Mam, ale nie używam, bo... - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-07-25, 13:56   #331
PurePurr
Raczkowanie
 
Avatar PurePurr
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 342
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Ja też nie znoszę się balsamować, nie znoszę samej czynności. Za to na twarz i szyję nakładam mnóstwo rzeczy.
Hmm... A polecicie jakieś konkretne balsamy, które szybko się wchłaniają? Po balsamach mam też ten problem, że strasznie się pocę na całym ciele.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka
Moze ogarnij jakis naturalny i silnie nawilżajacy? Naturalny balsam bez pegów i konserwantow raczej nie powinien zapychac skory, co tez przelozy sie na mniejsze pocenie.
PurePurr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 15:03   #332
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Moze to kwestia alergiii. Polecam testy skorne. W moim przypadku odmienily mi zycie

Byc moze, ale wiesz co, nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu. Lubie pachnace smarowidla i juz sie przez tyle lat przyzwyczailam, ze prysznic —-> balsam, mycie rak——> krem do rak, lzy——> krem pod oczy. Wazeline tez reaplikuje tysiac razy dziennie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 17:18   #333
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Byc moze, ale wiesz co, nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu. Lubie pachnace smarowidla i juz sie przez tyle lat przyzwyczailam, ze prysznic —-> balsam, mycie rak——> krem do rak, lzy——> krem pod oczy. Wazeline tez reaplikuje tysiac razy dziennie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedys uwielbialam kosmetyki zapachowe. Az alergia nasilila mi sie tak, ze dlonie zaczely krwawic od mycia 'zwyklym' mydlem (w stylu luksja czy innym zapachowym). Zrobilam testy, zmienilam kosmetyki i zapomnialam o tym, ze istnieje cos takiego jak krem do rąk, bo przestałam go potrzebować. To samo z balsamem do ciała.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-25, 20:39   #334
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez PurePurr Pokaż wiadomość
Moze ogarnij jakis naturalny i silnie nawilżajacy? Naturalny balsam bez pegów i konserwantow raczej nie powinien zapychac skory, co tez przelozy sie na mniejsze pocenie.
Hmm... a jest coś łatwo dostępnego? Ogólnie czytam składy kosmetyków do włosów i prostszych składowo kosmetyków do twarzy, ale na tych do ciała przyznaję, że kompletnie się nie znam. Mam balsam Isany, dobrze nawilża, ale nie nadaje się na upały czy dzień treningowy, bo płynę cała w momencie
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 01:45   #335
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Byc moze, ale wiesz co, nie przeszkadza mi to w najmniejszym stopniu. Lubie pachnace smarowidla i juz sie przez tyle lat przyzwyczailam, ze prysznic —-> balsam, mycie rak——> krem do rak, lzy——> krem pod oczy. Wazeline tez reaplikuje tysiac razy dziennie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Kiedys uwielbialam kosmetyki zapachowe. Az alergia nasilila mi sie tak, ze dlonie zaczely krwawic od mycia 'zwyklym' mydlem (w stylu luksja czy innym zapachowym). Zrobilam testy, zmienilam kosmetyki i zapomnialam o tym, ze istnieje cos takiego jak krem do rąk, bo przestałam go potrzebować. To samo z balsamem do ciała.
Jest przepasc pomiedzy mydlem w kostce Luksja, a kosmetykami zapachowymi o dobrym skladzie.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 01:54   #336
ojejuniu1974
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 715
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość




Jest przepasc pomiedzy mydlem w kostce Luksja, a kosmetykami zapachowymi o dobrym skladzie.
Jesli sie ma alergię na substancje zapachowe, to zaden skład z nimi nie jest dobry. Kupowalam tez drogie mydla z ekosklepów. Na koncu skladu zwykle i tak był dopchany Linaloool czy Citronellol itd. Największą porazką bylo Sex & Splendor z Soap Szopu Teraz uzywam tylko szarego mydła z Barwy.
90% kosmetyków nawet 'hipoalergicznych' zawiera benzoesan sodu. Przy mojej alergii to prowadzi do tragedii.
ojejuniu1974 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 08:08   #337
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Jesli sie ma alergię na substancje zapachowe, to zaden skład z nimi nie jest dobry. Kupowalam tez drogie mydla z ekosklepów. Na koncu skladu zwykle i tak był dopchany Linaloool czy Citronellol itd. Największą porazką bylo Sex & Splendor z Soap Szopu Teraz uzywam tylko szarego mydła z Barwy.
90% kosmetyków nawet 'hipoalergicznych' zawiera benzoesan sodu. Przy mojej alergii to prowadzi do tragedii.



