Majówki 2016 - część ósma ❤ - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla szczęśliwych rodziców - po porodzie, mamy dziecko, jestem mamą, wychowanie dziecka

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2019-08-06, 22:48   #4831
Iwonia27
Zakorzenienie

Dot.: Majówki 2016 - część ósma ❤

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Lena tak samo. A do tego brawo ja dni otwarte przegapilam teraz zostaje nam tylko adaptacja.
W ogóle ja już zacząłam mieć pielęgniarkę na głowie bo pytała mnie jak często w tygodniu Lena ma kontakt z innymi dziećmi, dobrze że mamy kartę roczną do takiego domu zabaw dla dzieci to mam chociaż dowód że nie trzymamy jej w zamknięciu już mi mówiła że dzieci mają prawo do kontaktu z rówieśnikami a u nas na osiedlu jest dużo dzieci, znajomi też mają więc kontakt jakiś jest no ale chociaż przestaną się o to czepiać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O matulu to mnie by zamknęli. W sumie Igor kontakt moze miec ale nie korzysta. Woli byc obserwatorem. I co zmusze go? Nie i nie zamierzam. Dorosli do obcych tez raczej nie biegną i nie zaczepiaja nie proponuja od razu wspolnej zabawy wypadu na piwo etc
Igor taki jest, nieśmiały, choc niedawno dwa razy wyszedł z inicjatywa na placu zabaw ale bylo dziecko równie nieśmiałe i nie chciało się z nim bawic i drugi raz dwie godziny bawil się z dziewczynka. Tyle ze starsza bo 6 lat miała. Jednak ze starszymi szybciej lapie kontakt. Wiadomo są na ogol bardziej ogarnieci niz rówieśnicy.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
Iwonia27 jest offline  
Stary 2019-08-06, 23:00   #4832
anulus17
Zakorzenienie

Raczej za to nie ze niesmialy ale okazje musisz stwarzać

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 07:29   #4833
pluszowy_kot
Zakorzenienie

Wojtek też woli się bawić ze starszymi dziećmi, zaczął łapać fajny kontakt z kuzynami, zwłaszcza z tym 2 lata starszym, ten w jego wieku chyba jeszcze zbyt dziecinny dla niego 😉 za to jak pytam, czy chce iść do Alicji to słyszę, że nie, bo Alicja nie ma robotów w domu...czyli powoli zaczynają się preferencje towarzyskie.
pluszowy_kot jest offline  
Stary 2019-08-07, 07:46   #4834
Iwonia27
Zakorzenienie

Cytat:
Raczej za to nie ze niesmialy ale okazje musisz stwarzać

Taaa rozumiem to ja wychodzę na plac zabaw ale on raczej z nikim "nie zagada" a jak ktos jego zaczepi to tez sie wycofuje.

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Ooooj wrzesień za pasem. Będzie się działo.

---------- Dopisano o 06:46 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Macie juz cos kupione do przedszkola? Ja nie bo nis wiem co trzeba. Ma byc spotkanie pod koniec sisrpnia i będą mówić. Troche za pozno bo jeśli zechce cos online to nie zdazy przyjsc zapewne.
Kupie wcześniej jakis kocyk i podusie bo to wiem ze trzeba mimo ze on nie spi w dzien to będą go zapewne zmuszać z innymi dyrektorka mi kiedts mowila oj zobaczy pani jeszcze zacznie u nas spac i juz nie podoba mi się to bo potem wizja dluuuugich wieczorow zostanie juz tylko ze mną.

Iwonia27 jest offline  
Stary 2019-08-07, 08:25   #4835
asiaczek
Zakorzenienie

Ale czy 3latki muszą jeszcze spać?

Mój mateusz też woli starsze dzieci, myślę, że głównie dlatego, że one wychodzą z inicjatywą, a maluchy na placu zabaw u nas z reguły robią to co Mati, czyli bawią się same, obserwują. A w ogóle ostatnio wśród znajomych okazało się, że dzieci w wieku naszych malców, które do tej pory nie chodziły do żłobka, podobnie się zachowują do Mateusza. Czyli robią się wstydliwe, wycofane, boją się wielu rzeczy, więc to może taki wiek.

Ja mam trochę rzeczy z poprzedniego przedszkola, powinnam dokupić szczoteczkę i kubek, ale mi się nie chce, bo wiem że Mati i tak nie umyje tam zębów przez dłuższy czas .

