Panny Młode 2021 - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-23, 10:10   #2881
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez f1i2o3 Pokaż wiadomość
ja włosy będę mieć właśnie rozpuszczone i pofalowane
Cudna ta Twoja fryzura ale to już jakiś rodzaj upięcia/kucyka...

Idę dziś tort zamawiać, a nie mam konkretnej wizji... Chciałabym coś fioletowo-bialego, ale na słoju drewnianym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 10:15   #2882
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
A powiedzcie najpierw macie fryzjera czy makijaż? I na która godzinę te usługi i o której ślub 🙂
Ja mam makijażystkę zaklepaną jeszcze bez godziny (to moja znajoma, więc specjalnie mnie i świadkową wpisała mimo, że nie potrafiłam się określić z godziną właśnie, bo u fryzjera nadal kalendarz nieotwarty..). Na pewno muszę makijaż i fryzjera ogarnąć tak do 13:30 (będę czesana i malowana razem z moją świadkową), na 14:00 musimy być już w hotelu, w którym będziemy się szykować. Ślub mam na 16:00. Wszędzie mam blisko, miasto nie jest duże i sprawnie się po nim można poruszać.

Dziewczyny.. pisałam Wam, że dzwoniłam w październiku do fryzjerki i mówiła, że na razie nie przyjmują zapisów na 2021. Ile byście czekały, żeby zadzwonić ponownie jeśli nic się nie pojawi na FB? ślub mam w sierpniu.

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
PS. Na optymistyczne zakończenie poniżej wrzucam podpis mailowy księdza:
"Wysłane z wielebnego iPhone'a"



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dobre!

My ostatnio mieliśmy z jakieś 2-3 miesiące gdzie nic nie załatwialiśmy. Mamy też problem z oprawą muzyczną do kościoła. Co nawiążemy z kimś kontakt to zaraz mur. Nie można się z tymi ludźmi dogadać, zaczyna mnie to męczyć.. macie coś w tej kwestii załatwione?

Postanowiliśmy też zadzwonić do poradni, do kościoła w którym robiliśmy nauki w czerwcu. Mieliśmy zajęcia z taką Panią do której chcemy się zapisać na te 3 spotkania. Ona przyjmuje w środy, więc będziemy tam dzwonić w tą środę zapytać co i jak i kiedy możemy to ogarnąć, bo mamy nauki, a tego jeszcze nie i chciałabym już zamknąć ten temat. W styczniu będziemy widzieć się z dekoratorką i ustalać też m.in wygląd zaproszeń. W tym samym miesiącu muszę również skontaktować się z cukiernią/pracownią artystyczną odnośnie tortu.

Kochane ile wcześniej załatwiać obrączki?
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 10:51   #2883
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość

Dziewczyny.. pisałam Wam, że dzwoniłam w październiku do fryzjerki i mówiła, że na razie nie przyjmują zapisów na 2021. Ile byście czekały, żeby zadzwonić ponownie jeśli nic się nie pojawi na FB? ślub mam w sierpniu.

Kochane ile wcześniej załatwiać obrączki?

Jak dzwoniłaś w październiku, to teraz w listopadzie i ew. w grudniu. Często otwierają zapisy koniec grudnia albo po nowym roku, niech po prostu Ci się telefonicznie określą, kiedy masz zadzwonić i tyle


Obrączki idą mega szybko, spokojnie możesz na wiosnę. Nasze po dwóch tygodniach były do odbioru już
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 11:57   #2884
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość

dobre!

My ostatnio mieliśmy z jakieś 2-3 miesiące gdzie nic nie załatwialiśmy. Mamy też problem z oprawą muzyczną do kościoła. Co nawiążemy z kimś kontakt to zaraz mur. Nie można się z tymi ludźmi dogadać, zaczyna mnie to męczyć.. macie coś w tej kwestii załatwione?

Postanowiliśmy też zadzwonić do poradni, do kościoła w którym robiliśmy nauki w czerwcu. Mieliśmy zajęcia z taką Panią do której chcemy się zapisać na te 3 spotkania. Ona przyjmuje w środy, więc będziemy tam dzwonić w tą środę zapytać co i jak i kiedy możemy to ogarnąć, bo mamy nauki, a tego jeszcze nie i chciałabym już zamknąć ten temat. W styczniu będziemy widzieć się z dekoratorką i ustalać też m.in wygląd zaproszeń. W tym samym miesiącu muszę również skontaktować się z cukiernią/pracownią artystyczną odnośnie tortu.

Kochane ile wcześniej załatwiać obrączki?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My z około kościelnych spraw mamy tylko zaklepaną godzinę. Pytałam narzeczonego co z oprawą typu skrzypce, to stwierdził, że nie chce, bo się wzruszy. zatem zrobię mu niespodziankę.
Nauki zrobimy online i najwyżej wcześniej damy znać wielebnemu, że takie mamy. Poradnia to jeszcze temat tabu.
Tort, ciasta, dekoratorka, obrączki, zaproszenia - wszystko leży, oczywiście nieruszone.

Edytowane przez LiviaVe
Czas edycji: 2020-11-23 o 12:01
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 12:16   #2885
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Łał, jutro dostanę moją umowę na stałe
Oby pojawiła się tam fajna podwyżka, coś ponad obiecanego przy rekrutacji, to będę świętować. Tż właśnie dzisiaj też rozmawiał o podwyżce. Oby to wszystko zaczęło się dobrze układać, to będzie z czego odkładać pieniążki na kredyt
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 13:37   #2886
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Łał, jutro dostanę moją umowę na stałe
Oby pojawiła się tam fajna podwyżka, coś ponad obiecanego przy rekrutacji, to będę świętować. Tż właśnie dzisiaj też rozmawiał o podwyżce. Oby to wszystko zaczęło się dobrze układać, to będzie z czego odkładać pieniążki na kredyt
Gratuluję!
Też kilka dni temu dostałam na czas nieokreślony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 14:25   #2887
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny, gratuluję umów

My mamy oprawę muzyczną w kościele zaklepaną i nie było większego problemu z tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 15:32   #2888
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Brawo dziewczyny! W końcu jakieś dobre wiadomości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 17:16   #2889
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

Jak sądzicie, o której powinna zaczynać makijażystka+fryzjer dla mnie i świadkowej? Ślub zaczyna się o 13 w kościele. Błogosławieństwo pewnie jakoś godzinę/półtorej przed? Wstępnie myślę o 7, ale... Czy nie za wcześnie? Makijażystka określa, że 2h na ślubny, 1.5 h na okolicznościowy. Starczy o 7, żeby się potem nie gonić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 17:36   #2890
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Savior, a ile masz z domu do kosciola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 17:44   #2891
Gianna09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 37
Dot.: Panny Młode 2021

Dziewczyny, w jakim kolorze będziecie miały suknie? Model, który wybrałam w salonie był w kolorze szampańskiego beżu. Wyglądałam w nim ładnie i pasuje do mnie, ale zastanawiam się czy jednak nie zamówić tej sukienki w śmietance... TŻ będzie miał granatowy garnitur i białą koszulę i trochę się obawiam czy w tym szampańskim beżu nie będę wyglądała na pożółkłą albo jakąś brudną...
Gianna09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 17:55   #2892
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Uff, na szczęście nie trzeba było dokładnie określać jak tort ma wyglądać i mam chwilę czasu na zastanowienie. Jeszcze mi doszła rozkmina nad smakami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Gianna09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w jakim kolorze będziecie miały suknie? Model, który wybrałam w salonie był w kolorze szampańskiego beżu. Wyglądałam w nim ładnie i pasuje do mnie, ale zastanawiam się czy jednak nie zamówić tej sukienki w śmietance... TŻ będzie miał granatowy garnitur i białą koszulę i trochę się obawiam czy w tym szampańskim beżu nie będę wyglądała na pożółkłą albo jakąś brudną...
Podobno nie przeszkadza... I podobno koszula zawsze musi być biała.
Ogólnie to moja jest wpisana jako Ivory, ale sama nie wiem, z bliska jest trochę szara jakby, srebrzysta. W sumie to jaka moja, dopiero w sobotę ostatecznie zadecyduje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:00   #2893
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Łał, jutro dostanę moją umowę na stałe
Oby pojawiła się tam fajna podwyżka, coś ponad obiecanego przy rekrutacji, to będę świętować. Tż właśnie dzisiaj też rozmawiał o podwyżce. Oby to wszystko zaczęło się dobrze układać, to będzie z czego odkładać pieniążki na kredyt
Gratuluję!
Ja od 01 grudnia zaczynam nową pracę, mam nadzieję, że nie zmienią w ostatniej chwili warunków finansowym, bo udało mi się sensownie wynegocjować.
Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Uff, na szczęście nie trzeba było dokładnie określać jak tort ma wyglądać i mam chwilę czasu na zastanowienie. Jeszcze mi doszła rozkmina nad smakami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

