Blogi o odchudzaniu, przepisy na zdrowe i dietetyczne dania itd. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-03, 20:29   #61
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

Niektóre przepisy są moim dziełem, inne z netu
1. Twaróg + kefir + muesli

2. Racuszki serowe
Składniki na 4 porcje
•40 dag białego sera,
•2-3 jajka,
•czubata łyżka mąki ziemniaczanej,
•olej(nie uzywam, u mnie tylko patelnia teflonowa), sól
Ser zemleć w maszynce. Żółtka oddzielić od białek. Dodać ser do żółtek, utrzeć na gładką masę. Z białek ubić sztywną pianę, po łyżce dodawać do masy serowej razem z mąką ziemniaczaną i szczyptą soli, delikatnie mieszając. Uformować dość grube racuchy.
Olej rozgrzać na patelni, wkładać racuchy, smażyć z obu stron na złoto- u mnie bez oleju. Podawać na gorąco, ewentualnie polane jogurtem.

3. placki twarogowe
250 g twarogu, 2 jaja, sól, 100 g płatków owsianych lub otrąb, pół szkl. mleka, szczypiorek, natka pietruchy, olej

Przetarty twaróg utrzeć z jajami i solą, dodać na przemian płatki i mleko, wsypać posiekane zioła i wymieszać. Rozgrzać tłuszcz na patelni (albo i nie ) i kłaść porcje ciasta, smażyć z obu stron na złocistobrązowy kolor. Podawać gorące z sosem pomidorowym.

4. placki warzywne z twarozkiem
•2 marchewki,
•1/2 selera,
•ogórek świeży
• 1 mała cukinia,
•ziemniaki 2 szt,
•jajko,
•tarta bulka olej do smażenia ,
•serek bieluch,
•szczypiorek i natka pietruszki,
• sól pieprz do smaku
Wszystkie warzywa trzemy na tarce( niezbyt drobno) łączymy z jajkiem, solą , pieprzem i odrobina bulki tartej.
smażymy na oleju po pare minut z dwóch stron. jeśli się rozlatują dodać trochę maki, jeżeli są zbyt gęste, jeszcze jedno jajko. Przygotowujemy twarożek bieluch mieszamy z natka i szczypiorkiem , solą i pieprzem. Na usmażone placki nakładamy twarożek i gotowe są do jedzenia.

5. Gołe pierożki
•25 dag. sera białego
•1/2 kg. szpinaku
•1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
•jajko
•1 łyżka mąki
•sól
•pieprz
Ser rozkruszyć, dodać jajko, mąkę i przyprawy. Szpinak dokładnie umyć, ugotować i drobno posiekać a następnie wymieszać z serem. Stolnice wysypać mąką i z sera formować kulki lub wałki i obtaczać w mące. Wrzucać na wrzącą osoloną wodę i czekać, aż wypłyną. Podawać z masłem przesmażonym z szałwią lub posypane parmezanem.

6..Kluski leniwe
Proporcje podane dla 2 osób.
•25 dag chudego białego sera
•1 jajko
•3 łyżki mąki
•1/2 łyżeczki cynamonu
•łyżka tartej bułki
Ser przepuścić przez maszynkę, dodać jajko, cynamon, mąkę i dokładnie wyrobić. Z ciasta uformować kluski w kształcie kopytek, ugotować, osączyć na sitku.
Najlepsze z surówką z jabłka i marchewki.

Mozna jeszcze ser przesmazyć z makaronem lub kaszą grycznaną lub ryzem (np. 50g ryzu+ 100g chudego twarogu)

Nie wiem czy lubicie, ale ja lubie, serek wiejski z keczupem lub musztardą francuską
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 20:35   #62
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Dania Dietetyczne.

niektore rzeczywiscie super wygladaja, dziekuje ale to sa takie male porcyjki tak?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 20:46   #63
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

to są raczej duze porcje ale mozemy je przeanalizowac
2. Racuszki serowe
Składniki na 4 porcje
•40 dag białego sera,
•2-3 jajka,
•czubata łyżka mąki ziemniaczanej,
•olej(nie uzywam, u mnie tylko patelnia teflonowa), sól
Ser zemleć w maszynce. Żółtka oddzielić od białek. Dodać ser do żółtek, utrzeć na gładką masę. Z białek ubić sztywną pianę, po łyżce dodawać do masy serowej razem z mąką ziemniaczaną i szczyptą soli, delikatnie mieszając. Uformować dość grube racuchy.
Olej rozgrzać na patelni, wkładać racuchy, smażyć z obu stron na złoto- u mnie bez oleju. Podawać na gorąco, ewentualnie polane jogurtem.