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Stary 2019-08-07, 08:28   #4836
anulus17
Zakorzenienie

Iwonia dzieci mają bardziej intensywny dzień w przedszkolu, Lena też prawie od roku nie śpi ale nie wiem jak będzie tam. Oczywiście wolalabym nie ale wiem od znajomych że czasami tak bywa.
Ja mam póki co zestaw na deszcz cieńszy i grubszy, więcej ciemnych ubrań i dresow i w zeszłym roku kupiłam 2 kombinezony na zimę i 2 kurtki na zmianę. Myślę że ułatwi to pranie a w zeszłym roku były za grosze. Czytałam że dzieci potrzebują jeszcze plecak na wycieczki ale z tym poczekam do spotkania.

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 08:43   #4837
Iwonia27
Zakorzenienie

Cytat:
Iwonia dzieci mają bardziej intensywny dzień w przedszkolu, Lena też prawie od roku nie śpi ale nie wiem jak będzie tam. Oczywiście wolalabym nie ale wiem od znajomych że czasami tak bywa.
Ja mam póki co zestaw na deszcz cieńszy i grubszy, więcej ciemnych ubrań i dresow i w zeszłym roku kupiłam 2 kombinezony na zimę i 2 kurtki na zmianę. Myślę że ułatwi to pranie a w zeszłym roku były za grosze. Czytałam że dzieci potrzebują jeszcze plecak na wycieczki ale z tym poczekam do spotkania.

Rety nie pomyslalam o czyms na deszczowy dzień ma tylko kalosze i parasolke. Normalnie wychodze z nim po deszczu w kaluze w byle czym zamoczy sie to wracamy się przebrac a tam moze pelerynka moze spodnie nieprzemakajace i kolejne zakupy...

Iwonia27 jest offline  
Stary 2019-08-07, 09:12   #4838
anulus17
Zakorzenienie

Ja ogolnie zawsze mam dla małej te spodnie, no ale my często też jedziemy na dalszy plac zabaw więc nie wrocilabym tylko dlatego że zmoczyla się w kałuży lub na mokrej bujawce. Zresztą u nas to jest obowiązkowe w przedszkolu, zresztą naprawdę większość dzieci w tym jest zawsze na placu zabaw. Pewnie w Polsce w przedszkolach też jest inaczej ale u nas dzieci spedzaja dużo czasu na dworze niezależnie od pogody.
Może będą u was w Lidlu, U nas często są, ostatnio kupiłam fajne z polarem w środku więc fajnie nadają się na jesień. Napewno jakieś są w hm i kappahl. Raczej powinny być te same ubrania. Ja obkupilam się na przecenach za parę złotych, więc mam chyba z 4 komplety w różnych rozmiarach chyba aż przesadziłam bo już nie mam gdzie ruch ubrań schować, a nie chce jeszcze prać i wkładać do szafki bo zrobi się tam strasznie ciasno

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 09:42   #4839
Iwonia27
Zakorzenienie

Cytat:
Ja ogolnie zawsze mam dla małej te spodnie, no ale my często też jedziemy na dalszy plac zabaw więc nie wrocilabym tylko dlatego że zmoczyla się w kałuży lub na mokrej bujawce. Zresztą u nas to jest obowiązkowe w przedszkolu, zresztą naprawdę większość dzieci w tym jest zawsze na placu zabaw. Pewnie w Polsce w przedszkolach też jest inaczej ale u nas dzieci spedzaja dużo czasu na dworze niezależnie od pogody.
Może będą u was w Lidlu, U nas często są, ostatnio kupiłam fajne z polarem w środku więc fajnie nadają się na jesień. Napewno jakieś są w hm i kappahl. Raczej powinny być te same ubrania. Ja obkupilam się na przecenach za parę złotych, więc mam chyba z 4 komplety w różnych rozmiarach chyba aż przesadziłam bo już nie mam gdzie ruch ubrań schować, a nie chce jeszcze prać i wkładać do szafki bo zrobi się tam strasznie ciasno

Igor topi sie w każdych spodniach, mial takie z lidla nieprzemakalne to w zimie w sniegu w nich sie bawil nalozone na zwykle spodnie i na maxa sciagniete sznurkiem w pasie- wyglada w tym ze nie wiem czy sie śmiać czy płakać az wstyd między ludzi go dawac wszystko jest za szerokie.