Podobno nie przeszkadza... I podobno koszula zawsze musi być biała.
Ogólnie to moja jest wpisana jako Ivory, ale sama nie wiem, z bliska jest trochę szara jakby, srebrzysta. W sumie to jaka moja, dopiero w sobotę ostatecznie zadecyduje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie smaków bierzesz pod uwagę? Mi chodzi po głowie coś owocowo orzeźwiającego, a z drugiej strony czekolada wiśnia. Na pewno nie chce masy cukrowej, i żeby był na masie śmietanowej.

W piątek idziemy podpisać dokumenty w USC. Zostanie nam tylko ogarnąć akt chrztu z parafii Tżta, ja już swój wzięłam w zeszłym tygodniu.

Decydujcie się na nazwisko Tż czy podwójne? A może zostajecie przy swoim, albo Tż zmienia?
Ja będę mieście podwójne, a dzieci Tżta. Niestety nie udało mi się wynegocjować podwójnego dla dzieci 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:07   #2894
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Jakie smaków bierzesz pod uwagę? Mi chodzi po głowie coś owocowo orzeźwiającego, a z drugiej strony czekolada wiśnia. Na pewno nie chce masy cukrowej, i żeby był na masie śmietanowej. .

Decydujcie się na nazwisko Tż czy podwójne? A może zostajecie przy swoim, albo Tż zmienia?
Ja będę mieście podwójne, a dzieci Tżta. Niestety nie udało mi się wynegocjować podwójnego dla dzieci 🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie mam taki wybór:
mus malinowy i oreo z dżemem z czarnej porzeczki
bomba czekoladowa z praliną i dżemem z czarnej porzeczki lub wiśniami
mix owocowy (sam lub z dżemem według uznania)
mus cytrynowy z siekanymi Michałkami
mus cytrynowy z siekanymi Michałkami oraz mus jagodowy
bomba czekoladowa z wiśniami
straciatella z białej czekolady z musem malinowym
Rafaello z dżemem z czarnej porzeczki lub wiśniami
Można też kombinować.

My raczej chcemy z masą cukrową, siostra uwielbia, TŻ też bardzo od tej Pani smakowała, mi w sumie też. Nie była taka twarde tylko miękka, choć wiem że sporo osób nie lubi, ale jak nie chcą jeść to zostawia. A mówiła że lepiej jej by się robiło taka strukturę jak pokazałam z masy, ale to jeszcze można zmienić zamysł.

Ja będę miała podwójne, dzieci chyba po TŻ... Choć też bym wolała by miały podwójne.

A akt chrztu bierze się w parafii w której był chrzest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:17   #2895
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Savior, a ile masz z domu do kosciola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rzut beretem. 300 metrów w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:23   #2896
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ogólnie mam taki wybór:
mus malinowy i oreo z dżemem z czarnej porzeczki
bomba czekoladowa z praliną i dżemem z czarnej porzeczki lub wiśniami
mix owocowy (sam lub z dżemem według uznania)
mus cytrynowy z siekanymi Michałkami
mus cytrynowy z siekanymi Michałkami oraz mus jagodowy
bomba czekoladowa z wiśniami
straciatella z białej czekolady z musem malinowym
Rafaello z dżemem z czarnej porzeczki lub wiśniami
Można też kombinować.

My raczej chcemy z masą cukrową, siostra uwielbia, TŻ też bardzo od tej Pani smakowała, mi w sumie też. Nie była taka twarde tylko miękka, choć wiem że sporo osób nie lubi, ale jak nie chcą jeść to zostawia. A mówiła że lepiej jej by się robiło taka strukturę jak pokazałam z masy, ale to jeszcze można zmienić zamysł.

Ja będę miała podwójne, dzieci chyba po TŻ... Choć też bym wolała by miały podwójne.

A akt chrztu bierze się w parafii w której był chrzest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wybór smaków, ciężko by mi coś było wybrać

Tak, akt chrztu bierze się tam, gdzie były chrzciny. Na nim powinna być adnotacja o bierzmowaniu - jeżeli parafia bierzmowania nie zawiadomiła parafii chrztu, to być może trzeba będzie wziąć zaświadczenie o bierzmowaniu osobno.
Na szczęście u mnie było wszystko w porządku i załatwiłam to za jednym razem. Bo każdy sakrament mam w innej parafii.

Tż uparł się, że wobec dzieci mamy być tradycyjni, wystarczy że matka będzie miała podwójne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 18:27   #2897
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021

Ta, mój to samo mówi o nazwisku, że wystarczy że ja będę miała podwojne

To trochę jaja, bo TŻ był chrzczony z 500 km stąd gdzie mieszkamy

Niestety, nie ma słonego karmelu ale wstępne typy mam, każde piętro inny smak
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 19:22   #2898
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Gianna09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w jakim kolorze będziecie miały suknie? Model, który wybrałam w salonie był w kolorze szampańskiego beżu. Wyglądałam w nim ładnie i pasuje do mnie, ale zastanawiam się czy jednak nie zamówić tej sukienki w śmietance... TŻ będzie miał granatowy garnitur i białą koszulę i trochę się obawiam czy w tym szampańskim beżu nie będę wyglądała na pożółkłą albo jakąś brudną...
Ja mam białą Innego koloru nie brałam nawet pod uwagę

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Łał, jutro dostanę moją umowę na stałe
Oby pojawiła się tam fajna podwyżka, coś ponad obiecanego przy rekrutacji, to będę świętować. Tż właśnie dzisiaj też rozmawiał o podwyżce. Oby to wszystko zaczęło się dobrze układać, to będzie z czego odkładać pieniążki na kredyt
Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Gratuluję!
Też kilka dni temu dostałam na czas nieokreślony.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje!



Cytat:
Napisane przez LiviaVe Pokaż wiadomość
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

My z około kościelnych spraw mamy tylko zaklepaną godzinę. Pytałam narzeczonego co z oprawą typu skrzypce, to stwierdził, że nie chce, bo się wzruszy. zatem zrobię mu niespodziankę.
Nauki zrobimy online i najwyżej wcześniej damy znać wielebnemu, że takie mamy. Poradnia to jeszcze temat tabu.
Tort, ciasta, dekoratorka, obrączki, zaproszenia - wszystko leży, oczywiście nieruszone.
Jak pisałam ostatnio z księdzem (on preferuje kontakt mailowy) to powiedział że dostał informację z Archidiecezji że obecnie są prowadzone tylko i wyłącznie nauki online.

A jak to jest z tą poradnią? Do czego to jest potrzebne? Ksiądz wysłał mi listę potrzebnych dokumentów i były tam tylko pełne odpisy aktów chrztu, zaświadczenie z USC i nauki. Nie było nic o poradni, ani o zgodzie proboszcza z naszej parafii.

I ostatecznie podziękowałam tej makijażystce co nie chciała mnie wpisać na konkretną godzinę i zaklepałam inną. Teraz poszukujemy filmowca.

