Mamy majowe 2019 część 9 - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-10-21, 13:21   #2401
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To teraz pomysł ze mija śpi na mnie więc nie robię ani jak śpi ani jak nie śpi... To tak w ramach pocieszenia trybem "inni mają gorzej,

Ale nie skarze się... To czas kiedy bezwstydnie nic nie robię. W nosie.. Z do skoku coś robimy z mężem, czasem w donu lepiej czasem gorzej. Ale czas jest dla dzieciów

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No dokładnie, ja to polubiłam bo mogę bezkarnie leżeć i odpoczywać Jak np drzemie na TŻ to zaraz czuję presję że przecież wypadałoby coś zrobić skoro mam puste ręce. A tak to mam to w tyle
Nie wiedziałam że Hela dalej uskutecznia drzemki na Tobie

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 13:23   #2402
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

I u nas tak jak i Sq. Czasem bałagan aż wstyd gości zaprosić, czasem dobry dzień i wszystko posprzątane, wyprane u uprasowane. Czasem obiad z dwóch dań na kilka dni, a czasem pizza przez tydzień (dobrze, że mi karmią starszaki w żłobku i przedszkolu). A właśnie dostałam telefon ze żłobka, że średnia chora. I całe plany na jutro poszły się...takie życie matki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 13:24   #2403
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To teraz pomysł ze mija śpi na mnie więc nie robię ani jak śpi ani jak nie śpi... To tak w ramach pocieszenia trybem "inni mają gorzej,

Ale nie skarze się... To czas kiedy bezwstydnie nic nie robię. W nosie.. Z do skoku coś robimy z mężem, czasem w donu lepiej czasem gorzej. Ale czas jest dla dzieciów

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No ja czasami coś zrobię jak mały śpi ale często też po prostu śpię/leżę z nim..bo właśnie doszłam do tego, że nic nie muszę..mam bałagan? Okej, sprzątnę wieczorem. Mniej więcej. Bo idealnego porządku długo nie zobaczę, ale trudno. Teraz czasami mam naprawdę dość, ale jak pójdę do pracy a on do żłobka to będę pewnie tęsknić za tym ciepłym ciałkiem podczas drzemek.

No kocham czorta małego. Oczywiście najfajniejszy jest, jak grzecznie śpi ale też od kiedy mam dziecko doceniam bardziej te momenty "wolności". Kiedyś wyjście z domu było dla mnie czymś normalnym a teraz na piątek mamy zaplanowane pójście do znajomych i przeżywam to od dwóch tygodni, że mama z nim zostanie a my się wyrwiemy w godzinach 20-00

No i jeszcze ta perspektywa o której Ania napisała, że ma znajomych ok. 40 bez dzieci. Mi dużo psychicznie dało spojrzenie z perspektywy - teraz jest mi ciężko, ale nie widzę siebie jako bezdzietnej osoby w przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 13:27   #2404
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
No dokładnie, ja to polubiłam bo mogę bezkarnie leżeć i odpoczywać Jak np drzemie na TŻ to zaraz czuję presję że przecież wypadałoby coś zrobić skoro mam puste ręce. A tak to mam to w tyle
Nie wiedziałam że Hela dalej uskutecznia drzemki na Tobie

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
W chuscie, na mnie, przy piersi. To jedyne drzemki...
Zasnela na spacerze... Szybko do domu. Na taras. Liczyłam że zjem. No zdążyłam siku zrovix i wstała... Sralucha