Iwonia27 jest offline  
Stary 2019-08-07, 10:46   #4840
anulus17
Zakorzenienie

Iwonia one z reguły są szerokie, też mnie to drażni a wyobraź sobie to u Leny jak ona ma 105 wzrostu zawsze kupuje te na szelkach i krzyzuje na plecach. Na Lenie leginsy w jej rozmiarze wisza, najlepiej wygląda w tym na 104 bo są w miarę obcisłe ale wtedy są około 3 cm nad kostkę dość wąskie spodnie ma czasami zara, kappahl ale nie seria newbie. Dalej nie wiem jak w Polsce, bo my często znajdujemy też w lindexie wąskie ubrania ale ten sklep chyba tylko w Warszawie jest. Najgorsze są te szczupłe stopy w rozmiarze 27

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 10:53   #4841
asiaczek
Zakorzenienie

Ja zamówiłam Mateuszowi spodnie przeciwdeszczowe w Tchibo, ale jeszcze nie przyszły, więc nie wiem czy się w nich nie utopi.
Iga natomiast ma fajne z 5-10-15, ona jest drobniutka i są dopasowane, ale na pewno po dłuższym skakaniu w kałużach by przemiękły.
Z drugiej strony nie wiem czy u nas w deszcz dzieci w ogóle wychodzą na dwór. Myślę, że wiele rodziców by od razu robiło burzę, że się im dzieci przeziębią

Stary 2019-08-07, 11:43   #4842
anulus17
Zakorzenienie

U nas dużo Polaków nie może przeżyć że dzieci mają drzemki na dworzu u nas dzieci napewno wychodzą na dwór, w sklepach na deszcz jest wszystko kapelusze przeciwdeszczowe (swoją drogą super bo nie trzeba parasolki) po rękawiczki. A dzieciaki ciągle siedzą w kaluzach to jest typowe dziecko w przedszkolu Screenshot_20190807-114100_Chrome.jpg

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 11:44   #4843
anulus17
Zakorzenienie

To nie Lenka jak coś ona jest trochę princessa i do kałuży to ewentualnie poskacze ale usiąść w zyciu

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 13:53   #4844
asiaczek
Zakorzenienie

U nas takie akcje to raczej tylko w leśnych przedszkolach .

Przyszły spodnie z Tchibo i na Mateusza są dobre. Nogawki szerokie, ale to normalne, a w pasie maja guziki więc można troszkę zmniejszyć obwód

Stary 2019-08-07, 21:13   #4845
Iwonia27
Zakorzenienie

Asiaczek jak mnie pamięć nie myli to pisałaś kiedyś ze Iga zasypia w wózku.
Pytam bo Kacper od urodzenia w wozku (odwrotnosc Igora) tyle ze Kacper juz chce wstawac przy czym się da i troche się robi niebezpiecznie. Boje się ze sie obudzi po cichutku i wypadnie.
Jak to u Was teraz wygląda. Kacper nigdy nie zasypia przy piersi, na rekach, w łóżeczku, ani obok na łóżku i pomysłu nie mam ŻADNEGO jak i gdzie go usypiac.

Iwonia27 jest offline  
Stary 2019-08-07, 21:22   #4846
biedronkadancer
Rozeznanie

Ja też polecam spodnie przeciwdeszczowe z Tchibo, są miękkie i lekkie. Dodatkowo przedszkole zamawia chętnym (kiedyś wszystkim) wodery czyli kalosze połączone ze spodniami przeciwdeszczowymi i to już jest solidne zabezpieczenie i w sumie najlepsze. Może niekoniecznie wszyscy wychodzą w deszcz itd., chociaż ja bym chciała, ale też im się przydaje do zabaw w wodzie i w błocie - tu widziałam jak Panie zabraniają takiej zabawy dzieciom jak nie mają odpowiedniego stroju do takiej zabawy (chociaż kaloszy czy croksów).

