Mamy czerwiec 2021 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-27, 09:55   #481
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Hmm, jak do tego doszło - nie wiem 🤷☠♀️ A tak poważnie to wsadziła dłoń, przycisnela podbrzusze, coś pomacala, za coś delikatnie chwyciła i powiedziała, że płód się rozwija, znaczy rośnie 🤷☠♀️. Pewnie sprawdzała to pod kątem ewentualnego obumarcia plodu po ostatnim usg w 7 tc. Chyba maja jakieś swoje sposoby (w końcu kiedyś nie było usg) ale dla mnie też to czarna magia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha podglądaj następnym razem i nam powtórz, to będziemy mogły same sprawdzać w domu co u Bobo (albo z pomocą TŻ )

Śmieję się, ale najważniejsze, że wszystko dobrze!

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
Na granicy normy.ale wsumie piłam przed sok z wodą bo 1.5h czekałam na wejdzie do laboratorium;/ i nie pomyślałam by wodę wziąść. No trudno zobaczymy co będzie po krzywej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za wyniki. Aczkolwiek po soku z pewnością wynik był zawyżony

Ja miałam robioną krzywą cukrowo-insulinową już 4 razy... Nie lubię tego badania, ale jakoś znoszę, najgorzej jest po wyjściu z laboratorium, bo robi mi się bardzo słabo - mam skłonność do hipoglikemii reaktywnej. U mnie też sprawdziła się glukoza z aromatem cytrynowym/miętowym i do tego zimna woda

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim.

Widzę że dzisiaj dzień wizyt 😁

Ja dzisiaj byłam na prenatalnych,mlode zdrowiutkie,na wyniki z krwi do 2 tyg niby się czeka,ale powinnam dostać za tydzień na maila opisy lekarza. Moje dziecko znowu przyłapane z kciukiem w ustach. Oj do wyprawki musze smoczki zaplanować 😆

Chodzi wam o ta brazowa krechę na brzuchu? Ja w pierwszej ciąży nie miałam,a to w drugiej od około 4mc do pol roku po porodzie. Wstyd bylo z tym wychodzić na plażę ,bo myśleli ze to blizna po cesarce wzdłuż brzucha Narazie nie mam,ani na brzuchu ani na twarzy.

Wspaniałe wieści Jak słodko, że ledwo dorobił się palców, już je ssie

Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
No to faktycznie, jak sok był grany przed badaniem, to raczej krzywa powinna wyjść dobrze Sama nie wiem czy się przelamie, żeby tak walczyć k prawa nam przysługujące. Może jak brzuch zacznie być widać to będę miała więcej smialosci . Super wiadomisc! 🥳 to teraz czekamy na równie dobre wyniki biochemii .
Na twarzy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też chyba dopiero z brzuchem się odważę walczyć o swoje. Na szczęście na razie nie było takiej potrzeby, nie trafiłam dotychczas na żadną kolejkę w labie ani u lekarza, do sklepów za bardzo nie chodzę.

Co do przebarwień, moja szwagierka przed porodem z pierwszym i drugim dzieckiem była cała nakrapiana w brązowe plamy - twarz, ręce. Ale po paru tygodniach od porodu wszystko samo zniknęło.
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 10:33   #482
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamy czerwiec 2021

[1=03a25f57c1c12b64185d06c 737e7e94991ae1a10_6577a30 8dca3f;88319486]Haha podglądaj następnym razem i nam powtórz, to będziemy mogły same sprawdzać w domu co u Bobo (albo z pomocą TŻ )

Śmieję się, ale najważniejsze, że wszystko dobrze!



