Mamusie styczniowe 2020 - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-05-30, 11:19   #361
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
No tak trzeba liczyć prywatnie w jednym punkcie ponad 400 zł.

Można też osobno ale w jednym dniu jechać do laboratorium zrobić test z krwi A potem usg u jakiegoś lekarza. To wtedy jakoś 100 zł mniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To już chyba lepiej zrobić w jednym miejscu i mieć z głowy kombinowanie
Ja dopiero po 15.06 będę znała termin badania, bo dopiero wtedy „otwierają” zapisy na koniec czerwca. Ta ciąża póki co upływa mi pod hasłem CZEKANIE

[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;86861663]Hej dziewczyny ! Cześć wszystkim! Przenoszę się do was z mam grudniowych 2019
jestem w 9. tygodniu i mam termin na drugi tydzień stycznia 2020 co mnie cieszy o wiele bardziej niż grudzień
Widzę że większość dziewczyn jest na tym samym etapie ciąży co ja - wreszcie będę nadążać i ogarniać o czym jest mowa
W tym miesiącu wizytowałam lekarza 5 razy + pobyt w szpitalu (podejrzenie poronienia) na szczęście teraz mam odrobinę luzu od lekarzy (oby, odpukać w niemalowane) i następna wizyta za miesiąc [/QUOTE]

To miałaś trochę stresów... a skąd aż taka różnica w terminie? Że z grudniowej ciąży zrobiła się styczniowa?

Ja wczoraj zaliczyłam pierwsze ciążowe mdłości.
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:02   #362
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

A ja moze troche odbiegajac od tematu wizyt i stresowania sie zapytam czy i jak zaczynacie juz dbac o cialo/skore? Ja kupilam balsam na rozstepy mimo ze jeszcze nie czuje zebym tyla ale juz sie zaczelam smarowac. Zastanawiam sie czego wy uzywacie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:07   #363
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
A ja moze troche odbiegajac od tematu wizyt i stresowania sie zapytam czy i jak zaczynacie juz dbac o cialo/skore? Ja kupilam balsam na rozstepy mimo ze jeszcze nie czuje zebym tyla ale juz sie zaczelam smarowac. Zastanawiam sie czego wy uzywacie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jakoś nie mogę się do tego zabrać w tej ciąży, ale w poprzedniej stosowałam różne rzeczy, droższe i tańsze, rozstępy wyszły mi na pośladkach, ale po jakimś czasie stały się prawie niewidoczne. Myslę, że to w dużej mierze kwestia genów, ale skóre na pewno warto nawilżać i to z naciskiem nie tylko na brzuch, ale też piersi, pośladki i uda.

Moja dzidzia ma już 2,5cm , termin wychodzi na 2go.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez M_a_r_t_i_t_a
Czas edycji: 2019-05-30 o 12:08
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:08   #364
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez M_a_r_t_i_t_a Pokaż wiadomość
Jakoś nie mogę się do tego zabrać w tej ciąży, ale w poprzedniej stosowałam różne rzeczy, droższe i tańsze, rozstępy wyszły mi na pośladkach, ale po jakimś czasie stały się prawie niewidoczne. Myslę, że to w dużej mierze kwestia genów, ale skóre na pewno warto nawilżać i to z naciskiem nie tylko na brzuch, ale też piersi, pośladki i uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dzieki tak wlasnie robie, jak smaruje sie to cala


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:12   #365
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
To już chyba lepiej zrobić w jednym miejscu i mieć z głowy kombinowanie
Ja dopiero po 15.06 będę znała termin badania, bo dopiero wtedy „otwierają” zapisy na koniec czerwca. Ta ciąża póki co upływa mi pod hasłem CZEKANIE



To miałaś trochę stresów... a skąd aż taka różnica w terminie? Że z grudniowej ciąży zrobiła się styczniowa?