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 13:45   #2405
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
I u nas tak jak i Sq. Czasem bałagan aż wstyd gości zaprosić, czasem dobry dzień i wszystko posprzątane, wyprane u uprasowane. Czasem obiad z dwóch dań na kilka dni, a czasem pizza przez tydzień (dobrze, że mi karmią starszaki w żłobku i przedszkolu). A właśnie dostałam telefon ze żłobka, że średnia chora. I całe plany na jutro poszły się...takie życie matki..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas to samo no dobra, dziś posprzątałam, salon i łazienkę, jutro reszta, ale czasem naprawdę aż mi wstyd jak teściowa wejdzie a u nas taki bajzel. Chociaż ona mówi, cytuje " a czego się spodziewałas przy 2? Że będziesz miała zawsze porządek? Przecież to niewykonalne ". Oczywiście z uśmiechem i że mam się bałaganem nie przejmować.
Tak samo jedzenie - ostatnio wprawdzie wprowadziłam tygodniowy plan obiadowy, a nadwyżki zamrazam (dziś pomidorowa i kotlety z mrożonki własnej), to trochę mi ulatwia
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
No ja czasami coś zrobię jak mały śpi ale często też po prostu śpię/leżę z nim..bo właśnie doszłam do tego, że nic nie muszę..mam bałagan? Okej, sprzątnę wieczorem. Mniej więcej. Bo idealnego porządku długo nie zobaczę, ale trudno. Teraz czasami mam naprawdę dość, ale jak pójdę do pracy a on do żłobka to będę pewnie tęsknić za tym ciepłym ciałkiem podczas drzemek.

No kocham czorta małego. Oczywiście najfajniejszy jest, jak grzecznie śpi ale też od kiedy mam dziecko doceniam bardziej te momenty "wolności". Kiedyś wyjście z domu było dla mnie czymś normalnym a teraz na piątek mamy zaplanowane pójście do znajomych i przeżywam to od dwóch tygodni, że mama z nim zostanie a my się wyrwiemy w godzinach 20-00

No i jeszcze ta perspektywa o której Ania napisała, że ma znajomych ok. 40 bez dzieci. Mi dużo psychicznie dało spojrzenie z perspektywy - teraz jest mi ciężko, ale nie widzę siebie jako bezdzietnej osoby w przyszłości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie, zobacz, jak będziesz w moim wieku to będziesz miała odchowane 9- letnie dziecko, i pewnie drugie w fajnym wieku. I jeszcze dalej będziesz rozpłodowa
Ja natomiast ostatnio coraz intensywniej myślę o trzecim. I myślę. I rozważam plusy i minusy, i po raz kolejny stwierdzam że daje sobie 2 lata bo potem już będę za stara. Jak w ciągu tych 2 lat nie zajdę w ciaze to koniec myśli o trzecim potomku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 13:59   #2406
ania_mala
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 461
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Trójka jest fajna a ja zawsze chciałam mieć starszego brata, czyli jeszcze by się jedno przydało, żeby Paweł był starszym bratem właśnie:P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ania_mala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 14:18   #2407
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To teraz pomysł ze mija śpi na mnie więc nie robię ani jak śpi ani jak nie śpi... To tak w ramach pocieszenia trybem "inni mają gorzej,

Ale nie skarze się... To czas kiedy bezwstydnie nic nie robię. W nosie.. Z do skoku coś robimy z mężem, czasem w donu lepiej czasem gorzej. Ale czas jest dla dzieciów

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
No ja też się za bardzo nie przejmuję, że nie do końca porządek mam (tiaaa, takie małe niedopowiedzenie), bo mały mi po prostu nie daje, ledwo zjem i to przy akompaniamencie marudzenia. Tylko w środę w końcu odwiedzi nas ekipa z pracy i jak tu sprzątnąć? No wypadałoby choć trochę cały dom, bo nie byli u mnie u jeszcze coś do jedzenia zrobić. Dobrze, że mama jutro przyjedzie, to może popilnuje go trochę. Teraz książę sobie śpi, ale w wózku w ogródku. Więc siedzę z nim i się opalam Obiad z wczoraj od mamy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 17:56   #2408
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Po dzisiejszej wizycie u osteopaty żałuję, że nie kupiłam maty 2cm. Mam 1cm, a w mamabrum mają też 2cm także jak któraś jeszcze nie kupiła to warto to wziąć pod uwagę. On miał super matę, mami dać znać jaka to gdy się dowie od żony. Btw znalazłam puzzle piankowe 2,5cm i 4cm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 18:07   #2409
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Po dzisiejszej wizycie u osteopaty żałuję, że nie kupiłam maty 2cm. Mam 1cm, a w mamabrum mają też 2cm także jak któraś jeszcze nie kupiła to warto to wziąć pod uwagę. On miał super matę, mami dać znać jaka to gdy się dowie od żony. Btw znalazłam puzzle piankowe 2,5cm i 4cm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
A dlaczego?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 18:12   #2410
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
A dlaczego?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Bo lepiej amortyzuje. a dużo się dzisiaj dowiedzialam, ale to dobrze