tu wiadomo ze 40dag sera to już dużo, wiec lepiej wziaśc 20dag + 1 jajko całe i jedno same białko (tak często robie) i wychodzi ok. 400kcal (200kcal twaróg+100kcal jajka+ "100kcal" mąka- w cudzyszłowiu bo to jest duzo mniej ale zawsze lepiej troszku posmarowac patelnie margaryną (posmarować, nie roztapiac np. łyżki )

3. placki twarogowe
250 g twarogu, 2 jaja, sól, 100 g płatków owsianych lub otrąb, pół szkl. mleka, szczypiorek, natka pietruchy, olej

Przetarty twaróg utrzeć z jajami i solą, dodać na przemian płatki i mleko, wsypać posiekane zioła i wymieszać. Rozgrzać tłuszcz na patelni (albo i nie ) i kłaść porcje ciasta, smażyć z obu stron na złocistobrązowy kolor. Podawać gorące z sosem pomidorowym.

tu myślę, ze jak zrobimy z 1/2 porcji będzie o.k.

4. placki warzywne z twarozkiem
•2 marchewki,
•1/2 selera,
•ogórek świeży
• 1 mała cukinia,
•ziemniaki 2 szt,
•jajko,
•tarta bulka olej do smażenia ,
•serek bieluch,
•szczypiorek i natka pietruszki,
• sól pieprz do smaku
Wszystkie warzywa trzemy na tarce( niezbyt drobno) łączymy z jajkiem, solą , pieprzem i odrobina bulki tartej.
smażymy na oleju po pare minut z dwóch stron. jeśli się rozlatują dodać trochę maki, jeżeli są zbyt gęste, jeszcze jedno jajko. Przygotowujemy twarożek bieluch mieszamy z natka i szczypiorkiem , solą i pieprzem. Na usmażone placki nakładamy twarożek i gotowe są do jedzenia.

to będzie wieksza porcja ale mało kaloryczna, no i zdrowa , zeby ja odchudzic jeszcze bardziej mozna zrezygnować z ziemniaków

5. Gołe pierożki
•25 dag. sera białego
•1/2 kg. szpinaku
•1/2 łyżeczki gałki muszkatołowej
•jajko
•1 łyżka mąki
•sól
•pieprz
Ser rozkruszyć, dodać jajko, mąkę i przyprawy. Szpinak dokładnie umyć, ugotować i drobno posiekać a następnie wymieszać z serem. Stolnice wysypać mąką i z sera formować kulki lub wałki i obtaczać w mące. Wrzucać na wrzącą osoloną wodę i czekać, aż wypłyną. Podawać z masłem przesmażonym z szałwią lub posypane parmezanem.

tutaj zapomnijmy o parmezanie, weźmy 200g twarogu i będzie duza a mało kaloryczna porcja, ok.400kcal

6..Kluski leniwe
Proporcje podane dla 2 osób.
•25 dag chudego białego sera
•1 jajko
•3 łyżki mąki
•1/2 łyżeczki cynamonu
•łyżka tartej bułki
Ser przepuścić przez maszynkę, dodać jajko, cynamon, mąkę i dokładnie wyrobić. Z ciasta uformować kluski w kształcie kopytek, ugotować, osączyć na sitku.
Najlepsze z surówką z jabłka i marchewki.

tu: 200g twarogu + 2 łyżki mąki + reszta tak samo

opieram sie na kcal, bo reszta jak wiadomo jest o.k. (twaróg, warzywa samo zdrowie)
moje sposoby na odchudzanie potraw to:
- używanie samych białek, lub pół na pół z calymi jajkami
- patelnai teflonowa
- przewaga warzyw nad tymi kalorycznymi rzeczmi
- zamiast np. mleka lub jogurtu light- kefir 0% piątnicy- 400g tylko 100 kcal
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 20:50   #64
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Dania Dietetyczne.

