Aparaty ortodontyczne cz. XVII - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-27, 17:12   #631
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Wybaczcie, od razu przyznam się bez bicia, że nie chce mi się przeglądać całego wątku wstecz w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie (na swoją obronę może powiem, że i tak nie wiem, jak "głęboko" bym ją znalazł :P).

Otóż właśnie wróciłem od ortodonty po założeniu aparatu na górny łuk i jest "mały" problem - seplenienie. Tak biorąc sprawę "na czuja", to w mówieniu przeszkadza taki metalowy drucik zaraz za jedynkami (nie wiem, jak się fachowo nazywa). Pamiętam, jak czytałem nawet na tym forum (w poprzedniej części wątku), iż bywa dość powszechne, ale nie pamiętam, czy i po jakim czasie mija. Przejrzałem też tak na szybko Google, ale jak to w Google'u, dużo ogólników, mało konkretów. Pomyślałem więc, że zapytam tutaj - z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez kmff
Czas edycji: 2019-05-27 o 17:18
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:16   #632
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Jejku drut mi się wysunął, a ja jeszcze bardziej go wysunęlam, bo mi przeszkadzał i teraz mam dyskomfort i bol głowy, bo mnie rani w środę dopiero idę żeby mi to poprawiła, ale nie wiem czy wytrzymam. Mogę go sobie całego wyciągnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:17   #633
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Jejku drut mi się wysunął, a ja jeszcze bardziej go wysunęlam, bo mi przeszkadzał i teraz mam dyskomfort i bol głowy, bo mnie rani w środę dopiero idę żeby mi to poprawiła, ale nie wiem czy wytrzymam. Mogę go sobie całego wyciągnąć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Może spróbuj przyciąć, to co wystaje?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-27, 19:19   #634
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Może spróbuj przyciąć, to co wystaje?
Próbowałam i nie dałam rady a teraz to pół druta jest praktycznie całe wyciągnięte i tylko na końcu go jakos zaczepiłam żeby nie wystawał z buzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:19 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Głupia ja, mogłam zostawić tak jak było i tylko policzek by mnie bolał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 19:40   #635
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Wybaczcie, od razu przyznam się bez bicia, że nie chce mi się przeglądać całego wątku wstecz w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytanie (na swoją obronę może powiem, że i tak nie wiem, jak "głęboko" bym ją znalazł :P).

Otóż właśnie wróciłem od ortodonty po założeniu aparatu na górny łuk i jest "mały" problem - seplenienie. Tak biorąc sprawę "na czuja", to w mówieniu przeszkadza taki metalowy drucik zaraz za jedynkami (nie wiem, jak się fachowo nazywa). Pamiętam, jak czytałem nawet na tym forum (w poprzedniej części wątku), iż bywa dość powszechne, ale nie pamiętam, czy i po jakim czasie mija. Przejrzałem też tak na szybko Google, ale jak to w Google'u, dużo ogólników, mało konkretów. Pomyślałem więc, że zapytam tutaj - z góry dzięki za pomoc.
U każdego może być inaczej. Ale w ciągu tygodnia, dwóch powinieneś przywyknąć. Masz coś nowego w ustach, więc i one i język muszą nauczyć się mówić z aparatem. Podobno my słyszymy seplenienie a inni niekoniecznie. Więc za bardzo się nie przejmuj.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-28, 21:53   #636
fafal82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Witam może ktoś polecić szczoteczkę elektryczną która sprawdzi się do ząbków z aparatem?
fafal82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-31, 18:07   #637
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Jenna__ Pokaż wiadomość
U każdego może być inaczej. Ale w ciągu tygodnia, dwóch powinieneś przywyknąć. Masz coś nowego w ustach, więc i one i język muszą nauczyć się mówić z aparatem. Podobno my słyszymy seplenienie a inni niekoniecznie. Więc za bardzo się nie przejmuj.
Dzięki za słowa otuchy, bo pierwsze dni są naprawdę ciężkie - nie tyle jeśli chodzi o dyskomfort (bo ten jest, ale powoli mija), ale właśnie seplenienie, bo tutaj większej poprawy jeszcze nie widzę. I boję się, że jej nie będzie, a w sumie nie wiem, jak długo będę nosić ten łuk podniebienny (nie dopytałem ortodontki ).