Teraz kminie czy nie kupić jeszcze jednej i kłaść 2 na raz czy kupić 2cm a tamta zostawić na później jako dywan i wygłuszenie dla upadających zabawek

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Eceea
Czas edycji: 2019-10-21 o 18:14
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 18:27   #2411
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cześć dziewczyny


U nas też cały weekend na zewnątrz, szkoda mi siedzieć
w domu kiedy jest tak pięknie. Złota, Polska Jesień to zdecydowanie mój ulubiony czas w roku,od zawsze Uwielbiam

Widzę,że Anuhaaaaa i Grejpfrutowa po chrzcinach-super,że się wszystko udało



Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Macie rację z tą Tunezją

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja dodam od siebie,że tam naprawdę jest brudno-gorzej niż w hotelach egipskich i tureckich. Ich pięć gwiazdek to naprawdę takie zasyfione pięć gwiazdek.
Dlatego jak dla mnie-nie
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 18:44   #2412
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
To teraz pomysł ze mija śpi na mnie więc nie robię ani jak śpi ani jak nie śpi... To tak w ramach pocieszenia trybem "inni mają gorzej,

Ale nie skarze się... To czas kiedy bezwstydnie nic nie robię. W nosie.. Z do skoku coś robimy z mężem, czasem w donu lepiej czasem gorzej. Ale czas jest dla dzieciów

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja też powoli dojrzewam do myśli, że jeszcze w życiu zdążę się się nasprzątać, a dziecko takie malutkie jest tylko przez chwilę Nie lubię bajzlu, więc staram się z grubsza ogarnąć jak TŻ zajmuje się małą. Ostatnio przyjechała moja mama i powiedziała, że kto to widział taki syf przy dziecku. A sama mieszkała ze swoomi rodzicami jak byłam dzieckiem i babcia za nią wszystko w domu robiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 18:49   #2413
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Bo lepiej amortyzuje. a dużo się dzisiaj dowiedzialam, ale to dobrze

Teraz kminie czy nie kupić jeszcze jednej i kłaść 2 na raz czy kupić 2cm a tamta zostawić na później jako dywan i wygłuszenie dla upadających zabawek

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Szczerze? Konia z rzędem kto utrzyma dziecko na macie... Tobie zajmuje dużo miejsca ta mata to może.. A u mnie? Jakaś 1/10 powierzchni dziennej..
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja też powoli dojrzewam do myśli, że jeszcze w życiu zdążę się się nasprzątać, a dziecko takie malutkie jest tylko przez chwilę Nie lubię bajzlu, więc staram się z grubsza ogarnąć jak TŻ zajmuje się małą. Ostatnio przyjechała moja mama i powiedziała, że kto to widział taki syf przy dziecku. A sama mieszkała ze swoomi rodzicami jak byłam dzieckiem i babcia za nią wszystko w domu robiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od mojego taty też tak raz usłyszałam... Ze powinnam mieć przy dziecku jak w laboratorium przy jego chorobie skóry...
Szoda że nikt nie widział że ogarniam go 20h na dobę żeby się nie drapal i nie robił sobie ran i ledwo chodzę (dosłownie 20 bo spałam od 21 do 1 i zmeinialam się z mężem który pilnował pierwsze 4h nocy i On spał a ja trzymałam dalej ręce dziecka...)
Ale tak. Zamiast pomoc wesprzeć to opier.. Ze syf

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 18:56   #2414
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Tunezja odpada, teraz zastanawiamy się jednak między tymi Wyspami Kanaryjskimi a Turcją jakimś ultra all inc.