ze chce Ci sie tak skrupulatnie to liczyc ja na kalorie nie patrze, a na sklad produktow. ale bardzo, bardzo dziekuje za te potrawy, wyprobuje je juz niebawem
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 20:56   #65
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

ja w sumie nie liczę to samo z siebie przychodzi, jestem chodzącą tabelą kaloryczną

na skład też patrzę, dlatego unikam "tłustych tłuszczy", moje dania opieraja się na nabiale, makarony jem z własnym sosem (100g piersi z kurczaka+ 70g - mala puszka-przecieru, warzywkanp. cukinia, marchew, pomidor, przyprawy) taki sosik ma niewiele kcal a starcza na parę obiadków
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 21:01   #66
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dania Dietetyczne.

***Trochę z innej beczki***
Kurczę, nie rozumiem moich rodziców. Kupili patelnię teflonową, a i tak smażą wszystko z dużą ilością masła, margaryny czy innego oleju :[ Ja mnyślałam, że po to są te teflony, żeby tłuszczu nie używać... A oni wciąż twierdzą, że z tym tłuszczem smaczniejsze :|
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 21:03   #67
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Dania Dietetyczne.

u mojej mamy wszystko plywa na takiej patelni w tluszczu ....
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 21:42   #68
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

raz jak poszłam do babci w odwiedziny jadłam very light jajecznice!
na patelnie wrzuciła kostke masła a na to dwa jajka- widziałam na własne oczy!!!!

nie wiem czy to jakis uraz czy jak, ale u babci nie byłam od listopada
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-03, 21:57   #69
Tuchajbej
Rozeznanie
 
Avatar Tuchajbej
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraina marzeń
Wiadomości: 858
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez suzana
u mojej mamy wszystko plywa na takiej patelni w tluszczu ....
u mnie to samo..ale kurcze albo jestem dziwna ,ale czasami mam ochote na cos tlustego-serio
__________________
"Posiadanie niskiego poczucia własnej wartości jest jak jechanie
przez życie na zaciągniętym hamulcu ręcznym."

I learned that success and happiness are not values to pursue;
they are values to develop



Sztuka życia polega na tym, by cieszyć się małym, a wytrzymywać najgorsze.
Tuchajbej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 10:57   #70
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Tuchajbej ja żartowałam z tym tuńczykiem :roftl:

Suz, masz racje, za mało białka, chyba bede musiała wrócic do białego sera


Okretka, moje gratulacje, mozesz je zawijac i brac do szkoly zamiast wspomnianej w innym watku rozlatującej się bułki razowej Dobrze smakują tez na zimno, próbowałam juz.
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 10:57   #71
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Napisane przez Tuchajbej
u mnie to samo..ale kurcze albo jestem dziwna ,ale czasami mam ochote na cos tlustego-serio
Ja wtedy robie sobie jajecznice
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 14:32   #72
ocia861
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 49
Dot.: Dania Dietetyczne.

dziewczynki a moze znacie jakaś fajna stronke z calym menu idealnym dla diety niskokalorycznej, blagam, ja musze schudnac przed rokiem akademickim
ocia861 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 15:26   #73
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dania Dietetyczne.

A ja dziś do niezdrowego, tłustego obiadu miałam pyszną sałateczkę Pewnie znacie, ale co tam: kapusta pekińska, kukurydza, marchewka, ogórek oraz pomidor...i do tego np. jakieś ziółka i jogurt naturalny - zamiast tłustych olejów, sosów czy innej soli
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 15:28   #74
okretka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar okretka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 1 032
GG do okretka
Dot.: Dania Dietetyczne.

Inch - co do placków w szkole... chyba jednak pozostanę przy kruszącym się chlebku razowym... nie będę sobie wiochy robić już w pierwsze dni szkoły
okretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 19:04   #75
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

wiochy??????!!!!To Gliwice az takie zarosniete?
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 22:26   #76
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dania Dietetyczne.

