Plomba na jedynce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-03-29, 15:37   #1
zapalniczka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4

Plomba na jedynce


Ukruszyła mi się jedynka - dolny róg przy dwójce. Dentysta wypełnił mi to miejsce plombą kompozytową. Odczuwam jednak dyskomfort, czuję nacisk plomby na zdrowe tkanki zęba (nie wiem być możę to przejdzie, może muszę się przyzwyczaić). Gorsze jest jednak to, że plomba jest szorstka mimo polerowania i trochę grubsza niż naturalny ząb, po prostu czuję cały czas ten, że jest to sztuczny kawałek zęba bardzo różni się od naturalnego zęba. Co mogę z tym dalej zrobić? Czy można ten kawałek zastąpić plombą z porcelany (która wydaje mi się bardziej odzwierciedla naturalny ząb pod względem gładkości) Chciałabym żeby ta plomba jak najmniej różniła się od reszty zęba.
zapalniczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-03, 10:37   #2
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Plomba na jedynce

Cytat:
Napisane przez zapalniczka1 Pokaż wiadomość
Ukruszyła mi się jedynka - dolny róg przy dwójce. Dentysta wypełnił mi to miejsce plombą kompozytową. Odczuwam jednak dyskomfort, czuję nacisk plomby na zdrowe tkanki zęba (nie wiem być możę to przejdzie, może muszę się przyzwyczaić). Gorsze jest jednak to, że plomba jest szorstka mimo polerowania i trochę grubsza niż naturalny ząb, po prostu czuję cały czas ten, że jest to sztuczny kawałek zęba bardzo różni się od naturalnego zęba. Co mogę z tym dalej zrobić? Czy można ten kawałek zastąpić plombą z porcelany (która wydaje mi się bardziej odzwierciedla naturalny ząb pod względem gładkości) Chciałabym żeby ta plomba jak najmniej różniła się od reszty zęba.

uczucie nacisku powinno ustąpic, co do grubosci i szorstkości- wróc do dentysty i popros o poprawienie plomby.
kompozyt da sie wypolerowac "na szkło" wiem o tym od kiedy zmieniłam dentyste i teraz nie potrafie wyczuc plomb pod językiem
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-07, 21:48   #3
esteve
Raczkowanie
 
Avatar esteve
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 47
GG do esteve
Dot.: Plomba na jedynce

Cytat:
Napisane przez zapalniczka1 Pokaż wiadomość
Czy można ten kawałek zastąpić plombą z porcelany (która wydaje mi się bardziej odzwierciedla naturalny ząb pod względem gładkości)
w tym przypadku musiałabyś sobie zafundować licówki, bo nie da się takiego kawałeczka dokleić z porcelany. trochę się nie opłaca. poza tym porcelana jest twardsza od szkliwa i może ścierać zęby przeciwstawne, czyli w tym przypadku mogłyby się ścierać dolne.
Poproś o wypolerowanie i dopasowanie wypełnienia, tak żeby nie przeszkadzało.
Co do dziwnego uczucia, jeśli było wypełnienie materiałem światłoutwardzalnym, to występuje czasem takie uczucie, może być to spowodowane skurczem polimeryzacyjnym materiału. Powinno przejść po 2-3 dniach maks.
esteve jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-16, 21:04   #4
smakmalin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 12
Dot.: Plomba na jedynce

kurcze, wlasnie podobny watek zalozylam... tylko ty masz plombe a ja bede nadbudowywac jedynki i tez troche sie martwie o to jak zostanie to wykonane, nie myslalas zeby to zrobic w formie odbudowy?
smakmalin jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:16.