Ja nie wiem jak da się mieć porządek w domu przy malutkim dziecku chyba trzeba mieć wyjątkowo umiejące się sobą zająć dziecko albo po prostu każda wolna chwila upływa na sprzątaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 19:08   #2415
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Tunezja odpada, teraz zastanawiamy się jednak między tymi Wyspami Kanaryjskimi a Turcją jakimś ultra all inc.

Ja nie wiem jak da się mieć porządek w domu przy malutkim dziecku chyba trzeba mieć wyjątkowo umiejące się sobą zająć dziecko albo po prostu każda wolna chwila upływa na sprzątaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo mieć panią do sprzątania, która będzie przychodzić codziennie, max co drugi dzień
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 19:09   #2416
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja też powoli dojrzewam do myśli, że jeszcze w życiu zdążę się się nasprzątać, a dziecko takie malutkie jest tylko przez chwilę Nie lubię bajzlu, więc staram się z grubsza ogarnąć jak TŻ zajmuje się małą. Ostatnio przyjechała moja mama i powiedziała, że kto to widział taki syf przy dziecku. A sama mieszkała ze swoomi rodzicami jak byłam dzieckiem i babcia za nią wszystko w domu robiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Szczerze? Konia z rzędem kto utrzyma dziecko na macie... Tobie zajmuje dużo miejsca ta mata to może.. A u mnie? Jakaś 1/10 powierzchni dziennej.. Od mojego taty też tak raz usłyszałam... Ze powinnam mieć przy dziecku jak w laboratorium przy jego chorobie skóry...
Szoda że nikt nie widział że ogarniam go 20h na dobę żeby się nie drapal i nie robił sobie ran i ledwo chodzę (dosłownie 20 bo spałam od 21 do 1 i zmeinialam się z mężem który pilnował pierwsze 4h nocy i On spał a ja trzymałam dalej ręce dziecka...)
Ale tak. Zamiast pomoc wesprzeć to opier.. Ze syf

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Też mnie to wku..... Takie gadki!

Ale dzisiaj miałam dramatyczny dzień. Mały nadal na mnie, cały dzień nie mogłam odłożyć, no i noc chyba też będzie na mnie.

Ja raczej nie będę tęsknić za tym czasem, dostałam w dupe strasznie. Marzę, aby się ten gorszy czas w końcu skończył.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 19:26   #2417
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Szczerze? Konia z rzędem kto utrzyma dziecko na macie... Tobie zajmuje dużo miejsca ta mata to może.. A u mnie? Jakaś 1/10 powierzchni dziennej.. Od mojego taty też tak raz usłyszałam... Ze powinnam mieć przy dziecku jak w laboratorium przy jego chorobie skóry...
Szoda że nikt nie widział że ogarniam go 20h na dobę żeby się nie drapal i nie robił sobie ran i ledwo chodzę (dosłownie 20 bo spałam od 21 do 1 i zmeinialam się z mężem który pilnował pierwsze 4h nocy i On spał a ja trzymałam dalej ręce dziecka...)
Ale tak. Zamiast pomoc wesprzeć to opier.. Ze syf

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
O f...k, jakie to musiało być przykre dla Ciebie ;(

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 19:43   #2418
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Ja też powoli dojrzewam do myśli, że jeszcze w życiu zdążę się się nasprzątać, a dziecko takie malutkie jest tylko przez chwilę Nie lubię bajzlu, więc staram się z grubsza ogarnąć jak TŻ zajmuje się małą. Ostatnio przyjechała moja mama i powiedziała, że kto to widział taki syf przy dziecku. A sama mieszkała ze swoomi rodzicami jak byłam dzieckiem i babcia za nią wszystko w domu robiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Szczerze? Konia z rzędem kto utrzyma dziecko na macie... Tobie zajmuje dużo miejsca ta mata to może.. A u mnie? Jakaś 1/10 powierzchni dziennej.. Od mojego taty też tak raz usłyszałam... Ze powinnam mieć przy dziecku jak w laboratorium przy jego chorobie skóry...
Szoda że nikt nie widział że ogarniam go 20h na dobę żeby się nie drapal i nie robił sobie ran i ledwo chodzę (dosłownie 20 bo spałam od 21 do 1 i zmeinialam się z mężem który pilnował pierwsze 4h nocy i On spał a ja trzymałam dalej ręce dziecka...)
Ale tak. Zamiast pomoc wesprzeć to opier.. Ze syf

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Ja po mojej mamie widzę że chciałaby mi powiedzieć coś na temat tych moich balaganow. Ale się powstrzymuje ale i tak słyszę że ona przy dwójce dzieci nie miała czasu na czytanie bo zawsze było coś do zrobienia. A wieczorem nie ze jakiś czas dla siebie tylko zawsze robota. A ja tak nie mam po prostu. No nie mam no.

Sq rany przewalone mieliście z tą choroba... Ale teraz już jest opanowane co?
Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Tunezja odpada, teraz zastanawiamy się jednak między tymi Wyspami Kanaryjskimi a Turcją jakimś ultra all inc.

Ja nie wiem jak da się mieć porządek w domu przy malutkim dziecku chyba trzeba mieć wyjątkowo umiejące się sobą zająć dziecko albo po prostu każda wolna chwila upływa na sprzątaniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyyyspyyyy! Chociaż przeze mnie przemawia patriotyzm drugiego kraju Turcja też jest bardzo ok ale Tunezja - tak jak Motyl napisała - hotel 5* a brudno że hej. Nic szczególnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 19:47   #2419
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ja po mojej mamie widzę że chciałaby mi powiedzieć coś na temat tych moich balaganow. Ale się powstrzymuje ale i tak słyszę że ona przy dwójce dzieci nie miała czasu na czytanie bo zawsze było coś do zrobienia. A wieczorem nie ze jakiś czas dla siebie tylko zawsze robota. A ja tak nie mam po prostu. No nie mam no.

Sq rany przewalone mieliście z tą choroba... Ale teraz już jest opanowane co? Wyyyspyyyy! Chociaż przeze mnie przemawia patriotyzm drugiego kraju Turcja też jest bardzo ok ale Tunezja - tak jak Motyl napisała - hotel 5* a brudno że hej. Nic szczególnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na Wyspach jest pięknie. Marzę, aby jeszcze kiedyś tam wrócić. My byliśmy na Fuercie i Lanzarote ♥
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 19:58   #2420
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;87267066]Na Wyspach jest pięknie. Marzę, aby jeszcze kiedyś tam wrócić. My byliśmy na Fuercie i Lanzarote [/QUOTE]Ja na Teneryfie kiedyś byłam bardzo fajnie wspominam tu mieszkam na lądzie, ale na moją wiochę mówi się "la Isla" - czyli wyspa bo jest otoczone z każdej strony wodą



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 20:22   #2421
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Melduję, że wesele się udało! Dziadki dały radę z małą i pobawiliśmy się do 2:00 Jak wróciliśmy to spała i tak do 8:00