Trzymam kciuki za wyniki. Aczkolwiek po soku z pewnością wynik był zawyżony

Ja miałam robioną krzywą cukrowo-insulinową już 4 razy... Nie lubię tego badania, ale jakoś znoszę, najgorzej jest po wyjściu z laboratorium, bo robi mi się bardzo słabo - mam skłonność do hipoglikemii reaktywnej. U mnie też sprawdziła się glukoza z aromatem cytrynowym/miętowym i do tego zimna woda




Wspaniałe wieści Jak słodko, że ledwo dorobił się palców, już je ssie



Ja też chyba dopiero z brzuchem się odważę walczyć o swoje. Na szczęście na razie nie było takiej potrzeby, nie trafiłam dotychczas na żadną kolejkę w labie ani u lekarza, do sklepów za bardzo nie chodzę.

Co do przebarwień, moja szwagierka przed porodem z pierwszym i drugim dzieckiem była cała nakrapiana w brązowe plamy - twarz, ręce. Ale po paru tygodniach od porodu wszystko samo zniknęło.[/QUOTE]Haha ja nie wiem czy dam radę tak się wygrać żeby lekarze podejrzeć ale tak poważnie, też jestem w szoku, że tak machając, jest się w stanie cokolwiek stwierdzić .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 11:48   #483
baby2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 931
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cześć dziewczyny,

Byłam wczoraj na wizycie, z maluchem wszystko ok, serducho bije jak ta lala, wedlug usg 9t0d, według om 8t4d. Mam w końcu kartę ciąży. Ze względu na to,że w tym roku skończyłam 35 lat dostałam skierowanie na prenatalne, papaa itp. i tu zaczynają się schody, od rana jestem wściekła. Jestem z okolic Trójmiasta więc skierowanie do kliniki INVICTA w Gdańsku lub Gdyni, lub Nowy Dwór Gdański. No więc dzwonię od rana, w INVICTA nie mają miejsc do końca roku, no chyba że prywatnie to chętnie, bagatela 500zł. Do Nowego Dworu nie mogę się dodzwonić, tzn. raz mi się udało, ale pani powiedziała,że położna nie ma teraz czasu i żeby zadzwonić za pół godziny. Ta jasne, więcej się nie dodzwoniłam. I teraz co teraz? Prywatnie nie pójdę, skoro mi się należy na nfz to nie będę płacić i tak wszędzie prywatnie chodzę. Zostaje mi albo się tam przejechać osobiście 25 km, albo szukać gdzie indziej, tylko gdzie? Nie znam innej kliniki z podpisaną umową na nfz w okolicy, chba że Olsztyn. Dziewczyny któraś z was jest może z okolic Trójmiasta i ma genetycznie w innej klinice od tych które wymieniłam?
baby2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 11:52   #484
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez baby2 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

Byłam wczoraj na wizycie, z maluchem wszystko ok, serducho bije jak ta lala, wedlug usg 9t0d, według om 8t4d. Mam w końcu kartę ciąży. Ze względu na to,że w tym roku skończyłam 35 lat dostałam skierowanie na prenatalne, papaa itp. i tu zaczynają się schody, od rana jestem wściekła. Jestem z okolic Trójmiasta więc skierowanie do kliniki INVICTA w Gdańsku lub Gdyni, lub Nowy Dwór Gdański. No więc dzwonię od rana, w INVICTA nie mają miejsc do końca roku, no chyba że prywatnie to chętnie, bagatela 500zł. Do Nowego Dworu nie mogę się dodzwonić, tzn. raz mi się udało, ale pani powiedziała,że położna nie ma teraz czasu i żeby zadzwonić za pół godziny. Ta jasne, więcej się nie dodzwoniłam. I teraz co teraz? Prywatnie nie pójdę, skoro mi się należy na nfz to nie będę płacić i tak wszędzie prywatnie chodzę. Zostaje mi albo się tam przejechać osobiście 25 km, albo szukać gdzie indziej, tylko gdzie? Nie znam innej kliniki z podpisaną umową na nfz w okolicy, chba że Olsztyn. Dziewczyny któraś z was jest może z okolic Trójmiasta i ma genetycznie w innej klinice od tych które wymieniłam?
Niestety nie pomogę, bo ja z Mazowieckiego. Też mam pappe na NFZ, sprawdziłam w necie gdzie robią. Może też poszukaj informacji w necie. Albo może inaczej. Wejdź na grypę na fb (zdjęcie poniżej) i zapytaj gdzie w Twojej okolicy można jeszcze zrobić pappe na NFZ. Może dziewczyny będą wiedziały Trzymam kciuki, żeby udało się gdzie złapać dobry termin. IMG_20201127_125116.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 11:53   #485
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamy czerwiec 2021