Jeszcze mam pytanko odnośnie pielęgnacji jamy ustnej podczas noszenia aparatu - warto używać dodatków w postaci nici dentystycznej i płynów do płukania ust (szczególnie w przypadku, gdy nie ma okazji umycia zębów po spożyciu (pół)płynnych pokarmów jak jogurty)?
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-31, 19:11   #638
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy, bo pierwsze dni są naprawdę ciężkie - nie tyle jeśli chodzi o dyskomfort (bo ten jest, ale powoli mija), ale właśnie seplenienie, bo tutaj większej poprawy jeszcze nie widzę. I boję się, że jej nie będzie, a w sumie nie wiem, jak długo będę nosić ten łuk podniebienny (nie dopytałem ortodontki ).

Jeszcze mam pytanko odnośnie pielęgnacji jamy ustnej podczas noszenia aparatu - warto używać dodatków w postaci nici dentystycznej i płynów do płukania ust (szczególnie w przypadku, gdy nie ma okazji umycia zębów po spożyciu (pół)płynnych pokarmów jak jogurty)?
Ja używam tych płynów
A nie wiem czy te nici można przy aparacie używać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 08:33   #639
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja używam tych płynów
A nie wiem czy te nici można przy aparacie używać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja używam, wyciorki nie zawsze wszystko usuną. Trzeba się nauczyć nitkować inną techniką - przekładać nitkę nad drutem między kolejnymi zębami i ciągnąć po zębie. Trwa to dłużej, ale warto.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 16:17   #640
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Są specjalne nitki z oral b do aparatu. One mają taką sztywna końcówkę. Jednak ja wolę irygator od nici.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-01, 19:44   #641
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Są specjalne nitki z oral b do aparatu. One mają taką sztywna końcówkę. Jednak ja wolę irygator od nici.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Osobiście również wolałabym irygator niż nici. Chyba będę musiała się w niego wyposażyć, ponieważ noszę aparat już prawie dwa lata i na pewno przynajmniej półtora roku będę jeszcze musiała go mieć na ząbkach..
Mam pytanie: czy w trakcie korzystania z irygatora nie odczuwasz nadmiernej nadwrażliwości zębów, szyjek bądź też są jakieś inne wady korzystania z niego?
Słyszałam, że jeżeli ma się kamień nazębny, to można go niechcąco "wprasować" w kieszonkę dziąsła i tym samym wywołać stan zapalny.

Edytowane przez Anonimka1988
Czas edycji: 2019-06-01 o 19:46
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-02, 09:10   #642
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Osobiście również wolałabym irygator niż nici. Chyba będę musiała się w niego wyposażyć, ponieważ noszę aparat już prawie dwa lata i na pewno przynajmniej półtora roku będę jeszcze musiała go mieć na ząbkach..
Mam pytanie: czy w trakcie korzystania z irygatora nie odczuwasz nadmiernej nadwrażliwości zębów, szyjek bądź też są jakieś inne wady korzystania z niego?
Słyszałam, że jeżeli ma się kamień nazębny, to można go niechcąco "wprasować" w kieszonkę dziąsła i tym samym wywołać stan zapalny.
Właśnie przez to, że ten irygator czyści tak dokładnie wszystko to ten kamień mi się praktycznie nie odkłada. Zawsze możesz iść na usuwanie kamienia i dopiero wtedy zacząć stosować irygator. Mi np. Na początku leciała krew z dziasel, ale to normalne i po paru dniach już było ok. Mam ogólnie wrażenie, że mam mniej wrażliwe dziasla dzięki niemu Nie wyobrażam sobie życia bez niego heh A mam jakie zwykły za 100 z allegro, a nie full wypas za 500 zł...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-04, 17:40   #643
SylwiaSylwiaSylwiaSylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Pomocy!! Od 1,5 tyg mam założony na górze GMD który mam z prawej strony na 4 i 6 a z lewej na 3 i 6 (nie mam 4 zęba) więc jest bardzo widoczny a problem w tym że te metalowe elementy przy pierścieniach szarzeją, robią się bardzo ciemno szare wyglada to coraz gorzej, nie wiem czy używam zbyt mocnej pasy do zębów ? Miał ktoś z was taki problem? Wizyte mam dopiero 19 lipca kiedy będe mieć zakładany dół rozszerzajacy
SylwiaSylwiaSylwiaSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-05, 19:44   #644
Aysell
Wtajemniczenie
 
Avatar Aysell
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 412
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez SylwiaSylwiaSylwiaSylwia Pokaż wiadomość
Pomocy!! Od 1,5 tyg mam założony na górze GMD który mam z prawej strony na 4 i 6 a z lewej na 3 i 6 (nie mam 4 zęba) więc jest bardzo widoczny a problem w tym że te metalowe elementy przy pierścieniach szarzeją, robią się bardzo ciemno szare wyglada to coraz gorzej, nie wiem czy używam zbyt mocnej pasy do zębów ? Miał ktoś z was taki problem? Wizyte mam dopiero 19 lipca kiedy będe mieć zakładany dół rozszerzajacy
Hm, jak tak teraz przeczytałam, to uświadomiłam sobie, że faktycznie, moje pierścienie też już takie piękne nie są. Nie zauważyłam jednak, kiedy dokładnie zszarzały, bo mam górę tylko na 6, więc prawie nie widać. Dół noszę natomiast półtora miesiąca i jest już lekko szary. Właściwie nie zwracam na to uwagi, nie połączyłam też tego z pastą (używam zielonej Elmex).
__________________
!

Aysell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 10:03   #645
SylwiaSylwiaSylwiaSylwia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 3
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Aysell Pokaż wiadomość
Hm, jak tak teraz przeczytałam, to uświadomiłam sobie, że faktycznie, moje pierścienie też już takie piękne nie są. Nie zauważyłam jednak, kiedy dokładnie zszarzały, bo mam górę tylko na 6, więc prawie nie widać. Dół noszę natomiast półtora miesiąca i jest już lekko szary. Właściwie nie zwracam na to uwagi, nie połączyłam też tego z pastą (używam zielonej Elmex).
Kurcze u mnie to jest dosyć widoczne jak mówie czy usmiecham się, one robią się coraz ciemniejsze. Ja używam Sensodyne wybielanie ochrona i odbudowa i wiadomo Listerin ale niezbyt mocny. Nie wiem czy to jest pastą, śliną, lub czym innym spowodowane właśnie
SylwiaSylwiaSylwiaSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-07, 16:03   #646
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez SylwiaSylwiaSylwiaSylwia Pokaż wiadomość
Kurcze u mnie to jest dosyć widoczne jak mówie czy usmiecham się, one robią się coraz ciemniejsze. Ja używam Sensodyne wybielanie ochrona i odbudowa i wiadomo Listerin ale niezbyt mocny. Nie wiem czy to jest pastą, śliną, lub czym innym spowodowane właśnie
Ja mam 7 pierścieni i czegoś takiego nie zauważyłam u siebie.. A jak to dokładnie wygląda, możesz pokazać, chociażby przykładowe zdjęcia?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 10:00   #647
magdaavon
Raczkowanie
 
Avatar magdaavon
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 335
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Czy wymieniać samodzielnie ligatury w aparacie?

Wczoraj miałam wizytę i mój aparat znowu wygląda pięknie. Ząbki są jasne. Juz zdążyłam się przestraszyć ze przez aparat mam żółty uśmiech. Jednak kolejna wizytę mam dopiero za 5 tyg:/ w międzyczasie wyjeżdżam na urlop i chciałabym przed wyjazdem wymienić ligatury. Dzwoniłam do mojej kliniki orto i niestety nie ma takiej opcji żeby wymienić ligatury poza wizyta:/ bez sensu. Dlatego zastanawiam się nad samodzielna wymiana. Ryzykowne?
magdaavon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 10:01   #648
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Czy wymieniać samodzielnie ligatury w aparacie?

Wczoraj miałam wizytę i mój aparat znowu wygląda pięknie. Ząbki są jasne. Juz zdążyłam się przestraszyć ze przez aparat mam żółty uśmiech. Jednak kolejna wizytę mam dopiero za 5 tyg:/ w międzyczasie wyjeżdżam na urlop i chciałabym przed wyjazdem wymienić ligatury. Dzwoniłam do mojej kliniki orto i niestety nie ma takiej opcji żeby wymienić ligatury poza wizyta:/ bez sensu. Dlatego zastanawiam się nad samodzielna wymiana. Ryzykowne?
Ja nawet nie wiem jak to zrobić, nie ryzykowałabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 00:03   #649
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez magdaavon Pokaż wiadomość
Czy wymieniać samodzielnie ligatury w aparacie?