Używam tego mydła od paru dni i nawet podoba mi się ten charakterystyczny smrodek
Może polecicie jakiś krem do rąk co by nie tłuścił mi papierów?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-26, 08:55   #338
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Może polecicie jakiś krem do rąk co by nie tłuścił mi papierów?
Mialam kiedys serum z Cztery pory roku, ale nawilżające i ono bylo lekkie wlasnie, szybko sie wchlanialo. Teraz mam regenerujące i juz ma postać biała, wiec tez jest bardziej odzywcze. Tamto bylo troche w formie żelu rozowego.
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 09:25   #339
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
No to faktycznie wydaje mi się całkiem zbędne.
Jeśli czułam potrzebę zrobienia peelingu ust, to albo używałam takiego do twarzy, albo cukier + miód (przynajmniej smacznie )
Składałam zamówienie w drogerii i padłam ofiarą myślenia "o, jakie to ładne, i jeszcze poziomkowe, może dorzucę do koszyka". Pachniał super, w smaku okropny. No i przede wszystkim nie wiem po co mi to było. Jak regularnie używam pomadek ochronnych Vianka to nie mam problemu z suchymi ustami i skórkami.
Cytat:
Napisane przez Adorenka Pokaż wiadomość
O, witam w klubie. Nie-na-wi-dzę twarzy posmarowanej kremami, do tego tłustymi. To samo rąk.
Nigdy nie lubiłam tłustych kremów, na noc zawsze coś lekkiego kładę. Ale ostatnio się zszokowałam, bo spróbowałam nałożyć na twarz olejek z winogron... I to wcale nie jest takie złe. A nawet mam wrażenie, że dobrze działa na cerę. Może jednak się przekonam?
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 12:08   #340
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Używam tego mydła od paru dni i nawet podoba mi się ten charakterystyczny smrodek
Może polecicie jakiś krem do rąk co by nie tłuścił mi papierów?
Z dostepnych w Polsce kremy TBS sa calkiem ok.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 12:37   #341
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Dopisuję
prostownicę do włosów, bo nie chce mi się najpierw podsuszać włosów suszarką, a potem jeszcze czekać na nagrzewanie prostownicy, dzielenie włosów na części ( mam gęste i nie przejadę po włosach za jednym pociągnięciem ) . Suszenie na okrągłą szczotkę idzie mi jakoś sprawniej
tłokowy ekspres do kawy ( zwany też french press ), mocna kawa i trochę jest składania i rozkładania za każdym użyciem ekspresu. Dobre to jest do robienia tiramisu, z racji mocy tej kawy
bronzery i rozświetlacze, zużyłam prawie dwa i mam jakieś na stanie, ale jakoś nie widzę potrzeby konturowania twarzy
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-17, 09:24   #342
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

- Naczynia, które nie nadają się do zmywarki. Dostałam kiedyś śliczny zestaw do herbaty, mega delikatna cieniutkia ręcznie malowana porcelana. Wygląda ślicznie... Leży głęboko schowana w najwyższej szafce, bo nie lubię myć ręcznie, a wystawiania naczyń w witrynie też nie praktykuję.

- Sokowirówka. W teorii miało być pięknie, ale nie wyszło... Za dużo zabawy, by sobie wycisnąć dwie szklanki soku. Mam też wyciskarkę do cytrusów, dla kontrastu tej używam często.

- Duże skórzane torebki. Już nie kupuję, bo przestałam używać - nie chodzi nawet o to, że się zniszczą (taki los tego typu przedmiotów, choć i tak są dość trwałe), ale o to, że są po prostu cięższe od jakichś sztucznych materiałów. Kiedyś się porządnie połamałam, w czasie dochodzenia do siebie musiałam się przerzucić na lekkie plecaki i małe / lekkie "sztuczne" torebki. Okazało się to tak wygodne, że nie wróciłam nigdy do skóry.

- Długie wełniane płaszcze. Piękne są, mam kilka. Wyglądają świetnie np. z sukienkami. Ale... Są tak ciężkie (w porównaniu do jakiejś sportowej parki), że wiszą sobie w szafie i wyciągam tylko na okoliczność jakiegoś przyjęcia - na trasie auto / szatnia da się wytrzymać. Tym sposobem ostatnio w 2019 miałam na sobie taki płaszcz.

- Balsamy do ciała z tej samej linii zapachowej, co perfumy (np. Kenzo, Estée Lauder). Dostałam wiele razy i każdorazowo zmarnowałam - za dużo tego zapachu było. Z kolei lubię mydła w kostce z tej samej linii zapachowej, wrzucam bez osłonki do garderoby, żeby pachniało.



---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość

tłokowy ekspres do kawy ( zwany też french press ), mocna kawa i trochę jest składania i rozkładania za każdym użyciem ekspresu. Dobre to jest do robienia tiramisu, z racji mocy tej kawy
A u mnie na odwrót, french press jest w codziennym użytkowaniu, a nie chce mi się robić kawy innymi metodami.
Do tiramisu zapuszczam kawę przez kawiarkę włoską, to dopiero ma moc.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-05-18 o 09:32
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 13:15   #343
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
- Duże skórzane torebki. Już nie kupuję, bo przestałam używać - nie chodzi nawet o to, że się zniszczą (taki los tego typu przedmiotów, choć i tak są dość trwałe), ale o to, że są po prostu cięższe od jakichś sztucznych materiałów. Kiedyś się porządnie połamałam, w czasie dochodzenia do siebie musiałam się przerzucić na lekkie plecaki i małe / lekkie "sztuczne" torebki. Okazało się to tak wygodne, że nie wróciłam nigdy do skóry.
Tez nie lubie duzych skorzanych toreb.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 13:47   #344
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tez nie lubie duzych skorzanych toreb.
Bo to takie bezsensowne noszenie dodatkowego kilograma, w porównaniu do torebki małej i lekkiej. I jak jest duża, to się często plączą niepotrzebne rzeczy.
Ja już zresztą nawet dużego skórzanego portfela nie noszę... Najbardziej potrzebne dokumenty i jakiś banknot wrzucone do wizytownika, a portfel upchany w schowku w aucie.

Kolejna niepotrzebna rzecz...
- Toster. Nie wiem po co mi był, nie używam. Opiekacz już prędzej wyciągam, toster tylko mi zajmuje miejsce. A wiem, że dla wielu ludzi to must have w kuchni.


Widzę, że nie do końca ogarnęłam wątek. Nie mam tak, że czegoś nie używam "bo szkoda". Raczej jestem super praktyczna pod tym względem i nie trzymam rzeczy "na kiedyś, bo szkoda używać/niszczyć".
Raz mi się zdarzyło - dostałam kiedyś butelkę szampana, nie jakiś super drogi, ale takibz przedziału 300-400 pln. Wrzuciłam do szafki, by go wypić przy jakiejś większej okazji. Ale ogólnie fanką szampana nie jestem, więc okazji nie doczekał, leży sobie tak z 5 czy 6 lat w szafce kuchennej i nie wiem, czy się jeszcze nadaje do picia, skoro nie był przechowywany w niskiej temperaturze.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-05-17 o 13:59
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 14:52   #345
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Soda stream- stoi i sie kurzy

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 17:53   #346
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

U mnie na pierwszym miejscu sa szpilki. Serio nie mam ich gdzie teraz zalozyc.

Ponadto kupilam mate do yogi i nie cwicze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 18:44   #347
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 242
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88709365]Soda stream- stoi i sie kurzy

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]


u mnie też
nawet syropy mi się przeterminowały
2f6abb6d3878858271ffdb3efd65c95d1f4fde9b_623d0cb3af0b6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 18:54   #348
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Raz mi się zdarzyło - dostałam kiedyś butelkę szampana, nie jakiś super drogi, ale takibz przedziału 300-400 pln. Wrzuciłam do szafki, by go wypić przy jakiejś większej okazji. Ale ogólnie fanką szampana nie jestem, więc okazji nie doczekał, leży sobie tak z 5 czy 6 lat w szafce kuchennej i nie wiem, czy się jeszcze nadaje do picia, skoro nie był przechowywany w niskiej temperaturze.
Też mam takiego szampana, dostałam go w prezencie w 2014 roku, chciałam wypić w tego sylwestra ale mój facet się bał
Nette cały Twój wcześniejszy wpis to idealnie to co sama bym napisała, toster, wyciskarka wolnoobrotowa, płaszcze, balsamy do ciała z linii perfum, duże skórzane torby kocham bo są piękne ale od roku noszę tylko jak muszę szykownie przewieźć dokumenty