I cieszę sie, że z kropkiem wszystko dobrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 16:20   #486
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Hej dziewczyny!
Ja dzisiaj też miam niespodziewaną wizytę. Trafiłam na IP, ponieważ rano polała się krew a wiem, że nie miałam żadnych krwiaków. Na szczęście to było prawdopodobnie jakieś plamienie implantacyjne, bo maluchowi serce bije jak dzwon, wesoło macha nóżkami i nie przejmuje się stresem matki oczywiscie gdyby się działo coś niepokojącego mam dzwonić do prowadzacego, ale mam nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby.
Mój strach miał wielkie oczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 16:34   #487
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja dzisiaj też miam niespodziewaną wizytę. Trafiłam na IP, ponieważ rano polała się krew a wiem, że nie miałam żadnych krwiaków. Na szczęście to było prawdopodobnie jakieś plamienie implantacyjne, bo maluchowi serce bije jak dzwon, wesoło macha nóżkami i nie przejmuje się stresem matki oczywiscie gdyby się działo coś niepokojącego mam dzwonić do prowadzacego, ale mam nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby.
Mój strach miał wielkie oczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem Twój strach ale najważniejsze, że wszystko jest dobrze i dzieciątko wesoło fika koziołki w brzuszku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-27, 17:04   #488
MoszKa88
Wtajemniczenie
 
Avatar MoszKa88
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 2 972
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja dzisiaj też miam niespodziewaną wizytę. Trafiłam na IP, ponieważ rano polała się krew a wiem, że nie miałam żadnych krwiaków. Na szczęście to było prawdopodobnie jakieś plamienie implantacyjne, bo maluchowi serce bije jak dzwon, wesoło macha nóżkami i nie przejmuje się stresem matki oczywiscie gdyby się działo coś niepokojącego mam dzwonić do prowadzacego, ale mam nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby.
Mój strach miał wielkie oczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biedna, tyle stresu Ale najważniejsze, że kropek miał się wyśmienicie i nic sobie z Matki nerwów nie robił . Odpoczywaj dużo!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MoszKa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 18:27   #489
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Dziękuję dziewczyny jestem już spokojniejsza, mam nadzieję, że to żaden zły omen i już będą same dobre wiadomości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 21:01   #490
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Super, ze u Waszych maluchów już wszystko w porządku.



W pierwszej ciąży do krzywej trzy razy podchodziłam, bo za każdym razem po 30 min wymiotowałam i faktycznie ta cytrynowa to była wręcz pyszna



Co do kolejek to już korzystałam z pierwszeństwa w laboratorium, wymiotowałam rano, złe się czułam, przede mna były trzy panie, a mi co raz słabiej było. W końcu powiedziałam, ze jestem w ciąży i chce skorzystać z pierwszeństwa. Pani, która miała zaraz wejść oczywiście się nastekala, pogrymasila pod nosem, ale trudno. W pierwszej ciąży skorzystałam raz z pierwszeństwa. W sylwestra, w mięsnym kolejka była na 1,5h stania, a ja w 9 mcu ciąży weszłam i powiedziałam, ze korzystam z pierwszeństwa. Ludzie to myślałam, ze mnie zjedzą.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-27, 22:11   #491
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja dzisiaj też miam niespodziewaną wizytę. Trafiłam na IP, ponieważ rano polała się krew a wiem, że nie miałam żadnych krwiaków. Na szczęście to było prawdopodobnie jakieś plamienie implantacyjne, bo maluchowi serce bije jak dzwon, wesoło macha nóżkami i nie przejmuje się stresem matki oczywiscie gdyby się działo coś niepokojącego mam dzwonić do prowadzacego, ale mam nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby.
Mój strach miał wielkie oczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że wszystko w porządku. Nie zazdroszczę przeżyć.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-28, 05:19   #492
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy czerwiec 2021

