Okulary-warto??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-31, 08:32   #1
Sabina1998
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 75

Okulary-warto???


Cześć dziewczyny . Zauważyłam jakiś czas temu ze gorzej widzę wiec poszlam do okulisty. Okazało się ze mam astygmatyzm i wadę 0,25. Moje pytanie brzmi: czy warto robić okulary ? Widzę nieostro, nie mogę prowadzić auta nocami i boli mnie głowa często ale nie chciałabym wydać pieniędzy na darmo. Może któraś z was ma doświadczenie w tym?
Sabina1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:32   #2
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Okulary-warto???

Biłam się z podobnymi myślami niedawno, bo w styczniu okulista wykrył u mnie wadę po -0,5 na każdym oku. Zatem wada niewielka, w przeciwieństwie do Ciebie nie miałam problemów z prowadzeniem samochodu ani bólami głowy, więc zwlekałam aż do maja. W końcu zrobiłam okulary i widzę dużą różnicę. Po prostu widzę ostrzej, dalej i serio okulary poprawiły mi komfort życia. Co do ceny to udało mi się zrobić okulary za mniej niż 300 zł, ale nie mam zwykłe, podstawowe szkła. Ty z astygmatyzmem na pewno wydasz więcej, ale to nie znaczy, że będzie to jakaś astronomiczna suma.
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 10:38   #3
Marysia343
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 20
Dot.: Okulary-warto???

Hej
Jeśli masz wadę to ja polecałabym kupić okulary bo wada z czasem może się pogorszyć. Niestety dzisiaj od patrzenia ciągle w monitory czy telewizory oczy się psuja :/ Jak będziesz szukać oprawek to patrz bo często w salonach z okularami szkła są gratis do oprawek
Marysia343 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 11:48   #4
GosiaOP1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 21
Dot.: Okulary-warto???

Idź czym prędzej po okulary. Ja kilka lat temu chodziłam cały czas wkurzona. Rozpraszałam się. Potem sie okazało że mam wadę wzroku i byłam zmuszona założyć okulary. Od kiedy je noszę to czuje się o niebo lepiej. Koszt wiadomy bo trzeba wydać te kilka stówek, ale ostry wzrok jest warty każdej ceny
GosiaOP1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 13:46   #5
aga_emka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 3
Dot.: Okulary-warto???

Moim zdaniem okulary w takim przypadku to konieczność. A oferty sklepów optycznych są w obecnych czasach bardzo różnorodne: od transparentnych okularów po grube oprawki i bardzo cienkie metalowe.
aga_emka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-04 14:46:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:35.