Ja tort będę chciała migdałowy uwielbiam, a narzeczony nie ma zdania

Dziewczyny, a ile trzeba się spodziewać zapłacić za oprawę muzyczną w kościele?
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 19:30   #2899
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Rzut beretem. 300 metrów w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie wiem w sumie ile młodzi muszą być przed kościołem, pewnie z 15-20 minut? Skoro masz tak blisko, to o 12:30 na spokojnie powinnaś być już po błogosławieństwie i wtedy szykować się na wyjazd do kościoła.
Samo błogosławieństwo, to chyba nie jest jakaś długa sprawa? - ustawiłabym je na 12. Jeśli masz fotografowane przygotowania, to podejrzewam, że fotograf chciałby być u ciebie koło 11:30 Więc do tej godziny musiałabyś być już gotowa z makijażem i fryzurą. Fryzura pewnie z dobrą godzinę, makijaż zapewne 1,5h plus dojazdy. Ja bym się umówiła na 8, żeby móc maksymalnie się wyspać i odpocząć przed tyloma godzinami.


Ja przyjmuję nazwisko narzeczonego.


Co do koloru sukni - moja ma biały tiul w kropeczki, pod spodem ma ciemno różową podszewkę i taki cielisto różowy gorset.

Koszula zawsze miała i nie, sukienka nie będzie wyglądała na zżółkniętą.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez LiviaVe
Czas edycji: 2020-11-23 o 19:33
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-23, 20:53   #2900
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021

Ja przyjmę nazwisko narzeczonego
Suknia dół śmietanka, góra z śmietankowej koronki na bazie brzoskwini z lekkim różem/cielistej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-23, 20:56   #2901
e m o c j a
Raczkowanie
 
Avatar e m o c j a
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 151
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość

Kochane ile wcześniej załatwiać obrączki?
My byliśmy w jednym salonie jubilerskim tydzień temu, a w drugim w ten weekend, żeby porównać Chociaż bardziej nastawiam się na ten drugi, to lokalny jubiler i wszędzie go polecają, zaręczynowy też mam od niego Mówili że obrączki mogą zrobić w 2-3 tygodnie, ale wiadomo, lepiej mieć wcześniej, żeby w razie jakiegoś poślizgu nie czekać na ostatnią chwilę
Ogólnie przez covid złoto podobno bardzo idzie w górę i dlatego chcemy kupić jeszcze w tym roku, może w grudniu. Zastanawiam się tylko cały czas czy iść w klasykę czy coś innego Bardzo chciałam coś bardziej oryginalnego niż wszyscy mają, ale jak przymierzałam różne to właśnie klasyczna półokrągła cienka obrączka najlepiej mi pasowała A z tymi ozdobnymi coś wydawało mi się nie tak jak już zakładałam na palec ;d sama nie wiem jakie wybrać..

Cytat:
Napisane przez Gianna09 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, w jakim kolorze będziecie miały suknie? Model, który wybrałam w salonie był w kolorze szampańskiego beżu. Wyglądałam w nim ładnie i pasuje do mnie, ale zastanawiam się czy jednak nie zamówić tej sukienki w śmietance... TŻ będzie miał granatowy garnitur i białą koszulę i trochę się obawiam czy w tym szampańskim beżu nie będę wyglądała na pożółkłą albo jakąś brudną...
Ja mam warstwę pod spodem dołu sukni w kolorze cappuccino Kupiłam trochę pod wpływem chwili, wcześniej myślałam, że jeśli kolor to ewentualnie blady róż, ale jak przymierzyłam moją wybrankę to nie było opcji brać coś innego też się zastanawiałam, czy nie będzie wyglądała na pożółkłą przy bieli koszuli pana młodego, ale chyba będzie ok ;d

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e m o c j a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 06:22   #2902
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Klepnęłam wstępnie dekoratorkę.
Muszę sprawdzić co z tym złotem będzie, bo może faktycznie trzeba się przejść po jubilerach w okolicach świąt...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 06:51   #2903
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Panny Młode 2021

Jestem trochę zdziwiona dziewczyny, że wasi tżci się nie zgadzają na podwójne nazwisko dla dzieci. Przecież to powinna być wspólna decyzja, a nie, że się nie zgadzają
Aż poruszyłam temat z tżem, nie miałby najmniejszego problemu z przyjęciem mojego nazwiska czy podwójnym dla dzieci.



