Utrzymywanie kontaktu ze znajomym... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-23, 22:08   #1
MrsForge
Przyczajenie
 
Avatar MrsForge
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 2
Question

Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...


Witajcie moje drogie Wizażanki, mam wielki problem i postanowiłam zaczerpnąć porady u źródła
Mam taki problem: ponad pół roku temu poznałam mężczyznę - łączyły nas relacje powiedzmy "zawodowe". Od razu coś między nami zaiskrzyło, ewidentnie mnie podrywał (jest singlem), czasem wymienialiśmy wiadomości poza "pracą". Wiele czasu razem spędzaliśmy, bardzo dużo rozmawialiśmy, dużo mi o sobie opowiadał - mam wrażenie, że znamy się od zawsze. Czasami sam do mnie pisał, ale z czasem jakby się peszył i rozmowa się urywała, a ja nie chcąc się narzucać nie ciągnęłam tematów... I znowu zataczaliśmy koło, zaczynał rozmowę, która zaraz się urywała, bo on jak gdyby się z tego wycofywał. Zaczęłam się zastanawiać, czy zainteresowanie mną mu przeszło, czy jest po prostu na tyle nieśmiały, że go onieśmielam. W chwilach kiedy był odważniejszy mówił mi, jak fantastycznie mu się ze mną rozmawia i spędza czas, komplementował, opowiadał rzeczy, którymi dzielimy się raczej z bliskimi osobami.
Za niedługo nasza współpraca się kończy i boję się, że już nigdy się nie zobaczymy, a tego bym nie chciała, bo bez przerwy o nim myślę i mi go brakuje. Stąd moje pytanie: jak utrzymywać z nim kontakt skoro mam wrażenie, że pisząc do niego narzucam się? Jak zapytać, czy ma ochotę utrzymywać znajomość? (Nie zależy mi nawet na jakimś ewentualnym związku, po prostu na zwykłej znajomości, przyjaźni, bo to jest świetny facet). Sama nie mam pomysłu jak to zainicjować i przy tym nie wyjść na idiotkę...
MrsForge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 23:27   #2
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 276
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Nie wyjdziesz na idiotkę. Skoro sam się odzywał, to znaczy, że w jakiś sposób cie ceni.
A to tak ciężko być szczerym, szczególnie jak chodzi o przyjaźń? Ja rozumiem onieśmielenie potencjalnym partnerem ale jak dla mnie z przyjacielem powinno się móc mówić o wszystkim na luzie.
Ucieszyłbym się gdyby taka znajoma jak ty z opisu tej relacji wprost napisała, że chciałaby utrzymywać kontakt, wyskoczyć na jakiś rower czy kawę bo mnie po ludzku lubi.



Miałem podobną sytuację w pracy, koleżanka kończyła przygodę z firmą, a ja nawet nie mam społecznościówek więc po prostu podszedłem i wprost zagadałem "lubię cię, dzieciaku, daj mi kontakt do siebie to wyskoczymy sobie na jakiś koncert jak Meta gdzieś będzie grać czy coś" i co? Kontakt mamy do dziś i to bardzo fajny, odwiedzamy się nawet.
dfa92456d73d4ef7a78ce2327709265e19ebf5a3_60cd257269584 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-23, 23:42   #3
IronWidow
Raczkowanie
 