Wczoraj miałam wizytę i mój aparat znowu wygląda pięknie. Ząbki są jasne. Juz zdążyłam się przestraszyć ze przez aparat mam żółty uśmiech. Jednak kolejna wizytę mam dopiero za 5 tyg:/ w międzyczasie wyjeżdżam na urlop i chciałabym przed wyjazdem wymienić ligatury. Dzwoniłam do mojej kliniki orto i niestety nie ma takiej opcji żeby wymienić ligatury poza wizyta:/ bez sensu. Dlatego zastanawiam się nad samodzielna wymiana. Ryzykowne?
Podobno można jakoś nałożyć ligaturke na nic dentystyczna i tak ja nałożyć Koleżanka tak sobie zmienia sama bo ciągle nosi białe, tydzień i są żółte Poradniki są na yt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-03, 18:28   #650
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Czy herbata zielona może przebarwiać zęby podczas noszenia aparatu? Pytam, bo o ile czarnej herbaty nie lubię,to o tyle z zielonej Senchy trudno mi zrezygnować
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 22:33   #651
dorotka1066
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Czy herbata zielona może przebarwiać zęby podczas noszenia aparatu? Pytam, bo o ile czarnej herbaty nie lubię,to o tyle z zielonej Senchy trudno mi zrezygnować
Wbrew pozorom zielona herbata przebarwia bardziej niż czarna. Pozostaje pić przez słomkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dorotka1066 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 00:25   #652
Piotrek2266
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Witam wszystkich, za równiutko dwa tygodnie zakładam aparat. Zwykły metalowy, od razu dwa łuki. Mam tyłozgryz i nachodzące na siebie lekko dwie górne jedynki. Dolna linia pośrodkowa jest przesunięta za przyczyną usuniętej kilka lat temu 6 i zęby są przechylone w miejsce tej luki. Jako że górne przednie zęby zachodzodzą na dolne, przez co mogłyby uszkadzać zamki, na dolnym łuku będę miał założone na jedynki Open Biter’y, czy Turbo Bites, jest wiele określeń na te podstawki które mają na celu utrzymanie mojego zgryzu w „otwarciu” (?) Przechodząc do sedna chciałbym się dowiedzieć od Was, czy przez te podstawki będę seplenić, bądź mieć inne trudności. W ogóle przez jaki czas będę je musiał nosić ?
Piotrek2266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 11:08   #653
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Ja na początku noszenia aparatu trochę sepleniłam, więc myślę, że tak ale po czasie to przechodzi, kwestia przyzwyczajenia do czegoś innego w buzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-08, 17:56   #654
Piotrek2266
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Jeszcze mam problem, dziś udałem się do mojego dentysty na higienizację zębów. Po tym zabiegu zauważyłem lekkie ubytki przy szyjkach zębów (w większości nie są one wielkie i widoczne, jednakże na górnej dwójce jest to nawet duże) i nadal biały osad w miejscach tych ubytków. Jestem trochę przerażony bo niby zęby powinny być wyleczone, więc spytałem się o to mojego dentysty, a ten powiedział że takie coś będzie mógł zrobić nawet przy zamkach, więc wizytę na której będzie leczył te ubytki mam kilka dni po założeniu aparatu. Tylko boję się, że mój ortodonta odmówi założenia aparatu przez nie i nie wiem co mam teraz robić, a aparat za 10 dni 🤷🏽☠♂️
Piotrek2266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-09, 13:28   #655
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Piotrek2266 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam problem, dziś udałem się do mojego dentysty na higienizację zębów. Po tym zabiegu zauważyłem lekkie ubytki przy szyjkach zębów (w większości nie są one wielkie i widoczne, jednakże na górnej dwójce jest to nawet duże) i nadal biały osad w miejscach tych ubytków. Jestem trochę przerażony bo niby zęby powinny być wyleczone, więc spytałem się o to mojego dentysty, a ten powiedział że takie coś będzie mógł zrobić nawet przy zamkach, więc wizytę na której będzie leczył te ubytki mam kilka dni po założeniu aparatu. Tylko boję się, że mój ortodonta odmówi założenia aparatu przez nie i nie wiem co mam teraz robić, a aparat za 10 dni 🤷🏽☠♂️
Jeśli tylko będzie dostęp po założeniu zamków, to dentysta wyleczy ubytki bez problemu. Ortodonta ci powie przy zakładaniu, jak wygląda sytuacja. Mnie po rozsunięciu zębów ujawnił się ubytek, na dolnej piątce od strony języka i bliżej szóstki, i dentystka dała sobie z nim radę. Było to tylko odwapnienie, ale dentystka radziła zrobić póki małe.
__________________
"Boże, chroń nas od tych, którzy chcą nam pomóc"
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 15:06   #656
Zinger
Raczkowanie
 