Ja zdecydowałam się na wzięcie jego nazwiska, bo po prostu bardziej mi się podoba, jest ciut łatwiejsze do wymówienia i kilka miejsc mniej do pomyłek przy podawaniu wszędzie Gdyby moje panieńskie było ciut fajniejsze, to wzięlibyśmy moje.





Na szczęście z tżem nie zgadzamy się póki co tylko z obecnością telewizora w naszym pokoju
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 07:54   #2904
Kolorowymaj
Zadomowienie
 
Avatar Kolorowymaj
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 885
Dot.: Panny Młode 2021

Aantee, to mocno trzymam kciuki za nową pracę ))

Ja tortów nie lubię i nie jadam, więc smaki niech wybierze tz

Nazwisko biorę tż. Tylko z ciekawości zapytałam się, czy mógłby wziąć moje, to powiedział, że woli zostac przy swoim.
Na podwójne nazwisko dla dzieci sama pewnie miałabym problem żeby się zgodzić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez Kolorowymaj
Czas edycji: 2020-11-24 o 08:56
Kolorowymaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 08:52   #2905
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021

My też chcemy zamówić obrączki w tym roku. Ostatnio nawet pojechaliśmy specjalnie w sobotę ale okazało się, że akurat zamknięte mieli :/ więc w grudniu zrobimy druga próbę i mam nadzieję, że uda się już zamówić.
Ja biorę nazwisko Tż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 08:57   #2906
Kat_wisz
Rozeznanie
 
Avatar Kat_wisz
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 890
Dot.: Panny Młode 2021

Ja też przejmuje nazwisko TŻ moje jest długie i zawsze problem z jego napisaniem 🤦☠♀️

Co do obraczek to też bym chciała już chyba kupić w tym roku ze względu że to zloto ma iść go góry ale jak już wam wspominałam dostajemy je w prezencie od rodziców TŻ i jak na początku ciągle namawiali żebyśmy szli kupić tak teraz temat zamilkł i w sumie głupio mi się upomnieć.. 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kat_wisz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 09:07   #2907
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Jestem trochę zdziwiona dziewczyny, że wasi tżci się nie zgadzają na podwójne nazwisko dla dzieci. Przecież to powinna być wspólna decyzja, a nie, że się nie zgadzają
Aż poruszyłam temat z tżem, nie miałby najmniejszego problemu z przyjęciem mojego nazwiska czy podwójnym dla dzieci.



Ja zdecydowałam się na wzięcie jego nazwiska, bo po prostu bardziej mi się podoba, jest ciut łatwiejsze do wymówienia i kilka miejsc mniej do pomyłek przy podawaniu wszędzie Gdyby moje panieńskie było ciut fajniejsze, to wzięlibyśmy moje.





Na szczęście z tżem nie zgadzamy się póki co tylko z obecnością telewizora w naszym pokoju
Ale skoro jedna strona chce tak, a druga tak, a decyzje trzeba podjąć, to trzeba jedną wersję przyjąć - jego albo moją mi zależy na podwójnym nazwisku, bo mam już spory dorobek zawodowy pod swoim nazwiskiem - 2 kierunki studiów, aplikacja, egzamin zawodowy i prawie 6 lat pracy w zawodzie. A dzieci na razie nic takiego nie mają, więc nie jest to aż tak istotne - równie dobrze mogą wyrobić sobie 'markę' pod nazwiskiem Tżta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 09:28   #2908
LiviaVe
hę?
 
Avatar LiviaVe
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 867
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ale skoro jedna strona chce tak, a druga tak, a decyzje trzeba podjąć, to trzeba jedną wersję przyjąć - jego albo moją mi zależy na podwójnym nazwisku, bo mam już spory dorobek zawodowy pod swoim nazwiskiem - 2 kierunki studiów, aplikacja, egzamin zawodowy i prawie 6 lat pracy w zawodzie. A dzieci na razie nic takiego nie mają, więc nie jest to aż tak istotne - równie dobrze mogą wyrobić sobie 'markę' pod nazwiskiem Tżta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zgadzam się. Poza tym dla dziecka to dosyc kłopotliwe, imo.
Ja pod swoim nazwiskiem również mam studia, wszystkie kursy i szkolenia, ale nie przywiązuje do tego takiej uwagi, bo przecież wiadomo, że ja to ja. Chociaż uważam, że przy zawodzie prawniczym, lekarskim ma to jakiejś znaczenie. U nas podwójne nazwisko to byłby koszmarek - moje nazwisko ma 10 liter, a narzeczonego 11. Z góry taka wersja odpadła. I bardzo ważna sprawa - narzeczonego nazwisko jest ładniejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LiviaVe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 09:37   #2909
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Jestem trochę zdziwiona dziewczyny, że wasi tżci się nie zgadzają na podwójne nazwisko dla dzieci. Przecież to powinna być wspólna decyzja, a nie, że się nie zgadzają