Melduję, że wróciliśmy urlopie - pochodziliśmy po Tatrach - starsza lubi chodzić a Iga lubi też czasem, ale czasami się bała, że nie da rady i wtedy albo się rozdzielaliśmy na dwie grupy i każda na tę sam szczyt wchodziła swoim tempem albo jedna grupa szła "dołem" a druga (silniejsza i chętniejsza) szła w bok i do góry na 2-3h i spotykaliśmy się w umówionym miejscu. Podświadomie czekałam na chorobę, bo często nas to spotykało, ale tym razem nas ominęło Polecam też wschód Polski na całej długości (tak wracaliśmy przez tydzień spontanicznie), jestem mile zaskoczona jakością dróg - kiedyś tak nie było i długo nie chciałam tam jeździć z dziećmi. Pierwszy raz byłam na Suwalszczyźnie - jest piękna.
biedronkadancer jest offline  
Stary 2019-08-07, 21:41   #4847
anulus17
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Iwonia27 Pokaż wiadomość
Pytam bo Kacper od urodzenia w wozku (odwrotnosc Igora) tyle ze Kacper juz chce wstawac przy czym się da i troche się robi niebezpiecznie. Boje się ze sie obudzi po cichutku i wypadnie.
Jak to u Was teraz wygląda. Kacper nigdy nie zasypia przy piersi, na rekach, w łóżeczku, ani obok na łóżku i pomysłu nie mam ŻADNEGO jak i gdzie go usypiac.

Ja wypinalam gondole, ale miałam model 3 w 1 więc się dało. I stawiałam na ziemi. Znajoma w ogóle miała extra wózek bo gondola była podwójna i ten wkład mogła wyciągnąć z dzieckiem, a było to lżejsze niż cała gondola.

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:39 ----------

Cytat:
Napisane przez biedronkadancer Pokaż wiadomość
Ja też polecam spodnie przeciwdeszczowe z Tchibo, są miękkie i lekkie. Dodatkowo przedszkole zamawia chętnym (kiedyś wszystkim) wodery czyli kalosze połączone ze spodniami przeciwdeszczowymi i to już jest solidne zabezpieczenie i w sumie najlepsze. Może niekoniecznie wszyscy wychodzą w deszcz itd., chociaż ja bym chciała, ale też im się przydaje do zabaw w wodzie i w błocie - tu widziałam jak Panie zabraniają takiej zabawy dzieciom jak nie mają odpowiedniego stroju do takiej zabawy (chociaż kaloszy czy croksów).

Melduję, że wróciliśmy urlopie - pochodziliśmy po Tatrach - starsza lubi chodzić a Iga lubi też czasem, ale czasami się bała, że nie da rady i wtedy albo się rozdzielaliśmy na dwie grupy i każda na tę sam szczyt wchodziła swoim tempem albo jedna grupa szła "dołem" a druga (silniejsza i chętniejsza) szła w bok i do góry na 2-3h i spotykaliśmy się w umówionym miejscu. Podświadomie czekałam na chorobę, bo często nas to spotykało, ale tym razem nas ominęło Polecam też wschód Polski na całej długości (tak wracaliśmy przez tydzień spontanicznie), jestem mile zaskoczona jakością dróg - kiedyś tak nie było i długo nie chciałam tam jeździć z dziećmi. Pierwszy raz byłam na Suwalszczyźnie - jest piękna.
Biedronka takie spodnie z butami muszą być super ale pewnie gorzej dobrać rozmiar.

---------- Dopisano o 21:41 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

A Tchibo to mi się tylko z kawa kojarzy nawet nie wiedziałam że mają ubrania.

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 22:44   #4848
martunia_199
Zakorzenienie

Dziewczyny orientujecie się czy jest jakiś przepis który mówi że mama po porodzie ma prawo zostać z dzieckiem w szpitalu?

Siostra dzisiaj urodziła w Poznaniu, mała miała problemy z oddechem, okazało się że lekkie zmiany na płucach i dostaje antybiotyk przez 7 dni. Siostra będzie do wypisu już w piątek a mała musi zostać. Ale siostry nie zostawia bo nie ma miejsc. To jakaś masakra dla mnie, nie do ogarnięcia na trzeźwo... pomijam już to że pewnie szlak trafi kp ale to zwyczajnie nie ludzkie, barbarzynstwo bym powiedziała nawet...