Ja wczoraj zaliczyłam pierwsze ciążowe mdłości.
Miałam termin na koniec grudnia - dosłownie na ostatnie dni jednak wiadomo - na początku ciąży zarodysz jest tak mały, że w szpitalu mierzą go na 5 mm = wychodzi koło 5 tygodnia, a dwa dni później na wizycie w prywatnym gabinecie gdzie sprzęt nie jest za czasów głębokiej komuny okazuje się, że jednak ponad centymetr dlatego na początku ciężko dokładnie oszacować termin, jeszcze jak okresy były nieregularne wszystkie te szpitale to było więcej strachu niż de fakto warte

co do balsamów - ja już tydzień po spóźnionym okresie miałam piersi jak balony, od razu zrobiłam zamówienie w aptece internetowej na balsam do piersi bo mam skłonność do rozstępów teraz przydałby się nowy stanik ale mam takie mdłości całymi dniami że do sklepu nie dotrę A jak dotrę to obawiam się, że puszczę pawia - nie wiem czemu ale mam wrażenie że perfumują tam ciuchy, dlatego trzymam się z dala od galerii handlowych
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:40   #366
meggi120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 9
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Witam wszystkie mamuski i dołaczam do Was.Ttermin sama koncoweczka stycznia / pocztaek lutego. Mam na koncie 37 lat, 12letniego już syna i jak na razie mega niepocieszonego męza ;-).
Ja za to bardzo sie ciesze bo wiem ze to ostatni gwizdek na drugie dziecko. Wiem za to ze syn bedzie przeszczesliwy ale na razie mu nie mówię, dopiero jak lekarz potwierdzi ciąże na usg
meggi120 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:45   #367
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;86861999]Miałam termin na koniec grudnia - dosłownie na ostatnie dni jednak wiadomo - na początku ciąży zarodysz jest tak mały, że w szpitalu mierzą go na 5 mm = wychodzi koło 5 tygodnia, a dwa dni później na wizycie w prywatnym gabinecie gdzie sprzęt nie jest za czasów głębokiej komuny okazuje się, że jednak ponad centymetr dlatego na początku ciężko dokładnie oszacować termin, jeszcze jak okresy były nieregularne wszystkie te szpitale to było więcej strachu niż de fakto warte



co do balsamów - ja już tydzień po spóźnionym okresie miałam piersi jak balony, od razu zrobiłam zamówienie w aptece internetowej na balsam do piersi bo mam skłonność do rozstępów teraz przydałby się nowy stanik ale mam takie mdłości całymi dniami że do sklepu nie dotrę A jak dotrę to obawiam się, że puszczę pawia - nie wiem czemu ale mam wrażenie że perfumują tam ciuchy, dlatego trzymam się z dala od galerii handlowych [/QUOTE]



Może to nie ciuchy perfumują, ale każdy ze sklepów ma swoje konkretne - charakterystyczne zapachy. Np. Stradivarius czy Zara w każdym sklepie w PL ma taki sam zapach. Też się boję, że w końcu puszczę pawia w miejscu publicznym to moja największa życiowa fobia.

A balsamów nie używam, nigdy nie byłam w tym regularna...
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 12:50   #368
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Może to nie ciuchy perfumują, ale każdy ze sklepów ma swoje konkretne - charakterystyczne zapachy. Np. Stradivarius czy Zara w każdym sklepie w PL ma taki sam zapach. Też się boję, że w końcu puszczę pawia w miejscu publicznym to moja największa życiowa fobia.

A balsamów nie używam, nigdy nie byłam w tym regularna...
Ja ostatnio wyrzucałam śmieci na osiedlu i zaczęlo mnie szarpać na wymioty, opanowałam się, ale odruchy już były

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 12:57   #369
malinova03
Przyczajenie
 