Dziewczyny piszecie tutaj o niskokalorycznych potrawach z ryżem. Ale przecież ryż jest bardzo kaloryczny!!! Myślałam że nie ale ponad 300kcal w 100g (jednym woreczku)...czy jest ryż "light" albo coś takiego?
Któraś z Was pisała o warzywach na patelnię, czy można coś z nimi zrobić, ja nie wiem czy można ale po co, są pyszne z tymi przyprawami
A jeśli chodzi o rodziców i babcie to moja babcia jak schudlam 3 kilo (wczesniej ważyłam 72 kilo przy wzroście 175, pozniej 69) powiedziała "jak ty źle wyglądasz taka zabiedzona" A mój tato jak widzi że mniej jem to mnie straszy anoreksją...
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 22:59   #77
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

100g ma 300kcal, ale przecież jak się odchudzasz to nie jesz całej torebeczki,
jak zjeszcz 50g + warzywka to danko będzie niskokaloryczne i zapychajace
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-04, 23:10   #78
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dania Dietetyczne.

Agatk-o...wiele razy próbowałam nie zjeść całej a później i tak się rzucałam i wyjadałam facetowi z talerza to co mu oddałam wcześniej mówiąc "nie zjem tak dużo" Ja naprawdę duuużo zawsze jadłam, moja koleżanka stwierdziła "wilku cały czas coś wpier**** a i tak jesteś chuda" chuda to przesadzone ale bardzo gruba też nie, w każdym razie do dania typu pierś z kurczaka+chiński fiks ryżu tak około 3/4 torebki minimum jem niestety. Ale moje odchudzanie to bardziej "ograniczaniem spozycia tłustych i słodkich rzeczy" się powinno nazywać bo często jem obiady z facetem a przekonaj takiego mięsożercę żeby zrobić pyszne warzywka
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 08:21   #79
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

wilczyco Twoj podpis podniósl mnie troche na duchu, dzięki
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-05, 08:23   #80
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Dania Dietetyczne.

agatka-a a masz może jakieś przepisy na sałatki? Od razu lepiej będą mi smakować obiadki po Twoich profesjonalnych przepisać Sama już mam dosyć kalafiora na obiad I może jakieś zupki? Bardzo uwielbiam ogórkową, ale sama nie wiem jak ją teraz mam zrobić Na kostce rosołowej, czy na porcji rosołowej? A tak tęsknie właśnie za zupkami
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:17   #81
wilczyca
Zadomowienie
 
Avatar wilczyca
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 869
GG do wilczyca
Dot.: Dania Dietetyczne.

inch - nie ma za co, cieszę się, sama to sobie powtarzam co chwilę, pomaga
__________________
"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5, jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"
- George Eliot
wilczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 09:36   #82
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

Cytat:
Agatk-o...wiele razy próbowałam nie zjeść całej a później i tak się rzucałam i wyjadałam facetowi z talerza to co mu oddałam wcześniej mówiąc "nie zjem tak dużo" Ja naprawdę duuużo zawsze jadłam, moja koleżanka stwierdziła "wilku cały czas coś wpier**** a i tak jesteś chuda" chuda to przesadzone ale bardzo gruba też nie, w każdym razie do dania typu pierś z kurczaka+chiński fiks ryżu tak około 3/4 torebki minimum jem niestety. Ale moje odchudzanie to bardziej "ograniczaniem spozycia tłustych i słodkich rzeczy" się powinno nazywać bo często jem obiady z facetem a przekonaj takiego mięsożercę żeby zrobić pyszne warzywka
hmmm skad ja to znam??? z autopsji chyba dlatego kupuję ryż w kilogramowych paczkach i odmierzam te 50g czy 100g na wadze kuchennej. Przed sosem też trudno jest mi sie oprzeć, dlatego zakrywam go folią aluminiowa i chowam głębowko do lodówki

Cytat:
Napisane przez AnielicaS
agatka-a a masz może jakieś przepisy na sałatki? Od razu lepiej będą mi smakować obiadki po Twoich profesjonalnych przepisać Sama już mam dosyć kalafiora na obiad I może jakieś zupki? Bardzo uwielbiam ogórkową, ale sama nie wiem jak ją teraz mam zrobić Na kostce rosołowej, czy na porcji rosołowej? A tak tęsknie właśnie za zupkami
na saatki nie mam za dużo, ale coś poszukam

osobiscie lubie takie polaczenie:
Obgotowany kalafior (wiem już ci sie przejadł)+ ogórek pokrojony w kostkę+ 2 plasteki szynki drobiowej pokrojone w kostkę + ugotowane jajko takze pokrojone + zimny kefir. Wszystko najlepiej jak jest z lodówki. Mieszamy to i albo dajemy malo kefiru i mamy sałatkę albo dużo i mamy chlodnik