Ząbki
Synuś
+2
martunia_199 jest offline  
Stary 2019-08-07, 22:49   #4849
anulus17
Zakorzenienie

O matko martunia strasznie ciężka sytuacja. Nie mam pojęcia czy jest taki przepis, biedne maleństwo i matka. Zalamalabym się gdyby Lenka miała taka malutka zostać sama

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-07, 23:01   #4850
martunia_199
Zakorzenienie

Cytat:
O matko martunia strasznie ciężka sytuacja. Nie mam pojęcia czy jest taki przepis, biedne maleństwo i matka. Zalamalabym się gdyby Lenka miała taka malutka zostać sama

Dla mnie to dramat, siostra podchodzi do tego inaczej, ale to pierwsze dziecko więc człowiek zagubiony

Ząbki
Synuś
+2
Stary 2019-08-07, 23:04   #4851
asiaczek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez martunia_199 Pokaż wiadomość
Dziewczyny orientujecie się czy jest jakiś przepis który mówi że mama po porodzie ma prawo zostać z dzieckiem w szpitalu?

Siostra dzisiaj urodziła w Poznaniu, mała miała problemy z oddechem, okazało się że lekkie zmiany na płucach i dostaje antybiotyk przez 7 dni. Siostra będzie do wypisu już w piątek a mała musi zostać. Ale siostry nie zostawia bo nie ma miejsc. To jakaś masakra dla mnie, nie do ogarnięcia na trzeźwo... pomijam już to że pewnie szlak trafi kp ale to zwyczajnie nie ludzkie, barbarzynstwo bym powiedziała nawet...

Biedactwa.. To straszne, ale niestety nie pomogę. A w ostateczności jakiś hotel przy szpitalu? Żeby chociaż miala gdzie się przespać i przychodzić do maluszka jak najczęściej?

Cytat:

Tak tak, Iga rok skończyła a nadal buja się w gondoli . Nie chce zasnąć w inny sposób, ręce wręcz parzą, (też odmiennie od Mateusza), więc usypiam ją w wózku i od razu przekładam do łóżeczka.
Kiedyś tak jak anulus wypinałam gondolę ze stelaża, ale teraz już tego nie praktykuję, bo gdyby Iga zechciała wyjść to pewnie by poleciała na twarz i byłaby awantura w nocy . A w tym wieku co jest Kacper to już na pewno jej nie zostawiłam w wózku z wiadomych obaw.

Stary 2019-08-07, 23:10   #4852
biedronkadancer
Rozeznanie

http://www.bpp.gov.pl/newsletter-art...arto-wiedziec/

tylko takie coś znalazłam. Ja byłam z Igą na dziecięcym oddziale i miałam taki rozkładany materac na podłodze, ale ona miała wtedy już prawie tygodni.
biedronkadancer jest offline  
Stary 2019-08-08, 00:52   #4853
kaylla
Zakorzenienie

Cytat:

Martunia - ja bylam w takiej sytuacji jak twoja siostra. Do tego obstawiam ze moglo to byc w tym samym szpitalu bo ja rodzilam w poznaniu. Urodzilam w niedziele, wojtek po urodzeniu od razu mial problemy z oddychaniem wiec wyladowal na noworodkowym oddziale. Okazalo sie ze sa zmiany w plucach (ma zapalenie pluc) wiec dostal antybiotyk. Mnie wypisali po 2 dobach od porodu, jego po 8. Szczerze? Uwazam ze siedzenie w szpitalu nie ma wiekezego sensu. Owszem, niby blisko, ale co z tego. Przez pierwsze 4 dni moj wojtek lezal w inkubatorze wiec nawet jak u niego bylam to i tak siedzialam obok, moglam go co najwyzej glaskac reka przez te otwory w inkubatorze. Potem niby na oddziale posredniej opieki mialo byc lepiej ale przez 2 doby prawie lezal na lampie bo mial zoltaczke wiec i tak nie moglam go brac na rece. Karmic mk go wtedy nie pozwalali bo mowili ze jest za slaby..przez pierwsze kilka dni mial sonde, potem dostawal butelke z moim mlekiem. I na pocieszenie - nie byl to koniec kp. Laktacje rozkrecalam laktatorem, malemu zawozilam swoje mleko do szpitala. Dopiero w niedzielę, siedem dni po porodzie pierwszy raz przystawialam malego do piersi, jeszcze w szpitalu. Zjadl trochę, bez szalu. W poniedzialek go wypisali. Od momentu wypisu byl tylko na piersi, na wadze przybieral jak szalony, duzo lepiej niz majka. Tak wiec sie da.
A jesli to byl szpital na polnej q poznanou to ja sie nie dziwie ze oni wypisuja ludzi. Tam jest ciagle masa ludzi, sporo osob rodzi tam mega wczesniaki, więc jak mieliby potem przez kilka miesiecy blokować lozka to bylaby lekka przesada. Sa bardziej potrzebujacy (kobiety z problemami w ciazy, z zagrozeniem zycia dla dzieci itp). Sama ciezko przezylam to wypisanie ze szpitala po dwoch dobach (mimo ze sie teho spodziewalam ale liczulam na 3 doby), ale to rozumiem.