Avatar malinova03
 
Zarejestrowany: 2019-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 25
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;86861663]Hej dziewczyny ! Cześć wszystkim! Przenoszę się do was z mam grudniowych 2019
jestem w 9. tygodniu i mam termin na drugi tydzień stycznia 2020 co mnie cieszy o wiele bardziej niż grudzień
Widzę że większość dziewczyn jest na tym samym etapie ciąży co ja - wreszcie będę nadążać i ogarniać o czym jest mowa
W tym miesiącu wizytowałam lekarza 5 razy + pobyt w szpitalu (podejrzenie poronienia) na szczęście teraz mam odrobinę luzu od lekarzy (oby, odpukać w niemalowane) i następna wizyta za miesiąc [/QUOTE]Super, że nie poroniłaś i masz swojego maluszka przy sobie, dużo zdrówka życzę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malinova03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 13:43   #370
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Ja też się niczym nie smaruję. W żadnej ciąży tego nie robiłam. Nie mam do tego głowy. Mi po ciążach został paskudny brzuch i dodatkowe kilogramy. Jak kilogramami się nie przejmuję, bo zawsze byłam za chuda, to ten brzuch mnie dobija. Po tej ciąży mam zamiar zacząć ćwiczyć.

Ja mam wizytę za tydzień i wtedy będę się na prenetalne umawiać. Ja chodzę prywatnie, ale ta placówka ma prenetalne na NFZ, wiem wszystko robię w jednym miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 16:36   #371
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Zaczelo mnie w tym tygodniu odrzucac od miesa a zwlaszcza od kurczaka, ogolnie drobiu ale tez np hamburgerow... juz sama nie wiem co jesc, od slodyczy mnie odrzuca, od jajek ostatnio tez rano zwlaszcza, najchetniej bym jadla tylko owoce caly dzien ale przeciez tak sie nie da :/ moze jakies zupy sobie zaczne robic, juz sama nie wiem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-30, 17:05   #372
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez sledziczeek Pokaż wiadomość
Zaczelo mnie w tym tygodniu odrzucac od miesa a zwlaszcza od kurczaka, ogolnie drobiu ale tez np hamburgerow... juz sama nie wiem co jesc, od slodyczy mnie odrzuca, od jajek ostatnio tez rano zwlaszcza, najchetniej bym jadla tylko owoce caly dzien ale przeciez tak sie nie da :/ moze jakies zupy sobie zaczne robic, juz sama nie wiem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja mam podobny problem... Owoce mi najłatwiej wchodzą. I chleb z masłem i pomidorem. Wczoraj jadłam ogórkową i aż mi się cofnęło w pewnym momencie. Czuję głód, ale nie mam apetytu, jem bo muszę. Dla mnie - ogromnej fanki jedzenia - to spory problem.
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 17:16   #373
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

U mnie to samo, uwielbiam jajka, ale zaczely mi śmierdzieć, od mięsa też mnie odrzuca, szczególnie smażonego i gotowanego, wchodzą mi owoce i warzywa, ale nie rano. Miałam już kilka takich dni, które przetrwałam tylko na bułce z masłem. Ale muszę przyznać, że w tym tygodniu już czuje się znacznie lepiej, 8tc był najgorszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 17:26   #374
Angelika1237
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 517
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

U mnie sam początek bo dopiero 5+4 więc może jeszcze się zacznie ale na razie żadnych dolegliwości oprócz bólu piersi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Angelika1237 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 17:39   #375
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez M_a_r_t_i_t_a Pokaż wiadomość
U mnie to samo, uwielbiam jajka, ale zaczely mi śmierdzieć, od mięsa też mnie odrzuca, szczególnie smażonego i gotowanego, wchodzą mi owoce i warzywa, ale nie rano. Miałam już kilka takich dni, które przetrwałam tylko na bułce z masłem. Ale muszę przyznać, że w tym tygodniu już czuje się znacznie lepiej, 8tc był najgorszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest to jakieś pocieszenie, lada dzień kończę 8t
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-30, 18:01   #376
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez miniminiv Pokaż wiadomość
Jest to jakieś pocieszenie, lada dzień kończę 8t
To trzymam kciuki żeby i Tobie się poprawiło. Ja w 8tc miałam straszne zawroty głowy i wymiotowałam po 5 razy dziennie. Teraz mam mdłości, ale mogę w miare normalnie funkcjonować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 06:02   #377
mamalinkaa
Raczkowanie
 