też tego nie rozumiem. to nie jest tak, że oni mają się zgadzać lub nie. jak każdy zostaje przy swoim nazwisku to (lub któreś ma podwójne) to chyba oczywiste, że dzieci mają podwójne. dlaczego niby nazwisko ojca ma być ważniejsze?

w razie takiego oporu, to bym w ogóle forsowała, że w takim razie dzieci biorą moje nazwisko. albo podwójne, albo moje jak mu się podwójne nie podoba

myślałam, że te czasy, kiedy "pan mąż" decyduje o wszystkim, a dzieci MUSZĄ nosić nazwisko ojca już dawno minęły

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Ale skoro jedna strona chce tak, a druga tak, a decyzje trzeba podjąć, to trzeba jedną wersję przyjąć - jego albo moją mi zależy na podwójnym nazwisku, bo mam już spory dorobek zawodowy pod swoim nazwiskiem - 2 kierunki studiów, aplikacja, egzamin zawodowy i prawie 6 lat pracy w zawodzie. A dzieci na razie nic takiego nie mają, więc nie jest to aż tak istotne - równie dobrze mogą wyrobić sobie 'markę' pod nazwiskiem Tżta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale z tego co piszesz, to dla Ciebie jest obojętne czy dzieci będą mieć podwójne czy tylko męża.
a dziewczyny pisały o tym, że one WOLĄ żeby dziecko miało podwójne, ale facet się uparł i nie zgadza.

z resztą podwójne to kompromis. każdy może forsować swoje. kto powiedział, że dzieci muszą mieć nazwisko po ojcu? mogą mieć takie jak pierwszy człon nazwiska matki. co za problem - jak się podwójne nie podoba...

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-11-24 o 09:38
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-24, 09:45   #2910
f1i2o3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 132
Dot.: Panny Młode 2021

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

też tego nie rozumiem. to nie jest tak, że oni mają się zgadzać lub nie. jak każdy zostaje przy swoim nazwisku to (lub któreś ma podwójne) to chyba oczywiste, że dzieci mają podwójne. dlaczego niby nazwisko ojca ma być ważniejsze?

w razie takiego oporu, to bym w ogóle forsowała, że w takim razie dzieci biorą moje nazwisko. albo podwójne, albo moje jak mu się podwójne nie podoba

myślałam, że te czasy, kiedy "pan mąż" decyduje o wszystkim, a dzieci MUSZĄ nosić nazwisko ojca już dawno minęły

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------



no ale z tego co piszesz, to dla Ciebie jest obojętne czy dzieci będą mieć podwójne czy tylko męża.
a dziewczyny pisały o tym, że one WOLĄ żeby dziecko miało podwójne, ale facet się uparł i nie zgadza.

z resztą podwójne to kompromis. każdy może forsować swoje. kto powiedział, że dzieci muszą mieć nazwisko po ojcu? mogą mieć takie jak pierwszy człon nazwiska matki. co za problem - jak się podwójne nie podoba...

Ojjj chyba przesadzasz Myslę, że dziewczyny pisały, że wolą podwójne nazwisko dla dzieci, ale bez ciśnienia, ja z jednej strony bym chciała żeby moje nazwisko przetrwało, ale może być i przeszłego męża (dla dzieci) bez ciśnienia

raczej nie ma na wątku kobiet, które są stłamszone przez- jak to piszesz PANA MĘŻA, mamy XXI wiek

Ja zostaje przy swoim
f1i2o3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 09:57:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:13.