kaylla jest offline  
Stary 2019-08-08, 07:21   #4854
martunia_199
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Martunia - ja bylam w takiej sytuacji jak twoja siostra. Do tego obstawiam ze moglo to byc w tym samym szpitalu bo ja rodzilam w poznaniu. Urodzilam w niedziele, wojtek po urodzeniu od razu mial problemy z oddychaniem wiec wyladowal na noworodkowym oddziale. Okazalo sie ze sa zmiany w plucach (ma zapalenie pluc) wiec dostal antybiotyk. Mnie wypisali po 2 dobach od porodu, jego po 8. Szczerze? Uwazam ze siedzenie w szpitalu nie ma wiekezego sensu. Owszem, niby blisko, ale co z tego. Przez pierwsze 4 dni moj wojtek lezal w inkubatorze wiec nawet jak u niego bylam to i tak siedzialam obok, moglam go co najwyzej glaskac reka przez te otwory w inkubatorze. Potem niby na oddziale posredniej opieki mialo byc lepiej ale przez 2 doby prawie lezal na lampie bo mial zoltaczke wiec i tak nie moglam go brac na rece. Karmic mk go wtedy nie pozwalali bo mowili ze jest za slaby..przez pierwsze kilka dni mial sonde, potem dostawal butelke z moim mlekiem. I na pocieszenie - nie byl to koniec kp. Laktacje rozkrecalam laktatorem, malemu zawozilam swoje mleko do szpitala. Dopiero w niedzielę, siedem dni po porodzie pierwszy raz przystawialam malego do piersi, jeszcze w szpitalu. Zjadl trochę, bez szalu. W poniedzialek go wypisali. Od momentu wypisu byl tylko na piersi, na wadze przybieral jak szalony, duzo lepiej niz majka. Tak wiec sie da.
A jesli to byl szpital na polnej q poznanou to ja sie nie dziwie ze oni wypisuja ludzi. Tam jest ciagle masa ludzi, sporo osob rodzi tam mega wczesniaki, więc jak mieliby potem przez kilka miesiecy blokować lozka to bylaby lekka przesada. Sa bardziej potrzebujacy (kobiety z problemami w ciazy, z zagrozeniem zycia dla dzieci itp). Sama ciezko przezylam to wypisanie ze szpitala po dwoch dobach (mimo ze sie teho spodziewalam ale liczulam na 3 doby), ale to rozumiem.

Kojarzyłam właśnie że rodziłas w Poznaniu i liczyłam że mi odpiszesz. Szpital Reszei czy jakoś tak ale nie wiem czy to nazwa czy ulica. Do szpitala ma 10 minut drogi ale tak mi szkoda tej sytuacji. Mała już nie leży w inkubatorze, mogę ja brać na ręce. Dostaje tylko ten antybiotyk z jakiejs maszyny. Pediatra obiecała siostrze że będzie wnioskować o to żeby ja zostawili na oddziale.
Będę ich wspierać a nie marudzić ze to straszne bo w niczym im to nie pomoże.