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no i super

Cytat:
Napisane przez ania_mala Pokaż wiadomość
No to działasz intensywnie
A u nas słabo. Starsza się obudziła z gorączką i odejść od siebie nie pozwala. A w tym tygodniu ma pasowanie na przedszkolaka, więc się musi szybko wyleczyć. Średnia do żłoba, a najmłodszy jęczący, bo chyba idzie ząb lub inny ból istnienia. A jeszcze w nocy obudził mnie ból w lewej piersi, rano aż ręką nie mogłam ruszyć, patrzę, a tam siniak na pół cyca. Faktycznie się uderzyłam tam przedwczoraj, a dopiero wyszedł siniak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
my mamy w środę pasowanie na starszaka z występem. ale emocje

Cytat:
Napisane przez anuhaaaaaaaaaa Pokaż wiadomość
A ja w sobotę dorwałam na ciuchach dla starszej dwa świąteczne swetry, dla siebie też z reniferem dla Ady bluzeczkę z Mikołajem. Kompletuję garderobę do sesji świątecznej, bo chcę jedną stylizację taką odświętną, a drugą sweterkową właśnie.

Tyle czasu się zbierałam by iść po skierowanie do okulisty dla Ady z powodu zatkanego kanalika, a wygląda na to, że chyba jej się właśnie odblokował
też jestem na etapie szukania takich swetrów, czywiście używek, bo to założą raz lub dwa

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Ja w sumie wolę moje życie teraz niż przed dziećmi, nie było ono złe, co to to nie, ale jakoś wcale mi nie brakuje fakt ze moje dzieci były (są ) spokojne. Wprawdzie u starszaka jest teraz etap "dlaczego?" i czasem już mi to "dlaczego" bokiem wychodzi no ale wiadomo, teraz wszystko go interesuje, wszystko chce wiedzieć. Natomiast panna Agata ma świetną zabawę po prostu, ściąga sobie skarpetki, ja jej zakładam, ona ściąga znowu i tak w kółko. Jak jej nie założę to mnie ponagla i patrzy złym wzrokiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yes, mój Karol też w końcu ogarnia swoje stopy i też zdejmuje skarpetki


Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Mi też się nie spieszy do nastoletnich dzieci. Czasami jestem zmęczona jak każdy ale nie chciałabym już wrócić do życia przed Stasiem. Z każdym dniem ma coraz więcej jakichś zabawnych reakcji, umiejętności. Super się na to patrzy i staram się cieszyć tym czasem, bo on tak szybko mija. Teraz planujemy te wakacje w przyszłym roku z naszymi znajomymi którzy nie mają dzieci i wcale nie mam żalu, że nie będę miała takiego luzu jak oni tam. Nie mogę się doczekać Stasia reakcji na morze itp..nawet mimo tego, że on tego nie zapamięta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mi się w ogóle nie spieszy do niczego. Niech zawsze będą mali ten czas tak zapiernicza

a co do morza to jak będzie miał rok to może jeszcze nie zrobi na nim dużego wrażenia wzrokowo
Natomiast Tuśka bała się morza i piasku jak byliśmy na wakacjach kiedy skońćzyła roczek

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
U nas to samo no dobra, dziś posprzątałam, salon i łazienkę, jutro reszta, ale czasem naprawdę aż mi wstyd jak teściowa wejdzie a u nas taki bajzel. Chociaż ona mówi, cytuje " a czego się spodziewałas przy 2? Że będziesz miała zawsze porządek? Przecież to niewykonalne ". Oczywiście z uśmiechem i że mam się bałaganem nie przejmować.
Tak samo jedzenie - ostatnio wprawdzie wprowadziłam tygodniowy plan obiadowy, a nadwyżki zamrazam (dziś pomidorowa i kotlety z mrożonki własnej), to trochę mi ulatwiaWłaśnie, zobacz, jak będziesz w moim wieku to będziesz miała odchowane 9- letnie dziecko, i pewnie drugie w fajnym wieku. I jeszcze dalej będziesz rozpłodowa
Ja natomiast ostatnio coraz intensywniej myślę o trzecim. I myślę. I rozważam plusy i minusy, i po raz kolejny stwierdzam że daje sobie 2 lata bo potem już będę za stara. Jak w ciągu tych 2 lat nie zajdę w ciaze to koniec myśli o trzecim potomku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja ciągle kminię nad czwartym, rozważam wszystkie ewentualności.
Póki co wymyśliłam,że mogłaby to być córka, nazwałabym ją Anielka


Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Po dzisiejszej wizycie u osteopaty żałuję, że nie kupiłam maty 2cm. Mam 1cm, a w mamabrum mają też 2cm także jak któraś jeszcze nie kupiła to warto to wziąć pod uwagę. On miał super matę, mami dać znać jaka to gdy się dowie od żony. Btw znalazłam puzzle piankowe 2,5cm i 4cm

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
ja mam takie grubsze własnie ,czeskie puzzle z certyfikatami, ale one są tylko kolorowe, to pewnie nie będą Ci się podobać.
Tylko tak szczerze, to nie wiem po co Jak jeszcze Karol nie wędrował to miałam ich tylko 9 rozłożonych, jak zaczął się przemieszczać to fizjo się śmiała,że musimy resztę rozłożyć...rozłożyłam, a jego i tak ciągle nie ma na tej macie

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Szczerze? Konia z rzędem kto utrzyma dziecko na macie... Tobie zajmuje dużo miejsca ta mata to może.. A u mnie? Jakaś 1/10 powierzchni dziennej.. Od mojego taty też tak raz usłyszałam... Ze powinnam mieć przy dziecku jak w laboratorium przy jego chorobie skóry...
Szoda że nikt nie widział że ogarniam go 20h na dobę żeby się nie drapal i nie robił sobie ran i ledwo chodzę (dosłownie 20 bo spałam od 21 do 1 i zmeinialam się z mężem który pilnował pierwsze 4h nocy i On spał a ja trzymałam dalej ręce dziecka...)
Ale tak. Zamiast pomoc wesprzeć to opier.. Ze syf

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
przerąbane
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 20:34   #2422
Eceea
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3 119
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
no i super







my mamy w środę pasowanie na starszaka z występem. ale emocje







też jestem na etapie szukania takich swetrów, czywiście używek, bo to założą raz lub dwa







yes, mój Karol też w końcu ogarnia swoje stopy i też zdejmuje skarpetki









mi się w ogóle nie spieszy do niczego. Niech zawsze będą mali ten czas tak zapiernicza



a co do morza to jak będzie miał rok to może jeszcze nie zrobi na nim dużego wrażenia wzrokowo

Natomiast Tuśka bała się morza i piasku jak byliśmy na wakacjach kiedy skońćzyła roczek







ja ciągle kminię nad czwartym, rozważam wszystkie ewentualności.

Póki co wymyśliłam,że mogłaby to być córka, nazwałabym ją Anielka









ja mam takie grubsze własnie ,czeskie puzzle z certyfikatami, ale one są tylko kolorowe, to pewnie nie będą Ci się podobać.

Tylko tak szczerze, to nie wiem po co Jak jeszcze Karol nie wędrował to miałam ich tylko 9 rozłożonych, jak zaczął się przemieszczać to fizjo się śmiała,że musimy resztę rozłożyć...rozłożyłam, a jego i tak ciągle nie ma na tej macie

---------- Dopisano o 21:22 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------





przerąbane
Znalazłam szare. Po co? Bo się nasłuchałam u osteopaty dzisiaj o tragicznych w skutkach wypadkach dzieci

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Eceea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 21:25   #2423
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Ecea ale chaty nienwylozysz... A za jakieś 2 miesiące oni na tej macie będą mały % dnia...


