Uciążliwy problem z przebarwieniami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-09-10, 10:34   #1
wizazanka16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 4

Uciążliwy problem z przebarwieniami


Hej, mam 16 lat i od jakichś 2 lat mam problem z przebarwieniami. Swojego czasu miałam trądzik, teraz całe szczęście nie powraca, tylko te nieszczęsne przebarwienia. Macie na nie jakiś sposób? Może domowy? Maści/preparaty również mile widziane. Aha, używałam serum z witaminą c, jednak nie przynosiło to żadnych efektów
wizazanka16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-20, 17:40   #2
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Uciążliwy problem z przebarwieniami

Serum z witaminą C to raczej za mało, to raczej nie w tę stronę działa - bardziej zapobiega, zmieniając sposób funkcjonowania skóry po skumulowaniu się witaminy C. Ale raczej nie liczyłabym na ruszanie już instniejących przebarwień...

Nie ma domowych sposobów, raczej odradzam szukanie takich treści, szkoda czasu - bardziej przydatne byłoby szukanie tego, co faktycznie działa, szybko da się wtedy samemu zobaczyć, że nie ma w tym nic prowizorycznego. W internecie dużo jest bzdur typu "mi pomogła maseczka z banana wymieszanego z łzami cyganki" - tu już trzeba trochę oczytania w temacie, żeby móc ocenić przydatność takich porad

Domyślam się, że chodzi o przebarwienia potrądzikowe, pozapalne? Takie już utrwalone?
Kwas azelainowy (teraz to jest sporo różnych preparatów w aptekach i nie tylko) dwa razy dziennie, jak skóra zbyt wrażliwa to punktowo a nie na całą twarz. Ważne, żeby z 2 razy dziennie stosować, raz dziennie albo raz na kilka dni jak się akurat przypomni może nie zadziałać równie skutecznie. I pierwsze efekty mogą przyjść po kilku tygodniach, trochę cierpliwości trzeba. Ten kwas to klasyk przy przebarwieniach, wykorzystywany nawet w produktach leczniczych, lekach.

Używasz jakichś kosmetyków pielęgnacyjnych na co dzień? Można zastąpić takie zwyczajne kosmetyki czymś z niacynamidem (do 5% raczej a nie od razu chwytać za wysuszające serum The Ordinary), to byłaby opcja jako wspomagacz dla kwasu azelainowego. W pojedynkę trochę za delikatne działanie może być, nie wiem czy byś coś zauważyła. Jednak wiele osób jest zadowolonych z tego co daje takie połączenie




Jak przebarwienia są utrwalone, to oprócz takich rzeczy typowych na przebarwienia jak wyżej można się dodatkowo zastanowić nad czymś trochę złuszczającym, żeby podkręcić trochę tempo pozbywania się warst naskórka. Wtedy te substancje miałyby bardziej ułatwioną robotę, gdy przebarwienie będzie się robić stopniowo coraz płytsze.
Tylko wtedy się robi coraz więcej produktów i nie wiem na ile cię rajcuje używanie i kupowanie tylu rzeczy na raz. Tak zwyczajnie po ludzku, żeby się nie przestraszyć z góry
Przy tych złuszczających rzeczach możliwe, że potrzebowałabyś też filtru przeciwsłonecznego również w miesiące jesienno-zimowe. Ogólnie niekoniecznie trzeba wszystko na raz stosować, można przejść do tego dopiero po dłuższym czasie, gdyby np. efekty po kwasie azelainowym nie były zadowalające. Może to nie będzie potrzebne wcale. Lub znaleźć produkt typu 2 w 1, który łączy kosmetyk złuszczający z substancjami na przebarwienia. Ale to już trochę droższe rzeczy, najtańszy z kosmetyków tego typu, które kojarze, to koszt ok. 70zł.
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-28, 09:19   #3
Kamila_Tecz_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 22
Dot.: Uciążliwy problem z przebarwieniami

ja bym poszukała jakiegoś kremu z olejem abisyńskim, który wyrównuje koloryt i zmniejsza przebarwienia (albo sam olejek możesz kupić i dodać do swojego kremu), ja mam krem łagodzący eeny meeny- ma nie tylko ten olejek, ale mnóstwo witamin, olejek migdałowy nawilżający i prebiotyki wspomagające mikroflorę. formuła lekka, szybko się rozprowadza i wchłąnia, nie zatyka porów, będzie też dobry dla mieszanej skóry. a tak z serum spójrz na basic lab, u mnie też się sprawdzają.
Kamila_Tecz_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-28 10:19:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:35.