Avatar mamalinkaa
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 371
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez M_a_r_t_i_t_a Pokaż wiadomość
To trzymam kciuki żeby i Tobie się poprawiło. Ja w 8tc miałam straszne zawroty głowy i wymiotowałam po 5 razy dziennie. Teraz mam mdłości, ale mogę w miare normalnie funkcjonować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witam
U nas różnie. Od wczoraj mnie strasznie cofa jeszcze tak nie miałam i n8c mi nie smakuje. Wszystko jest kwaśne.
Mam nadzieję że to szybko się skończy.. Teraz weekend z dniem dziecka więc będzie du, o zabawy.
Miłego dnia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamalinkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 10:45   #378
Yennefer2505
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 15
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

A ja wczoraj w 5t5d widziałam już bijące serduszko W ogóle pojechałam do lekarza wcześniej niż zamierzałam bo dostałam nagłego ataku ból w podbrzuszu w nocy. Jeszcze nigdy w życiu chyba mnie tak nie bolało. I oczywiście od razu byłam przerażona, że może to ciąża pozamaciczna ale na szczęście lekarz zbadał i powiedział że wszystko jest w porządku i że albo to takie mocne skurcze macicy albo coś z drogami moczowymi. Zrobiłam badania i się okaże w przyszłym tygodniu. Ale brzuch dalej boli, mam nadzieję że to przejdzie niedługo bo ciężko w pracy wysiedzieć
Yennefer2505 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 17:18   #379
netkaa00
Zakorzenienie
 
Avatar netkaa00
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 4 479
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cóż witam w klubie!
Termin na połowę stycznia
Dowiedziałam się w środę, jestem przerażona - to moja pierwsza ciążą, w dodatku zbiegła się w niefortunnych okolicznościach - planowałam na dniach zmianę pracy na lepszą (w poniedziałek o 15 miałam mieć podpisanie umowy, teraz nie wiem co robić...), jesteśmy w trakcie budowy domu, mieszkamy kątem u moich rodziców, za rok planowaliśmy na wiosnę ślub i wesele... Mam 29 lat, chciałam dziecka już niedługo, ale jak sobie wszystko to poukładam a tu masz!


Dodatkowo czuję się fatalnie - cały dzień mam straszne nudności, jestem cały czas zmęczona i śpiąca. Odrzuca mnie jak i Was na zapach mięsa, ledwo co jem, wmuszam w siebie na siłę, to samo z napojami... Każdy zapach mnie drażni, wszystko mi śmierdzi, to jakiś koszmar


Też dziś jadłam kanapki z masłem i pomidorem


Generalnie gdzieś w głębi serca cieszę się, ale przerażenie zwycięża na ten moment... Czy sobie poradzimy, czy będziemy dobrymi rodzicami... Jeszcze nie powiedziałam nikomu z rodziny, nie może mi to przejść przez gardło. Ale teraz modlę się aby było zdrowe, reszta jakoś to będzie...


Pozdrawiam Wszystkie Przyszłe Mamy
netkaa00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-05-31, 17:26   #380
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Cóż witam w klubie!
Termin na połowę stycznia
Dowiedziałam się w środę, jestem przerażona - to moja pierwsza ciążą, w dodatku zbiegła się w niefortunnych okolicznościach - planowałam na dniach zmianę pracy na lepszą (w poniedziałek o 15 miałam mieć podpisanie umowy, teraz nie wiem co robić...), jesteśmy w trakcie budowy domu, mieszkamy kątem u moich rodziców, za rok planowaliśmy na wiosnę ślub i wesele... Mam 29 lat, chciałam dziecka już niedługo, ale jak sobie wszystko to poukładam a tu masz!


Dodatkowo czuję się fatalnie - cały dzień mam straszne nudności, jestem cały czas zmęczona i śpiąca. Odrzuca mnie jak i Was na zapach mięsa, ledwo co jem, wmuszam w siebie na siłę, to samo z napojami... Każdy zapach mnie drażni, wszystko mi śmierdzi, to jakiś koszmar


Też dziś jadłam kanapki z masłem i pomidorem


Generalnie gdzieś w głębi serca cieszę się, ale przerażenie zwycięża na ten moment... Czy sobie poradzimy, czy będziemy dobrymi rodzicami... Jeszcze nie powiedziałam nikomu z rodziny, nie może mi to przejść przez gardło. Ale teraz modlę się aby było zdrowe, reszta jakoś to będzie...


Pozdrawiam Wszystkie Przyszłe Mamy
Kochana, za jakiś czas nie będziesz mogła sobie wyobrazić, że Twoje życie mogłoby wyglądać inaczej. Zobaczysz, wszystko się ułoży i dacie sobie rade, na pewno będziecie dobrymi rodzicami. Umowę o prace podpisz, zawsze możesz potem powiedzieć, że nie wiedziałaś, że jesteś w ciąży, poza tym jesteśmy młodymi kobietami i tak jak mamy pełne prawo by się rozwijać, pracować, tak samo mamy prawo zachodzić w ciąże, ja jestem zadania, że jedno nie musi, a nawet nie powinno wykluczać drugiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 17:30   #381
sledziczeek
Rozeznanie
 
Avatar sledziczeek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 923
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Cóż witam w klubie!
Termin na połowę stycznia
Dowiedziałam się w środę, jestem przerażona - to moja pierwsza ciążą, w dodatku zbiegła się w niefortunnych okolicznościach - planowałam na dniach zmianę pracy na lepszą (w poniedziałek o 15 miałam mieć podpisanie umowy, teraz nie wiem co robić...), jesteśmy w trakcie budowy domu, mieszkamy kątem u moich rodziców, za rok planowaliśmy na wiosnę ślub i wesele... Mam 29 lat, chciałam dziecka już niedługo, ale jak sobie wszystko to poukładam a tu masz!


Dodatkowo czuję się fatalnie - cały dzień mam straszne nudności, jestem cały czas zmęczona i śpiąca. Odrzuca mnie jak i Was na zapach mięsa, ledwo co jem, wmuszam w siebie na siłę, to samo z napojami... Każdy zapach mnie drażni, wszystko mi śmierdzi, to jakiś koszmar


Też dziś jadłam kanapki z masłem i pomidorem


Generalnie gdzieś w głębi serca cieszę się, ale przerażenie zwycięża na ten moment... Czy sobie poradzimy, czy będziemy dobrymi rodzicami... Jeszcze nie powiedziałam nikomu z rodziny, nie może mi to przejść przez gardło. Ale teraz modlę się aby było zdrowe, reszta jakoś to będzie...


Pozdrawiam Wszystkie Przyszłe Mamy


To przybij piatke tez mam 29 lat, tez pierwsze dziecko, nowa prace zaczelam w kwietniu z tym ze mieszkam w USA i tu prawo pracy praktycznie nie istnieje :p takze bede liczyc na dobra wole pracodawcy, w umowie mam tylko 8tyg macierzynskiego plus 4 tyg plantego rodzinnego urlopu do tego tez planujemy dom, juz zaczelismy budowe, jestesmy prawie 2 lata po slubie ale I tak byl szok maly. Ale jestem dobrej mysli, nigdy nie ma idealnego momentu, jakos sobie poradzimy


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Zapuszczam włosy od X 2014
wracam do naturalek od I 2015
sledziczeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 19:35   #382
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez netkaa00 Pokaż wiadomość
Cóż witam w klubie!
Termin na połowę stycznia
Dowiedziałam się w środę, jestem przerażona - to moja pierwsza ciążą, w dodatku zbiegła się w niefortunnych okolicznościach - planowałam na dniach zmianę pracy na lepszą (w poniedziałek o 15 miałam mieć podpisanie umowy, teraz nie wiem co robić...), jesteśmy w trakcie budowy domu, mieszkamy kątem u moich rodziców, za rok planowaliśmy na wiosnę ślub i wesele... Mam 29 lat, chciałam dziecka już niedługo, ale jak sobie wszystko to poukładam a tu masz!


Dodatkowo czuję się fatalnie - cały dzień mam straszne nudności, jestem cały czas zmęczona i śpiąca. Odrzuca mnie jak i Was na zapach mięsa, ledwo co jem, wmuszam w siebie na siłę, to samo z napojami... Każdy zapach mnie drażni, wszystko mi śmierdzi, to jakiś koszmar


Też dziś jadłam kanapki z masłem i pomidorem


Generalnie gdzieś w głębi serca cieszę się, ale przerażenie zwycięża na ten moment... Czy sobie poradzimy, czy będziemy dobrymi rodzicami... Jeszcze nie powiedziałam nikomu z rodziny, nie może mi to przejść przez gardło. Ale teraz modlę się aby było zdrowe, reszta jakoś to będzie...


Pozdrawiam Wszystkie Przyszłe Mamy
Witaj.

Też byłam przerażona i nadal jestem. Mam niespokojne myśli co do przyszłych miesięcy, ponieważ już od 2 lat planujemy ślub na wrzesień wszystko ustalone wybrane goście zaproszeni A tu taka niespodzianka. Nie wiem co będzie z sukienka która kupiłam, czy brzuszek będzie bardzo duży czy dobrze będę się czuła.. Eh mam tylko nadzieję że samo wszystko się jakoś rozwiąże i poukłada.

I tak jesteśmy po cywilnym, mamy swoje mieszkanko więc z tym mamy się spokojnie że nie zalegamy u nikogo.

Na wszystko potrzeba czasu. A co do pracy to się zastanów czy opłaca Ci się nowa rozpoczynać i na ile masz obecną umowę no i przede wszystkim czy czujesz się na siłach.

Obecną praca to mniej problemów że zwolnieniem i tak 100 % płatnym, wyplatami za urlop wypoczynkowy itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 20:30   #383
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Witaj.

Też byłam przerażona i nadal jestem. Mam niespokojne myśli co do przyszłych miesięcy, ponieważ już od 2 lat planujemy ślub na wrzesień wszystko ustalone wybrane goście zaproszeni A tu taka niespodzianka. Nie wiem co będzie z sukienka która kupiłam, czy brzuszek będzie bardzo duży czy dobrze będę się czuła.. Eh mam tylko nadzieję że samo wszystko się jakoś rozwiąże i poukłada.

I tak jesteśmy po cywilnym, mamy swoje mieszkanko więc z tym mamy się spokojnie że nie zalegamy u nikogo.

Na wszystko potrzeba czasu. A co do pracy to się zastanów czy opłaca Ci się nowa rozpoczynać i na ile masz obecną umowę no i przede wszystkim czy czujesz się na siłach.

Obecną praca to mniej problemów że zwolnieniem i tak 100 % płatnym, wyplatami za urlop wypoczynkowy itd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To przy nowej pracy są jakieś inne zasady ze zwolnieniami, w sensie nie są 100% płatne, czy coś zle zrozumiałam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 20:50   #384
CreamyMuffin
Rozeznanie
 
Avatar CreamyMuffin
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 559
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez M_a_r_t_i_t_a Pokaż wiadomość
To przy nowej pracy są jakieś inne zasady ze zwolnieniami, w sensie nie są 100% płatne, czy coś zle zrozumiałam?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chodzi o to że by musiała ich przetrzymać trochę z decyzja o ciąży więcej kombinowania dla niej tym bardziej jak będzie źle się czuć. Po po pierwszej pensji czyli po ok 30 dniach będzie tak samo 100 % stałej chyba że praca prowizyjna to dobrze uzbierać średnią z 3 mc. Potem i tak Zus przejmie wszystko.

Późniejsze świadczenia również wyliczane są z okresu zatrudnienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
J&M - 09.2019
CreamyMuffin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 20:54   #385
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez CreamyMuffin Pokaż wiadomość
Chodzi o to że by musiała ich przetrzymać trochę z decyzja o ciąży więcej kombinowania dla niej tym bardziej jak będzie źle się czuć. Po po pierwszej pensji czyli po ok 30 dniach będzie tak samo 100 % stałej chyba że praca prowizyjna to dobrze uzbierać średnią z 3 mc. Potem i tak Zus przejmie wszystko.

Późniejsze świadczenia również wyliczane są z okresu zatrudnienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, myślałam, że o czymś nie wiem No ale faktycznie, dużo zależy od samopoczucia i możliwości zdrowotnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-05-31, 22:00   #386
miniminiv
Zadomowienie
 
Avatar miniminiv
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 274
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

No i kwestia też tego, na ile masz podpisaną obecną umowę, a jaką dostaniesz nową. Czy to będzie np. trzymiesięczny okres próbny czy od razu dłuższa?
Bo jeśli umowa wygasa w trakcie trwania ciąży czy urlopu macierzyńskiego, to raczej żaden pracodawca umowy nie przedłuży. Po prostu wygasa i już nie ma gdzie wracać
Kobiety z umową na czas nieokreślony są najlepiej „chronione” w trakcie trwania ciąży w polskim prawie pracy.
miniminiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-01, 09:22   #387
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Wszystkiego najlepszego dla dzieci I tych co są już z nami i tych w brzuchach!

Myśmy wczoraj wrócili z wakacji. Moje dzieci mnie przeczołgały. Do tego córka złapała ospę, także nie powiem, żebym wyjazd zaliczyła do udanych. A miał być taki ostatni względnie spokojny tylko z dwójką. Następne wakacje z dziadkami do pomocy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-01, 16:44   #388
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 95
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Cytat:
Napisane przez meggi120 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie mamuski i dołaczam do Was.Ttermin sama koncoweczka stycznia / pocztaek lutego. Mam na koncie 37 lat, 12letniego już syna i jak na razie mega niepocieszonego męza ;-).
Ja za to bardzo sie ciesze bo wiem ze to ostatni gwizdek na drugie dziecko. Wiem za to ze syn bedzie przeszczesliwy ale na razie mu nie mówię, dopiero jak lekarz potwierdzi ciąże na usg
Moja Mama rodziła mnie w tym samym wieku, również różnica wiekowa z moim rodzeństwem jest taka sama - 13 lat

Co do jedzenia - ja miałam taki wstręt, że do momentu jak wylądowałam w szpitalu czyli cały miesiąc nie jadłam nic... piłam tylko soki i schudłam 4 kilogramy. Podobno takie odrzucenie i wstręt do jedzenia to rzadki przypadek, ale jak widzę większość z Was ma tak samo czyli bezobjawowe ciąże to wygrana na loterii

Dziewczyny jak jesteście w trakcie budowy domu to idealny czas na dziecko ! Ile ja bym dała za dom, ogródek... według mnie macie idealny moment i lepiej być nie mogło
16f3531238fd68da6cbf927d27ab87615ee124e4_5d5f1e72c6967 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-02, 05:04   #389
M_a_r_t_i_t_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 97
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

[1=16f3531238fd68da6cbf927 d27ab87615ee124e4_5d5f1e7 2c6967;86867453]Moja Mama rodziła mnie w tym samym wieku, również różnica wiekowa z moim rodzeństwem jest taka sama - 13 lat

Co do jedzenia - ja miałam taki wstręt, że do momentu jak wylądowałam w szpitalu czyli cały miesiąc nie jadłam nic... piłam tylko soki i schudłam 4 kilogramy. Podobno takie odrzucenie i wstręt do jedzenia to rzadki przypadek, ale jak widzę większość z Was ma tak samo czyli bezobjawowe ciąże to wygrana na loterii

Dziewczyny jak jesteście w trakcie budowy domu to idealny czas na dziecko ! Ile ja bym dała za dom, ogródek... według mnie macie idealny moment i lepiej być nie mogło [/QUOTE]Idealny byłby raczej już po budowie, bo w trakcie to dużo stresów, a potem pracy przy wykończeniu i przeprowadzce, szczególnie jesli chce się troche zaoszczędzić i część robi się samemu Ale jasne że potem jest ten cudowny moment kiedy się już jest w wymarzonym domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
M_a_r_t_i_t_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-02, 07:53   #390
Inevera123
Zadomowienie
 
Avatar Inevera123
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1 116
Dot.: Mamusie styczniowe 2020

Kiepski poranek za mną. Najpierw prawie zwymiotowałam przy braniu porannej tabletki, potem przy zapachu parówek, a na końcu przy myciu zębów. Teraz leżę w łóżku i dochodzę do siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Inevera123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-29 09:18:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:48.