Że skóra starszego już jest ok! Dziękuję za ojojki ale było dawno i minelo na szczęście

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 21:49   #2424
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Motyl no patrz, jakoś nie opuszczają nas mysli o kolejnym dziecku
Sq ale co poojojane to poojojane

Padam. Ale się u nas już chłodno zrobiło, szybko jakoś w tym roku, zawsze było raczej w drugiej połowie października a tu już... Dziś wieczorem musiałam włożyć moje ukochane i niezniszczalne polarkowe ponczo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 21:56   #2425
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez agadzie Pokaż wiadomość
Motyl no patrz, jakoś nie opuszczają nas mysli o kolejnym dziecku
Sq ale co poojojane to poojojane

Padam. Ale się u nas już chłodno zrobiło, szybko jakoś w tym roku, zawsze było raczej w drugiej połowie października a tu już... Dziś wieczorem musiałam włożyć moje ukochane i niezniszczalne polarkowe ponczo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dziś 21.10, to już druga połowa niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 22:27   #2426
butterfly20
Zakorzenienie
 
Avatar butterfly20
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 20 814
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Agadzie no patrz,a u nas były 23 stopnie i nie haesekamy



Eceea kurczaki no ja rozumiem,ze wypadki ale i tak siła dzieciaka na macie nie zatrzymasz.Zaraz będzie ci raczkować i stawać, to dopiero jest wyzwanie,zeby upilnować i raczej na macie będzie mało siedzoal
__________________
13.09.2013 godz.9.05 - T.

04.02.2016 godz.8.55 - Z.

06.05.2019 godz.10.46 - K.
butterfly20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-21, 23:07   #2427
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Najgorsze dla mnie było jak się przekręcał z brzucha na plecy i walił głową w ziemię. A już raczkował. Nie upilnujesz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 00:09   #2428
anuhaaaaaaaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar anuhaaaaaaaaaa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 927
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Dziewczyny, a wyobrażacie sobie co to będzie w okolicach menopauzy? Ja już mogę sobie miejsce w psychiatryku szykować. Będę wyła do księżyca, że jestem taka stara, a dzieci mają mnie w nosie. Jeszcze pewnie wnuków nie będzie na które bym mogła przelać swoją nadopiekuńczą miłość (gdzie czapeczka) Chyba będę musiała sobie jakiegoś młodego kochanka znaleźć na te trudne chwile
anuhaaaaaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 02:09   #2429
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Szczerze? Konia z rzędem kto utrzyma dziecko na macie... Tobie zajmuje dużo miejsca ta mata to może.. A u mnie? Jakaś 1/10 powierzchni dziennej.. Od mojego taty też tak raz usłyszałam... Ze powinnam mieć przy dziecku jak w laboratorium przy jego chorobie skóry...
Szoda że nikt nie widział że ogarniam go 20h na dobę żeby się nie drapal i nie robił sobie ran i ledwo chodzę (dosłownie 20 bo spałam od 21 do 1 i zmeinialam się z mężem który pilnował pierwsze 4h nocy i On spał a ja trzymałam dalej ręce dziecka...)
Ale tak. Zamiast pomoc wesprzeć to opier.. Ze syf

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
O kurde co się działo synowi? Dobrze ze juz mu przeszło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-10-22, 06:23   #2430
agadzie
Zakorzenienie
 
Avatar agadzie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4 510
Dot.: Mamy majowe 2019 część 9

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
No dziś 21.10, to już druga połowa niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ..to mam poczucie czasu, nie ma co. Mentalnie jestem gdzieś na początku miesiąca
Cytat:
Napisane przez butterfly20 Pokaż wiadomość
Agadzie no patrz,a u nas były 23 stopnie i nie haesekamy



Eceea kurczaki no ja rozumiem,ze wypadki ale i tak siła dzieciaka na macie nie zatrzymasz.Zaraz będzie ci raczkować i stawać, to dopiero jest wyzwanie,zeby upilnować i raczej na macie będzie mało siedzoal
U nas w dzień tak 22, ale noce już chłodne, a w domach tu nie ma ogrzewania. Mi nie przeszkadza, ja tam lubię chłodek
Muszę malej śpiworek wyciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agadzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-29 12:07:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:51.