmie ale widocznie mi nie zaszkodziła. tak sobie kojarze koniec plamień innych leków nie stosowałam a anty też już nie brałam .
no ja nie wiem na razie, jestem dopiero na początku leczenia więc jeszcze wszystko może się okazać...
a fasolkę na pewno da Ci się zasadzić
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:13   #299
asiai
Raczkowanie
 
Avatar asiai
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 98
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Byłam u lekarza i co znalazł torbiel na prawym jajniku 2,6 cm i teraz przepisał mi tabletki orgametril i yasmin, mam brać tabletki anty przez 3 miesiące a potem zobaczymy. Dlaczego przecież 3 tygodnie temu miałam operacje na torbiel na lewym jajniku a na prawym nic nie było.

dlaczego
asiai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 21:26   #300
oshinek
Wtajemniczenie
 
Avatar oshinek
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 847
Dot.: Endometrioza - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez asiai Pokaż wiadomość
Byłam u lekarza i co znalazł torbiel na prawym jajniku 2,6 cm i teraz przepisał mi tabletki orgametril i yasmin, mam brać tabletki anty przez 3 miesiące a potem zobaczymy. Dlaczego przecież 3 tygodnie temu miałam operacje na torbiel na lewym jajniku a na prawym nic nie było.

dlaczego

Nooo to teraz jestem w szokuJak w ciągu 3 tyg mogła się zrobić nowa torbiel?
A może jej nie usunęli
__________________
Nie palę
http://www.suwaczek.pl/cache/d98bd85f35.png


Bycie konfidentem to najgorsza forma upodlenia człowieka


oshinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:33.