Avatar Zinger
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 95
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Noszę aparat od 1,5roku.
Od 3 tyg. mam wyciągi założone(po tym jak się upomniałam że od ostatnich dwóch wizyt nic sie nie zmienia) od górnych 6 do dolnych 3, żeby cofnąć dolne zęby. Problem w tym że nic się nie dzieje. Przez pierwsze kilka dni czułam jakiś tam opór, natomiast teraz nic kompletnie( mam nosić 24h i zmieniać 3 razy dziennie, i tak też robie). Jedyna różnica to to że przez te kilka pierwszych dni noszenia wyciągów dolne 3 się cofnęły może o jakieś 2mm, a jedynki i dwójki zostały w tym samym miejscu! Co wygląda jeszcze gorzej niż przed

Ogólnie mam wrażenie że moja orto sobie w kulki leci ostatnio :/
Wiec się zastanawiam czy jest konowałem, czy nie próbuje grać na czas żeby przedłużyc leczenie...
Zinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-21, 16:46   #657
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

niedługo ściągam aparat oprócz oczywistych zabiegów typu usuwanie kamienia (które będę miała robione przy okazji ściągania aparatu) czy zdecydowaliście się na jakieś zabiegi, które poprawiają estetykę zębów? nawet nie wiem jakie są oprócz wybielania
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-22, 22:35   #658
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Zinger Pokaż wiadomość
Noszę aparat od 1,5roku.
Od 3 tyg. mam wyciągi założone(po tym jak się upomniałam że od ostatnich dwóch wizyt nic sie nie zmienia) od górnych 6 do dolnych 3, żeby cofnąć dolne zęby. Problem w tym że nic się nie dzieje. Przez pierwsze kilka dni czułam jakiś tam opór, natomiast teraz nic kompletnie( mam nosić 24h i zmieniać 3 razy dziennie, i tak też robie). Jedyna różnica to to że przez te kilka pierwszych dni noszenia wyciągów dolne 3 się cofnęły może o jakieś 2mm, a jedynki i dwójki zostały w tym samym miejscu! Co wygląda jeszcze gorzej niż przed

Ogólnie mam wrażenie że moja orto sobie w kulki leci ostatnio :/
Wiec się zastanawiam czy jest konowałem, czy nie próbuje grać na czas żeby przedłużyc leczenie...
Niestety nie wszystkim ortodontom można ufać (wiem coś o tym - moja orto spieprzyła mi leczenie, musiałam wydać kupę kasy i na własną rękę szukać nowego ortodonty).. więc radziłabym udać się na konsultację do innego.

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:34 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
niedługo ściągam aparat oprócz oczywistych zabiegów typu usuwanie kamienia (które będę miała robione przy okazji ściągania aparatu) czy zdecydowaliście się na jakieś zabiegi, które poprawiają estetykę zębów? nawet nie wiem jakie są oprócz wybielania
Wydaje mi się, że wybielanie jest niewskazane natychmiast po ściągnięciu aparatu , gdyż ząbki mogą być podrażnione/nadwrażliwe.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 17:26   #659
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Hej! Dawno mnie tu nie było. Co do wyciągów i braku efektu - ja nosiłam dokładnie od 15.04. wyciąg na jednej stronie zaczepiany o specjalnie doklejony guziczek na dole, żeby ten górny ząb wszedł na swoje miejsce i żeby nie było zgryzu przewieszonego. Potem, na początku czerwca miałam wizytę i praktycznie nic nie drgnęło. Dała mi dużo mocniejszy wyciąg. 22 lipca ząb już pięknie wszedł na swoje miejsce i od kilku dni nie muszę nosić tego cholerstwa. Dlatego czasem trzeba więcej czasu, żeby zobaczyć efekty.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-26, 20:00   #660
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVII

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Hej! Dawno mnie tu nie było. Co do wyciągów i braku efektu - ja nosiłam dokładnie od 15.04. wyciąg na jednej stronie zaczepiany o specjalnie doklejony guziczek na dole, żeby ten górny ząb wszedł na swoje miejsce i żeby nie było zgryzu przewieszonego. Potem, na początku czerwca miałam wizytę i praktycznie nic nie drgnęło. Dała mi dużo mocniejszy wyciąg. 22 lipca ząb już pięknie wszedł na swoje miejsce i od kilku dni nie muszę nosić tego cholerstwa. Dlatego czasem trzeba więcej czasu, żeby zobaczyć efekty.
Nosiłaś wyciągi dwa miesiące?
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-19 21:19:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:32.