Avatar IronWidow
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 165
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Skoro dobrze się dogadujecie i dużo rozmawialiście, to nie możesz po prostu do niego podejść i powiedzieć: hej, za niedługo kończymy współpracę, co tam dalej planujesz? Będziemy się jakoś kontaktować?
Zresztą, jak z nim pisałaś, to masz do niego kontakt, nie możesz po prostu się do niego odezwać, już nawet po zakończeniu współpracy? Czy on będzie chciał znajomość z Tobą kontynuować, to już inna sprawa, bo może być tak, że Wasze drogi po prostu się rozejdą i już nic na to nie poradzisz, ale myślę, że na początku zwyczajna wiadomość, "co tam u Ciebie, może się jeszcze kiedyś spotkamy" nie powinna być żadnym narzucaniem się. Bo w jaki inny sposób chcesz utrzymać kontakt? Nie ma chyba innego wyjścia.
IronWidow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 00:42   #4
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Zastanowiłabym się, czy jest sens zabiegać o tą znajomość. Odnoszę wrażenie, że facet miał w Tobie miłą, fajną słuchaczkę... i niewiele więcej. Uważam, że gdyby coś miało być, to by już było.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 06:42   #5
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Zastanów się na czym w tej znajomości Ci zależy
Najpierw piszesz że facet Cię podrywa ale po 0.5 roku znajomości brak dalszej reakcji z jego strony
Czy w czasie tego okresu pokazałeś mu ze też jesteś nim zainteresowana.
Piszesz ze jest nieśmiały i ucieka może nie dostał "odpowiedzi" i uznał ze romans Cię nie interesuje.
Jeśli ma iść to w stronę przyjaźni luźnej znajomości to warto napisać może kontakt po zakończeniu współpracy się utrzyma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 07:19   #6
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 644
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Wydaje mi się, że to duża nadinterpretacja z twojej strony, że on sie zawstydza, czy oniesmielasz go, gdy on poprostu stawia granicę i kończy rozmowę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 11:05   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 855
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Autorko, to nie przypadkiem kolejny wątek o tym facecie, tylko nick nowy i polowanie na inne odpowiedzi? Bo mega znajomo to brzmi.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-24, 14:20   #8
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Ja tylko wpadlam tu na chwilę, żeby zostawić wyrazy szacunku za nick i awatar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 19:15   #9
MrsForge
Przyczajenie
 
Avatar MrsForge
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 2
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Ellen - nie, jestem tu nowa i z ręką na sercu oświadczam, że nigdy niczego wcześniej nie pisałam na ten czy inny temat. Domyślam się, że "problemów" jak mój jest wiele, stąd pewnie widzisz podobieństwo z jakąś inną sprawą

---------- Dopisano o 19:15 ---------- Poprzedni post napisano o 19:13 ----------

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88598935]Ja tylko wpadlam tu na chwilę, żeby zostawić wyrazy szacunku za nick i awatar

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Miło wiedzieć, że są tu ludzie w temacie
MrsForge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-24, 23:32   #10
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Utrzymywanie kontaktu ze znajomym...

Cytat:
Napisane przez MrsForge Pokaż wiadomość
Witajcie moje drogie Wizażanki, mam wielki problem i postanowiłam zaczerpnąć porady u źródła
Mam taki problem: ponad pół roku temu poznałam mężczyznę - łączyły nas relacje powiedzmy "zawodowe". Od razu coś między nami zaiskrzyło, ewidentnie mnie podrywał (jest singlem), czasem wymienialiśmy wiadomości poza "pracą". Wiele czasu razem spędzaliśmy, bardzo dużo rozmawialiśmy, dużo mi o sobie opowiadał - mam wrażenie, że znamy się od zawsze. Czasami sam do mnie pisał, ale z czasem jakby się peszył i rozmowa się urywała, a ja nie chcąc się narzucać nie ciągnęłam tematów... I znowu zataczaliśmy koło, zaczynał rozmowę, która zaraz się urywała, bo on jak gdyby się z tego wycofywał. Zaczęłam się zastanawiać, czy zainteresowanie mną mu przeszło, czy jest po prostu na tyle nieśmiały, że go onieśmielam. W chwilach kiedy był odważniejszy mówił mi, jak fantastycznie mu się ze mną rozmawia i spędza czas, komplementował, opowiadał rzeczy, którymi dzielimy się raczej z bliskimi osobami.
na Twoim miejscu dałabym mu się wykazać i po prostu poczekała. nie sądzę, że raz sypię Ci komplementami jak z rękawa, a innym razem jest onieśmielony i milczy. myślę, że chodzi o coś innego.
Cytat:
Napisane przez MrsForge Pokaż wiadomość
Za niedługo nasza współpraca się kończy i boję się, że już nigdy się nie zobaczymy, a tego bym nie chciała, bo bez przerwy o nim myślę i mi go brakuje. Stąd moje pytanie: jak utrzymywać z nim kontakt skoro mam wrażenie, że pisząc do niego narzucam się? Jak zapytać, czy ma ochotę utrzymywać znajomość? (Nie zależy mi nawet na jakimś ewentualnym związku, po prostu na zwykłej znajomości, przyjaźni, bo to jest świetny facet). Sama nie mam pomysłu jak to zainicjować i przy tym nie wyjść na idiotkę...
właśnie dlatego poczekałabym na jakiś konkretny ruch ze strony chłopaka. trochę niefajnie, że czujesz się, jakbyś się narzucała. mnie by takie rozmowy i taka znajomość nie cieszyły.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-24 23:32:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:14.