A co sądzicie o oleju lnianym? Kupiłam sobie jakiś czas temu i piję po łyżce dziennie (noo, zdarza mi się zapomnieć ), bo taki super zdrowy, omega 3 u w ogóle... a z drugiej strony jednak może wywołać wcześniejszy poród? Sama nie wiem co teraz robić, czy pić dalej czy przestać.

Jesli chodzi o pierwszeństwo, to jeszcze nie korzystałam, ale jak pojawi się brzuszek, to czemu nie. Ja zawsze przepuszczam ludzi jak w ciąży, lub mówią, że oni "tylko coś zostawić". ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 07:28   #493
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
A co sądzicie o oleju lnianym? Kupiłam sobie jakiś czas temu i piję po łyżce dziennie (noo, zdarza mi się zapomnieć ), bo taki super zdrowy, omega 3 u w ogóle... a z drugiej strony jednak może wywołać wcześniejszy poród? Sama nie wiem co teraz robić, czy pić dalej czy przestać.

Jesli chodzi o pierwszeństwo, to jeszcze nie korzystałam, ale jak pojawi się brzuszek, to czemu nie. Ja zawsze przepuszczam ludzi jak w ciąży, lub mówią, że oni "tylko coś zostawić". ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olej lniany trzeba łączyć z kwaśnymi rzeczami, na przykład zrobić koktajl z użyciem cytrusów albo ostatecznie do surówki z kiszonej kapusty, samego nawet bez ciąży nie powinno się pić, bo jest surowy i szkodliwy. Warto też do koktajli dodawać jogurt naturalny, może być bez tłuszczowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
Olej lniany trzeba łączyć z kwaśnymi rzeczami, na przykład zrobić koktajl z użyciem cytrusów albo ostatecznie do surówki z kiszonej kapusty, samego nawet bez ciąży nie powinno się pić, bo jest surowy i szkodliwy. Warto też do koktajli dodawać jogurt naturalny, może być bez tłuszczowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja osobiście też sobie go cenię ąle na czas ciąży zamieniłam go na bezpieczny tran, a o smaku jabłkowym smakuje super.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 07:47   #494
pl_madzia
Zakorzenienie
 
Avatar pl_madzia
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 6 601
GG do pl_madzia
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Baby 2 poszukaj prenatalnych w okolicy,ja musiałam 100km do Poznania jechać na badanie trwajace 5 min w czwartek byłam na badaniach,wczoraj juz wieczorem dostałam opis na maila, wyniki pappa tez ok

Unles tabsy dostałaś,ja 2 tyg temu mialam krwawienie mocne,ale krwiaka miałam.
__________________
Eryk i Erwin



"Życie trzeba przeżyć tak żeby wstyd było opowiadać, ale przyjemnie wspominać"
pl_madzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 09:16   #495
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Dzień dobry dziewczyny.
U mnie jak to w weekend dom pełen dzieci, bo są u nas dzieci mojego partnera, więc harmider straszny. Planujemy wywieźć dziś Szarańcze do lasu, niech się wybiegają, no i pies przy okazji też.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 09:19   #496
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez pl_madzia Pokaż wiadomość
Baby 2 poszukaj prenatalnych w okolicy,ja musiałam 100km do Poznania jechać na badanie trwajace 5 min w czwartek byłam na badaniach,wczoraj juz wieczorem dostałam opis na maila, wyniki pappa tez ok