Mam i nie używam maszynki do lodów, lubię lody ale tyle przy tym hałasu a potem jeszcze trzeba upchnąć misę w zamrażarce w której nigdy nie mam miejsca że dałam sobie spokój.
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-17, 20:20   #349
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 676
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Możecie mi dać te szampany, ja się nie boję

Mam mnóstwo szpilek ale nie noszę bo lubię duuużo chodzić, najlepiej szybko ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-17, 23:21   #350
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Te szampany może kiedyś będą kolekcjonerskie... Sprzedam żeby dorobić do emerytury, jak będę mieć 90 lat.

Też mam mnóstwo szpilek. Kiedyś nosiłam bardzo często (bo dress code), ale paskudnie złamałam nogę i teraz moja kostka w szpilkach czasem jakby zeskakuje, więc noszę od wielkiego dzwonu, gdy rozum mi odejmuje i mam priorytety przestawione (wygląd > bezpieczeństwo...). TŻ ma jakieś dziwne wyobrażenia, że się ich kiedyś pozbędę, skoro od lat nie noszę, ale gdzieżby...

Duże skórzane torebki nadają jako "torebka do auta". W sensie, że leży sobie, jak trzeba wyglądać to zawartość małej *chlup* do dużej, byle daleko od parkingu nie trzeba było nieść. A kiedyś... Do roboty z tym jeździłam, nawet gdy robota oznaczała dojazd 2h w ICC, a potem warszawską komunikację publiczną. Nigdy więcej.

Co do samych przedmiotów jeszcze... Maszyna do chleba. Tj. często używam (zagniata ciasto, też takie ciężkie, na makaron; misa podgrzewana, więc wyrasta w niej pięknie drożdżowe). Za to nigdy nie wykorzystałam jej podstawowego zastosowania, tj. nigdy nie upiekłam w niej chleba...

---------- Dopisano o 00:21 ---------- Poprzedni post napisano o 00:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość

Nette cały Twój wcześniejszy wpis to idealnie to co sama bym napisała
Bliźniacze preferencje. ;-)

O maszynie do lodów kiedyś myślałam, ale właśnie rozmiar mnie ostudził. Mam zwykle jedną szufladę zawaloną malinami i szparagami, drugą szabrem po seniorkach w rodzinie (gołąbki, pierogi), a trzecią całą resztą.
Ale jak się dorobię spiżarni z taką zamrażarką-trumną, to pójdę w to.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 08:50   #351
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Uchroniłyście mnie przed zakupem Soda stream
Miałam kupić na gwiazdkę...
Jednak aż tak często nie pijamy napojów gazowanych i pewnie też by się to tylko kurzyło
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 10:36   #352
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Ja mam kitchenaid i w nim czasem robie chleb. Planuje dokupic mise do lodow wlasnie do KA. Mi sie nie trafiaja sloiki od zadnych seniorek, by miec az tyle rzeczy do zamrazania.

Nie uzywam obecnie podkladu i pudrow (maska). Lakierow do wlosow, ani ciezkich naszyjnikow.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 11:15   #353
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Kupiłam sobie parowar.
Lubię dania na parze, wcześniej miałam nieduży garnek, czasem mi się coś nie mieściło

Ten parowar miał być taki super
Kupiłam na szczęście używany, bo .. raz go użyłam i poszedł w kat.

Wielki grat, jedzenie pachnie plastikiem, a idź pan.

Przeprosiłam się z garnkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 11:53   #354
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie parowar.
Lubię dania na parze, wcześniej miałam nieduży garnek, czasem mi się coś nie mieściło

Ten parowar miał być taki super
Kupiłam na szczęście używany, bo .. raz go użyłam i poszedł w kat.

Wielki grat, jedzenie pachnie plastikiem, a idź pan.