A moze lubisz cukinie?
Kroimy cukinie w plasterki (cienkie) i wrzucamy na patelnie. Obsmazamy az nabierze kolorku. Następnie wrzucamy pokrojony kalafior, cebulkę(moze bć już wcześniej zrumieniona), posiekany czosnek i przyprawy. Smażymy chwilkę i zajadamy sie
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 12:01   #83
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Dania Dietetyczne.

agatka-a och dziękuję bardzo został mi kalafiorek jeszcze w lodówce to spróbuje ta sałatke z kefirkiem tylko musze na szybkie zakupy się wybrać cukinie lubię to nie ma problemu jakbyś miała coś jeszcze to pisz, pisz
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 12:53   #84
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Dania Dietetyczne.

Przed chwilą zjadłam kefir z zielonym ogórkiem i czosnkiem- pycha!!!

A to coś z mojej ksiązeczki kucharskiej (autora przepisu nie znam )
Zupa serowa z żółtkami
Składniki na 4 porcje
•1 1/2 l bulionu drobiowego
•2 żółtka, 4 łyżki startego sera gouda
•natka pietruszki, sół, pieprz
Zagotowujemy bulion - odlewamy szklankę, w której mieszamy dokładnie żółtka z serem. Wlewamy stopniowo mieszaninę do gotującego się bulionu. Podajemy na gorąco posypaną natką pietruszki.
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 14:07   #85
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Dania Dietetyczne.

Nigdy jeszcze nie jadłam zupki serowej. Czas najwyższy spróbować Dzisiaj miałam na obiadek placuszki owsiane z rodzynkami i cynamonem polecane przez Suzanę Poprostu niebo w gębie Najlepsze jest to, że nie trzeba ich jeść tak dużo są takie sycące Suzana dziękuję, że podzieliłaś się z nami taką pysznością
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-05, 14:11   #86
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Dania Dietetyczne.

Co do ogórka zielonego.. Moja mama robi serek homo, starty ogórek zielony, czosnek, sól i pieprz. Podobno nazywa się tą potrawkę cacykami Nie wiem czy serek taki jest kaloryczny, ale można go zastąpić serem chudym. Też pyszny przysmak
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-02, 22:30   #87
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dania Dietetyczne.

hmm to ile mogą mieć kcal te placuszki suzany, dziś z lekkium opóźnieniem zrobiłam je.. pół szklanki owskiank, jedno jajko, mleko 0 % ... hmm ile kcal ma owsianka, na mojej nie ma tabeli ... :/
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 07:25   #88
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Dania Dietetyczne.

AnielicoS smacznego

Gradisco nie znam wartosci kalorycznej platkow owsianych, ale wiem, ze maja okolo 12b, 7t, i 70w. czyli to przede wszystkim weglowodany. jesli zdecydujemy sie na taki posilek, to najpozniej jedzmy go na obiadek
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 08:43   #89
Gradisca
Rozeznanie
 
Avatar Gradisca
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 549
Dot.: Dania Dietetyczne.

ok, tak swoją drogą bardzo fajny przepis heh "placuszki suzany"
__________________

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 13:20   #90
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: Dania Dietetyczne.

Ja ostatnio na opakowaniu otrębów (wypróbowywałam nowe firmy ) znalazłam przepis na bardzo podobne placuszki z płatków owsianych, tyle, że własnie tylko z otrębów. Muszę znaleźć opakowanie (przełozyłam otreby do puszki) to napiszę, czym się jeszcze różni.

Takie placuszki są bardzo smaczne, ale raczej nie mam kiedy ich jeść. Na śniadanie jem gł. białko, a później to różnie bywa
Ale ostatnio wręcz stałam się amatorką płatków owsianych ze startym jabłkiem i cynamonem
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-21 19:38:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:34.