Unles tabsy dostałaś,ja 2 tyg temu mialam krwawienie mocne,ale krwiaka miałam.
Przez weekend mam brać dupka 3x dziennie. Potem powrót do normalnej dawki, czyli 2x dziennie. Wszystko jest tak jak ma być 🤷☠♀️ co mnie oczywiście cieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 09:51   #497
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Przez weekend mam brać dupka 3x dziennie. Potem powrót do normalnej dawki, czyli 2x dziennie. Wszystko jest tak jak ma być co mnie oczywiście cieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na co ten lek jest? Nigdy nie brałam, nie wiem czy w Anglii coś takiego przepisują. Koleżanka miałam tu krwawienia i nic nie dostała od lekarzy (ale z dzidzią wszystko jest OK).

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Dziewczyny, ja już chyba zaczynam czuć ruchy dziecka. To na pewno nie są gazy. Od 2 dni czuję bąbelki w brzuchu i delikatne muśnięcia. Moja 4 ciąża, a poprzedniej czułam ruchy już w 14 tyg.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 10:42   #498
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A na co ten lek jest? Nigdy nie brałam, nie wiem czy w Anglii coś takiego przepisują. Koleżanka miałam tu krwawienia i nic nie dostała od lekarzy (ale z dzidzią wszystko jest OK).

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Dziewczyny, ja już chyba zaczynam czuć ruchy dziecka. To na pewno nie są gazy. Od 2 dni czuję bąbelki w brzuchu i delikatne muśnięcia. Moja 4 ciąża, a poprzedniej czułam ruchy już w 14 tyg.
O jaa ale szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 11:54   #499
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A na co ten lek jest? Nigdy nie brałam, nie wiem czy w Anglii coś takiego przepisują. Koleżanka miałam tu krwawienia i nic nie dostała od lekarzy (ale z dzidzią wszystko jest OK).

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Dziewczyny, ja już chyba zaczynam czuć ruchy dziecka. To na pewno nie są gazy. Od 2 dni czuję bąbelki w brzuchu i delikatne muśnięcia. Moja 4 ciąża, a poprzedniej czułam ruchy już w 14 tyg.
Z tego co pobieżnie wyczytałam w ulotce to taki progesteron, pomaga utzmrzymać ciążę, ale stosuje się do maxymalnie do końca 1 trymestru.
Faktycznie szybciutko, ale zazdro

Aneta, dopiero teraz widzę, że też jestem na pierwszej stronie. Dane: 2 ciąża (1 aniołek), TP 18 czerwiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-28, 12:42   #500
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Z tego co pobieżnie wyczytałam w ulotce to taki progesteron, pomaga utzmrzymać ciążę, ale stosuje się do maxymalnie do końca 1 trymestru.
Faktycznie szybciutko, ale zazdro

Aneta, dopiero teraz widzę, że też jestem na pierwszej stronie. Dane: 2 ciąża (1 aniołek), TP 18 czerwiec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uzupełnione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 14:03   #501
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczyny.
U mnie jak to w weekend dom pełen dzieci, bo są u nas dzieci mojego partnera, więc harmider straszny. Planujemy wywieźć dziś Szarańcze do lasu, niech się wybiegają, no i pies przy okazji też.
To ile sztuk masz tej szaranczy?

Dobry
U nas ciepło ale pochmurno spacer zaliczony zupa zjedzona teraz czas na 2danie placki ziemniaczane z gulaszem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 20:15   #502
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez Wanilka5 Pokaż wiadomość
To ile sztuk masz tej szaranczy?

Dobry
U nas ciepło ale pochmurno spacer zaliczony zupa zjedzona teraz czas na 2danie placki ziemniaczane z gulaszem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takiej małej to 4 sztuki. Chłopaki lat 3, 5, 6 i 8. A ogólnie to mój partner ma 3 i ja 3, no i teraz wspólne w drodze. Czyli do kupy będzie 7 sztuk.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-28, 20:18   #503
Wanilka5
Idealna Źona; )
 
Avatar Wanilka5
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Miasto
Wiadomości: 17 060
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Takiej małej to 4 sztuki. Chłopaki lat 3, 5, 6 i 8. A ogólnie to mój partner ma 3 i ja 3, no i teraz wspólne w drodze. Czyli do kupy będzie 7 sztuk.
Ooo o to niezła ekipa same chłopaki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mąż i Źona
Listopadowa Dziulka 2017
Wanilka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 14:19   #504
fiolek7317
Zakorzenienie
 
Avatar fiolek7317
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dolnośląskie
Wiadomości: 7 169
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Gosia ale macie pełna chatę! Super, nie nudzicie się. Ja tez w tym tygodniu zaczęłam już czuć ruchy, kończę 14tc.
__________________
<3
fiolek7317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 14:38   #505
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Gosia, Fiolek - zazdroszczę Wam, że już czujecie ruchy ja pewnie jeszcze z miesiąc minimum muszę poczekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 15:17   #506
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Wczoraj wieczorem to nawet mój partner poczuł "pyknięcie" w brzuchu. Z każdym dniem czuję to wyraźniej.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 15:20   #507
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Siemanko Czerwcóweczki wbijam z lipcówek bo Wy z deczka dalej od nas z USG. Jest teza, że ponoć po szybkości tętna z pierwszych USG około 6-7tc można wiedzieć czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Znacie już płeć swoich Maciupków? Niby 110-130 to chłopcy a 140-160 to dziewczynki... Dajcie znać czy się u Was zgadza? Miłego niedzielnego popołudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 15:40   #508
AnetaErr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnetaErr
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem to nawet mój partner poczuł "pyknięcie" w brzuchu. Z każdym dniem czuję to wyraźniej.
To chyba najlepszy punkt ciąży - ruchy
Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
Siemanko Czerwcóweczki wbijam z lipcówek bo Wy z deczka dalej od nas z USG. Jest teza, że ponoć po szybkości tętna z pierwszych USG około 6-7tc można wiedzieć czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Znacie już płeć swoich Maciupków? Niby 110-130 to chłopcy a 140-160 to dziewczynki... Dajcie znać czy się u Was zgadza? Miłego niedzielnego popołudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, nie słyszałam o tym i przyznam szczerze, że nie wiem czy można temu wierzyć ją za 2 tygodnie mam prenatalne i może wtedy na USG się uda coś zobaczyć - w poprzedniej ciąży to na pierwszym prenatalnym dowiedziałam się, że będę miała córkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnetaErr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 15:47   #509
AnielkaMamusiax2
Zadomowienie
 
Avatar AnielkaMamusiax2
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Cytat:
Napisane przez AnetaErr Pokaż wiadomość
To chyba najlepszy punkt ciąży - ruchy Hej, nie słyszałam o tym i przyznam szczerze, że nie wiem czy można temu wierzyć ją za 2 tygodnie mam prenatalne i może wtedy na USG się uda coś zobaczyć - w poprzedniej ciąży to na pierwszym prenatalnym dowiedziałam się, że będę miała córkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A jesteś w stanie znaleźć pierwsze USG i sprawdzić ile było uderzeń serduszka na minutę? U mnie z Synkiem się sprawdziło miał 135, czyli ja bym.nawet na chłopców to.dała do 140. Teraz wcelowałam w pierwsze USG identycznie jak z Synkiem w 6w6d i tętno jest 148 a moja Siostra z Córeczką miała 147... Więc z ciekawości właśnie próbuję szukać potwierdzenia, bo można by dać sprawdzone info szczególnie niecierpliwym Mamuśkom i ja zdecydowanie do nich należę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AnielkaMamusiax2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-29, 15:54   #510
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 786
Dot.: Mamy czerwiec 2021

Hejka! Miałam mały odpoczynek od internetu w weekend. Czasem trzeba, no i to jedyne dni, kiedy można nacieszyć się małżonkiem
Cytat:
Napisane przez MoszKa88 Pokaż wiadomość
Haha ja nie wiem czy dam radę tak się wygrać żeby lekarze podejrzeć ale tak poważnie, też jestem w szoku, że tak machając, jest się w stanie cokolwiek stwierdzić .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha znam ten problem z wyginaniem! Ja juz dwa razy miałam usg przez brzuch i zawsze chcę spojrzeć, gdzie dokładnie jest przyłożona głowica, czy dzidziuś jest bliżej kości łonowej czy pępka... no i z emocji zapominam, poza tym każde podniesienie głowy to napięcie mięśni i obraz przeskakuje
Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja dzisiaj też miam niespodziewaną wizytę. Trafiłam na IP, ponieważ rano polała się krew a wiem, że nie miałam żadnych krwiaków. Na szczęście to było prawdopodobnie jakieś plamienie implantacyjne, bo maluchowi serce bije jak dzwon, wesoło macha nóżkami i nie przejmuje się stresem matki oczywiscie gdyby się działo coś niepokojącego mam dzwonić do prowadzacego, ale mam nadzieję, że nie bedzie takiej potrzeby.
Mój strach miał wielkie oczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przytulam, rozumiem Twoje uczucia, przeżyłam to samo... A ten widok podskakującego beztrosko dzidziusia, kiedy Ty przeżyłaś stres życia - bezcenne
Cytat:
Napisane przez Unless Pokaż wiadomość
Przez weekend mam brać dupka 3x dziennie. Potem powrót do normalnej dawki, czyli 2x dziennie. Wszystko jest tak jak ma być 🤷♀️ co mnie oczywiście cieszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja ciągle 3x dziennie biorę. Na szczęście nie mam już plamień (odkąd biorę Letrox - pozdrawiam AnetaErr, lekarze powinni znaleźć jakąś korelację ), ale miałam brać tyle jeszcze przez 2 tyg od ich ustania. Mam nadzieję, że z końcem 1 trymestru nie będzie już potrzeby.
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A na co ten lek jest? Nigdy nie brałam, nie wiem czy w Anglii coś takiego przepisują. Koleżanka miałam tu krwawienia i nic nie dostała od lekarzy (ale z dzidzią wszystko jest OK).

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Dziewczyny, ja już chyba zaczynam czuć ruchy dziecka. To na pewno nie są gazy. Od 2 dni czuję bąbelki w brzuchu i delikatne muśnięcia. Moja 4 ciąża, a poprzedniej czułam ruchy już w 14 tyg.
Wow, ekstra!
Cytat:
Napisane przez fiolek7317 Pokaż wiadomość
Gosia ale macie pełna chatę! Super, nie nudzicie się. Ja tez w tym tygodniu zaczęłam już czuć ruchy, kończę 14tc.

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Takiej małej to 4 sztuki. Chłopaki lat 3, 5, 6 i 8. A ogólnie to mój partner ma 3 i ja 3, no i teraz wspólne w drodze. Czyli do kupy będzie 7 sztuk.
Piękna gromadka. Też marzę o takiej gromadce, ale jestem bardzo wrażliwą, mało odporną na bodźce zewnętrzne osobą i nie wiem, czy podołam jednemu czy dwójce, zobaczymy.
Cytat:
Napisane przez AnielkaMamusiax2 Pokaż wiadomość
Siemanko Czerwcóweczki wbijam z lipcówek bo Wy z deczka dalej od nas z USG. Jest teza, że ponoć po szybkości tętna z pierwszych USG około 6-7tc można wiedzieć czy będzie chłopiec czy dziewczynka. Znacie już płeć swoich Maciupków? Niby 110-130 to chłopcy a 140-160 to dziewczynki... Dajcie znać czy się u Was zgadza? Miłego niedzielnego popołudnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem... u mnie było 160, a lekarz powiedział, że mogło by być i więcej. To chyba taka średnie tętno na początku. Zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
03a25f57c1c12b64185d06c737e7e94991ae1a10_6577a308dca3f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 10:49:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:33.