Przeprosiłam się z garnkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Genialny przykład, jak dla jednych to świetne urządzenie, a dla innych zbędny grat. Ja swój parowar (Tefal) uwielbiam. Do tego składa się dość dobrze i nie zajmuje dużo miejsca. Nie pachnie plastikiem, jest genialny nie tylko do gotowania np. warzyw, ale rozmrażania różnych rzeczy (gołąbki, pierogi, rolady), odgrzewania zup czy sosów.
No i oczywiście wszystkie kasze czy ryże gotuję w parowarze, nawet czasem pseudorisotto. Z tym, że takie rzeczy tylko w szklanych pojemnikach, bo nie przemawia do mnie gotowanie bezpośrednio w plastiku.
Parowaru używam bardzo często od kilkunastu lat i w sumie jakbym musiała czasowo przejść na jakieś kuchenne "warunki polowe", to z czterema podstawowymi urządzeniami byłabym w stanie pociągnąć dość długo i nie monotonnie. Byłyby to: czajnik, parowar, wolnowar i grill elektryczny.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 13:25   #355
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Mam to samo z soda stream (używany codziennie) i z parowarem 1-2 razy w tygodniu
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 13:35   #356
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Ja parowar uzywam glownie do warzyw, najczesciej do salatek.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 13:44   #357
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Uchroniłyście mnie przed zakupem Soda stream
Miałam kupić na gwiazdkę...
Jednak aż tak często nie pijamy napojów gazowanych i pewnie też by się to tylko kurzyło
Ja już byłam w sklepie, obejrzałam i wróciłam do domu, żeby się zastanowić. Jednak aż tak bardzo widy gazowanej nie pragnę.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 14:13   #358
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Genialny przykład, jak dla jednych to świetne urządzenie, a dla innych zbędny grat. Ja swój parowar (Tefal) uwielbiam. Do tego składa się dość dobrze i nie zajmuje dużo miejsca. Nie pachnie plastikiem, jest genialny nie tylko do gotowania np. warzyw, ale rozmrażania różnych rzeczy (gołąbki, pierogi, rolady), odgrzewania zup czy sosów.
No i oczywiście wszystkie kasze czy ryże gotuję w parowarze, nawet czasem pseudorisotto. Z tym, że takie rzeczy tylko w szklanych pojemnikach, bo nie przemawia do mnie gotowanie bezpośrednio w plastiku.
Parowaru używam bardzo często od kilkunastu lat i w sumie jakbym musiała czasowo przejść na jakieś kuchenne "warunki polowe", to z czterema podstawowymi urządzeniami byłabym w stanie pociągnąć dość długo i nie monotonnie. Byłyby to: czajnik, parowar, wolnowar i grill elektryczny.

Zgadzam się w 100%
Jeszcze dorzuciłabym wok elektryczny.
Wolnowar kocham- wrzucam składniki, idę do pracy, wracam i mam wypasiony obiad gotowy a H. oszczędzam stresu związanego z zarządzaniem składnikami na obiad



Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-18, 16:22   #359
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Mam, ale nie używam, bo...

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88711426][/b]
Zgadzam się w 100%
Jeszcze dorzuciłabym wok elektryczny.
Wolnowar kocham- wrzucam składniki, idę do pracy, wracam i mam wypasiony obiad gotowy a H. oszczędzam stresu związanego z zarządzaniem składnikami na obiad



Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]Ja siedzę w domu na HO, więc składniki wrzucam do wolnowaru wieczorem, przed pójściem spać, ewentualnie rano przed logowaniem, a równo o 12:00 nakładam lanczyk na talerz...

Elektryczny grill też rewelacja - mięso wystarczy wcześniej zamarynować. Sery nie potrzebują marynaty, są rewelacyjne. Warzywa (prócz bakłażana) nie potrzebują przygotowania. Przy jakiejś przerwie wyciągam składniki z lodówki. Włączam nagrzewanie, parę minut później wracam wrzucić co trzeba, kolejnych parę minut później, jak urządzenie zadzwoni, wrzucam się na lunch break i idę sobie zjeść. Jeśli mam ochotę na ryż czy kaszę, to się samo robi w parowarze. Smaczne i super świeże jedzenie.

Za żadne skarby nie chcę wracać do biura i jedzenia odgrzewanego w mikrofali lub do ogonka w kantynie, by móc kupić coś mocno podlanego olejem i mąką, by odpowiednio ważyło...
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-18 17:22:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:12.