Ząbki
Synuś
+2
Stary 2019-08-08, 08:28   #4855
pluszowy_kot
Zakorzenienie

Nie wiem jak jest u takich maluchów i jakie są warunki na oddziale, ale generalnie karta praw dziecka pacjenta mówi, że rodzic może być z dzieckiem całą dobę bez ograniczeń (chyba, że nie pozwala na to szczególna sytuacja). Rodzic nie ma wtedy szpitalnego łóżka, jest przy dziecku tak jak na to warunki pozwalają, więc nie raz jest to materac na podłodze. Co do wypisywania matki a zostawiania dziecka to niestety, ale czasem sytuacja tego wymaga, zdrowa (chociaż wiadomo, osłabiona po porodzie) kobieta nie może zajmować łóżka, kiedy na miejsce czekają inne potrzebujące pacjentki. Wtedy jedyna opcja to przeprowadzka na całą dobę do sali dziecka.
pluszowy_kot jest offline  
Stary 2019-08-08, 08:54   #4856
kaylla
Zakorzenienie

Martunia- to twoja siostra rodzila w innym szpitalu. Tak jak pluszowy kot mowi - takie sytuacje ze matka wychodzi a dziecko nie, sie zdarzaja. U nas teoretycznie na tym noworodkowym oddziale jakby sie ktos uparl to moglby siedziec cala dobe, pomijajac godziny badan lekarskich, wymiany kroplowek itp. Ale to byloby siwdzenie na krzesle, zadne materace raczej nke wchodzilyby w gre. Nawet w tej drugiej sali, juz bez inkubatorow. To nie byla standardowa sala szpitalna z 3 czy 4 lozkami. Tam tych dzieciakow bylo czasem 10, czasem 15, czasem i wiecej. Jakby kazdy rodzic chcial tam spac no to byloby ciezko. Akurat na polnej jest o tyle latwo ze obik jest hotelik jakby ktos bardzo chcial i czasem matki z nieho korzystaly. Zwlaszcza te ktore byly spoza poznania, bo na polnej laduja najtrudniejsze przypadki z calej wielkopolski.

kaylla jest offline  
Stary 2019-08-08, 09:29   #4857
Iwonia27
Zakorzenienie

Cytat:

Współczuję. O to tak jak ja z Igorem kiedys. Powiedzieli mi ze jak się nie zwolni miejsce w hoteliku to mam isc do domu i dojezdzac. Ryczalam 12h przez to ale sie zwolnilo. Nie wiem czy moglabym zostac gdyby nie to. Na pewno bylby dym bo byli bardzo stanowczy i poki nie bylo miejsca a ja bylam jeszcze na swoim oddziale to mnie juz wyganiali po 23ej ze mam isc sie wyspac, odpocząć i takie tam

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Anulus tez moge wypiac gondole ale wtedy tez wypadnie tylko ze z nizszej wysokości

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Asiaczek pewnie bede go przekładać choc boje się ze go beds budzic tym. I tak drzemki trwaja max 40min czasem jak sie obudzi za szybko to mozna go pokolysac i usnie a w łóżeczku juz wiadomo co będzie... Marny moj los haha

Iwonia27 jest offline  
Stary 2019-08-08, 10:04   #4858
asiaczek
Zakorzenienie

Cytat:
Współczuję. O to tak jak ja z Igorem kiedys. Powiedzieli mi ze jak się nie zwolni miejsce w hoteliku to mam isc do domu i dojezdzac. Ryczalam 12h przez to ale sie zwolnilo. Nie wiem czy moglabym zostac gdyby nie to. Na pewno bylby dym bo byli bardzo stanowczy i poki nie bylo miejsca a ja bylam jeszcze na swoim oddziale to mnie juz wyganiali po 23ej ze mam isc sie wyspac, odpocząć i takie tam

---------- Dopisano o 08:26 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Anulus tez moge wypiac gondole ale wtedy tez wypadnie tylko ze z nizszej wysokości

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:26 ----------

Asiaczek pewnie bede go przekładać choc boje się ze go beds budzic tym. I tak drzemki trwaja max 40min czasem jak sie obudzi za szybko to mozna go pokolysac i usnie a w łóżeczku juz wiadomo co będzie... Marny moj los haha

Ja mam bujane łóżeczko, co pomaga w trakcie pobudek, ale już na usypianie ten typ bujania nie pasuje małej damie .

Stary 2019-08-08, 13:02   #4859
anulus17
Zakorzenienie

Iwonia ale raczej krzywdy w razie co sobie nie zrobi, może ja mam akrobatke w domu i tak na to patrze no wiadomo że najlepiej byłoby przełożyć w takim wypadku

anulus17 jest offline  
Stary 2019-08-08, 17:26   #4860
martunia_199
Zakorzenienie

Ja usypialam często Zuzie w wózku, z tym że to była spacerowka więc jak zasnęła to ja zapinalam

Ząbki
Synuś
+2
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości